Jump to content
Dogomania

SAM wrócil do nas z nieudanej adopcji. Pilnie potrzebny dom dla niego i jego siostry.


isam8

Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Atomowka']Ja w razie co poświadczę za Olę, jeżeli tata się zgodzi to ona się nim dobrze zajmie, mimo iż jest młodziutka ma wielkie serce dla zwierząt. Oczywiście trzymam kciuki żeby tata się zgodził. Ale to i tak ostateczność.[/QUOTE]

Dziękuję . :)

Jutro porozsyłam wątek i mam nadzieję,że będę miała odpowiedź. Teraz już zmykam szykować się do szkoły i trzymajcie proszę Was kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze dzięki wielkie za odzew!!! Jesteście fantastyczni:loveu:
A teraz spieszę z odpowiedziami na Wasze pytania.
[quote name='Atomowka']Eguus sunia ( mama) po sterylce tak zostanie czy Pan ją zostawi?[/QUOTE]
Matka ma zostać, gość chce zostawić sobie też jej syna - największego psiaka, ale o tego psa jeszcze isam8 będzie walczyć (ten facet z nią rozmawia, z nikim innym nie chce, choć rozmowy sa trudne, np. nie chce wyjść tylko odpowiada przez okno...). Dlatego tak ważna jest ta sterylka, bo jak synek zostanie to zaraz będzie mieć szczeniaki z mamusią...
[quote name='li1']Mam do zaplacenia na suczke i male 100zl z watku Luisa Kluska. Na czyje konto wplacic ?[/QUOTE]
[quote name='BoUnTy']jakie są u Was koszty sterylki?
Kontaktujcie się z fundacjami, czy zalątwilaby zabieg taniej, a resztę sie jakoś uzbiera...[/QUOTE]
Dzięki li1!!!:loveu: Skontaktuję się z isam8 i zapytam o konto, ona się zajmie sterylką suki bo psina ją już zna i ufa jej (choć i tak isam się obawia, czy suka da sobie włożyć obrożę i wsiądzie do auta).
Isam kontaktowała się z fundacjami jakimiś (ale ja nie wiem dokładnie jakimi, bo wczoraj karmiłyśmy psiaki i rozmawiałyśmy dosłownie chwilę - poproszę żeby tu zajrzała na dogo i coś więcej napisała) i właśnie mi powiedziała, że w tym roku tyo już nie da rady bo fundacje nie mają kasy itp - więc pewnie zdecydowanie lepiej moim zdaniem by to zrobić na własną rękę bo tak to czekając doczekamy się kolejnego miotu...
Z suką jest też ten problem że po sterylizacji musiałaby zostać w klinice przez parę dni (nie wiem ile 2-3?) bo nie mogłaby raczej wrócić po zabiegu do tego błota, ona chyba nawet budy nie ma... (ja w każdym razie w tym bałaganie nie widziałam).

[quote name='Rubi18']a pieski sa w typie jakiegos psa (chyba owczarka?) czy takie tpowe kundelki?:smile:[/QUOTE]
No cóż ojciec jest zupełnie nie znany, a matka (może jej jutro zrobię zdjęcie, bo chyba będziemy jutro odrobaczać towarzystwo) jest postury ON, tylko starszego typu (bez przekątowania), to spora suka, maluchy już ważą "na oko około 10kg... i mają duuużee łapki

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do isam, że na watku się coś ruszyło :) powiedziała, ze postara się tu dziś wieczorem wpaść i napisać co i jak, są jakieś widoki na sterylkę suni przez jakąś fundację ale ja konkretów nie znam - musimy czekać na isam8.
Teraz żeby sie znalazły jakieś domki tymczasowe... a psiaki mają spore potrzeby bo są spore... na same leki na odrobaczenie mamy i maluchów zapłaciłam 42zł, a wzięłam najtańsze...

Link to comment
Share on other sites

Kochani. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Psiaki mają się dobrze. Codziennie je dokarmiam, nie mieszkają już na dworzu. Zrobiliśmy im legowisko w sieni. Nie marzną już na zewnątrz i nie są głodne. Pan jest co prawda specyficzny, "trudnokontaktowy", ale pozwala mi wchodzić i zajmować się psiakami.

Sunia zostanie też wkrótce wysterylizowana. Ma chyba jeszcze mleczko w sutkach, no i do tego jeszcze 3 maluchy na wychowaniu. Poczekamy zatem jeszcze jakieś 2-3 tygodnie. Mam nadzieję, ze uda mi się ją przewieźć bezstresowo do kliniki. Psiaki dostaną też nową budę, już się dla nich robi. Ogrodzenie zostało zabezpieczone, psiaki tez są juz większe więc nie przeciskają sie przez nie i nie wychodzą już same na ulicę.

Szukam dla nich domów docelowych. Ludzi, u których psiaki będą mogły zostać na stałe. To dla mnie w tej chwili obok sterylizacji matki najważniejsza sprawa. Chcialabym aby znalazły cieple i kochające domy.

Do adopcji są jeszcze dwie dziewczynki. Jedna brązowa, nad nią trzeba będzie popracować bo jest najbardziej płochliwa z całego towarzystwa. Druga czarno - biała z uroczą białą plamką na czarnym nochalku.

Zrobiłam im zdjęcia, ale psiaki są upiornie skręcone więc nie są najlepsze :) ale trudno robić zdjęcia z uwieszonymi na nogawkach psiakami :) Postaram sie je dzis zamieścić.
Pozdrawiam wszystkich gorąco

Link to comment
Share on other sites

ale isam pisze, ze nie chce jednak dla nich dt i szuka domów docelowych więc może już nie wysyłaj...
Isam, a może jeśli li1 proponuje pomoc finansową to by im jakąś porządną karmę kupić bo nie wiem czy na dłuższą metę parówki to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Psiaki dostają karmę w puszkach, a parówki na deser , bo je poprostu uwielbiają :)
ależ oczywiscie, ze jestem wdzięczna za każdą formę pomocy i bardzo dziękuję li1 za propozycję. A może można byłoby te pieniążki przeznaczyc na zaszczepienie psiaków?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw najbardziej wycofana suńka "czarna, podpalana" - przesłodkaaaa:loveu: Trochę się boi ale nie jest dzika, nieśmiało macha ogonkiem, z isam się bawiła, jak ja przyszłam to była mna zainteresowana ale na ręce się wziąć nie dała
[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/7492/p1030180.jpg[/IMG]

[IMG]http://img529.imageshack.us/img529/9963/p1030184p.jpg[/IMG]

druga suńka - jej nie widziałam, pan ją zabrał do domu
[IMG]http://img832.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img832/1355/p1030186u.jpg&via=mupload[/IMG][IMG]http://img832.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img832/1355/p1030186u.jpg&via=mupload[/IMG][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/1355/p1030186u.jpg[/IMG]

[IMG]http://img541.imageshack.us/img541/2820/p1030189x.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...