Jump to content
Dogomania

Łysiejące oczko


A.Roxy

Recommended Posts

Czy mozna wykluczyć uraz w to oko?
Czy z tego oka coś płynie i jak to wygląda?
Jaki kolor maja spojówki?
Jak wyglada 3 powieka?
Czy nie ma rany na rogówce?

Przyczyn stanu jaki opisujesz jest dużo. Spróbuj odpowedziec na te pytania, to może coś wymyslimy. Albo idź do weta, leczenie na odległość nie zawsze jest trafione. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiec tak spojówka o ile jest to wewnetrzna czesc gornej powieki jest w porzadku,jest różowa(nie wiem czy to o to chodzi),rogówka tez bez zmian,ran nie widze.Trzecia powieka tez jest ok ,tak mi sie wydaje i z oka nic nie płynie :|

Co do urazu,dzis biegałysmy za patykiem i sucz zakwilila raz,podejrzewam ze stanela sobie na patyk tak ze ten sie w bil jej gdzies,moze i do oka i to moze od tego popuchniete ,ale skąd to łysienie od wewnetrznego kącika?
Drugie oko wyglada calkiem inczej

Do weta i tak pojdziemy,ale to na dniach bo czas zaszczepic smoka.

Link to comment
Share on other sites

witam moja sunia 4 tygodnie temu miala takie same obiawy ,nam leciala z oczka jeszcze "ropka"takie oczkowe babole ;) bylam u weta i okazalo sie ze ma zapalenie mieszkow wlosowychi i podejrzenie nuzycy :shake: wet nam dal obroze preventic qtora dziala 4 tygodnie po tych 4 tygodniach oczko wyglada juz lepiej :) w tym tygodniu ide jeszcze raz do niego i zobaczymy ale wydaje mi sie ze jeszcze jedna taka obroza rozwiaze moj problem :)
moja rada jest taka zeby czym predzej sie udac do weterynarza:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nasze oczko wyg;adalo tak
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images1.fotosik.pl/128/fa131d0e5ec091fb.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images4.fotosik.pl/83/cc69bc20742028bf.jpg[/IMG][/URL]

a po kuracji 4 tygodniowej wyglada tak
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images4.fotosik.pl/83/dc2d36f753de12d9.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images1.fotosik.pl/128/4d52deb5c39980be.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Evaxon dokladnie tak wyglada oczko Roxy,tylko chyba wczesniejsze stadium bo mniej ma wyłysiałe ale boje sie i wydaję mi sie ze to sie bedzie powiekszac.Uff troche mi lepiej że to nic powaznego .
Na co dokladnie jest ta obroża preventic,ja zawsze myslalam ze to przeciwpchelna jest..:oops:

Link to comment
Share on other sites

A.Roxy niestety musze cie zmartwic ale to dosc powazna sprawa:shake: moja tez na poczatku ni emiala łysego oczka stalo sie tak po 3 -4 dniach i dopiero wtedy poszlam do weta (myslalam ze sie udezyla) wiec radze ci isc jak najszybciej do weta zeby zgiagnozowal :)
owszem Preventic jest na kleszcze i tego typu robaki ale przez 4 tygodnie wydziela amitraze qtora sie stosuje w przypadkach nużycy :razz:

wiec radze nie patrzec dalej na oczko tylko czym predzej pedzic do weta :) niech pobieże zeskrobine z oczka (jesli bedzie to mozliwe) i wloski mozliwy tez jest grzybek (my naszczescie go nie mielismy)
trzymam kciuki za oczko i czekam na wiesci :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Byłysmy dzis u weta na "pik" no i przy okazji pokazac oczko ,a wet powiedzial ze on nie wiele widzi,ze ma troszke łysawe ale to jeszcze na nic nie wskazuje i ze jak sie bedzie stan oczka pogarszac dopiero wtedy mam przyjsc :(
Pytalam o obroze preventic nie bylo.
Chyba pojde do innego weta ,zaopatrze sie w ta obroze bo podejrzewam ze to jest to samo co u twojej suczki Evaxon,a skoro jej pomaga to i mojej pomoze :)

Link to comment
Share on other sites

hmmm idz do innego weta :roll: powinien zrobic barania (pobrac zeskrobine albo włoski) takie jest moje zdanie:razz:
preventica mozesz kupic w sklepach zoologicznych (ale pewnie nie kazdych) no i na necie np. tutaj =>[url]http://www.sklep.kar-ma.pl/product_info.php?products_id=1186[/url]

a czy psiak drapie oczko??albo jakos sie ociera??
ja jednak bym poszla do innego weta tymbardziej ze to jest przy oczku :shake:

wiesz cos na temat nużycy??
[URL="http://www.molosy.pl/strona_glowna/wet/porady_wet/nuzyca_Res_Vet.htm"]http://www.molosy.pl/strona_glowna/wet/porady_wet/nuzyca_Res_Vet.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A.Roxy']Evaxon dokladnie tak wyglada oczko Roxy,tylko chyba wczesniejsze stadium bo mniej ma wyłysiałe ale boje sie i wydaję mi sie ze to sie bedzie powiekszac.Uff troche mi lepiej że to nic powaznego .
Na co dokladnie jest ta obroża preventic,ja zawsze myslalam ze to przeciwpchelna jest..:oops:[/quote]

A wlasnie przeciwpchelna nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Evaxon sunia drapie oczko łapką,widzialam pare razy ,na nuzyce mi to nie wyglada chociaz ja nie wet,ale przyznam ze dzis oczko wyglada duuuzo lepiej niz wczoraj.Ale i tak pojdziemy do innego weta zeby pokukal na sucz.:)
Nie wiem Arka ale dzis wet mi tez powiedzial ze preventic jest przeciw kleszczom, pchłom i innym badziewiom.
Kazdy gada co innego :cool1:

Link to comment
Share on other sites

preventic to obroza przeciw insektom -tak jest na opakowaniu:evil_lol: i pomaga przy wczesnym stadium nuzycy :)

A.Roxy powiedzialas wetoei ze sunia drapie oczko?? moim zdaniem dziwny ten wet:shake: ja na twoim miejscu poszla bym jak najszybciej do innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']A.Roxy powiedzialas wetoei ze sunia drapie oczko?? moim zdaniem dziwny ten wet:shake: ja na twoim miejscu poszla bym jak najszybciej do innego[/quote]

powiedzialam ,ale stwierdzil ze nic nie widzi tzn nic groznego tylko drobna lysinka ,ale dzis faktycznie to wyglada inczej niz dwa dni temu wtedy to jeszcze miala napuchniete to oczysko brrr

bo chyba raczej nie mozliwe jest ze przyczyna byl uraz np patykiem sie dziabła w oko i przez to ta łysinka? myle sie?

Link to comment
Share on other sites

mnie tez sie wydaje ze troche panikuje i ze mozliwe jest to ze wbila sobie patyczek bo teraz oczko wyglada juz prawie normalnie jest ciutke napuchniete a i wloskow wiecej juz nie stracila i chyba nawet jej troszke zaroslo,choc tego az tak nie jestem pewna .
ale chyba zostane narazie przy obserwacji oczątka ,ale jak tylko zobacze ze cokolwiek jest nie tak to pierwsze co to pojdziemy do weta na te zeskrobiny co mowilas Evaxon.
dziekujemy wszystkim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

:roll: :roll: [quote name='evaxon']:roll: jesli oczko łysieje jest opuchniete to moze to byc poczatek nuzycy :roll:
poza tym zeskrobina nie boli;)

pedze zaraz do weta i zobaczymy co z naszym oczkiem :)[/quote]


daj znac ! daj znac !
czekamy na wiesci

ps nasze oczko od wczoraj bez zmian ,ani lepiej ani gorzej :roll:

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze twojej suni sie poprawia ,a nasze oczko bez zmian ,teraz wyglada w miare ale wczoraj znowu bylo napuchniete :roll:
pojdziemy do weta jak bede miala wolne bo znalazlam jej jeszcze jakiegos guzka na plecach(ale to chyba nie grozne,taka mala narosl) no i sutki jej ropieja i krwawia :(
moje felerne psisko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A.Roxy']ciesze sie ze twojej suni sie poprawia ,a nasze oczko bez zmian ,teraz wyglada w miare ale wczoraj znowu bylo napuchniete :roll:
pojdziemy do weta jak bede miala wolne bo znalazlam jej jeszcze jakiegos guzka na plecach(ale to chyba nie grozne,taka mala narosl) no i sutki jej ropieja i krwawia :(
moje felerne psisko[/quote]
biedna sunia trzymam kciuki zeby bylo wszystko ok :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...