Jump to content
Dogomania

Ślepy jamnik Atos!!!W DT, szuka DS!


magda222

Recommended Posts

jeszcze nie zabrałam sie do obfocenia dziadów .Lord znów leje co 2 godz. w domu gdzie popadnie nieraz sie pofatyguje nawet do mnie,ze chce wyjsc  ale nie zdąrze kroku zrobic i leje.Staram sie jak tylko słysze,ze wstaje z legowiska isc z nim siku ale nie zdąże na czas zazwyczaj.Zabrałam siki do badania  wynik ok.wyszło tylko białko co przy chorych nerkach norma podobno.Zbadałam mu też  keatynine tez czy sie pogorszło nie jest na tym samym poziomie 2,3.Nie dawam rady musze albo go zapieluchowac albo zakenelować.Myśle,ze lepiej zniósłby to drugie.Ktos moze polecic jakas dieta  domowa zamiast karmy renal.

Link to comment
Share on other sites

4528a3e0f8fca106med.jpg

 

tak dawno zdjec nie wstawiałam,ze zapomniałam jak sie to robi.

w poscie wyzej sa linki do pozostałych zdjec juz drugi raz nie bede ładowac bo mi sie nie chce;)mam tez filmiki ale to musze z laptopem do siory jechac bo nie umie przesłać mi .Na zdjeciach i Lodek i Antek wygladaja jak okazy zdrowia, na filmikach  bedzie widac jak chodza jak opetani, gubiac sie, potykajac, przewracajac.Lodek kustyka, Antek sie przewraca, zaden juz nie zrobi słupka  i nie jest w stanie poprosic o nagrode sa za słabi:(

Link to comment
Share on other sites

ciotki moze ktos moze pomóc szkoda suni troche rozumiem kobiete bo nie jest miło zaczynac dzien od sprzatania sików i kup i rozumiem ,ze cierpliwosc kazdy ma inna ale jak dojdzie do styuacji,że sie nie cierpi psa to nie powinnien tam zostac dla dobra obojga i psa i opiekuna.PILNE.

http://www.dogomania.com/forum/topic/69396-pilnie-nowy-dt-malenka-sunia-ogromne-przerazenie-julcia-z-dobrocina/page-9

 

ja tez miałam moment,ze zaczełam nie znosic Lorda wstajesz rano a tu zasrane, zasikane pod szafki poleciało trza wszystko odsuwać ,dywany prać itp.Wydawało mi sie,ze złosliwiec robi to specjalnie az sie skapłam,ze nie;)On poprostu sie zestarzał:)Ja jestem dosc wygodna i leniwa jak wyjde z nim szczegolnie wieczoram co 2 godz. i w nocy wstane  to udaje sie bez siku i kupy przetrwać dzien.Wiec jak jest zasikane i zasrane to moja wina nie jego i teraz jak sprzatam to sie nie na niego wkurzam juz tylko na siebie i lepiej sie sprzata jakos mi;)co nie zmienia faktu,ze zycie z takim psem nie jest łatwe;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

nie jest Rytko ale trzeba być człowiekiem , chyba poziom naszego poszanowania żywych istot wychodzi wtedy , kiedy są stare , już nie tak piękne jak kiedyś i często kłopotliwe ale pod tym wszystkim jest to nadal nasz przyjaciel mimo ,że zdrowie nie te. 

Maksik wstawał 2 razy w nocy o 22.30 szliśmy na siku i do łóżka budził się między 0.30 a 1.30 apotem między 3, 30 a 5 i wstawałam i go na dół niosłam i dreptałam po dworze i pytaj czy mi zależało , do pracy było wstać rano albo byłam prosto po szpitalu z ranami na brzuchu i kombinowałam jak go podnieść ,minie 9 miesięcy jak go nie ma a ja oddała bym wszystko  żeby ten ślepy kruchy staruszek głuchy i uparty był nadal ze mną 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dokładnie ale nie kazdy ma tyle siły i cierpliwosci dlatego nie oceniam innych co nie daja rady ,bo tez sama nie wiem kiedy mi siły i cierpliwosci braknie :( ludzie maja różny próg wytrzymałości jak nieraz czytam to  niektórzy 'wymiekają' bo pies duzo siersci gubi,bo jedzenie kotu wyjada ,bo szczeka itp. wiekszosc 'problemów' jest prosta do rozwiazania przy odrobinie wysiłku ale ludziom sie po prostu nie chce szczotkowac psa,postawić jedzenie dla kota gdzies wyzej itd.Sunia nie jest stara bardzo tylko 'specyficzna' zrobiła w dt spory postep ale dalej ani kroku i pewnie nie zrobi potrzeba zmiany.DT apeuje od 2013 roku o pomoc.

22.30 to nie noc  my chodzimy spac ok 1.00.ostatnio o połnocy poszlam lodówke rozmrażać a teraz mam ochote isc ciasto upiec ..hymm a w dzien chodze jak zommbie.

 

ps.jeszcze mnie taka refleksja naszła,ze nie da sie kogoś zmusić do miłości  i jakis wyrzeczeń jeżeli kobieta nie chce tej suni to moim zdaniem nie ma co tylko trzeba by psa zabrać moze w innym miejscu bedzie całkiem inna zdarza sie tak,ze zmiana ludzi miejsca wpływa pozytywnie moze sucz czuje niecheć opiekunki,ktorej najzwyczajniej zabrakło sił i pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie napisałaś Aniu o swoim Przyjacielu... Maksiu był cudnym Seniorem...

Atosiu wygląda bardzo dziarsko; i sylwetka szczupła i poza niemal wystawowa....

Piszesz Ryciu, że słupka nie robi; u mnie tylko dwójka to potrafiła: Sarunia[*] i teraz Maxiulinek...

Reszta, jak patrzą na Maxiunia to się dziwią, a próbuje tylko Nercio, ale kończy się na dreptaniu na dwóch tylnych łapeczkach ;)

Całuski dla Atosia i Lodusia :)

Link to comment
Share on other sites

właśnie Wg. mnie Atos teraz wygląda najładniej od kiedy go znam, jamnika wreszcie przypomina .Przede wszystkim nie ma brzucha a nie jest tak 'koscisty' wystajacy kregosłup  i łopatki jak Lodek sie zrobił.Atos wazy 12,5 kg wazyłam go w zeszłym tyg. bo bylismy pazoory obciac i odrobaczyc.Kiedys wazył 17-18 kg.Własnie na zdjeciach nie widac jaki słaby dopiero na filmiku bedzie widac jak sie dosłownie przewraca.Słupki oba z Lodkiem robili popisowe ,Lodek przestał po udarze/zespole przedsionkowym a Antek ze słabosci poprostu.Dzis upiekłam nocne ciasto i pojade do siory po obiedzie to zgram te filmiki,ktore wiecej mówia o stanie psa niz foty;)

Link to comment
Share on other sites

nie sa smutne filmiki, dziadki są nawet zabawne  ja 'skrzecze' jak zawsze, siora lata w goła du*ą  nawet smieszne filmiki mozna powiedziec.To,ze sie starzeja to normalne ale poki ich ich nie boli  i jedzą jest ok.Probowałam  dzis zgrac ale siora ma taki syf na tel milion zdjec ,ze dostała prikaz zrobic porzadek i dopiero bede mogla zrzucic inaczej nie umiem tj nie umiem zaznaczyc musze wszystko zgrac a by pamieci chyba brakło.wiec jeszcze troche do premiery;)

Link to comment
Share on other sites

OJ ja tam znam duzo lepszych ale los tak chciał,że trafiły gdzie trafiły i nie maja do gadania wiele;)juz kolejna stara  wredna gnida u mnie na stałe kot Madryt podopieczny fundacji Animalia po 3 latach u mnie na dt zostaje juz na stałe . Wredne to bo fochate i ugrysc potrafi do tego chorowity i alergik  i stary i bury wiec zero zainteresowania było.A to naprawe najfajniejszy kot jakiego miałam dotychczas chyba i najmądrzejszy.Wiecej starych dziadów na dt nie biore bo ds dla takiego to chyba nie mozliwy.tNo chyba,ze samo co przyjdzie np. moj siostrzeniec wynajął mieszkanie z kotem.Tj poprzedni własciciele mieli dwa koty wyprowadzili sie ok.15 km. a kot sruttutu i po kilku dniach na starym mieszkaniu,odwiezli go i kot po2 dniach znów uciekł i przyszedł na stare smieci ,odwiezli przylazł 3 raz co było zrobic trza było zaakceptowac,ze mieszkanie do kota nalezy.

 

jak juz tak sie rozpisuje to moze sie rozlicze choc;)

saldo na 21.06. +70 zł

 

wpłaty

15.07 20zł.Danka123

24.07 15zł Mika31

12.08 20zł.danka123

18.08 40zł.magda222

24.08 15złMika31

10.09 20złdanka123

22.10 15zl Mika31

28.10 15zl Mika31

29.10.40zł.magda222

23.11 15zł. Mika31

 

razem 205zł. plus 70 =275zł.

 

wydatki 07/201 do 11/2015

 miesiecznie to roznie  (dawno juz zaprzestałam paragony zbierac )bywało  i tera nie wiem.troche darmowego vetmedinu z fundacj Animalia mielismy na jakies 3 mce;)troche leków Atos babci zapiernicza bo biora ten sam diured, i enarenal grosze,luminalu nie bierze bo ataków nie ma a dosc spowolniały jest,zeby go otumaniac jeszcze,karme zre brit care small jagniecina i ryz a tera brit senior premium i nie smakuje ale musi worek przemęczyc.Juz mu wiecej premium nie kupie Lodkowi tez musiałam z puszką mieszac,zeby zarł.Weta na oczy nie widział jak tylko do pazurow wiec wydatków nie było duzych.Przyjme ,ze z 100zł. a 175 mu zostało...kratywna ksiegowasc i sie bogaci chłopak bo mu coraz wiecej na koncie zostaje a wplat mniej cuda;)

Link to comment
Share on other sites

Teraz widzę tylko ten drugi filmik, ten pierwszy ma nadal ten sam komunikat...

Widziałam Atosia - jak On bidny stąpa tymi łapusiami - kochane moje Słoneczko inlove.gif!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A Lodek jaki spryciarz wub.gif , nie dużo brakło i byłby wszedł pod te szafki, hihihi 49.gif

Może uda się jakoś obejrzeć ten filmik: https://www.youtube....h?v=iHZXOhivNu4

Link to comment
Share on other sites

No, teraz jest :)

 

Antoś - jak się bidulecek wywraca... ech, ta starość... ale jestem u Antosia na wątku właściwie od początku, nie pisałam, ale byłam...

On zaskarbił sobie kawałek miejsca w moim sercu już lata temu a025.gif :, a dzisiaj jak na Niego patrzę wiem, że kocham Go jeszcze mocniej...

Chodzenie idzie Mu znacznie lepiej po przyczepnym, to widać zdecydowanie...

Ryciu, wykochaj, wycałuj Go ode mnie mocno, mooocno, mooooocno - najmocniej a015.gifa020.gif !!!!!!!!!!!!!

 

Dzięki wielkie za możliwość zobaczenia tego dzielnego Pana Jamnika s030.gifh015.gif :

Link to comment
Share on other sites

jak to bywa maja lepsze i gorsze dni ale juz sie ,ze tak powiem wreszcie zestarzały w sensie, ze głównie spią .Na filmikach i tak nie wygladaja jak dziadzie ale obaj sa mocno 'zdziadziali' .nieustannie zapraszam jakby ktos był w okolicach do odwiedzenia na żywo dziadków;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...