Jump to content
Dogomania

Misiu ma KOCHAJĄCY DOMEK ELU, DZIĘKUJEMY!


Marycha35

Recommended Posts

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='majqa']Elu, te pieniążki są z jakiego tytułu? Chodzi mi o to, jaki to rodzaj wpłaty, jak to zatytułujesz w rozliczeniu?[/QUOTE]
Nie wiem, tylko taką informacje dostałam od AtaK, że wpłaciła na podane konto 120 zł.
Domyślać się mogę, że jest to reszta z wpłaconych deklaracji XI.2011 - I.2012. i kwoty przelanej na weta
120 + 40 = 160 zł

EDIT

Też brak rozliczenia.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Może AtaK będzie miała odwagę i na wątku Misia napisze, że mamy go [B]jak najszybciej[/B] odebrać, he he he...:) No odbierzemy, odbierzemy, jak coś znajdziemy i kasiorrra z bazarków przyjdzie:) Dobrze, że jednak załamania psychicznego nie było tylko ten dziecinny foch!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Może AtaK będzie miała odwagę i na wątku Misia napisze, że mamy go [B]jak najszybciej[/B] odebrać, he he he...[/QUOTE]

Pisałam na wątku ogólnym, bo i tak wszyscy zainteresowani tam zaglądają. Zresztą Agucha już skopiowała mój post, nie ma więc sensu się powielać.

[quote name='Marycha35']Dobrze, że jednak załamania psychicznego nie było[/QUOTE]

Pisałam coś o załamaniu? Gdzie?

[quote name='Marycha35']tylko ten dziecinny foch![/QUOTE]

A konkretnie, jaki foch? Nierozliczenie bazarków, czy częsta nieobecność na dogo, czy jeszcze coś innego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ataK'][COLOR=#000000][COLOR=blue][B]
1.[/B][/COLOR] (...) Fakt - zawaliłam rozliczenia, przyznaje, że tu się nie popisałam (...) Wiem, że to żadne wytłumaczenie w tej sytuacji i tym bardziej przepraszam. [COLOR=blue][B]

2. [/B][/COLOR]Nigdy natomiast nie ukrywałam darowizn jakie otrzymywałam... W tej chwili próbuję ogarnąć te finanse i sama widzę, że gdybym robiła to systematycznie łatwiej by mi było, no ale cóż nawet człowiek w moim wieku uczy się na własnych błędach...[/COLOR]
[COLOR=#000000](...)

[COLOR=blue][B]3.[/B][/COLOR] [/COLOR][COLOR=#000000]proszę zabrać Misia jak najszybciej. Głęboko wierzę, że dla osób tak walczących o jego dobro, tak świetnie zorganizowanych i współpracujących ze sobą nie będzie to problemem, a wręcz wybawieniem od mojej osoby i [B]wierzę również w to, że zadbają o to, żeby Misiek nie trafił do zimnego kojca tylko po prostu zmienił kanapę i to na lepszą - innej opcji nie widzę. [/B](...) [COLOR=blue][B]

4. [/B][/COLOR]Ja ze swej strony obiecuję, że po zakończeniu rozliczeń przeleję należne Misiowi pieniądze na wskazane przez Elik konto. [/COLOR](...) [B][COLOR=blue]

5.[/COLOR][/B] [COLOR=#000000]Postaram się zrobić szybko rozliczenia i więcej nie nawalać.[/COLOR][/QUOTE]
[COLOR=#000000][COLOR=blue][B]1.[/B][/COLOR] [/COLOR]Tak, to fakt.

[COLOR=#000000][COLOR=blue][B]2. [/B][/COLOR]Miło to przeczytać.

[B][COLOR=blue]3. [/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=#000000]A to już niezmiernie miło mi było przeczytać. Z tego, co pogrubiłam przebija prawdziwa troska o Misia. [/COLOR][COLOR=#000000]Będziemy starali się, na ile to tylko okaże się wykonalne (mam na myśli szybkość i skuteczność naszych działań), sprostać Twojemu oczekiwaniu, czyli koniecznie kanapa lepsza niż Twoja (tu nastręcza się pewna trudność, bo znamy tę kanapę jedynie ze zdjęć), żadną miarą zimny kojec, czyli zgodnie z życzeniem. Skoro innej opcji nie widzisz to należy to uszanować i tak postąpić, byście zyskali oboje: Ty i Misio. :lol: Wytyczne kierunku poszukiwań nowego lokum dla Misia przyjęte. :lol:

[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=blue][B]4. [/B][/COLOR]i [/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=blue][B]5. [/B][/COLOR]Dziękuję.[/COLOR][COLOR=#000000]

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa'][COLOR=#000000][/COLOR][COLOR=#000000]Będziemy starali się, na ile to tylko okaże się wykonalne (mam na myśli szybkość i skuteczność naszych działań), sprostać Twojemu oczekiwaniu, czyli koniecznie kanapa lepsza niż Twoja (tu nastręcza się pewna trudność, bo znamy tę kanapę jedynie ze zdjęć), żadną miarą zimny kojec, czyli zgodnie z życzeniem. [/COLOR][/QUOTE]

Myślę, że tak zgranej ekipie nie sprawi to większych trudności.

[quote name='majqa'][COLOR=#000000]Skoro innej opcji nie widzisz to należy to uszanować i tak postąpić, byście zyskali oboje: [B]Ty i Misio[/B]. :lol: Wytyczne kierunku poszukiwań nowego lokum dla Misia przyjęte. :lol:[/COLOR][/QUOTE]

Oraz wszyscy ci, którzy odetchną z ulgą, że nie muszą mieć więcej ze mną do czynienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Cioteczki, czy PDT też wchodzi w grę?[/QUOTE]
Temat śliski ale godzien rozważenia przy rzeczowej analizie tego co mamy i czego nie mamy:

- Oczywiście: pytanie, gdzie, u kogo, za ile... jakie warunki itp., czyli standard.
- Czy osoby, które deklarowały stałe wpłaty na Misia je podtrzymają.
- Jak zdobyć dodatkowe, stałe deklaracje.
- Po poznaniu kwoty do zapłacenia za ów PDT trzeba wiedzieć, jakie wystąpią braki w deklaracjach stałych, z czego te dziury łatać. 100 razy się uda, 101 nie i wtedy mamy problem, duży problem. I... co najważniejsze, czy sam PDT zgodzi się wziąć psa przy braku pełni deklaracji stałych.
- Kwestia transportu i utrzymania, bo tu będzie w grę wchodzić właśnie utrzymanie (potrzeby Misia) + opłata, że tak to wyrażę, za jego obsługę.
- Czy Misio dojdzie do innego stada, a tu się kłania już hm... zaufanie, że nowy PDT poradzi sobie z zapanowaniem nad nim (bo na dobrą sprawę ja ostrożnie patrzę na dotychczasowe opisy relacji z innymi psami, czyli: może być jak pisze ataK, równie dobrze problem może być banalniejszy, niestety może być też poważniejszy).
Jeśli PDT nie poradziłby sobie z opanowaniem Misia mamy mega problem z kolejnym poszukiwaniem dla niego lokum.

Jakby na to nie patrzeć. Misio zdecydowanie ma pecha (tyle czasu i zero nim zainteresowania) i do tego robi się z niego znicz przechodni.

Coś pominęłam?

Jak to, co napisałam, widzisz Agucho?
Jak widzą to inni?

Link to comment
Share on other sites

Tak mi na tym wątku brakuje: przepraszam, naprawię com sknociła, pies najważniejszy, może coś wspólnie zrobimy. Ale i tak Alleluja, że się Małgorzata (bez załamania, ufff, ufff, ufff) jednak zmaterializowała na wątku bazarkowego psa, po koszmarnym DS z wymówionym DT, czyli Misia:)
A z konkretów: czekamy na rozliczenie bazarków, wyjaśnienie skąd to 120zł zwrotu, bo jeżeli za deklaracje to za mało i oczywiście szukamy godnego, nowego lokum dla Misia, zresztą nie od teraz;)
I tak już na koniec przeklejenie info to jednak nie to samo, co odważne, dojrzałe stwierdzenie czegoś wprost. Choćby po raz pierwszy w życiu, ale jednak otwarcie.

Edited by Marycha35
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35'](...) czekamy na rozliczenie bazarków, wyjaśnienie skąd to 120zł zwrotu, bo jeżeli za deklaracje to za mało (...)[/QUOTE]
Trudno mi się do tego odnieść Marysiu, bo Ela przedstawiła to tak:

[quote name='elik'](...)

.30,- zł - ewatonieja - zapłacone za XI-XII.2011, brak wpłaty za I i II.2012
.30,- zł
.20,- zł - holly 101 - zapłacone za XI-XII.2011 i I.2012, brak wpłaty za II.2012
.20,- zł
.20,- zł
======
120,- zł

Z takiej kwoty AtaK powinna przedstawić rozliczenie z wydatków za okres XI.2011 - II.2012 r.
[B]
[SIZE=3][COLOR=purple]AtaK bardzo proszę powiedz kiedy możemy [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=purple]się[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=purple] spodziewać rozliczenia z powyższej kwoty.[/COLOR][/SIZE][/B]

Czy to wszystkie pieniądze jakie wpłynęły na konto AtaK jako deklaracje, czy były może wcześniejsze, nie rozliczone jeszcze wpłaty ?[/QUOTE]

Kolejno nastąpiło to:

[quote name='elik']A ja przed chwilą byłam na PW i odczytałam info od AtaK, że właśnie pieniądze w kwocie 120 zł zostały przelane na moje konto.
Odpisałam, że jak wpłynął, to napisze o tym na wątku.[/QUOTE]

Ja zadałam takie pytanie:

[quote name='majqa']Elu, te pieniążki są z jakiego tytułu? Chodzi mi o to, jaki to rodzaj wpłaty, jak to zatytułujesz w rozliczeniu?[/QUOTE]

I takie padło wyjaśnienie:

[quote name='elik']Nie wiem, tylko taką informacje dostałam od AtaK, że wpłaciła na podane konto 120 zł.
Domyślać się mogę, że jest to reszta z wpłaconych deklaracji XI.2011 - I.2012. i kwoty przelanej na weta
120 + 40 = 160 zł

EDIT

Też brak rozliczenia.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Jak to, co napisałam, widzisz Agucho?[/QUOTE]

[quote]Temat śliski ale godzien rozważenia przy rzeczowej analizie tego co mamy i czego nie mamy:

- Oczywiście: pytanie, gdzie, u kogo, za ile... jakie warunki itp., czyli standard.[/quote]
Popytam i oczywiście będę się rozglądać za domowymi tymczasami z możliwie jak najmniejszą liczbą psów, bądź nieograniczonym czasem dla konkretnego podopiecznego, który go wymaga ;)

[quote]
- Czy osoby, które deklarowały stałe wpłaty na Misia je podtrzymają.[/quote]
Pytamy zatem i gorąco prosimy o pozostanie z Misiakiem i o nowe deklaracje :)

[quote]- Jak zdobyć dodatkowe, stałe deklaracje.[/quote]
Wartkowałoby popytać np. na FB, ewentualnie samą Borówkę ;)

[quote]- Po poznaniu kwoty do zapłacenia za ów PDT trzeba wiedzieć, jakie wystąpią braki w deklaracjach stałych, z czego te dziury łatać. 100 razy się uda, 101 nie i wtedy mamy problem, duży problem. I... co najważniejsze, czy sam PDT zgodzi się wziąć psa przy braku pełni deklaracji stałych.[/quote]
Myślę, że wcale nie trzeba kompletu stałych deklaracji żeby psa utrzymać. Marusię (z tego wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/210245-Sunia-w-typie-LABKA-pozosta%C5%82y-jej-tylko-obci%C4%99te-opuszki-%29%29%29%29%29[/url] ) utrzymywałam tylko z wpłat jednorazowych i bazarków ;) Myślę, że nawet bazarkami ogłoszeniowymi - dałybyśmy radę.

[quote] - Kwestia transportu i utrzymania, bo tu będzie w grę wchodzić właśnie utrzymanie (potrzeby Misia) + opłata, że tak to wyrażę, za jego obsługę.[/quote]
Transport - wiadomo, że trzeba będzie zorganizować. "Utrzymanie - to już chyba będzie wchodziło w cenę tegoż "tymczasowania"? Skoro jest rzucona jakaś cena to w tym powinno być wszystko oprócz weta.

[quote] - Czy Misio dojdzie do innego stada, a tu się kłania już hm... zaufanie, że nowy PDT poradzi sobie z zapanowaniem nad nim (bo na dobrą sprawę ja ostrożnie patrzę na dotychczasowe opisy relacji z innymi psami, czyli: może być jak pisze ataK, równie dobrze problem może być banalniejszy, niestety może być też poważniejszy).
Jeśli PDT nie poradziłby sobie z opanowaniem Misia mamy mega problem z kolejnym poszukiwaniem dla niego lokum.[/quote]
Oczywiście trzeba szukać takiego miejsca, w którym Opiekun "świadom praw i obowiązków" :lol: - będzie umiał się z Michem dogadać :)

Nie upieram się przy płatnym DT, ale trzeba rozważyć i tą kwestię... szkoda czasu na gdybanie, trzeba zacząć działać.
Wiadomo, że bdt to wybawienie... o DS nie wspomnę!
Nie ważne gdzie by nie trafił tymczasowo - wszędzie jest ryzyko, że znów dostanie nakaz eksmisji z różnorakich powodów dyktowany...

Decyzję pozostawiam Wam, jako że jesteście dłużej u Misia i bardziej orientujecie się w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Izuś ewatonieja wpłaciła 30zł w listo, potem 30zł w grudniu, zaś w lutym 60zł, wstecznie za styczeń i bieżąco za luty. Co do holly101 to wpłaciła 20zł za listopad i 60 w styczniu za grudzień ,styczeń i luty. Jeśli jest inaczej to działaj AtKo i sprostuj lub napisz na wątku innym i przeklej nam tu lub ktoś inny nam przeklei;)
ewatonieja - 30zł: od XI, XII, 60zł II,
holly101 - 20zł: od XI, 60zł I,
czyli z deklaracji wychodzi 120zł od ewatonieja + 80zł holly101 = 200zł, z matmy słabiutka byłam, ale kalkulator mam i zapałki w domu, jakoś dodałam, ups:)

Edited by Marycha35
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Popytam i oczywiście będę się rozglądać za domowymi tymczasami z możliwie jak najmniejszą liczbą psów, bądź nieograniczonym czasem dla konkretnego podopiecznego, który go wymaga ;) (...) Wartkowałoby popytać np. na FB, ewentualnie samą Borówkę ;)
Myślę, że wcale nie trzeba kompletu stałych deklaracji żeby psa utrzymać. (...)
Decyzję pozostawiam Wam, jako że jesteście dłużej u Misia i bardziej orientujecie się w temacie.[/QUOTE]
Ale tu z sugestią/ propozycją Twoją (czyli sprawa - decyzji) nie ma w ogóle co dyskutować. :-)
Trzeba próbować i jestem Ci wdzięczna, że chcesz popytać.
Kierunek fb - oczywiście.
Borówka16 - ja mówię pas. ;-)
Brak kompletu deklaracji - owszem, ma szansę się udać to, o czym piszesz ale ja zmierzałam w swojej wcześniejszej wypowiedzi ku temu, że nie wszystkie hoteliki i PDT chcą iść na ryzyko braku pełni deklaracji. Jeśli wyraziłam się uprzednio mało precyzyjnie, przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']
Kierunek fb - oczywiście. [/quote]
Się robi.

[quote]Borówka16 - ja mówię pas. ;-) [/quote]
hihi, takie tam moje luźne przemyślenia :lol:

[quote]Brak kompletu deklaracji - owszem, ma szansę się udać to, o czym piszesz ale ja zmierzałam w swojej wcześniejszej wypowiedzi ku temu, że nie wszystkie hoteliki i PDT chcą iść na ryzyko braku pełni deklaracji. Jeśli wyraziłam się uprzednio mało precyzyjnie, przepraszam.[/QUOTE]
No i tutaj oczywiście masz rację. Dlatego proponuję już teraz zacząć zbiórkę, żeby kiesa się napełniła i Mich miał zabezpieczenie na dłużej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Izuś ewatonieja wpłaciła 30zł w listo, potem 30zł w grudniu, zaś w lutym 60zł, wstecznie za styczeń i bieżąco za luty. Co do holly101 to wpłaciła 20zł za listopad i 60 w styczniu za grudzień ,styczeń i luty. Jeśli jest inaczej to działaj AtKo i sprostuj lub napisz na wątku innym i przeklej nam tu lub ktoś inny nam przeklei;)
ewatonieja - 30zł: od XI, XII, 60zł II,
holly101 - 20zł: od XI, 60zł I,
czyli z deklaracji wychodzi 120zł od ewatonieja + 80zł holly101 = 200zł, z matmy słabiutka byłam, ale kalkulator mam i zapałki w domu, jakoś dodałam, ups:)[/QUOTE]

Sory Gregory :) Mea kulpa, źle zrozumiałam zapis w pierwszym poście:
[B][COLOR=purple]ewatonieja - 30zł: od XI, XII, 60zł II,
holly101 - 20zł: od XI, 60zł I, [/COLOR][/B]
Zrozumiełam to tak: ewatonieja deklaruje 30 zł płaciła za XI i XII - 60 zł no za 2 m-ce to by się zgadzało 60 zł + 60 od holly razem 120.
Ale oczywiście chyba byłam już z byt zmęczona i senna, że tak opacznie to zrozumiałam. Tu widać jak ważny jest sposób zapisania "historii rachunku". Marysia poszła na tzw. skróty myślowe :)

Po wyjaśnieniu oczywiście widzę swój błąd, który AtaK natychmiast wykorzystała na swoją korzyść.
Do prawidłowo tym razem ustalonej kwoty 200 zł należy doliczyć 40 zł, które Marysia wysłała na weta.

[B]Do rozliczenia pozostaje więc kwota 240,- zł. [/B]

Jeszcze raz przepraszam i już poprawiam swoja pomyłkę.

A czy nie mówiłam, że będę karać za nie poprawianie błędów :mad: 15.02. wysmarowałam posta, jak się okazuje z bykiem i nikto mnie nie poprawił

[quote name='elik']Czyli

.30,- zł - ewatonieja - zapłacone za XI-XII.2011, brak wpłaty za I i II.2012
.30,- zł
.20,- zł - holly 101 - zapłacone za XI-XII.2011 i I.2012, brak wpłaty za II.2012
.20,- zł
.20,- zł
======
120,- zł

Z takiej kwoty AtaK powinna przedstawić rozliczenie z wydatków za okres XI.2011 - II.2012 r.
[B]
[SIZE=3][COLOR=purple]AtaK bardzo proszę powiedz kiedy możemy [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=purple]się[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=purple] spodziewać rozliczenia z powyższej kwoty.[/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=red]
Czy to wszystkie pieniądze jakie wpłynęły na konto AtaK jako deklaracje, czy były może wcześniejsze, nie rozliczone jeszcze wpłaty ?[/COLOR][/QUOTE]


Nie dostałam odpowiedzi, że coś się nie zgadza więc myślałam, że jest ok

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Tu się robi bazarek dla Misia:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223268-Robi-si%C4%99-OG%C5%81OSZENIOWY-dla-MISIA-Z-WYROKIEM-EKSMISJI!?p=18657303#post18657303[/url][/QUOTE]
Może coś kupimy, a przynajmniej popodrzucamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...