Jump to content
Dogomania

Hawaneczka Barbie


Beata+Barbie

Recommended Posts

Witam wszystkich,
od 3 miesięcy mieszkamy z cudowną czarną hawanką Barbie. Jest naszym małym szczęściem, kochamy ją ogromnie.
Ponieważ od dłuższego czasu odwiedzam forum hawańczyków i korzystam z wielu cennych informacji, postanowiłam w końcu zarejestrować się i przedstawić Barbie.
Godzinami oglądam zdjęcia Waszych pupilków, wszystkie są prześliczne:iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naszą małą Barbie przywieźliśmy z Pragi, jest prawnuczką słynnego Interchampiona Jolly Jumper of Romanijo's Joy a jej ojciec pochodzi ze szwedzkiej hodowli Strandwik's. Jest bardzo żywa, wesoła ale grzeczna, bardzo szybko się uczy - momentalnie nauczyła się toalety - jeśli nie wytrzymuje między spacerami to idzie sobie na matę na balkonie, wykonuje już mnóstwo komend: np. siad, leżeć, do mnie, cześć, słupek, hop, tunel, przynieś, oddaj, zostaw itd.
Muszę się pochwalić, że w wieku 5 miesięcy zaliczyła pierwszą wystawę gdzie otrzymała ocenę very promissing oraz zdobyła tytuł "best baby in show" zwyciężając 12 innych szczeniaczków.
Chciałabym dodać zdjęcia a le za bardzo nie wiem jak, może ktoś mi pomoże.
Pozdrawiam

[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum Beato. A z jakiej hodowli jest Barbie ? Że z Chech to już wiemy ale tam jest sporo hodowli hawańczyków.
Z tego co piszesz zapowiada się rewelacyjnie bo już od dłuższego czasu na wystawach nie widziałam, żeby w finałach wygrywały kudłacze. ostatnio jest moda na zupełnie inne psy. Ale podejrzewam coś, że to chyba nie była wystawa w Polsce, co ? No i to potwierdza też, że i czarne hawańczyki mają szansę na wystawach - bo z tego co widzę to malutka jest czarna.

Zdjęcia najprościej wrzucać przez programik Tinypic. Nie pamiętam jak to się robiło ale może sama wrzucę jakieś fotki dziś wieczorem to napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Barbie jest z hodowli Wild Angel, jest całe imię to Regina Barbie Havana Wild Angel. Jest czarna z białym krawacikiem. A na wystawie byłyśmy w Grecji, bo ja tutaj mieszkam na stałe. Pochodzę z okolic Krakowa i co roku bywamy w Polsce więc może kiedyś załapiemy się tam na wystawę ale raczej w grę wchodzą bliższe kraje jak Bułgaria, Serbia czy Włochy.



[IMG]http://s972.photobucket.com/albums/ae202/ReginaBarbie/?action=view&current=5.jpg[/IMG]
[IMG]http://s972.photobucket.com/albums/ae202/ReginaBarbie/?action=view&current=5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tutaj prawie wcale nie znają hawańczyków, pytają np. czy to przefarbowany maltańczyk :lol:
Hodowli nie ma, stąd musieliśmy jechać po Barbie aż do Czech.
Wybraliśmy hawańczyka głównie ze względu na jego charakter i to, że ma włos, który nie uczula (mam alergię na sierść kotów i psów, a Barbie sypia z nami w łóżku i nie mam żadnych objawów). No a poza tym uwielbiam pielęgnowanie jej włosa - czeszemy się prawie codziennie. Także mój mąż, który miał raczej obojętne podejście do psów teraz jest zakochany w Barbie i non stop ją całuje i trzyma na kolankach. No ale trzeba przyznać, że potrafiła wkraść się w jego łaski - jest niesamowitym pieszczochem i przytulanką.

spróbuję wkleić pierwsze zdjęcie, nie wiem czy się uda...
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/user/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Musisz skorzystać z tej przeglądarki [url]http://tinypic.com/[/url]. Dodajesz tam zdjęcie, koniecznie musisz wybrać rozmiar i nie może on przekroczyć 640x480 (uważam, że jest najlepszy). Następnie klikasz upload now. Wyskoczą różne linki, kopiujesz ten ostatni i wklejasz na dogo. Na dogo klikasz dodaj grafię i tu wklejasz wcześniej skopiowany link. I tyle ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Musisz skorzystać z tej przeglądarki [URL]http://tinypic.com/[/URL]. Dodajesz tam zdjęcie, koniecznie musisz wybrać rozmiar i nie może on przekroczyć 640x480 (uważam, że jest najlepszy). Następnie klikasz upload now. Wyskoczą różne linki, kopiujesz ten ostatni i wklejasz na dogo. Na dogo klikasz dodaj grafię i tu wklejasz wcześniej skopiowany link. I tyle ;D[/QUOTE]

Wielkie dzięki :kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Tutaj prawie wcale nie znają hawańczyków, pytają np. czy to przefarbowany maltańczyk :lol:
Hodowli nie ma, stąd musieliśmy jechać po Barbie aż do Czech.
Wybraliśmy hawańczyka głównie ze względu na jego charakter i to, że ma włos, który nie uczula (mam alergię na sierść kotów i psów, a Barbie sypia z nami w łóżku i nie mam żadnych objawów). No a poza tym uwielbiam pielęgnowanie jej włosa - czeszemy się prawie codziennie. Także mój mąż, który miał raczej obojętne podejście do psów teraz jest zakochany w Barbie i non stop ją całuje i trzyma na kolankach. No ale trzeba przyznać, że potrafiła wkraść się w jego łaski - jest niesamowitym pieszczochem i przytulanką.


Hejka witamy serdecznie na forum . z tym zakochaniem sie naszych mężów w malutkim kudlatym piesku to chyba norma . U mnie to samo , Darek uwielbia to male kochane stworzonko . Barbie jest prześliczna .

Link to comment
Share on other sites

Witaj Iwonko, komunikowałam się z Tobą mailowo w sprawie szczeniaczka. Po wielu poszukiwaniach w końcu suczka znalazła się w Pradze. Ale kto wie, może kolejnego pieska wezmę od Ciebie. Słyszałam mnóstwo superlatyw o Twojej hodowli. Masz piękne pieski i widać, że bardzo je kochasz. Ja dopiero powoli wchodzę w świat hawańczyków, codziennie uczę się od Barbie a ona pięknie uczy mnie o tej cudownej rasie. Jest taka pojętna i grzeczna a z drugiej strony to taki mały żywiołowy diabełek ciągle skory do harców. Hawańczyki są cudowne. :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Witaj Iwonko, komunikowałam się z Tobą mailowo w sprawie szczeniaczka. Po wielu poszukiwaniach w końcu suczka znalazła się w Pradze. Ale kto wie, może kolejnego pieska wezmę od Ciebie. Słyszałam mnóstwo superlatyw o Twojej hodowli. Masz piękne pieski i widać, że bardzo je kochasz. Ja dopiero powoli wchodzę w świat hawańczyków, codziennie uczę się od Barbie a ona pięknie uczy mnie o tej cudownej rasie. Jest taka pojętna i grzeczna a z drugiej strony to taki mały żywiołowy diabełek ciągle skory do harców. Hawańczyki są cudowne. :loveu: :loveu:[/QUOTE]

Pamiętam Ciebie doskonale Beatko,ciesze mnie że udało sie tobie kupić hawaneczke i wdodatku taka piękną.Serdecznie Zapraszam ,jezeli będziesz zdecydowana na drugiego hawańczyka .Dziękuje za miłe słowa .Jezeli będziesz potrzebowała jakiejś rady to śmiało pisz.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Barbi jest po prostu przesłodka :) Uwielbiam ciemne hawańczyki, szczególnie z białymi dodatkami :)
A jeśli chodzi o znajomość rasy u innych to mnie również często ludzie pytają czy to przypadkiem nie nowa odmiana shih-tzu z wystającym pyszczkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Aniu, jeśli w Polsce jest niewiele hawańczyków, to tu w Grecji chyba prawie wcale nie ma. Na tej wystawie, na której byłam (krajowa w Salonikach) nie było wcale hawanków. Dwa lata temu były 3 na międzynarodowej w Atenach ale nie jestem pewna czy one nie były z zagranicy.
Wiem na pewno, że sa 2 rodowodowe w Atenach, bo występowały w takim programie telewizyjnym o tej rasie. No i oczywiście są ogłoszenia o sprzedaży ale to import z puppy mills z zagranicy. Ludzie, którzy podpytują mnie o rasę robią wielkie oczy po odpowiedzi, bo pierwszy raz słyszą tą nazwę. Z biszonków bardzo modne są tu maltańczyki ale pewnie ich większość jest z petshop-ów.
Jeśli chodzi o wystawy, to z tego co zauważyłam przeglądając wyniki z poprzednich lat, to troszkę to wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji tzn. wygrywają przeważnie psy z tych samych hodowli. Dlatego też pojechaliśmy na wystawę raczej z ciekawości i żeby Barbunia obyła się z ringiem i nie liczyliśmy na jakiś sukces. Zreszta miała wtedy tylko 4 miesiące, taka mała kózka, tylko 2 razy miała założoną ringówkę, która non stop gryzła.
O dziwo, szalenie mnie zaskoczyła zachowaniem na ringu, szła doskonale, nawet dostała opis, że ma piękny ruch, stała również jako tako, to znaczy pierwszy raz przed sędzią stała ładnie, potem przy porównaniu w grupie wyłożyła sie na trawkę i ani rusz ale potem w finałach też ślicznie stała a juz najlepiej na podium (teraz jestem w pracy ale jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcia z wystawy). Sędziował nas sędzia z Bułgarii, który potem sędziował w finałach, więc chyba dlatego zajęła I miejsce. Co prawda konkurencji w rasie nie mieliśmy tylko w grupie i w finałach, dlatego chciałabym powystawiać ją gdzieś za granicą gdzie będą też inne hawańczyki. Myślimy o Słowenii i Chorwacji ale to raczej dopiero latem (połączymy to z wakacjami).
Oj ale się rozpisałam :oops:
Pozdrowionka dla wszystkich hawanków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...