Jump to content
Dogomania

Galeria Gudzinka


Metheora

Recommended Posts

Kurczę jaka ta malizna na filmiku skoczna, no no :) A jak Wasza technika skoku? My mamy wielką pracę domową, bo Zuz postawiła sobie za punkt honoru taranować wszystko po drodze do talerza i moje nogi po naszych pseudo-overach wyglądają jakbym spadła ze schodów co najmniej :roll: Już widzę miny sąsiadów, jak zacznę wychodzić jeszcze z hula hop na pole :roflt: Chwilowo niestety pogoda trochę nam krzyżuje plany, bo albo leje, albo siąpi i wieje, albo praży... Jakich dysków używacie, bo chyba mi mignął Hero Xtra? :hmmmm: Jak się sprawują? Bo się waham między tymi a sonic'ami i sama nie wiem. Pies gryzoń, nasze fastbacki są już w stanie agonalnym :evil_lol:

Co do drugiego psa, też mam jeszcze dużo czasu, ale za nic jeszcze się nie mogę zdecydować co to ma być :placz: Ma być pastuchem, ma być średnie albo duże, najchętniej łysawe i mieć korbę do roboty... Niestety, pasuje tu zbyt dużo ras :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='westie_justa']a ile czasu? :P ja mam 2 lata i juz wytypowałam sobie kilka ras.... no i też chcę aby był chetny do cwiczeń, nauki, skoczny zywiołowy, energiczny..... a łyse grzywki mi sie baaardzo podobają :diabloti:[/QUOTE]

Trudno powiedzieć ile dokładnie. Łysawe w sensie, że nie kula futra, np. jeśli BC to tylko krótkowłosy, ewentualnie o średnim włosie ;) BC typowo show - fufufuf :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

:roflt:[quote name='evel']Kurczę jaka ta malizna na filmiku skoczna, no no :) A jak Wasza technika skoku? My mamy wielką pracę domową, bo Zuz postawiła sobie za punkt honoru taranować wszystko po drodze do talerza i moje nogi po naszych pseudo-overach wyglądają jakbym spadła ze schodów co najmniej :roll: Już widzę miny sąsiadów, jak zacznę wychodzić jeszcze z hula hop na pole :roflt: Chwilowo niestety pogoda trochę nam krzyżuje plany, bo albo leje, albo siąpi i wieje, albo praży... Jakich dysków używacie, bo chyba mi mignął Hero Xtra? :hmmmm: Jak się sprawują? Bo się waham między tymi a sonic'ami i sama nie wiem. Pies gryzoń, nasze fastbacki są już w stanie agonalnym :evil_lol:

Co do drugiego psa, też mam jeszcze dużo czasu, ale za nic jeszcze się nie mogę zdecydować co to ma być :placz: Ma być pastuchem, ma być średnie albo duże, najchętniej łysawe i mieć korbę do roboty... Niestety, pasuje tu zbyt dużo ras :evil_lol:[/QUOTE]

heh no to Pyrek -szczególnie do tego że łyse ;]
ogólnie myślę że fajna rasa -choć sama bym się nie zdecydowała -nie w moim typie :D
używałam już kilku rodzai teraz mam flexy kupiłam na semi od DR dla nas ok moje psy tego nie zjedzą-podobne do tych Prina
Frisbee...siniaki...a myślisz że ja jak wyglądam??? :D :D :D mam nogi i brzuch podrapane jakbym z tygrysem to frisbee ćwiczyła.a tu taki mały MT 7kg lub 10kg :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='dog193']Dzięki za odpowiedź :) Czyli tak jak u foksów, niektóre linie mają fajne uszy naturalnie, a inne trzeba kleić. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się to dopracować :)


Papillonek, włochate psy mają inny zapach, ja wolę się wtulać w krótkowłose :)[/QUOTE]

Papillony nie wydzielają żadnego zapachu i nie uczulają :P

[B]Asiaczek[/B] To ja mam lepiej ,bo mam 2 w 1 Sonia umie też miauczeć :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Trudno powiedzieć ile dokładnie. Łysawe w sensie, że nie kula futra, np. jeśli BC to tylko krótkowłosy, ewentualnie o średnim włosie ;) BC typowo show - fufufuf :evil_lol:[/QUOTE]
hehe ja raczej nie bee miec krótkowłosego bo już znalazłam hodowle :eviltong: i oni takowych nie maja:P show też bym nie chciała ale one nie mają takich długich... tylko średniodługie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Papillony nie wydzielają żadnego zapachu i nie uczulają :P

[B]Asiaczek[/B] To ja mam lepiej ,bo mam 2 w 1 Sonia umie też miauczeć :D[/QUOTE]

Fajne psiaczki :)
Ale co do nieuczulania ( nawet ogólnie mówiąc o wszystkich rasach ) ja nie jestem pewna...
Moze specjalistą nie jestem ale nawet w obrębie jednej rasy sierść może się troszkę różnić strukturą, bywa nieco mniej lub bardziej szorstka, krótsza lub ciutke dłuższa itp. ja słyszałam o MT że nie uczulają ale sama tej opini nie potwierdzam- ludzie mają różne rodzaje alergi mniej, bardziej zaawansowaną chorobę- myśle że nie byłabym w stanie jednoznacznie powiedzieć że MT uczulu lub że nie uczula

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie, nie - pyra za mała, kudłata, za bardzo popieprzona, już jedno takie mam w domu, dziękuję, postoję :evil_lol: Poważnie myślę ostatnio o holendrze, może za parę lat będzie jakiś miocik w Polsce... ;)

No pseudo-overy, że pies ma skoczyć mi przez nogę a próbuje mi ją złamać podczas lotu :lol:

P.S. Nie ma psów nieuczulających ;) Mogą być takie, które uczulają mniej lub bardziej, ale nie ma psa hipoalergicznego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']dziś troche o frisbee...siedze właśnie i szukam na necie info o etapach nauki i figurach w Dogfrisbee itp
mam ostatnio wrażenie że uczymy się z Azirem nie po kolei...tz że w naszych ćwiczeniach panuje chaos...zastanawiam się czy jest gdzieś wypunktowane jak uczyć się wszystkiego po kolei od początku do zawodów :diabloti:
mam mieszane uczucie że umiemy już dużo i że nie umiemy nic...może to zniechęcenie:mad: pogoda też marna ostatnio zawsze jak mam czas to pada :placz:

znalazłam gdzieś takie coś:
"Etapy uczenia Frisbee:

1. Pies pokochuje frisbee (jedzenie z frisbee, szarpanie, radosny cyrk na kolkach itp.)
2. Pies goni rollery
3. Sztuczki "wokol" frisbee - slalom miedzy nogami nagradzany rollerem, osemka. Obejscie - pies obiega nas wokol, dzieki czemu mozna rzucac rollera nie trafiajac w psa - no i pies wtedy wybiega i juz biegnie w dobrym kierunku. Wypluwanie talerza na polecenie (to fajnie moze przyspieszyc zabawe - rzucasz rollera, pies wraca z talerzem, w biegu wyluwa talerz i juz puszczasz rollera w druga strone).
4. Pies bierze talerz z Twojej reki trzymanej na wysokosci pyska.
5. Pies wie, ze moze po Tobie biegac, klasc na Tobie lapy itp (jesli myslisz o vault)
5. Pies skacze do talerza trzymanego w rece nieco wyzej.
6. Pies przeskakuje przez noge biorac talerz z reki.
7. Pies lapie delikatne floaterki (takze skaczac przez noge).
8. Floaterki przechodza w krotkie backhandy.
9. Krotkie backhandy przechodza w nieco dluzsze backhandy itp.
10. Rozwijasz indywidualne zdolnosci Twojego psa - cwiczysz ciekawe overy, flipy itd.
11. Startujesz w zawodach (i wygrywasz) :)"

fajne ale dalej nie wiem co dalej z nami...

i taki opis:
"Figury w Dog frisbee(fristyle)
- overy - chwyty wyrzuconego talerzyka w przeskoku;
- vaulty - chwyty talerzyka w wyskoku po odbiciu od ciała przewodnika;
- dog catch - chwytanie lecącego psa, łapiącego wyrzucony talerzyk;
- passing - rzuty i chwyty po przeciwległych stronach przewodnika, pies przebiega w jego pobliżu;
- zigzac - trzy rzuty w dwóch różnych kierunkach, pies nie aportuje talerzyka, lecz wypuszcza i łapie kolejny; poruszając się po linii zygzakowatej, oddala się od przewodnika;
- multiple segment - trzy szybko następujące po sobie podobne rzuty;
- team movement - skoordynowane poruszanie się zespołu, np. jednoczesne obroty, slalom między nogami."

może powinnam się wybrać jeszcze raz na seminarium w tym roku...
jak się trochę pogody zrobi spróbuje nagrać filmik z Azirem, może ktoś nas oceni jak nam idzie :p[/QUOTE]

Wow, dzięki pomoże nam bardzo! A patrzyłaś może na film "nauka frisbee krok po kroku" z gazetki Dog&Sport? Ja mam II cz. i ładnie pokazali i wytlumaczyli figury

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola&gacek']Wow, dzięki pomoże nam bardzo! A patrzyłaś może na film "nauka frisbee krok po kroku" z gazetki Dog&Sport? Ja mam II cz. i ładnie pokazali i wytlumaczyli figury[/QUOTE]
oglądałam ale juz dawno -musze sobie powtórzyć :)

Link to comment
Share on other sites

Apropo kopiowania... Czy ten większy pies to jest machester? taką fotkę znalazłam na tej stronie: [URL]http://free-extras.com/images/manchester_terriers-12563.htm[/URL] Bo ten mniejszy chyba tak, ale ten drugi ma i ogon skopiowany, a MT chyba ogonów skracanych nie miały? Mi on wygląda bardziej na pinczera średniego...

[IMG]http://images.pictureshunt.com/pics/m/manchester_terriers-12563.jpg[/IMG]

Natomiast sam kopiowany MT wygląda dziwnie, chociaż mi się bardzo podoba:

[IMG]http://clubs.akc.org/amtc/images/Bette.jpg[/IMG]

Ja mam odpał na punkcie psów, które kształtem przypominają dobermana ;) Czy w ogóle teraz odeszło się od kopiowania MT?

Link to comment
Share on other sites

O rajciu, niesamowity ten większy psiak, ja tam się na wystawowych wymaganiach nie znam, ale moim zdaniem naprawdę piękna głowa: [URL]http://images.pictureshunt.com/pics/m/manchester_terriers-12563.jpg[/URL] :) Tyle, że też bym stawiała, że to średni pinczer ;)

Link to comment
Share on other sites

hehe oczywiście to pinczer średni- ma nieco inną głowę niż MT i jest większy :]
w europie MT się nie kopiuje i tak jak pisalam mam przeciek od pewnego hodowcy ze w USA też nie długo przestaną... :)

a tu mój ideał - kopiowany ale piękny

to pies z USA
[URL="http://www.facebook.com/photo.php?pid=5786770&id=575440801"][IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/29938_421111590801_575440801_5531263_1279917_n.jpg[/IMG][/URL]
"Cash" Rainsongs American Express at Jumpstart

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego przestaną? O ile wiem w niektórych stanach kopiowanie jest wciąż legalne. Przez ogólną panującą tendencje na niekopiowanie? Przydałoby się tak "przehododować" dobermany, żeby miały tak samo osadzone ogony co MT ;) Ogólnie kopiowanie MT mają wygląd bardziej zbliżony do pinczera, którymi nie są, natomiast załamane uszy świetnie oddają wyraz terriera.

Piesek z fotki super, MT mają podobne głowy co dawne dobermany... :)

Link to comment
Share on other sites

doradzcie mi coś w sprawie ringowek...
używam takich zwykłych i w statyce ok ale widzę że w ruchu nie za dobrze idzie -lepiej chodzą na obroży zaciskowej - muszę ringowkę zaciskać za uszami bo inaczej pies mi się wyślizgnie- są też takie ringówki co działają jak zaciskowe obroże, widziałam taką skórzaną z łańcuszkiem i wydaje mi się że na Azira by to był lepszy pomysł niż zwykła zaciśnięta cały czas za uchem...myślę o żmijce ale nie wiem czy za bardzo się nie rzuca w oczy na czarnym gładkim...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A dlaczego przestaną? O ile wiem w niektórych stanach kopiowanie jest wciąż legalne. Przez ogólną panującą tendencje na niekopiowanie? Przydałoby się tak "przehododować" dobermany, żeby miały tak samo osadzone ogony co MT ;) Ogólnie kopiowanie MT mają wygląd bardziej zbliżony do pinczera, którymi nie są, natomiast załamane uszy świetnie oddają wyraz terriera.

Piesek z fotki super, MT mają podobne głowy co dawne dobermany... :)[/QUOTE]

...nie wiem dlaczego...
dla mnie doberman muszi być kopiowany- hehe tzn ja nie mam nic przeciwko, ale skoro przepisy zmieniają trudno...w Europie chyba nigdy się nie kopiowało MT ...no a odmiana Toy ma naturalnie stojące ucho.
U MT fajnie wygląda takie wzorcowe ucho- myślę ze dzięki pracy hodowców za jakiś czas będzie dużo psów z uchem zbliżonym do ideału :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']doradzcie mi coś w sprawie ringowek...
używam takich zwykłych i w statyce ok ale widzę że w ruchu nie za dobrze idzie -lepiej chodzą na obroży zaciskowej - muszę ringowkę zaciskać za uszami bo inaczej pies mi się wyślizgnie- są też takie ringówki co działają jak zaciskowe obroże, widziałam taką skórzaną z łańcuszkiem i wydaje mi się że na Azira by to był lepszy pomysł niż zwykła zaciśnięta cały czas za uchem...myślę o żmijce ale nie wiem czy za bardzo się nie rzuca w oczy na czarnym gładkim...[/QUOTE]
Możesz pomyśleć o cienkim łańcuszku-żmijce i ładnej, skórzanej, cienkiej smyczce do tego. Łańcuszek-żmijka nie musi być srebrna, tylko złota - na czarny podpalanym psie, to wygląda fajnie moim zdaniem:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/828/clipboard01mf.jpg/][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/5835/clipboard01mf.jpg[/IMG][/URL]

[quote name='Metheora']...nie wiem dlaczego...
dla mnie doberman muszi być kopiowany- hehe tzn ja nie mam nic przeciwko, ale skoro przepisy zmieniają trudno...w Europie chyba nigdy się nie kopiowało MT ...no a odmiana Toy ma naturalnie stojące ucho.
U MT fajnie wygląda takie wzorcowe ucho- myślę ze dzięki pracy hodowców za jakiś czas będzie dużo psów z uchem zbliżonym do ideału :)[/QUOTE]
Ja powiem tak, obiektywnie uważam, że załamane ucho MT wygląda świetnie i nadaje psu bardzo terrierowaty, zadziorny wyraz pyska, natomiast gdyby mnie spytać osobiście, to oczywiście wole kopiowane ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak Wam idzie to wskakiwanie na ręce ? Bo na filmiku miałam wrażenie, że Alice za bardzo nie wie o co Ci chodzi. Ja na początku sama miałam problem z nauką tego mojego psa, ale znalazłam bardzo fajny kanał na YT, gdzie kobieta krok po kroku wyjaśnia jak nauczyć psa jakiejś sztuczki.
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8Ttsi0QiiOw[/url]
Muszę powiedzieć, że filmik bardzo nam pomógł i w jeden dzień Fifka opanowała wskakiwanie na ręce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']...nie wiem dlaczego...
dla mnie doberman muszi być kopiowany- hehe tzn ja nie mam nic przeciwko, ale skoro przepisy zmieniają trudno...w Europie chyba nigdy się nie kopiowało MT ...no a odmiana Toy ma naturalnie stojące ucho.
U MT fajnie wygląda takie wzorcowe ucho- myślę ze dzięki pracy hodowców za jakiś czas będzie dużo psów z uchem zbliżonym do ideału :)[/QUOTE]
Gdyby nie kufa i ogon MT z zdjęcia wyglądałby jak pinczer :) Wczoraj na wystawie mój pinek został MT :evil_lol:
Co do kopiowania dobków, to ja nie cierpie "polskiego dobermana", taki czołg ciężki, a te klaty- koszmar:-o
Za to taki pies [url]http://www.alargobohemia.com/bealy.htm[/url] wygląda super, lekki, mogę sobie go spokojnie wyobrazić w sporcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...