Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

Ja mam małą suczkę, chudziznę i jakoś nie wygrywa :-o W szczeniakach była sporo razy pokazywana. Z 2 lub 3 razy przegrała z tą samą suczką - sporo większa, na długich łapach - na pewno będzie miała ponad 3,5 jak dorośnie.. Większe suki są efektowniejsze jeśli oczywiście mają odpowiedni włos i są dobrze prezentowane, przygotowane .. także warto spróbować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='tigrunia']Ja mam małą suczkę, chudziznę i jakoś nie wygrywa :-o W szczeniakach była sporo razy pokazywana. Z 2 lub 3 razy przegrała z tą samą suczką - sporo większa, na długich łapach - na pewno będzie miała ponad 3,5 jak dorośnie.. Większe suki są efektowniejsze jeśli oczywiście mają odpowiedni włos i są dobrze prezentowane, przygotowane .. także warto spróbować ;)[/quote]

Zgadzam się z Tobą w 100%:lol:

Moja Jessi jest właśnie "długonożną" sunią - zawsze była na lokatowych miejscach. Mniejsze, drobniejsze sunie choć piękne najczęściej z nią przegrywały.

Wystawa w Legnicy - 2.08.
Szkoda, że będzie mało yorków - tylko 24:crazyeye:
Ale.... w szczeniaczkach suczek aż 4:multi:. W tym 2 sunie z miotu Jessi (chyba najmłodsze, bo dzisiaj, czyli 29.07 skończyły 6mies), a do tego .... właśnie bardzo różne jedna dość wysoka, druga (moja) maluda i..... zobaczymy jakie będą oceny sędziego.
Ja osobiście stawiam, że większa sunia otrzyma lepszą lokatę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kaidar']no mój niewiele młodszy od twojej.. ma 4,5 miesiąca...[B] mam nadzieję że już więcej ważyć nie będzie.. [/B]choć trochę śmiechem żartem mówię że będzie ważył z 5 kg :D ale mam nadzieję że to się nie sprawdzi...[/quote]
To się mylisz.Mój jak miał mniej więcej tyle co twój to ważył2,2 a teraz waży 3 kilo a ma 8,5 miesiąca

Link to comment
Share on other sites

Maxa wzięłam jak miał 2,5 miesiąca.. w dwa miesiące prawie podwoił swoją wagę.. więc jestem, przyznaję, trochę przerażona tym, że może się sprawdzić to co w żartach mówię że Max będzie ważył 5 kg.. ta perspektywa dla mnie jest straszna... czytałam właśnie że yorki mogą ważyć do 3,5 kg (w sensie dorosłe) a mój ma zaledwie 4,5 miesiąca a już ważyć 3,5 kg... je głównie suchy pokarm, rano na śniadanie dostaje trochę kurczaka (głównie gotowane w wodzie udka) które nie zawsze ma ochotę jeść.. Max czasami sam sobie robi głodówkę z nieprzymuszonej woli... więc nie wiem dlaczego on tak szybko przytył (dodam że po nim nie widać tego żeby był jakiś gruby z tego powodu czy coś.. jest normalnej budowy, energiczny)... ma dostęp do suchej karmy... zastanawiam się czy to normalne w jego wieku... póki nie ważył 3 kg to twierdziłam że jeszcze rośnie dlatego jego waga wzrasta.. a teraz zaczynam się zastanawiać czy oby dobrze mówiłam czy przypadkiem to źle nie mówiłam :/

Link to comment
Share on other sites

No, moja na początku też tyła w zastraszającym tępię, dziennie nawet 200 gram! Teraz od ponad tygodnia waga: 3,3kg. Mam nadzieję ze na 3,500 się zatrzyma!
Na moje oko Grace tez jest malutka i żeberka pod spodem jej cale wystaja:) nie jest gruba:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaidar']no mój niewiele młodszy od twojej.. ma 4,5 miesiąca... mam nadzieję że już więcej ważyć nie będzie.. choć trochę śmiechem żartem mówię że będzie ważył z 5 kg :D ale mam nadzieję że to się nie sprawdzi...[/quote]

[quote name='Balbina12']To się mylisz.Mój jak miał mniej więcej tyle co twój to ważył2,2 a teraz waży 3 kilo a ma 8,5 miesiąca[/quote]
To nie jest powiedziane, że rosną i przybierają na wadze do jakiegoś czasu:shake:
I że jak ma 4,5 miesiąca to waga zwiększy się dwukrotnie:shake:
Moja miała 5-6 miesięcy jak waga stanęła w miejscu;) Teraz ma już 14 miesięcy
i przytyła jedynie 100 gram;) Waży 2.6 kg (czasami 2,7kg);)

Link to comment
Share on other sites

ale to co powiedziałam że podwoił swoją wagę od czasu gdy Maxa wzięłam to prawda, bo jak miał 2,5 miesiąca ważył 1,8 kg a teraz w wieku 4,5 miesiąca waży 3,5 kg... [B]chodziło mi o to czy nie za szybko tak dużo przytył[/B]... nie chodziło mi że do jakiegoś czasu tam wzrasta jego waga bo wiem że to zależy indywidualnie od psiaka (jeden stanie na konkretnej wadze w wieku 6 miesięcy a jeszcze inny w wieku np 1,5 roku)... tego nie kwestionuje nawet...

Link to comment
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak w sam raz. O to, czy waga jest idealna, powinniście się pytać, kiedy pies przestanie rosnąć (i podać wzrost!). Jeżeli żeberka są wyczuwalne i widzicie, że szczenię nie jest wychudzone lub spasione, to wtedy jest w sam raz.

Moja suńka w wieku 11-12 tyg. ważyła 1-1,1 kg. Obecnie ma 25 cm i waży 2,4 kg. Chyba po przeczytaniu tego nie będziecie głodziły swoich, żeby tyle samo ważyły?

Link to comment
Share on other sites

to miałam właśnie na myśli.. poza tym wiem że waga i wzrost psiaka zależy nie od tego ile je i jak często tylko od samego osobniczego rozwoju (mogę się pokusić nawet też że i od genetyki zależy jak duży będzie psiak i ile będzie ważył)... mój poprzedni york w wieku 4 lat ważył 2,6 kg a nie był ani za chudy ani za gruby... obecny ma 4 miesiące i waży około 3,5 kg i nie wygląda na grubego... zresztą zdjęcia mam i nawet na nich nie wygląda na grubego...

Sara najpierw mówisz, że nie ma czegoś takiego jak w sam raz a zaraz potem mówisz że jest w sam raz.. trochę się zapętliłaś.. raz mówisz tak a zaraz mówisz inaczej :/... zdecyduj się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara_i_Aris']Nic nie zapętliłam.
Nie ma określonej wagi dla szczenięcia. Dla jednego 1,5 kg będzie dobre, dla drugiego 2 kg. Jeśli widzisz, że szczenię nie jest ani grube, ani chude, to jest to w sam raz. Na podstawie samej wagi trudno ocenić, jak dany pies wygląda.[/quote]

z tym się zgodzę... zależy też to od tego jacy byli rodzice... np jeśli ojciec był większy i masywniejszy a matka mniejsza to szczeniaczek będzie taki pomiędzy nimi (oczywiście to tylko przykład - tylko proszę nie każcie mi robić krzyżówki genetycznej)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...