Jump to content
Dogomania

Niewidomy Lampo [*][*][*] 2 V 2007r.-odszedł kochany....


Szczurosława

Recommended Posts

dzięki za info, oby ta zainteresowana Pani przemyślała adopcje Onka poważnie, jeśli rotek jest samcem, może byc trudniej, Onek nie toleruj innych psów podczas posiłków, a jeśli ściął by się z rotkiem nie wyglądałoby to różowo, wydaje mi się, że z suką lepiej by się dogadał; a jak wygląda sprawa kastracji?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gallegro']Nie wiem czy wszyscy już wiedzą, dlatego pozwolę sobie zacytowac treść komunikatu, ze strony Psiego Losu:

[FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Verdana]"Niewidomy Lampo, po złagodzeniu stanu zapalnego błony naczyniowej oczu, zostanie poddany zabiegowi chirurgicznemu w Klinice Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na operację pies zostanie przewieziony transportem „Psiego Losu”. Po operacji, dalsza hospitalizacja prowadzona będzie w szpitalu „Psiego Losu”. Planowany termin operacji – przyszły tydzień."[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][FONT=Verdana][FONT=Verdana]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Trzymajmy mocno kciuki za naszego Oneczka !!![/COLOR][/FONT]
[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/quote]



może pojadę go poznać....(do Olsztyna oczywiście) :) jeśli to nie będzie wtorek...

bardzo dobry wybór miejsca na operację :) warmińsko mazurskie to najlepsze wojewdztwo... :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANKA_89']dzięki za info, oby ta zainteresowana Pani przemyślała adopcje Onka poważnie, jeśli rotek jest samcem, może byc trudniej, Onek nie toleruj innych psów podczas posiłków, a jeśli ściął by się z rotkiem nie wyglądałoby to różowo, wydaje mi się, że z suką lepiej by się dogadał; a jak wygląda sprawa kastracji?[/quote]

Nie przywiązujmy sie do tej adopcji. Za duże ryzyko. Czekamy na coś lepszego. Po operacji oczu (u ludzi) wszelkie wstrząsy zabronione i nie jest to dobry czas na ustalanie hierarchii nie wspomnę o rotku

Link to comment
Share on other sites

To prawda... chyba, że jeden z psów pozwoli się zdominować. Sytuacja jest tym bardziej nieprzewidywalna, że po udanej operacji oczu (daj Boże), psychika Lampo, może ulec radykalnej zmianie. Jeśli zainteresowana będzie podtrzymywać chęć przygarnięcia Onka, można zorganizować "konfrontację" psiaków (w Konstancinie).

Link to comment
Share on other sites

Termin operacji został wstępnie ustalony na piątek (01.12).
Przed zabiegiem, Lampo powtórnie zostanie przebadany i w przypadku braku przeciwwskazań, zostanie zoperowane jedno oko. Jeśli wszystko będzie O.K., po 2-3 tygodniach, psiak pojedzie na operację drugiego oka. Decyzja o metodzie operacji zostanie podjęta na miejscu. Niewykluczone, że nie będzie potrzeby wszczepiania soczewek, a po takiej operacji Lampuś byłby dalekowidzem. Myślę, że na tak "mały feler" można przymknąć (nomen omen) oko ;-).
Koszt operacji jednego oka wyniesie ok. 500 pln. Do tego dojdą koszty transportu, leków przed i pooperacyjnych, itp.
W związku z powyższym, osoby zainteresowane pomocą finansową, zachęcam do wpłat na konto AFN (nr. konta na pierwszej stronie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']To prawda... chyba, że jeden z psów pozwoli się zdominować. Sytuacja jest tym bardziej nieprzewidywalna, że po udanej operacji oczu (daj Boże), psychika Lampo, może ulec radykalnej zmianie. Jeśli zainteresowana będzie podtrzymywać chęć przygarnięcia Onka, można zorganizować "konfrontację" psiaków (w Konstancinie).[/quote]

To jest możliwe - ta forma z dominacją jednego z psiaków. I konfrontacja jest dobrym pomysłem - szkoda nie sprawdzić !
Ponadto Lampuś ma być kastrowany - to również może mieć wpływ.

Już się denerwuję przed zabiegiem Oneczka !
I również jak Gallegro - zachęcam do wsparcia finansowego !!!!!!
Ja wpłacę zaraz po 1.12.
Pamiętajmy, że i tak większość wydatków pokrył Pan Janusz Orzechowski.
Wypada i z naszej strony wesprzeć Oneczka !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']...Już się denerwuję przed zabiegiem Oneczka !
I również jak Gallegro - zachęcam do wsparcia finansowego !!!!!!
Ja wpłacę zaraz po 1.12.
Pamiętajmy, że i tak większość wydatków pokrył Pan Janusz Orzechowski.
Wypada i z naszej strony wesprzeć Oneczka !!!!![/quote]

Nie ukrywam, że i ja z lekka się stresuję. Już sobie wyobrażam co będzie w piątek :razz:. Swoją drogą... czy ktoś ma rozeznanie, po jakim czasie od operacji, można określić jej rezultat?
Mój przelew poszedł dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem tego jak lampo sobie swietnie radzi na spacerku:crazyeye: jak na niewidomego pieska to bylam naprawde w szoku:lol: a przy tym jest bardzo grzeczny, jak sie do niego mowi to naslu****e uwaznie jakie mu sie mowi komplementy:cool3:
w szpitaliku sa jeszcze dwa pieski, czy one tez sa na dogo?maja swoje watki?strasznie nie ujely za serduszko i ciasteczka ktorych lampus zupelnie nie chcial jest zjadly one na spolke:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']Ja krótko przypomnę, że niedzielny spacerek jest mój.

A czy jest ktoś chętny na sobotę ?[/quote]

A o której godzinie Ciotka zaszczyci swoją obecnością Psi Los i jego podopiecznych ?
Pytam, ponieważ jest spore prawdopodobieństwo, że i ja w tym dniu tam się wybiorę.
Nie chciałbym (ze względu na Lampo ;)) zjawić się w tej samej chwili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']A o której godzinie Ciotka zaszczyci swoją obecnością Psi Los i jego podopiecznych ?
Pytam, ponieważ jest spore prawdopodobieństwo, że i ja w tym dniu tam się wybiorę.
Nie chciałbym (ze względu na Lampo ;)) zjawić się w tej samej chwili.[/quote]


Stara Ciotka będzie tam ok.14.45, bo potem na 16.00 jedzie na imprezę organizowaną przez Dziewczyny z Ostrowii.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34922[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...