Jump to content
Dogomania

Czy moge stosowac pedigree jako nagrody??


Marta_Ares

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja nie stosuję Pedigree ani żadnej innej suchej karmy jako nagrody, bo mój pies po prostu by tego nie tknął - dla niego to żadna nagroda. Jeśli już, to podaję mikroskopijne kawałeczki wędliny, żółtego sera albo okruszki białego serka (troszke niewygodny, ale bardzo zdrowy i psica za nim szaleje). Nie sądzę, żeby jej to zaszkodziło, bo na smaki pracujemy rzadko - skupiam się raczej na pochwałach słownych, pieszczotach, nagradzaniu zabawą.

To czy można podawać Pedigree jako smaki to wg mnie kwestia ile tego podajemy psu, i jak reaguje na to jego organizm. Myslę jednak że bardziej naturalne smaczki są korzystniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tak szczerze mowiac to ja KARMIŁAM psa pedigree. Ale szybko zrozumiałam swąj błąd bo normalnie pływał w kupach. I to do tego takich brzydkich. Owszem smakowało mu. Ale bolał go brzuch no i wkońcu ulżyło mi jak trochę sobie popuścił.
Ja daję serek żółty. ale sporadycznie. Daje te mięska z chappi zmiękczone. i jeszcze daje ciasteczka, i nawet czasem chlebek ;) mój piesek jest łasy na zakąski więc mam łatwo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 months later...

Moj pies dostaje gotowane jedzonko, wiec sucha karme traktuje jako smaki (sa dla niego kruche i bardzo atrakcyjne). Zazwyczaj kupuje mala paczke Chappi albo Frolica. Chappi ma maly rozmiar, natomiast Frolic tne nozycami na pol. Nie na moja kieszen kupowac psu za kazdym razem rarytasowe smaki. Czesto mieszam sucha karme z kielbaska/serkiem (pokrojona w kostke) i zostawiam w lodowce, tak zeby karma przeszla lekko zapachem. Suszone gryzaki lub np. prazona skorke drobiowa tez czesto mieszam troche wczesniej z sucha karma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

uważam, że nie ma co przesadzać. Moje psiaki uwielbiają te przysmaki i to, że dam im raz na jakiś czas biscorka bądź dentastixa to na pewno im się nic nie stanie. A dentastix zdecydowanie pozytywnie wpływa na ich zęby dzięki temu zaoszczędziliśmy na wizytach u weterynarza na usuwanie kamienia:)

Link to comment
Share on other sites

Ja daje przysmaki Pedigree od wielu lat. Są łatwo dostępne, w przystępnej cenie, psu smakują i nigdy nie miał po nich żadnych rewolucji żołądkowych. Obecnie mamy Schmackos i Rodeo, ale przerabialiśmy już chyba wszystkie możliwe :) Każde fajnie się sprawdzają, to jedna z niewielu firm, którym ufam w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...