Jump to content
Dogomania

Rybnik 2oo6


flashka-g

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z czego udało mi się dzisiaj dowiedzieć, to konkurencja BIS Weteranów nie przeszła głosowania, ale nic podobno nie stoi na przeszkodzie, żeby tę konkurencję w przyszłym roku wprowadzić. Zobaczymy.
Osoba, z która rozmawiałam była pod wrażeniem "siły" mojej prośby (akurat, ja tylko przedstawiłam fakty ;) ) - i podobno niemal jednogłośnie podjęto decyzję o BISach szczeniąt, juniorów i najlepszego psa oddziału.
Odnośnie najlepszego psa ras polskich, to w oddziale się dowiedziałam, że to jest narzucone odgórnie.
W środę ma być już zamknięty katalog i powinno już być wiadomo, jak jest z podziałami na rasy. Dzisiaj się dowiedziałam jak ma to prawdopodobnie wyglądać w ON-kach (p. Gątkowski - suki, p. Salamon - młode i weterany, p. Szcześniak pozostałe ON-ki) i I grupie (p. Kochan - pasterskie brytyjskie i papilonki, p. Sobolta - pozostałe), ale konkrety to najwcześniej w środę po zamknięciu katalogu... Nie wiem, czy oddział na swojej stronie udostępni jakiś plan sędziowania lub coś podobnego. Trzeba troszkę poczekać.
Ja postaram się w środę pojechać do oddziału i dowiedzieć jak najwięcej.

A dzisiaj w oddziale było tłoczno - tu co chwilkę telefon, a to ktoś ze zgłoszeniem na wystawę rybnicką, a to na światówkę a to gdzieś jeszcze, a to mioty, a to jakieś zawody, egzaminy, sprawa z rodowodami i przydomkami hodowlanymi; sama nie wiedziałam, gdzie mam stanąć, żeby nie przeszkadzać lub nie zostać stratowaną ;) a panie to najchętniej by się rozczworzyły; roboty cała masa i potem nie dziw, że której coś się pomiesza :/

Z tego co wiem, to owczarków szetlandzkich nie ma zbyt wiele... a szkoda :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdzisek']A czy wiadomo jak będzie obywał się wybór BIS juniora ?
Czy będą wcześniej wybory w grupach ( BOG junior), a później wybór Naj-junniora, czy też około setki psów wejdzie jednocześnie na ring do oceny?[/quote]
No co Ty :cool3: Oczywiście, że wchodzą juniory z oceną doskonałą, pierwszą lokatą i tytułem Najlepszy Junior w Rasie i/lub BOB (przeczytaj regulamin wystawowy) :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiemy się.
Jest oczyswiste, że wchodzą na rino zwycięzcy młodzieży.
Pytanie brzmi;
Czy wszyscy zwycięzcy ze wszystkich 10 grup jednocześnie ?
wówczas przyjmując średnio 15 psó na grupę - na ringu głównym będzi jednocześnie 150 psów!
Czy wcześniej (tak jak w psach dorosłych) będą organizowane wybory w grupach.
Tak było np. w Nowym Targu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdzisek']A czy wiadomo jak będzie obywał się wybór BIS juniora ?
Czy będą wcześniej wybory w grupach ( BOG junior), a później wybór Naj-junniora, czy też około setki psów wejdzie jednocześnie na ring do oceny?[/QUOTE]

myslę, że wcześniej będzie wybór w grupach FCI, ponieważ ring honorowy jest tak mały, że tam 15 psów ma problem się zmieścić, a co dopiero ta setka o której piszesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alutka']wpierw morduje :flaming: , a teraz beczy ! :shake: Będziemy Matrixa bronić
Nasz On i juszci, !!!!!!!!!:loveu:


:Rose: dobrego nigdy za wiele[/quote]
O kurde strach się bać, nie wiedziałam, że Matrix ma taką obstawę! :cool1: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się stawek na stronie ZK o/Rybnik nie spodziewała i przez telefon raczej informacji takiej informacji raczej też nie podadzą. Z resztą nie przypominam sobie aby oddział rybnicki miał to w zwyczaju.
Dzisiaj będą wysyłane pierwsze pietwierdzenia przyjęci ana wystawę, więc katalog jest już zamknięty - zgłoszenia były przyjmowane do wczoraj (19.09.2006), m.in. dlatego że w poniedziałek zepsuła się linia telefoniczna i nie można było dosłać zgłoszeń, kopii rodowodów i potwierdzeń wpłat za wystawę. Jeżeli ktoś dzisiaj wysyłał e-mailem lub faksem zgłoszenie na wystawę, to niech wie, że nie zostało ono przyjęte (podobnie z resztą z listami).

Co do BIS-ów Juniorów i szczeniaków, to nie udało mi się nic dowiedzieć, z resztą trudno było kogoś zaczepić i zagadać, wszyscy po biurze mknęli jak wariaci :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...