Jump to content
Dogomania

chce zalożyć stronkę schroniska...pomocy!!


dogsmoq

Recommended Posts

witam wszystkich!!

od zawsze chcialem miec pieska ale moi rodzice byli temu stanowczo przeciwni. pomyslalem wiec ze skoro nie moge miec wlasnego to chociaz moglbym pomoc tym w schronisku.
Jest to schronisko w miejscowości Gaj koło Śremu niedaleko Poznania.
Od niedawna wychodze z pieskami na spacery i kupuje im psie chrupki;) Staram się tez je czegos nauczyc...głównie to jest komenda "stóóóóój..."ale jak staną to dostaną wzamian chrupka:multi:
Dzisiaj bylem z dalmatynczykiem u weterynarza i mial obcinane paznokietki:p uparlem sie mimo obojętnej miny pana Piotra (pracownika schroniska )ktory powiedzial zebym przeszedl sie z pieskiem po asfalcie to niby mu sie same zetrą????!!!?:angryy:
bylem tez gotowy zaplacic za obcinanie ale weterynarz okazal sie super koles i powiedzial ze za dobre serce mam za darmo;)

Chciałbym zalozyc strone internetową o pieskach w schronisku.Mysle że mogłoby to polepszyć sytuację w jakiej obecnie się znajdują i byćmoże dzieki niej chociaz kilka psiaków znalazłoby swój dom.Byłbym wdzięczny za każdą radę. Za ile, gdzie, jak??

Z góry serdecznie dziekuje!!!:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogsmoq']witam wszystkich!!

od zawsze chcialem miec pieska ale moi rodzice byli temu stanowczo przeciwni. pomyslalem wiec ze skoro nie moge miec wlasnego to chociaz moglbym pomoc tym w schronisku.
Jest to schronisko w miejscowości Gaj koło Śremu niedaleko Poznania.
Od niedawna wychodze z pieskami na spacery i kupuje im psie chrupki;) Staram się tez je czegos nauczyc...głównie to jest komenda "stóóóóój..."ale jak staną to dostaną wzamian chrupka:multi:
Dzisiaj bylem z dalmatynczykiem u weterynarza i mial obcinane paznokietki:p uparlem sie mimo obojętnej miny pana Piotra (pracownika schroniska )ktory powiedzial zebym przeszedl sie z pieskiem po asfalcie to niby mu sie same zetrą????!!!?:angryy:
bylem tez gotowy zaplacic za obcinanie ale weterynarz okazal sie super koles i powiedzial ze za dobre serce mam za darmo;)

Chciałbym zalozyc strone internetową o pieskach w schronisku.Mysle że mogłoby to polepszyć sytuację w jakiej obecnie się znajdują i być może dzieki niej chociaz kilka psiaków znalazłoby swój dom.Byłbym wdzięczny za każdą radę. Za ile, gdzie, jak??

Z góry serdecznie dziekuje!!!:p[/quote]

[B] czy naprawde nikt nie moze pomoc mlodemu dogomaniakowi?[/B]

bardzo rozsadnie i z sercem podszedl do tematu
obszedl zakazy rodzicow i duza radosc przyniosl psiakom BRAWO! to jest rawdziwie dyplomatyczne wyjscie z sytuacji. Rodzice zas w ten sposob poobserwuja, czy ta milosc do spow nie byla slomianym zapalem

ciekawa jestem jak te psiaki ze sremu wygladaja
moze choc porob im zdjecia!
czy masz aparat cyfrowy? jesli nie, moze znajdziemy w Mapie pomocy Dogo kogos, kto ci pomoze

[B]co do strony internetowej schroniska[/B]:

[B]radze Ci zwrocic sie do [COLOR=Red]Kynnel[/COLOR], ona zna sie na stronkach internetowych i powinna pomoc ci w tym temacie
[/B]
z innych dogomaniakow, ktory tworzyli strony dla schroniskac jest z Lodzi [B][COLOR=Red]Julia Zuzanna[/COLOR] [/B] - fotografik nadworny lodzkich psiakow, cenne rady da z pewnoscia-
przyjrzyj sie stronie internetowej - tez z pewnoscia nie odmowi pomocy

[COLOR=Magenta][B] i zawiadamiaj nas co slychac w schronisku. Czy jest jakas szczegolna bieda, oczekujaca natychmiastowej pomocy?[/B][/COLOR]
jakis pies, ktory nie radzi sobie w zamknieciu, taki ktorego inne gryza...
dowiedz sie nieco wiecej o schronisku..ile jest psow, czy sa wysterylizowane wszystkie, czy pewne wymagaja szczegolnej opieki
wszystkie spostrzezenia wazne

pozdrawiam i gratuluje pomyslu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie'][B] czy naprawde nikt nie moze pomoc mlodemu dogomaniakowi?[/B]

bardzo rozsadnie i z sercem podszedl do tematu
obszedl zakazy rodzicow i duza radosc przyniosl psiakom BRAWO! to jest rawdziwie dyplomatyczne wyjscie z sytuacji. Rodzice zas w ten sposob poobserwuja, czy ta milosc do spow nie byla slomianym zapalem

ciekawa jestem jak te psiaki ze sremu wygladaja
moze choc porob im zdjecia!
czy masz aparat cyfrowy? jesli nie, moze znajdziemy w Mapie pomocy Dogo kogos, kto ci pomoze

[B]co do strony internetowej schroniska[/B]:

[B]radze Ci zwrocic sie do [COLOR=Red]Kynnel[/COLOR], ona zna sie na stronkach internetowych i powinna pomoc ci w tym temacie
[/B]
z innych dogomaniakow, ktory tworzyli strony dla schroniskac jest z Lodzi [B][COLOR=Red]Julia Zuzanna[/COLOR] [/B] - fotografik nadworny lodzkich psiakow, cenne rady da z pewnoscia-
przyjrzyj sie stronie internetowej - tez z pewnoscia nie odmowi pomocy

[COLOR=Magenta][B] i zawiadamiaj nas co slychac w schronisku. Czy jest jakas szczegolna bieda, oczekujaca natychmiastowej pomocy?[/B][/COLOR]
jakis pies, ktory nie radzi sobie w zamknieciu, taki ktorego inne gryza...
dowiedz sie nieco wiecej o schronisku..ile jest psow, czy sa wysterylizowane wszystkie, czy pewne wymagaja szczegolnej opieki
wszystkie spostrzezenia wazne

pozdrawiam i gratuluje pomyslu[/QUOTE]

dzieki dzieki dzieki!!!!!!
narazie sprobuje zalaczyc zdjecie dalmatynczyka... bo spiesze sie do schroniska

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7c2f47d6d7ceaed.html][IMG]http://images2.fotosik.pl/117/e7c2f47d6d7ceaedm.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

no jestem juz...dzisiaj niestety nie mialem aparatu i nie moglem zrobic zdjec ale niedlugo to zrobie.
no wiec tak: piesków mamy ( o ile dzisiaj dobrze policzylem) to 21 z czego 2 są na hotelu.jeden na hotelu jest maly ale za to warczy gdy tylko się podejdzie do klatki, ale nim za bardzo sie nie przejmujemy bo on niedlugo wraca do domq.
dzisiaj zaadoptowano takiego kundelka co sie bal nawet z budy wyjsc ale widocznie bardzo lubil dzieci bo gdy przyszla po niego jego nowa pani z dziecmi to od razu podbiegl do dzieci.
podobno nie wszystkie psy sa szczepione ...o sterylizacje nie pytalem...
wszystkie pieski sa raczej w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. no niektore nie przepadaja za innymi psami.
wolontariat oprocz mnie tam praktycznie nie istnieje co tez chcialbym zmienic...moze cos ruszy dzieki stronce internetowej.Z pieskami wychodze na spacer 30/45 min. ostatnio wyprowadzilem 4 pieski. wiem ze to moze sie wydaje nieduzo ale kiedy z kazdym staram sie cwiczyc komendy, biegac to jest to troche wyczerpujące, a wiecej niz jednego psiaka nie moge wyprowadzac bo sie nawzajem nie lubią.jesli uda mi sie namoowic jeszcze jednego ochotnika to pieski moze przyzwyczailyby sie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

co do warunkow w schronisku...no idealne nie sa... chyba nie sa nawet bardzo dobre... pieski siedzą w klatkach. w srodku maja bude ale wokol budy jest sam piasek takze jak taka klatka wyglada przy takiej pogodzie jak teraz to mozecie sobie wyobrazic...jedno wielkie bloto.
no wlasnie.. nie maja zadaszenia nad klatkami..gdyby mialy wszystko wygladaloby inaczej...juz myslalem jakby ten problem rozwiazac...najtanszy chyba bylby dach z takich blokow styropianowych opdowiednio pochylony zeby woda splywala do rynny...co o tym myslicie??jakies pomysly??

zalaczam djecie mixa rotweilera...to super piesek bardzo lubi ludzi..i skakac na nich tez bardzo lubi..:D za to nietoleruje innych psow.
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dc98cacbb4a464d7][IMG]http://images3.fotosik.pl/117/dc98cacbb4a464d7m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

zalaczam jeszcze zdjecie dalmatynczyka i mixa rotweilera.
do dalmatynczyka moowilem dalmatino i reagowal wiec teraz moowie do niej tina:D
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6f179ff67c8d7ecb][IMG]http://images4.fotosik.pl/81/6f179ff67c8d7ecbm.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0bcba01cccfb9259][IMG]http://images4.fotosik.pl/81/0bcba01cccfb9259m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

no i oczywiscie bardzo wam dziekuje pixie i HebaNova :D to dobrze ze są tacy ludzie jak wy!!!!:D
bede informowal was na bierząco co się dzieje w schronisku...

z nowości:
w poniedzialek jedziemy z panem Piotrem po jamnika znalezionego w lesie.

Link to comment
Share on other sites

ta dalmatynka to suczka? na ile oceniasz jej wiek?

nawet schroniskowe psiaki na spacerkach potrafią się uśmiechać :loveu:

spacer to bardzo dobra rzecz, można pieska troszke poznać, przypomnieć mu "normalnego" świata, pouczyć komend, dobrze ze kierownictwo pozwala na wolontariat, przynajmniej w tej sprawie pieski mają szczęście

Link to comment
Share on other sites

Moge Ci pomóc, aktualnie się nudze, bo nei chce mi sie kończyc (narazie) projektu strony ;)

Zaraz zamieszczę to co udało mi się wypłodzić (dam grafikę)

Ogólnie Ci pomogę ze stroną, moze nie będzie oh i ah, ale jesli sie nie spodoba to ja sie nie obrazę ;)

[URL="http://img147.imageshack.us/img147/2479/screenfotologamt3.gif"]http://img147.imageshack.us/img147/2479/screenfotologamt3.gif[/URL]

Jak coś to musisz mi dostarczyć tekst , zdjęcia psów.No i zapytaj się o zgodę dyrektora schroniska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova']ta dalmatynka to suczka? na ile oceniasz jej wiek?

nawet schroniskowe psiaki na spacerkach potrafią się uśmiechać :loveu:

spacer to bardzo dobra rzecz, można pieska troszke poznać, przypomnieć mu "normalnego" świata, pouczyć komend, dobrze ze kierownictwo pozwala na wolontariat, przynajmniej w tej sprawie pieski mają szczęście[/QUOTE]
tak to suczka, pan piotr moowil ze moze miec 1,5 roku?? chociaz nie jestem pewien...??
no pieski cieszą się bardzo:D chcialbym zeby to dla nich bylo takie przygotowanie do normalnego zycia... jestem prawie pewien ze dla tych dwoch pieskow znajdziemy domy tylko musze jakos dotrzec do ludzi.gdyby nie to ze nie mieszkam jeszcze sam to sam bym je wziął:D:P

Link to comment
Share on other sites

Dogsmoq,
ja sie nie znam na tworzeniu strony internetowej, ale obsluguje strone mieleckiego schroniska i prowadze adopcje i takie tam.

Mam znajomego (a wlasciwie Murka ma), ktory robi piekne stronki, nam tez zrobil taki wzor, ale to wszystko jakos tak upadlo. Moze jedna zrobilby Twojemu schronisku? Musisz do Artura napisac.
Gdyby Nathaniel nie dal(a) rady, to ewentualnie Artur trzeba by prosic.

A jesli chodzi o zdjecia na strone czy do ogloszen adopcyjnych, to rob kilka zdjec kazdemu psiakowi, mordke, calosc, sylwetke. Im lepsze zdjecia, tym adopcja moze byc szybsza i wiecej ludzi bedzie sie psiakiem interesowac.

Koniecznie zapytaj o zgode wladz schroniska. Bez tego nie masz podstaw do zadnych dzialan. Niestety tak to jest. Wolontariusze prawa maja niewielkie.

Zycze powodzenia i ciesze sie, ze jestes :p

Link to comment
Share on other sites

Pojedź do schronu w najbliższym czasi, zapytaj sie władz schroniska, zrób fotki, budynków, warunków itp ( zobaczymy,może jakąs akcje na rzecz tego schronu zrobimy ;) za wiedzą oczywiście schroniska) , wybierz na sam poczatek klika piesów i zrób im zdjęcia, jak najmniej poruszone, zanotuj jak sie zachowuja na spacerach itd

A potem to już do mnie walic, coś wymyślimy , a jak nie to do p Artura ;)

Link to comment
Share on other sites

heeeeej dzieki!!!
dzieki za wszytkie rady:D
wlasnie zalozylem stronke!!!!!!!!!!!!!:D:D jeee ciesze sie :D:D:D:]

bedzie sie nazywac [url]www.pieskigaj.konto.pl[/url] :D

narazie jeszcze nic na niej nie mam ale zaraz bede probowal cos wrzucic:D
jesli chodzi o zgode schroniska to ją mam:D także suuuper:D
wlasnie przed chwilą wpadlem na pomysl zeby dac do gazety jakies ogloszenie:D to tez napewno zacheci:D
bardzo wam dziekuje wszystkim naprawde jestem wam bardzo wdzieczny:D

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj przywiezlismy do schroniska nastepnego pieska... nie byl szczegolnie zachwycony kiedy musialem go zaprowadzic do kwarantanny;(
jednak zauwazylem w schronisku cos co bardziej mnie niepokoi...
owczarek niemiecki...albo jego mix w kazdym razie wilczur ma na grzbiecie ranę... okolo 10cm na 5cm. nie ma w tym miejscu siersci tylko skórę która chyba ropieje...naprawde nie wyglada to dobrze...;( wczesniej myslalem ze widocznie tak ma bo nie byla taka duza i nie widzialem zeby sie z nia cos dzialo ale dzisiaj zauwazylem ze rana sie nieco powiekszyla...:(
jedyne co moge zrobic to chyba zrobić zdjecia i pokazac weterynarzowi...

Link to comment
Share on other sites

* nie zapomnij na stronce umieścic dokładnej mapki dojazdu dla zmotoryzowanych i jakiś informacji dla osób korzystających z komunikacji miejskiej - jakie linie tam dojezdzają, na jakim przystanku trzeba wysiąść - to zachęca ludzi

* zamieść też listę potrzebnych rzeczy w schronisku - karma, środki czystości, obroże, smycze - trzeba popytać pracowników czego brakuje - niech ludzie przynoszą

* godziny otwarcia i warunki adopcji psów, co trzeba ze sobą mieć np dowód osobisty, własną smycz itd, wysokość darowizny za pieska - zeby ludzie nie byli zdziwieni przy ewentualnej adopcji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...