Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

dlaczego takie zdziwienie? tak akita amerykanska
[URL]http://www.szarik.pl/rasa-198-akita-amerykanska.html[/URL]

troche rozni sie od japonskiej- szczegolnie umaszczeniem, tu przoduje biel i czern
ale jest slodka jak to akita

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Hayko']dlaczego takie zdziwienie? tak akita amerykanska
[URL]http://www.szarik.pl/rasa-198-akita-amerykanska.html[/URL]

troche rozni sie od japonskiej- szczegolnie umaszczeniem, tu przoduje biel i czern
ale jest slodka jak to akita[/QUOTE]

Nikt sie nie zdziwia tylko to nie jest szczenię naszej ukochanej akity japońskiej,a wiedz że akity japońskie i akita japońska,japanese akita forever:lol::cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hayko']dlaczego takie zdziwienie? tak akita amerykanska
[URL]http://www.szarik.pl/rasa-198-akita-amerykanska.html[/URL]

troche rozni sie od japonskiej- szczegolnie umaszczeniem, tu przoduje biel i czern
ale jest slodka jak to akita[/QUOTE]

Ja się jednak trochę dziwię, że akurat na forum Akity Japońskiej, a nie Amerykańskiej trafiłaś. Już od dobrych kilku lat Akita i Akita Amerykańska to dwie różne rasy. :)

Rasy wprawdzie mają wspólne korzenie, ale nie powiedziałabym, że charakterologicznie są identyczne. W związku z tym nie byłabym pewna, czy nasze rady będą przystawać do problemów, z którymi się spotkasz podczas wychowywania psa...

Link to comment
Share on other sites

AA to tez wspaniała rasa...choć fakt jestem wierna AJ ;)
popieram poprzedniczkę rasy mimo wielu podobieństw maja tez sporo roznic....
zasady dotyczące wychowania są raczej podobne dla wszystkich ras...ale warto tez podpytac właścicieli AA :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!
Od dawna fascynuje mnie rasa, jaką jest Akita Inu. Od razu zaznaczę, że zdaję sobie sprawę z tego, że pies, a ten szczególnie, nie jest pluszakiem, zabawką czy rzeczą, którą przy trudnościach można odstawić na bok. Wiem, że niepilnowana Akita może wyrosnąć na terrorystę. Wiem, czym grozi nieprzemyślany zakup psa- mój wujek bezmyślnie kupił siberian husky, trzymał go w kojcu na smyczy, pies był agresywny, aż w końcu musiał go oddać komuś innemu. To była dla mnie bolesna sytuacja i głęboko wryła się w pamięć.

Dodatkowo sama zostałam obdarowana "prezentem" (psa nie chciałam!) w postaci psa na 14 urodziny- mieszańca husky z czymś nieznanym. Pies był baaardzo dominujący, słuchał się tylko ojca, dodatkowo moi rodzice popełnili wszystkie możliwe błędy. Karmienie psa ze stołu, pozwalanie, by siadał na moim miejscu w jadalni i warczał na mnie (sic!), trzymanie go na łańcuchu, bo pies kopał dziury. Przyznaję, w tamtym czasie był on dla mnie tylko źródłem frustracji. Po 4 latach jego obecności... nie wiem, co uległo zmianie we mnie, ale postanowiłam pełną parą "wziąć się za niego". Udało mi się nauczyć go chodzić na smyczy, wpoiłam podstawowe komendy, udało mi się go spuszać luźno na polach nieopodal domu i wracał na komendę. Z wiecznie niewybieganego, nieułożonego psa udało mi się stworzyć w miarę posłusznego, ogarniętego psa, co uważam za mój osobisty sukces.

Z Akitą może być problem- nie wiem, czy dam radę go "ogarnąć". Wiem, że to charakterne psy, i mimo sukcesów z moim mieszańcem, nie wiem, czy to nie za duże wyzwanie. Szczególnie, że zamierzam kupić go razem z chłopakiem, dla którego będzie to pierwszy pies.

Dalej- planujemy wynająć mieszkanie. Z doświadczenia wiem, że mój pies, zabrany na porządne, godzinne wybieganie się, sprawiał o wiele mniej problemów, przy czym był szczęśliwy, i mimo sporego ogródka, zawsze tego spaceru wręcz żądał. Czy brak ogrodu przy jednoczesnych długich, wyczerpujących spacerach, będzie rzeczywiście uciążliwy dla Akity? Wspomnę, że przeprowadzamy się w tereny bardziej podmiejskie, przestrzeni dużo. Jeśli chodzi o temperaturę mieszkania w lecie, to i dla ludzi jest to męczące, więc inwestujemy w klimatyzację.

Myślałam też o tym, by pójść z ewentualnym szczeniakiem do szkoły- nie wiem jeszcze, czy na trening grupowy, czy może indywidualny?

Nie wiem już sama, co o tym wszystkim myśleć. Nie wiem, czy dam radę, choć bardzo bym chciała, i mimo, że do zakupu psa pozostało sporo czasu, to już staram się przewidywać konsekwencje... no ale. To nadal poważna decyzja. Może macie jakieś rady, zastrzeżenia? Może rzeczywiście porywam się z motyką na słońce?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
Obecnie mam szczylka, który kończy 3 miesiące więc posłużę się jego przykładem:P. Zanim zdecydowałem się na Akitę naprawdę sporo szukałem informacji, przeczytałem chyba niemal wszystko co mogłem znaleźć w necie, rozmawiałem z hodowcami itd. Wcześniej, jakieś 4 miesiące temu zmarł nam jamnik...i on był moim pierwszym psem. Mimo, że to był jamnik to mam całkiem ponadprzeciętną wiedzę na temat psów, chociaż wciąż się uczę...Jak wiesz Akita to bardzo charakterna rasa i jest zdecydowanie dla doświadczonych...tu podkreślam słowo "doświadczonych". Powiem Ci, że to co wcześniej wiedziałem o psach, przeczytałem itd to teraz mając mojego rudzielca wiem, że tak naprawdę guzik wiem o psach...i muszę się uczyć na nowo. Powinnaś także wiedzieć, że są bardziej charakterne kitki i te mniej...Saikyo mając 2,5 miesiąca zaczął sprawiać problemy...zdominował moją siostrę (12lat), nie pozwalał sobie na pieszczochy, zdecydowanie ją podgryzał i zdarzyło się, że kłapnął zębami...Dla jasności pies wiedział co mu wolno, a czego nie...miał tzw musztrę od początku:P. Trwało to jakieś 3-4 tygodnie i bywa, że czasami i teraz warknie na nią, choć ćwiczę z nim oraz z siostrą...

Co do trzymania psa w bloku to raczej nie ma jakiś specjalnych zastrzeżeń, psy te gównie śpią zwłaszcza gdy jest ciepło za oknem. Wystarczą im tylko dłuższe spacery połączone z zabawą itd

Psie przedszkole jak najbardziej:) bo pewnie jak wiesz psy te trzeba socjalizować i jeszcze raz socjalizować, aby w przyszłości móc z nimi "normalnie" spacerować, choć z pewnością starcia z innym psem nie unikniesz...taka już ta rasa jest, że nie toleruje innych osobników tej samej płci.

Dobrze ułożona Akita to skarb:) i to dosłownie, więc naprawdę przemyśl zakup...jeżeli czujesz się na siłach, masz twardy charakter:P i nie pozwolisz się zdominować to jak najbardziej Cie namawiam na sprawienie sobie takiej bestyjki...co ja mówię - wilka ;P.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a może skończmy już z rozpowszechnianiem starej i nieaktualnej już teorii dominacji??
Sam jej autor się z niej wycofał więc wyjdźmy już ze schematu psa dominanta a spróbujmy poznać psychikę i to jak psi umysł działa.
Polecam zainteresowanym książkę Barry Eaton " Dominacja u psów. Prawda czy mit"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Zmiana ustawy o ochronie zwierząt:
[URL="http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/4257_u/$file/4257_u.pdf"] http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/4257_u/$file/4257_u.pdf[/URL]

Kilka wybranych punktów:
"Art. 10a.
1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
3. [U]Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna[/U].
(...)
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.
Art. 10b.
1. Zabrania się nabywania:
1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt."

"Art. 11a.
1. Rada gminy wypełniając obowiązek, o którym mowa w art. 11 ust. 1, określa, w drodze uchwały, corocznie do dnia 31 marca, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
2. Program, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
1) [U]zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt[/U];
2) opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie;
3) odławianie bezdomnych zwierząt;
4) [U]obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schroniskach dla zwierząt[/U];
5) poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt;
6) usypianie ślepych miotów;
7) wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich;
8 )zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt."

"Art. 33a.
3. Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego może podjąć działania zapobiegające wałęsaniu się psów na terenie obwodu poprzez:
1) [U]pouczenie właściciela psa[/U] o obowiązku sprawowania kontroli nad zwierzęciem;
2) [U]odłowienie psa i dostarczenie go właścicielowi[/U], a jeżeli ustalenie tej osoby nie jest możliwe dostarczenie do schroniska dla zwierząt; odłowienie i dostarczenie psa odbywa się na koszt właściciela."
[I]- czyli to: "Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich." - będzie już NIEAKTUALNE![/I]

"Art. 35.
1. [U]Kto zabija, uśmierca zwierzę[/U] albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 [U]podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2[/U].
1a. [U]Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem[/U].
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa [U]ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3[/U].
(...)
3a. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a sąd może orzec, a [U]w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd orzeka tytułem środka karnego zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10[/U]; zakaz orzeka się w latach. [I]- w niektórych przypadkach zakaz powinien być dożywotni...[/I]
4. [U]W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd może orzec wobec sprawcy zakaz[/U] wykonywania określonego zawodu, [U]prowadzenia określonej działalności[/U] lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, a także może orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa. - [I]czy to oznacza, że może zakazać hodowli?[/I]
5. [U]W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt,wskazany przez sąd.[/U]”

Ustawa wchodzi w życie 1.01.2012

Podkreślenia i kursywy dodane ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']
3. [U]Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna[/U].[/QUOTE]

Czy to oznacza, że nie wolno spuszczać psów ze smyczy? Czy komendy słowne zaliczają się do "kontrolowania" psa?

Link to comment
Share on other sites

Też się nad tym zastanawiam, może jest gdzieś to sprecyzowane, ale nie doczytałam.
Osobiście skłaniałabym się do tego, że pies może być uznany za kontrolowanego bez smyczy, gdy jest udokumentowane jego wyszkolenie, a co za tym idzie, jest nauczony posłuszeństwa i respektuje komendy ustne.
No bo jak się słucha, to przecież mam możliwość kontroli, prawda?
Ale znając życie będzie to interpretowane dowolnie...

Link to comment
Share on other sites

Kateczka, ale co zasługuje na miano miejsca publicznego?
Mi się zdarza spuszczać psa ze smyczy w parkach i nad jeziorem. Bywa, że są tam inni ludzie, czasem też z psami. Czy to znaczy, że teraz w ogóle nie będę mogła go spuszczać ze smyczy w Katowicach? W lasach i na łąkach też jest to zabronione, o ile mnie pamięć nie myli. Nie jestem uszczęśliwiona akurat tym punktem nowych przepisów. Naprawdę mogli to bardziej uściślić - teraz będę się wykłucać z policją i strażą miejską. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='busiu']Czy to oznacza, że nie wolno spuszczać psów ze smyczy? Czy komendy słowne zaliczają się do "kontrolowania" psa?[/QUOTE]

Gdzieś obiło mi się o uszy ,że "kontrolowanie" psa w tym przypadku oznacza udowodnienie, że pies się słucha i musi bez problemu reagować na komendę przywołującą.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Każde miasto ma też swoje regulacje odnośnie naszych milusińsich i określenia gdzie można/nie można puszczać psa. Tyle, że wszędzie właśnie jest ujęte pojęcie kontroli;)
Mój się póki co słucha (az sie zastanawiam, czy to akita;)) i spuszczam go na łące, w parku i wszędzie tam, gdzie jest przyjęte, że inni również spuszczają swoje psy (i gdzie nie ma ryzyka wpadnięcia pod auto ofkors)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Informacja z forum sznaucerów:

"CHAMPIONAT Polski i Młodzieży NOWE ZASADY
Dzisiaj plenum ZKwP w Polsce podjęło uchwałę o nowych zasadch przyznawania Championatu PL. i Młodzieżowego Championatu Pl. Do uzyskania championatu młodzieży potrzebne są 3 Zw,Młodz. z wystaw krajowych i 1 Zwyc. Młodz. z wystawy międzynarodowej. Do uzyskania Championatu PL. potrzebne są 3 CWC z wystaw krajowych i 1 z wystawy międzynarodowej w czasie pół roku. Kto zaczął championat będzie kończył na starych zasadach a kto dopiero zacznie teraz to już na nowych."

źródło: [url]http://www.forum.e-sznaucery.pl/viewtopic.php?p=74148[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich mam pytanie odnosnie karmy Purina Dog Chow Puppy Large Turkey & Rice/ Purina Dog Chow Puppy Junior Lamd & Rice. Nigdy wczesniej nie kupowałam tej karmy, dlatego chialam sie Was zapytać o opinie co do Puriny... Do tej pory karmie siersciucha Royal Canin Maxi Junior, ale zastanawiam sie takze nad karma Royal Canin Giant Puppy

Jestem ciekawa czym karmicie swoje Akiciaki ?

Link to comment
Share on other sites

O ile mi wiadomo, Dog Chow nie jest najlepszą karmą, a przynajmniej nie w tej cenie. Mój maluch zjadł 3 kg awaryjnie, wszystko było w najlepszym porządku, kupy, sierść, oddech (choć nie wiem jakby to się sprawdzało na dłuższą metę). Podobno Brit jest o wiele lepszy, a niewielka jest różnica w cenie. Choć przy Bricie słyszałam z kolei że psy niechętnie jedzą/szybko się nudzą. Kwestia indywidualna, trzeba przetestować na futrzaku.

Co do Royala Giant Puppy- to jest przeznaczone dla szczeniąt ras olbrzymich, a Akita do takich raczej się nie zalicza.

Ja teraz zamówiłam próbkę Ariona Premium Puppy Large Breed, zobaczymy co to będzie.

(PS. Czytałam wcześniejsze strony tego tematu- pogawędki tutaj były takie fajne! Nie moglibyśmy tego kontynuować?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='busiu']O ile mi wiadomo, Dog Chow nie jest najlepszą karmą, a przynajmniej nie w tej cenie. Mój maluch zjadł 3 kg awaryjnie, wszystko było w najlepszym porządku, kupy, sierść, oddech (choć nie wiem jakby to się sprawdzało na dłuższą metę). Podobno Brit jest o wiele lepszy, a niewielka jest różnica w cenie. Choć przy Bricie słyszałam z kolei że psy niechętnie jedzą/szybko się nudzą. Kwestia indywidualna, trzeba przetestować na futrzaku.

Co do Royala Giant Puppy- to jest przeznaczone dla szczeniąt ras olbrzymich, a Akita do takich raczej się nie zalicza.

Ja teraz zamówiłam próbkę Ariona Premium Puppy Large Breed, zobaczymy co to będzie.

(PS. Czytałam wcześniejsze strony tego tematu- pogawędki tutaj były takie fajne! Nie moglibyśmy tego kontynuować?)[/QUOTE]

Teraz tak patrze na sklad Royala :

[B]Składniki[/B] Ryż, suszone mięso drobiowe, suszone białka wieprzowe*, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, hydrolizowane białka zwierzęce, gluten kukurydziany, kukurydza, sole mineralne, pulpa buraczana, włókno roślinne, izolat białek roślinnych*, olej sojowy, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, hydrolizowane drożdże (źródło mannooligosacharydów), hydrolizowane skorupiaki (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny).

* L.I.P – białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej przyswajalności.
[B]Analiza składu[/B][B] Białko 30%, tłuszcze 16%, sole mineralne 8,5%, skrobia 28,3%, włókno 2,7%, luteina 5mg/kg, tauryna ,2%, glukozamina + chondroityna 500mg/kg. [/B]
[B]
Brit:[/B]
[SIZE=2][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#000000][COLOR=#339966][COLOR=black]
[COLOR=#339966]Skład: [/COLOR]
mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 38 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]Analiza:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]białko 32,0%[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]tłuszcz 16,0%[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966] wilgotność 10,0%[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]popiół 10,0%[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]błonnik 4,0% [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]wapń 1,6% [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]fosfor 1,0% [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]miedź (Cu) 25 mg[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]witamina A 20000 m.j. [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]witamina D3 2000 m.j. [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]
[/COLOR][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=#339966][COLOR=#339966][COLOR=#339966]witamina E (alfatokoferol) 200 mg [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][COLOR=black]

[/COLOR][COLOR=black]Sama nie wiem co lepsze... Moze res[/COLOR]zta cos podradzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Niby Brit ma mięso a pierwszym miejscu listy (a to znaczy, że tego w karmie jest najwięcej- teoretycznie). W praktyce- Royal ma rozbite mięso i pochodne na kilka części (suszone mięso drobiowe, suszone białka wieprzowe, tłuszcze zwierzęce, hydrolizowane białka zwierzęce).

Poza suchą karmą mój młody dostaje żółtko kurze 2 razy w tygodniu, czasami ser biały, śmietanę, rybę... Staram się mu urozmaicać menu. :)

Link to comment
Share on other sites

Może jakieś polskie kitki pojadą podbijać wystawy w kolejnych krajach ;)

"KWARANTANNA ZNIESIONA !

Od 01.01.2012r zmieniają się zasady dotyczące wjazdu z psami na terytorium [URL="http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/pet-owners/#from1jan"]Wielkiej Brytanii[/URL] oraz [URL="http://www.jordbruksverket.se/swedishboardofagriculture/engelskasidor/animals/import/dogsandcats/futurenewrulesfordogandcatimport.4.14121bbd12def92a91780004572.html"]Szwecji[/URL]. Nowe przepisy nie wymagają posiadania dokumentu dot. obecności przeciwciał wścieklizny.
Wystarczy, że pies posiada:
- paszport
- chip
- szczepienie przeciwko wściekliźnie
- odrobaczenie "

Szczegółowe informacje w linkach.

Link to comment
Share on other sites

A ja wyskoczę z takim 'problemem'- choć wiadomo było że to się pojawi prędzej czy później.

Otóż Haru zaczął stosować 'nieprzyjazne' zagrywki w stosunku do innych psów, choć dopiero w przyszłym tygodniu stukną mu 3 miesiące. Mieliśmy już 3 takie sytuacje, kiedy wpadamy na spacerze na psa, Haru 'wierci' w nim wzrokiem, prawie stykają się nosami, a następnie zaczyna dziko ujadać. Nie zauważyłam, żeby próbował capnąć drugiego psa, ale na pewno powarkuje i szczeka. Nie jest to komfortowa sytuacja, odciągam go wtedy i próbuję skupić go na sobie, ale może istnieje jakiś inny, bardziej skuteczny sposób? Może istnieje jakaś bardziej odpowiednia metoda zapoznawania psów ze sobą?

W parku niedaleko mnie odbywają się spotkania psiarzy i ich ulubieńców- chodzimy na nie z Haru, i jego zachowanie tam jest zupełnie inne niż to opisane wyżej. Inne psy (a jest ich sporo- labradory, goldeny, poskowce, berneńczyk, sznaucery) od razu potrafią go 'ustawić'- chowa się wtedy za moje nogi i podkula ogon, czasami szaleńczo gania się z nimi, jest nadzwyczaj ogarnięty i wzorowo obchodzi się z innymi psami. Ale nie potrafię pojąć, dlaczego na 'psich spotkaniach' potrafi być tak zrównoważony, a na spacerze wariuje na widok innego psa.....

Może macie jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']CHAMPIONAT Polski i Młodzieży NOWE ZASADY[/QUOTE]
Teraz już informacja oficjalna:

"Począwszy od 2012 roku [B]Championat Polski[/B] będzie przysługiwał po uzyskaniu przez psa/sukę [B]czterech CWC[/B], w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. [B]Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.[/B]"

źródło: [url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma 7 miesięcy i od samego początku starałem się go socjalizować poprzez "puszczanie" psa do innych psów celem zabawy. Kiedyś bawił się z prawie wszystkimi przez dłuższy okres czasu a teraz niektóre z tych psów nie toleruje tzn warczy a nawet ostatnio się "złapał" z jednym i ciężko było go odciągnąć. Poza tym nie ma większej agresji tzn na pewno akita jest psem dominującym więc z każdym psem się nie pobawi. Mój nie toleruje bokserów, amstafów i tego pokroju....i oczywiście samców:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...