Jump to content
Dogomania

Kero

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Kero

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.alcado.pl

Converted

 • Location
  Wrocław
 1. Zachęta dla niezdecydowanych ;) Każdy BOB może liczyć na taką piękną pamiątkę !!! [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/podhalan.jpg[/IMG][IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/OBGroenendael.jpg[/IMG][IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/BOSBOS1.jpg[/IMG][IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/bordercollie.jpg[/IMG][IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/collierough.jpg[/IMG]
 2. to nie jest mój numer, ani mój pies. ja nawet nie znam tej osoby. Wątek został założony na prośbę koleżanki aktualnej opiekunki psa. Obydwie panie są dla mnie obcymi osobami. O psie dowiedziałam się podczas wizyty w sklepie zoo, pani sprzedawczyni poprosiła o wrzucenie tematu na forum, gdyż sama nie zna takich stron. Wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc pod wyżej podany numer do pani Iwony, która aktualnie ma psa pod swoją opieką. Tyle wiem,. Ja nie mieszkam we Wro, mam 5 swoich psów i nie mam możliwość zabrania dużego psa do siebie.
 3. Kero

  Poznań 20,21.10 2012

  heh, zakładałyśmy temat w tym samym czasie ;)
 4. [B]SOBOTA 20.10.2012 sędzia: Nada Klirova (CZ)[/B] [B]psy: [/B] [U]kl. championów:[/U] BLACK JACK Z Fabryki Psów dosk, II/2, res. CACIB CHESTER DER. II vom Kapflesberg dosk, I/2, CWC, CACIB, BOS [B]suki:[/B] [U]kl. pośrednia:[/U] A Maiden Effort's REMEMBER ME dosk, CWC, res. CACIB [U]kl. otwarta: [/U] Torcedore's OBERTURA DE AMOR dosk, CWC, CACIB, BOB psy: [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5124modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5120modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5126modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5127modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5128modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5129modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5132modified.jpg[/IMG] suki: [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5133modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5135modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5140modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5146modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5147modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5149modified.jpg[/IMG] [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5155modified.jpg[/IMG] BOB i BOS pies: [IMG]http://i99.photobucket.com/albums/l306/Keroveen/IMGP5156modified.jpg[/IMG]
 5. Kero

  Wrocław CACIB 29-30.09.2012

  [quote name='ann1gorszapolowa']Pisząc, że być może nie zrozumiałem, nie chodziło mi o znaczenie słowa "cięty", tylko o to, że wierzyć mi się nie chciało, że ktoś wbrew wzorcowi, użył nożyczek do "pielęgnacji" szaty hawańczyka (poza grzywką i łapami) przed wystawą. Przecież to strzał we własną stopę![/QUOTE] heh, a już myślałam, że sobie wyobraziłeś hawanki w typie westowych yorków wprost z salonu ;)
 6. Kero

  Wrocław CACIB 29-30.09.2012

  cięty = podcięty, przycięty, wyrównany przy użyciu nożyczek ( nawet nie degażówek) cóż, wzorzec mówi jasno: "...SIERŚĆ: ... Jakiekolwiek zabiegi fryzjerskie, wyrównywanie długości włosa przy pomocy nożyczek lub trymowanie, są zabronione. Wyjątek stanowi porządkowanie włosów na łapach, nieznaczne skracanie włosów na czole, by nie zarywały oczu oraz włosów na pysku, lecz lepiej pozostawić je w ich naturalnej długości...." W stawce były psy podcięte nożyczkami po całej długości szaty (włos był bardzo wyrównany), oraz psy które wyglądały jakby wcześniej były skołtunione i ktoś je wyczesał nie oszczędzając włosa. Nie jest to dla mnie nowość, gdyż widziałam już podobne przypadki - w Opolu i w Pradze, oraz na wielu zdjęciach na fejsie z różnych hodowli. Te psy wygrywały. Nie wynikało to bynajmniej z cięcia, gdyż te psy są naprawdę dobre, aczkolwiek gdyby chciało się do czegoś przyczepić, to właśnie do widocznego gołym okiem użycia nożyczek. Jeden sędzia zareaguje, drugi nie.
 7. Kero

  Wrocław CACIB 29-30.09.2012

  [quote name='kimiki']Niby nie wina, ale nie sztuka dostać Besta jeśli konkurencji nie ma. Za to z WO jesteśmy ucieszeni (głównie ja XD bo Zukolcowi wsio ryba..) :) Część sędziów tak sędziuje, że tylko pies najlepszy w klasie ma dosk. Może tak było w tym przypadku - nie wiem - świeżynka wystawowa jestem. Niemniej nie wszystkie oceny poniżej dosk. wynikały tylko z surowości sędziego :([/QUOTE] oj można się nie raz rozczarować... Nowa Ruda 2011r. 1 suka w otwartej - nie do oceny. Częstochowa 2012r. 2 psy w stawce - pośrednia i otwarta, wygrany otrzymał CWC i BOSa, bo do BOBa nie było suk do porównania. Tu we Wro niższe oceny się posypały głównie ze względu na szatę - cięta, źle przygotowana i ruch. No i nie wspominając o przypadku gdy sędzia stwierdził, że jeden z hawanów to nie hawan, tylko mieszaniec hawana z cottonem i wysłał właścicielkę do Norwegii czy Skandynawii co by go wystawiała jak bardzo brzydkiego cottona ;)
 8. Kero

  Suzuki z Akacjowej Doliny

  Magda, przepraszam, że w tym wątku, ale wyczyść skrzynkę, bo masz pełną i privy nie dochodzą ;) Ale co by nie było spamu: Zuki ładniejszy na żywo niż na fotach :) a na agility daje radę lepiej niż niektóre bordery ;) Zobaczymy jak poszaleje na wystawie we Wrocławiu :)
 9. Kero

  Rzeszów Cacib 2012

  gratulowałam na fejsie, ale pogratuluję i tutaj brawa dla wszystkich pięknych hawanków i ich właścicieli :) jeśli chodzi o zwycięstwa to dodam, że ja sama osobiście spotkałam się z 2 BOBami, które dostały szczenięta (tutaj był młodziak!) w 2 odmiennych rasach z różnych grup fci, i uczciwie muszę powiedzieć, że szczenięta te faktycznie zapowiadały się na wybitne osobniki. A przy tutyle nie ma oznaczeń jaka to była stawka, czy też jak wyglądała wygrana. Tytuł to zawsze tytuł ;) Jako ciekawostkę a propos zwycięstw polecam artykuł z innego forum (od 2 strony) ;) [URL="http://www.forum.**********/showthread.php?t=25447&page=2"]http : / / www . forum . molosy . pl / showthread . php?t=25447&page=2[/URL]
 10. Agatka, jadę z Wrocławia do Będzina, napisałam priv
 11. Hawanka, wypróbuj Moisture Magic Double K [URL]http://www.doublekindustries.com/moisture_magic_details.php[/URL] wprawdzie puchu nie zmniejszy (bo typu się nie zmieni), ale włos jest bardziej elastyczny i dobrze nawilżony można ją stosować w rozcieńczeniu 1 do 4, lub w ekstremalnych przypadkach nierozcieńczoną na Yukonie się sprawdziła, więc sądzę że i dla Pedrusia będzie dobra, bo to podobne typki ;)
 12. Kero

  IXI MWPR Wrocław CACIB 24-25.0.2011

  [quote name='Hawanka']A czy o stawke można poprosić ???:oops:[/QUOTE] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / male szczeniąt / puppy BARD z Przemożnej Chętki [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / male młodzieży / junior KOKO DULCE Mokrý Bandita [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / male młodzieży / junior MINAS CAMAGUEY Mokry Bandita [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / male młodzieży / junior Z FABRYKI PSÓW (FCI) BLACK JACK [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / male pośrednia / intermediate BEN Białe Bursztynki FCI [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 pies / maleotwarta / open YUKON Bohemia Vampirelli [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 suka / female szczeniąt / puppy ANETT From Bohemica Land [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 suka / female szczeniąt / puppy Disneyland's QUEEN SWEET BROWNIE [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 suka / female młodzieży / junior Mecyje NAYA [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 suka / female młodzieży / junior PORANNA POKUSA Akacjowa Dolina [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Hawańczyk - FCI - 250 suka / female otwarta / open EDNA vom Dreiherrnstein[/SIZE][/FONT]
 13. Kero

  Leszno międzynarodowa - CACIB 4-5.06

  [quote name='ann1']Moje gratulacje :) Jak widać po opisach, sędzia ma "coś" do nóg ;) Kero, dasz radę wyjaśnić co autor miał na myśli z tymi "prostymi nóżkami"? Gorszapołowa na kompie Lepsiejszej :)[/QUOTE] heh proste nóżki oznaczają chyba, że nie są krzywe ;) a tak serio to nie wiem czy kryje się tu jakiś głębszy podtekst :)
 14. Kero

  strachliwość u hawańczyka

  Jeśli chodzi o kolor, to prawda, że często jest on priorytetowy, szczególnie dla "hodowlanych laików", jak ja ;). Sama nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na Netkę, jeśli patrzyłabym na nią pod względem ubarwienia. Natomiast jeśli chodzi o strachliwość, to dokonaliśmy fenomenalnego postępu :) Otóż, wystarczyło, abym wyjechała na 3 dni. Mąż został sam z psami. Netka jest teraz wręcz zakochana w swoim panu. Wystarczy, że mąż podejdzie a ona zaciesza się tak straszliwie, że oprócz ogonka to macha jeszcze pupą ;) Do spacerów jest pierwsza, przybiega na zawołania, wskakuje na kolanka, sama dopomina się o pieszczoty. Autentycznie, nie poznaję psa :)
 15. Kero

  Anna Redlicka

  dołączam się do prośby
×