Jump to content
Dogomania

"doping" na zawodach

sic!

Recommended Posts

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Równie dobrze możemy sobie wyobrazić hipotetyczną sytuację, że
a/ przewodnik udaje, że wkłada piłkę do kieszeni i pies jest przekonany, że ta piłka tam jest[/quote]

Rauni
masz psy za głupków???:cool3:

[quote]Może w związku z tym najlepszy byłby zapis, że dyskwalifikację powoduje trzymanie przez przewodnika czegokolwiek w ręku w ringu lub też użycie czegokolwiek poza gestami i głosem do kierowania psem? [/quote]

sugerowałam taki zapis wczesniej :)

Chcialabym sie zapytac... bo w agility nie jestem az tak zorientowana, ale chcemy zaczac :)

A więc... biegam z beaglem, maly ma smykalke do toru i biegania ma z tego wielka frajde ale uczony byl i jest na jedzonko... Obecnie umie pokonywac mniej wiecej caly nasz podworkowy tor, lecz za kazde dobre przebiegniecie jest nagradzany ziarenkiem karmy/ ciasteczkiem i wtedy jego radosc jest jeszcze wieksza niz bez ciasteczka i doskonale wie ze dobze zrobil - ma nagrode - logiczne. Czy cos takiego na zawodach jest zabronione?! Wydawalo mi sie ze jedynie podczas biegu niepowinno sie pokazywac, dawac wszelkich smakolykow...

[quote name='Agasia']Chcialabym sie zapytac... bo w agility nie jestem az tak zorientowana, ale chcemy zaczac :)

A więc... biegam z beaglem, maly ma smykalke do toru i biegania ma z tego wielka frajde ale uczony byl i jest na jedzonko... Obecnie umie pokonywac mniej wiecej caly nasz podworkowy tor, lecz za kazde dobre przebiegniecie jest nagradzany ziarenkiem karmy/ ciasteczkiem i wtedy jego radosc jest jeszcze wieksza niz bez ciasteczka i doskonale wie ze dobze zrobil - ma nagrode - logiczne. Czy cos takiego na zawodach jest zabronione?! Wydawalo mi sie ze jedynie podczas biegu niepowinno sie pokazywac, dawac wszelkich smakolykow...[/quote]

Agasiu ja zawsze nagradzam psa po przebiegu smakołykiem, tylko że jak ukończy bieg, chwale go głosem cały czas aż dochodzę do plecaka poza ring i wyjmuję z niego smakołyk i daje mu. Przecież to dla psa bez różnicy czy wyjmiesz z plecaka czy z kieszeni. A pochwała przedłuża nagrodę;)