Jump to content
Dogomania

Czy moge stosowac pedigree jako nagrody??


Marta_Ares

Recommended Posts

[quote name='2Monika2']w takim razie psy jedzą pedigree i też żyją[/QUOTE]


no wiesz... jedząc zupki chińskie też bedę żyć tylko kwestia jakości tego życia stanu zdrowia organizmu... nie mówię żeby popadać w przesadę ale postawa "no mój je i jakoś żyje" jest dla mnie straszna.

ja nie mam problemów z nagrodami ponieważ moja sucz "pracuje na miskę" (NILIF) więc Royal jest dla niej nagroda + żarciem w jednym. w wyjątkowych sytuacjach dostaje żółty ser,mięsko, różne ciacha psie(kosteczki, markizy ip.), suszone śmierdziele:evil_lol: a ostatnio małe kosteczki z mięsa z L-karnityną dla sportowców:razz:

Link to comment
Share on other sites

ale właśnie dlatego sie czepiam....
bo skoro odradzacie nagradzanie psa niezdrowym pedigree to dlaczego nie macie nic do niezdrowych parówek - tego nie rozumiem :shake:
Myślę, że jak już się czegoś trzymać to z konsekwencją... Ja nie daję psu ani pedigree ani parówek, staram się, żeby wszystko co je mój pies było jak najlepszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie dotyczace pedigree....

Moja kolezanka ma czarna jamniczke, która jest własnie karmiona tą karmą. Suczka cieszy się świetnym zdrowiem, jest śliczna (jej futerko zawsze sie błyszczy i jest miekkie w dotyku), a je to potępiane przez wszystkich pedigree...

Dla mnie wszystkie karmy typu Acana czy Royal Canin sa strasznie drogie i dla porównania cen opakowanie trzykilogramowe powiedzmy acany jest nawet do 3 razy drozsze niz Pedigree. Poki co nie mam psa, ale gdybym miała, to pewnie jadłby własnie Pedigree, bo jestem wrecz zachwycona idealnym stanem jamniczki.

Czemu uważacie, że ta karma jest az tak beznadziejna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Ja mam pytanie dotyczace pedigree....

Moja kolezanka ma czarna jamniczke, która jest własnie karmiona tą karmą. Suczka cieszy się świetnym zdrowiem, jest śliczna (jej futerko zawsze sie błyszczy i jest miekkie w dotyku), a je to potępiane przez wszystkich pedigree... [/QUOTE]

bardzo często takie psiaki "wyglądają " na okazy zdrowia, ale pomyśl jak musi wygladać ich watroba czy nerki po takiej ilości związków chemicznych...

[quote name='grrrond']Dla mnie wszystkie karmy typu Acana czy Royal Canin sa strasznie drogie i dla porównania cen opakowanie trzykilogramowe powiedzmy acany jest nawet do 3 razy drozsze niz Pedigree. [/QUOTE]

Grond, to że Royal jest drogi to się mogę zgodzić ale Acana kosztuje ok. 150 zł za 15kg . malamutce mojej znajomej wystarcza to na niecałe 1,5 miesiąca. myślę ze taki koszt jest całkiem niewygórowany. tak jak już pisałam że nieależy popadać w przesad ale trzeba zapewnić psu niezbędne minimum a oszczedzanie na karmie to kiepski pomysł...

[quote name='grrrond']Czemu uważacie, że ta karma jest az tak beznadziejna?[/QUOTE]

bo jest produkowana z surowców baaardzo niskiej jakości, zawiera wiele konsrewantów i polepszaczy smakowych.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, reklama robi swoje. Karmy typu Pedigree czy Chappi sa powszechnie dostępne i tanie w super marketach. Moja suczka miała pedigree od hodowcy z wyprawki, ale gdy dostala taka puszke z supermarketu strułą sie i automatycznie przeszłam na royala.
Teraz próbuje znaleźć w miescie Acane gdyż jest od Royala tańsza, a przez domowe jedzenie Roxy ma często rozwolnienie.

Link to comment
Share on other sites

Swojego psa nie karmie pedigree, ale kurcze ludzie, kupujac w sklepie pasztet na nagrode też nie wiem co tam jest, a pewnie jakiś syf, przecież nie będzie zawsze nagród dostawal.

Jestem na nie jesli chodzi o karmienie psa tymi karmami, ale nagradzanie zachowania? Mój pies wypluwa kielbachę, zrobił dwa kęsy (dwa kawałki zdjadł) , a potem wypluwał to co mam nu na chama wciskać ? ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Czemu uważacie, że ta karma jest az tak beznadziejna?[/quote]

Tu jest dokładny skład amerykańskiej wersji Pedigree dla dorosłych psów:

[quote name='Pedigree for Adult Dogs'][B]Ground yellow corn, rice, chicken by-product meal, wheat mill run, natural poultry flavor, animal fat (preserved with BHA/BHT)[/B], vegetable oil, potassium chloride, corn gluten meal, brewers dried yeast, dried egg product, wheat flour, salt, wheat gluten, caramel color, calcium carbonate, vitamins (choline chloride, dl-alpha tocopherol acetate [source of vitamin E], l-ascorbyl-2-polyphosphate [source of vitamin C], vitamin A supplement, thiamine mononitrate [vitamin B1], biotin, d-calcium pantothenate, riboflavin supplement [vitamin B2], vitamin D3 supplement, vitamin B12 supplement), trace minerals (zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide)[/quote]

Podstawowe składniki (w kolejności wagowej) to: [B]Kukurydza, ryż, mączka z odpadów drobiowych, odpady pszeniczne, dodatki smakowe i tłuszcz zwierzęcy[/B] konserwowany przy pomocy subsancji BHA/BHT (nie używane w produkcji żywności dla ludzi gdyż uznane za rakotwórcze. Tak kwestia popularności tej karmy to gruba kasa wydana na reklamę, tak jak w przypadku McDonalda czy Coca Coli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Dla mnie wszystkie karmy typu Acana czy Royal Canin sa strasznie drogie.
[/quote]
Acana jest dokładnie dwa razy droższa od Pedigree za worek, ale daje się jej dwa razy mniej, więc wychodzi na to samo. Tylko że, w pedigree jest 4% produktów pochodzenia zwierzęcego (to nie to samo co mięso), a w Acanie 40% mięsa drobiowego, które jest dopuszczone do konsumpcji ludzkiej.

Ale powracając do tematu; Nie należy przesadzać. Garść pedigree nic psu nie zrobi. Moja dostaje gotowane mięsko i serek tylko na treningach. Normalnie na spacerach dostaje granulki Acany, pokrojone Biscroki, albo granulki karm z saszetek próbnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']
Moja kolezanka ma czarna jamniczke, która jest własnie karmiona tą karmą. Suczka cieszy się świetnym zdrowiem, jest śliczna (jej futerko zawsze sie błyszczy i jest miekkie w dotyku), a je to potępiane przez wszystkich pedigree...
[/quote]
Ja też kiedyś chciałam karmić psa Pedigree. Dlaczego? No bo taka znana karma - musi być dobra i w dodatku tania, super! Po kilku takich posiłkach: biegunka, brzydka sierść, puszczanie bączków, pies sam odchodzil od miski, nie chciał jeść. wróciłam do Royala i dopiero po 1,5 miesiaca pies wrócił do normalnego stanu :roll: Dlatego uważam, ze Pedigree jest beznadziejne, mam do tego podstawy...
Ja również tak jak Monika pilnuję i dbam o to co je mój pies. Dotąd były to tylko specjalne karmy. Ostatnio zaczęliśmy agility i trudno mi było się przełamać do używania serka i parówek, ale zaczęłam mu je dawać, jest to dla niego świetna motywacja, a nie dostaje tego codziennie, więc problemów nie ma.

[b]grrrond[/b], mój dziadek miał kiedyś kundelka, który jadł co chwila resztki ze stołu i też był zdrowy, miał lśniącą sierść... do czasu. Ja już teraz wiem, ze Pedigree nigdy wiecej nie podam swojemu psu. Ale wiadomo to jest wybór właściciela co będzie jadł jego pies.
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Pedigree jest szkodliwe, ale nie przesadzajmy. Pies moze dostawac ta karme jako nagrode, nic mu nie bedzie.

Ja najczesciej daje na nagrode to co mam w domu czyli jakies kiełbasy, parowki, chleb itp. ;) Czasami tylko w zoologicznym kupuje psie ciasteczka lub daje na nagrode karme, roznych firm, zalezy od tego jakie mam w domu probki :razz:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim, jako nagrody, pies powinien dostawać smakołyki, które bardzo lubi i których nie dostaje na co dzień. Jesli więc karmiony jest gotowanym, to kulki suchej karmy mogą być używane, jako nagrody, pod warunkiem, że są bardzo atrakcyjne dla psa. Co do Pedigree - niewątpliwie jest to pokarm mało wartościowy, ale byłabym ostrożna ze stwierdzeniem, że jest trucizną. To chyba zbyt daleko posunięte wnioski. Ani parówki, ani inne kiełbasy, ani żółty ser nie są dla psa zdrowe ani pożywne. Z tymi rarytasami też powinniśmy uważać, bo jest w nich dużo przypraw i soli. Generalnie smakole powinny być bardzo małe. Dla psa nie jest aż tak ważne, jak duży jest kawałek, a sam fakt, że został podany. Nie należy podczas szkolenia karmić psa tak, aby miał pełne brzucho. Co prawda spotkałam się ze szkoleniami, gdzie pies w formie smakołyków otrzymuje całą dzienną dawkę suchej karmy, ale do mnie jakoś to nie przemawia, i to z wielu względów.
Poza tym na jedzeniu świat się nie kończy. Im bardziej zróżnicowane nagrody, tym lepiej. Są jeszcze inne formy nagradzania - zabawki, piłeczki itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Mokka jeśli pies lubi zabawki :evil_lol: , mój lubi tylko kilka, które dziwnei się w domu zawieruszyły i moje skarpetki :roll:[/quote]
Bierz skarpetki na spacer :lol: .
Im więcej masz argumentów w kontaktach z psem, tym lepiej. Mój pies jest przybłędą, kiedy do mnie trafił, w ogóle nie potrafił się bawić, a zabawki traktował jak powietrze. Teraz za piłeczkę zrobi wszystko, biega za frisbee i aportuje. Pewnie nie ażdego psa da się aż tak uzależnic od zabawek, ale trzeba spróbować. Jak się napali, jemu też to będzie sprawiało przyjemność :lol: .

Link to comment
Share on other sites

nathaniel jak chcesz to Ci nawet moge przepis podrzucic jak Mokka to zrobila :eviltong:

[QUOTE]Bierz skarpetki na spacer :lol: .
[/QUOTE]

Ty wiesz jak sie lduziska na mnie patrzą jak idę z wypchaną skarpetą w ręce??? :roll: :lol: jak na UFO :lol: ale za to jak sie psu podoba!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']nathaniel jak chcesz to Ci nawet moge przepis podrzucic jak Mokka to zrobila :eviltong:



Ty wiesz jak sie lduziska na mnie patrzą jak idę z wypchaną skarpetą w ręce??? :roll: :lol: jak na UFO :lol: ale za to jak sie psu podoba![/quote]
To podrzuc mi przepis na to, bo nakrecanie do na pilke malo dawalo, w domu chcial mi pilke zabrac a na dworze wogole sie nia nie interesowal. :roll:
Zeby już tu nie zasmiecać to mozna na PW, albo w galerii Gbura

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...