Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Kaidar']czyli jednym słowem najlepiej mówić/ prosić o yorka ale tego mniejszego (przykładowo tutaj podaję słowo "mniejszy").... o ile to nie będzie błędne...[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]tak
określenie York miniaturka wymyślili pseudohodowcy aby latwiej sprzedac szczenięta :roll:
a teraz używają takiego określenia nawet niektórzy hodowcy :roll:
we wzorcu jest napisane, iż Yorkshire Terrier powinien ważyć do [B]3,1kg[/B]
niedawno w USA odbyło się sympozjum na temat Yorkshire Terrierów i był poruszany m.in. temat wagi :cool1:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

To tak jak z ludźmi jeden jest mniejszy inny większy, jeden waży 50kg a inny 150 ale w każdym przypadku człowiek to człowiek, a nie człowiek miniaturka lub człowiek gigant lub cesarski(taka nazwa już też padła).
A że jeden york waży 1,5kg a inny 5 to zależy już od jego rodziców i diety. Ale idealna waga yorków wystawowych to 2,0 do 3,5kg, te najmniejsze do wystaw nie są dopuszczane, bo jest to wada, tak samo jak te co ważą 6kg i lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ola46'] te najmniejsze do wystaw nie są dopuszczane, bo jest to wada, tak samo jak te co ważą 6kg i lepiej.[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]z tym akurat się nie zgodzę
sama mam sucz waży 1,5kg i o dziwo wygrywała na wystawach
zawsze dostawała oceny doskonałe i była na lokatach zarówno w kraju jak i za granicą :p
teraz już nie jest pokazywana
jest zdrowa, trzyma się świetnie
i nawet została mamusią ślicznego chłopca
ot taki psikus :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Słowo "miniaturka" powstało w celach marketingowych, żeby sprzedać "yoreczki do torebeczki":cool1: Teraz wszystko dąży do miniaturyzacji to dlaczego nie pies...
Mi to słowo kojarzy się z handlarzami sprzedającymi rachityczne, chore psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Bywa też tak, że York ważący 2 kg mierzy 25 cm w kłębie a 3 kg ma 20 cm w kłębie i co ? Który jest miniaturką ? :diabloti:[/quote]
tirgunia nie ładnie z ludzi żartować ,kto jak kto ale ty napewno wiesz co i jak:evil_lol: ,ale dla tych co nie wiedzą york powinien mieć wzrost i wagę;
Wzrost;
od 22cm do 24,5cm-25cm.

Cięzar;
Kiedyś do 3,5kg obecnie 3,1kg.
Nie powinien być mniejszy niż 2,0kg
Choć w różnych książkach róznie piszą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']tirgunia nie ładnie z ludzi żartować ,kto jak kto ale ty napewno wiesz co i jak:evil_lol: ,ale dla tych co nie wiedzą york powinien mieć wzrost i wagę;
Wzrost;
od 22cm do 24,5cm-25cm.

Cięzar;
Kiedyś do 3,5kg obecnie 3,1kg.
Nie powinien być mniejszy niż 2,0kg
Choć w różnych książkach róznie piszą[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ladyyork a możesz mi powiedzieć gdzie znalazłaś info o wzroście i wadze? :oops:
z tego co wiem we wzorcu napisana jest tylko waga do 3,1kg ;)
i to wzorca powinniśmy się trzymać
w książkach każdy może sobie pisac co chce :roll:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']tirgunia nie ładnie z ludzi żartować ,kto jak kto ale ty napewno wiesz co i jak:evil_lol: ,ale dla tych co nie wiedzą york powinien mieć wzrost i wagę;
Wzrost;
od 22cm do 24,5cm-25cm.

Cięzar;
Kiedyś do 3,5kg obecnie 3,1kg.
Nie powinien być mniejszy niż 2,0kg
Choć w różnych książkach róznie piszą[/quote]
Skąd to info ladyyork ?? :crazyeye:
Moje w takim razie sie nie nadają :diabloti: Jess ma 20-21 cm w kłębie ale chociaż wagowo pasuje a Buff znów 22 w kłębie ale 2 kg to ona nie ma :shake: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Skąd to info ladyyork ?? :crazyeye:
Moje w takim razie sie nie nadają :diabloti: Jess ma 20-21 cm w kłębie ale chociaż wagowo pasuje a Buff znów 22 w kłębie ale 2 kg to ona nie ma :shake: :evil_lol:[/quote]
a z jakiejś książki nie pamiętam dokładnie jakiej bo nie moja. Dałam przykład z książki bo miałąm tak zapisane jednak co info to w każdej książce inne,a twoje się napewno nadają ,sa piękne:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]wzorca powinniśmy się trzymać [/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]w książkach każdy może sobie pisac co chce :roll: [/COLOR][/FONT][/CENTER]
[/quote]
Zgadzam się ;)

Link to comment
Share on other sites

od dzisiaj mam yorka (22 czerwca skończy 3 miesiące).. wzięłam go od matki która była oceniana dzisiaj na wystawie psów w Lublinie i dostała ona jedną z lepszych ocen.. jak zobaczę w kartę to napiszę z jakiej hodowli bo w tej chwili nie pamiętam...

Link to comment
Share on other sites

myślę że trudno jest dokładnie określić do kiedy rosną yorki:) to zależy:) mój york jest z tych większych na 5miesięcy i waży 3,2kg, ale obserwuje już od miesiąca że waga stanęła.. więc myślę że duzo większy nie urośnie:)

a co do miniaturek to uważam że mają bardzo słabiutki włos..przynajmniej te które widziałam..ostatnio mój weterynarz powiedział mi że prawdziwe yorki ważyły 6-8 kilo.. a teraz są krzyżówki.. a te miniaturki 1kg to już w ogóle odjazd.. i dlatego mają tyle problemów zdrowotnych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszorcia']a co do miniaturek to uważam że mają bardzo słabiutki włos..przynajmniej te które widziałam..ostatnio mój weterynarz powiedział mi że prawdziwe yorki ważyły 6-8 kilo.. a teraz są krzyżówki.. a te miniaturki 1kg to już w ogóle odjazd.. i dlatego mają tyle problemów zdrowotnych[/quote]
A u nas co do włosów jest na odwrót.
Aksa -"kundelek"york w standarcie ma mało i lichutkie te swoje włoski.:shake:
Tofik-malutki piesek z papierami ma za to piękny i gęsty włos:multi:

Link to comment
Share on other sites

mój pierwszy york co ważył 2,5 kg to miał ładny włos, nie osłabiony.. widać było włosie że zadbany jest... obecny szczeniaczek yorka (obecnie waży 1,8 kg a ma niecałe 3 miesiące więc będzie z tych większych) ma taką gęstą sierść... więc osobiście uważam że to zależy od osobnika...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaidar'] obecny szczeniaczek yorka (obecnie waży 1,8 kg a ma niecałe 3 miesiące więc będzie z tych większych) ma taką gęstą sierść... więc osobiście uważam że to zależy od osobnika...[/quote]
Waga nie ma tu nic do żeczy, moja sunia miałą 1500 jak miałą 3 miesiące i nagle staneła na wadze ,teraz jej waga wacha się między 2300-2350 bo dobrym utuczeniu;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...