Jump to content
Dogomania

Piegusia już w domku w Warszawie. Trzymamy kciuki za aklimatyzację!


Bonsai

Recommended Posts

Ja może miałabym DS, ale nie wiem czy Piegusia jest gotowa...
No i daleko.
Pan z Osztyna jest zainteresowany psiakiem wielkości jamnika, żeby mógł go znosić po schodach. Dzwonił w sprawie mojej tymczasowiczki, ale ona tydzień temu pojechała do DS.
Ledwo go przekonałam, że to naprawdę nie będzie wielki problem, żebym wysłała mu dane innego psa ;)

Dom trzeba by sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałam zaproszenie od sylwija więc zaglądam.
Poczytałam wątek, nie każdy post, ale raczej większość.
Zauważyłam, że chcecie ją wysłać do Jamora. Czyli do boksu? O ile wiem Jamor nie trzyma psów w domu. Jaka więc będzie różnica dla tej malizny?
Potem był pomysł wysłania jej na luźny wybieg z dużą ilością psów. Jak dla mnie pomysł nietrafiony.
Ona musi mieć miejsce w domu z człowiekiem, boksy i wspólny - luźny wybieg niczego nie zmienią. Mam w domu dziką sukę na wiecznym tymczasie i wiem jak trudno jej jest zaakceptować człowieka mimo to, że spędza z nami większość doby.
Wasza malizna potrzebuje człowieka, przytulania i głaskania. Nie jest aż tak dzika jak moja Pieguska.
Co do BDT - owszem trudno o nie bo w nich najczęściej są psy zbierane z ulic i sami musimy je utrzymywać. Wyobrażacie sobie, że sami utrzymujecie 15 zwierząt? Koty i psy? Zapewne nie.
Ok, pomędrkowałam, ale nic z tego nie wynika.
No może to, że sunia powinna trafić do domku, a nie do boksu. Powinniście ustalić sobie konkretny cel - czyli dom z człowiekiem:-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Dostałam zaproszenie od sylwija więc zaglądam.
Poczytałam wątek, nie każdy post, ale raczej większość.
Zauważyłam, że chcecie ją wysłać do Jamora. Czyli do boksu? O ile wiem Jamor nie trzyma psów w domu. Jaka więc będzie różnica dla tej malizny?
Potem był pomysł wysłania jej na luźny wybieg z dużą ilością psów. Jak dla mnie pomysł nietrafiony.
Ona musi mieć miejsce w domu z człowiekiem, boksy i wspólny - luźny wybieg niczego nie zmienią. Mam w domu dziką sukę na wiecznym tymczasie i wiem jak trudno jej jest zaakceptować człowieka mimo to, że spędza z nami większość doby.
Wasza malizna potrzebuje człowieka, przytulania i głaskania. Nie jest aż tak dzika jak moja Pieguska.
Co do BDT - owszem trudno o nie bo w nich najczęściej są psy zbierane z ulic i sami musimy je utrzymywać. Wyobrażacie sobie, że sami utrzymujecie 15 zwierząt? Koty i psy? Zapewne nie.
Ok, pomędrkowałam, ale nic z tego nie wynika.
No może to, że sunia powinna trafić do domku, a nie do boksu. Powinniście ustalić sobie konkretny cel - czyli dom z człowiekiem:-).[/QUOTE]

Już dawno odpadł pomysł wzięcia ją do hoteliku. ;) Z powodów wyżej przez Ciebie wymienionych, jak i finansowych.

BDT - gdyby do takiego trafiła, to mamy pieniądze, by utrzymać sunię - dać na karmę, weta, ogłoszenia etc. Więc nie jest tak, że chcemy ją komuś wepchnąć i mieć święty spokój. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio'] Wyobrażacie sobie, że sami utrzymujecie 15 zwierząt? Koty i psy? Zapewne nie.

No może to, że sunia powinna trafić do domku, a nie do boksu. Powinniście ustalić sobie konkretny cel - czyli dom z człowiekiem:-).[/QUOTE]

Ja sobie wyobrażam - mam swoich 9 psów i 12 kotów - zbieranina nie do opisania w krótki sposób :) każdy zwierzak to historia osoba i to, co z tego wynika, charakterek itd. I jeszcze jedna sunke na tymczasie (mam nadzieję) mam..

Na pewno sunia powinna trafić do domu, ale są spore obawy, nie bardzo nadaje się na DS od razu. musi najpierw mieć stały kontakt z człowiekiem, nabrać zaufania.. tak ja sobie to wyobrażam, na podstawie tego, jak śledzę wątek.
a brak jest totalny tymczasów.. szczególnie ciężko o miejsce w domu, przy człowieku.. i tak marnieje nam Piegusia w schronie :(

Link to comment
Share on other sites

Sylwija, to że Ty sobie wyobrażasz to wiem, ale są tacy co nie mają pojęcia o tym jak to wygląda. Zresztą co tu marudzić. Z dwojga złego wolę 12 kotów, nad nimi łatwiej zapanować, psy zawsze mają jakieś odskoki:-) i wiecznie muszę wychodzić z nimi na spacery na raty - gamonie złośliwe.

Link to comment
Share on other sites

No fakt, że nie aktualizowałam pierwszych postów. Zrobię to. Jednak większość osób jest zorientowana, kto pytał, zawsze odpisywałam na bieżąco.

Ja rozumiem, że BDT to nie takie hop siup. Sama mam tymczasa, gdy tylko mogę sobie na to pozwolić (a studiuję, wynajmuję mieszkanie, więc różnie z tym bywa), teraz siedzi u mnie Kajtek, wcześniej był Piksel. Więc naprawdę sobie zdaję sprawę, że to wymaga czasu, cierpliwości i poświęcenia. I że zwrot za karmę to niewielki wkład w stosunku do tego, co robi DT. Ale taka Piegusia nie ma wielkich szans na udaną adopcję bez pobytu w DT, więc trzeba jej go znaleźć... Albo machnąć ręką i dać sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

Jak masz pomysły jak szukać takiego DT to daj znać. :) Miała już wydarzenie na facebooku, wysyłałam mnóstwo PW, pytałam znajomych... I nic.

W dodatku dowiedziałam się dziś, że jeszcze mój jeden ulubieniec ze schroniska ma zapalenie krtani. :( Też mikrusek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Argat']Nie daje mi spokoju sprawa Piegusi...
Może mapa dogo, osoby oferujące DT?[/QUOTE]

Mapa dogo nieaktualna za bardzo pod tym względem. BDT się nie reklamują, bo i reklamy nie potrzebują. Zazwyczaj same wybierają pieski do DT. Może zmienię tytuł, żeby był jaśniejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Mapa dogo nieaktualna za bardzo pod tym względem. BDT się nie reklamują, bo i reklamy nie potrzebują. Zazwyczaj same wybierają pieski do DT. Może zmienię tytuł, żeby był jaśniejszy.[/QUOTE]
Wiem coś o tym :(
No nic, będę myśleć

Link to comment
Share on other sites

przyszłam do małej Pieguski po banerku od Bonsai.
Z chęcią bym małą wzięła do siebie na DT, ale aktualnie mam tymczasowiczkę (też była jak Pieguska) - Kropka (z banerka).
Jak wydam Kropkę, to potem jeszcze kolejny psiak czeka w naszym przytulisku, któremu obiecałam...
Ale jeśli moja tymczasowiczka znajdzie domek i kudłaczek by znalazł domek i jeśli Pieguska będzie jeszcze w schronie bez DT, to tu wrócę.

Tym czasem (nie mam czasu czytać całego wątku) - napiszcie mi tylko jaki jest jej stosunek do innych psów i suczek i jeśli wiadomo to do kotów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...