Jump to content
Dogomania

Misiu ma KOCHAJĄCY DOMEK ELU, DZIĘKUJEMY!


Marycha35

Recommended Posts

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przeczytałam wreszcie na spokojnie całą nerwówkę:) Tak jak Iza napisała, supero, że wszystko ku paxowi zmierza.
AtKo ja dorzucę prośbę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałam: od ewatonieja doszło 60zł do Ciebie? Wiem, że czekamy na rachunek od weta, więc na pierwszej stronie wpisałam 40zł wet, niechaj tak do momentu konkretów zostanie. I oby ten domek wreszcie się zmaterializował...dziękóweczka Agucho i zerduszko:) I dla Izy ściski, Matki Chrzestnej Misia;):):)

Edit:
znalazłam AtKi potwierdzenie na wątku, że 60zł doszło, więc wpisuje na pierwszej stronie, Natko dziękujemy:)

Link to comment
Share on other sites

Iza, Matka Upierdliwości Wszelakiej i chyba przynosząca Misiowi pecha... :-(
No sama zobacz... tyle cyrków, ogłoszeń, pies śliczny, w kwiecie wieku... tymi ostatnimi fotami normalnie się zachłysnęłam... I co??? I ni jednego fonu!!! :placz: Nawet takiego od czapy, który by mi ciśnienie wyregulował.

Maryś, wstaw też na 1 stronę link do fejsa, proszę.

Link to comment
Share on other sites

Mateczka Opatrznościowa, jak u Faworka:) Ten jeden jedyny się wreszcie trafi! Oj, dzięki Izuś, nie wpadłam, żeby link wstawić, już brykam na pierwszą:)
AtKo a jak nasz Przyjaciel znosi korygowanie zachowania? Działasz z nim w tej kwestii? Iza ma rację to fantastyczny psiul, tylko cholera coś ze zmiennym szczęściem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Też pierwsze słysze o tym środku odrobaczającym.

poza tym, że jest w tabletkach - nie wiem jakie jest dawkowanie i czy trzeba powtarzać.[/QUOTE]

Środek odrobaczający , który ostatnio zakupiła u mnie AtaK to " OPTIVERMIN " , widocznie przez telefon AtaK źle zrozumiała nazwę.
Jak tylko dostanę przelew za badania krwi Miśka wykonane 21.10.2011r. i za szczepienia to wtedy wystawię rachunek.
Proszę napiszcie mi komu mam ten rachunek wysłać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szami']Środek odrobaczający , który ostatnio zakupiła u mnie AtaK to " OPTIVERMIN " , widocznie przez telefon AtaK źle zrozumiała nazwę.
[COLOR=red][B]Jak tylko dostanę przelew za badania krwi Miśka wykonane 21.10.2011r. i za szczepienia to wtedy wystawię rachunek.[/B][/COLOR]
Proszę napiszcie mi komu mam ten rachunek wysłać ?[/QUOTE]
Zamarłam. Badanie krwi z października i szczepienia nie zostały uregulowane??? :angryy:
Ato??? Możesz nam to wyjaśnić?

Szami, poczekam na wyjaśnienie Aty.

Z chwilą uregulowania płatności poproszę (jeśli dasz radę, o co gorąco proszę, pozbierać płatności Misia) o jakieś, że tak to wyrażę, zaświadczenie/ coś z Twoim podpisem, taki wykaz tego, co miał u Ciebie robione, koszt - kwota, koszt - kwota itd. Tam, gdzie dasz radę o rachunek, bo widać, że zamierzchły ogon długu się za Misiem wlecze i pewno nie wszystko da się poświadczyć wstecznym rachunkiem.
Mój mail - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (chodzi mi tu o wysyłkę skanu, zdjęcia takiego poświadczenia).

Mam więc pytanie, czego dotyczył Twój wpis Ato:

[quote name='ataK']40zł za badania, 50zł za szczepienia. (...)[/QUOTE]
To są uregulowane, czy nie uregulowane wydatki, bo coraz trudniej mi się połapać w tym cyrku.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam wcześniej, że jeszcze wiszę, i to, co przysyłała Marycha, było przecież właśnie na badania. A że wcześniej nie pamiętałyśmy zaległej kwoty za szczepienia, miałam zapłacić hurtem, co też uczyniłam. Ponieważ jednak, jak wiecie, nie miałam jak dotrzeć do Szami, wysłałam przez internet, o czym też pisałam. Pewnie się zaksięguje w poniedziałek. Ów wpis dotyczy właśnie tego, i jest to uregulowane.
Dziękuję, Szami, za sprostowanie nazwy.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem więc, że wszelkie płatności zostały dokonane, tak i już tylko czekamy na potwierdzenie Szami, że ze wszystkim jesteśmy na czysto?
Jeśli tak, czekam.

Marysiu, moja prośba... Wrzuć proszę na 1 stronę, jako cytat - który potem można opatrzyć komentarzem, że wszystko zostało wyjaśnione, finanse wyprowadzone (mam tu na myśli rozliczenie) - mój post 3281.

Kolejno, do czasu wyjaśnienia bazarków i wpływów na Misia umieszczam Atę na cz.kw. bazarkowych.
Kiedy sprawa zostanie przez Atę wyjaśniona/ ogarnięta zrobię na tychże cz.kw. stosowny wpis.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][B]atak prosze zrobic rozliczenie (wpłaty, wydatki z podziałem na miesiace + saldo końcowe)[/B][/COLOR]
[COLOR=green][B]rozliczenie ma sie znaleźć w 1 lub 2 poście[/B][/COLOR]
[COLOR=green][B]usuwam twój aktualnie trwajacy bazarek, zgodnie z regulaminem, nie mozna robic bazarków jeśli nie ma rozliczonych poprzednich[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szami']Środek odrobaczający , który ostatnio zakupiła u mnie AtaK to " OPTIVERMIN " , widocznie przez telefon AtaK źle zrozumiała nazwę. [/QUOTE]
Dziękuję :)
Tak czy siak - nie słyszałam.

jak go się podaje? Milka dostała ponoć jedną tabletkę. Niestety po 2 tyg wychodziły z niej robaki... ataK nic nie mówila o powtarzaniu...

[quote name='Szami']Jak tylko dostanę przelew za badania krwi Miśka wykonane 21.10.2011r. i za szczepienia to wtedy wystawię rachunek.
Proszę napiszcie mi komu mam ten rachunek wysłać ?[/QUOTE]
O kurcze...Widzę, że podobna sytuacja jak u Milki. Też żyłam w błogiej niewiedzy przez dłuższy czas, że zabieg był na krechę pomimo że pieniądze były... dopiero Szami skontaktowała się ze mną poprzez priv...

Ojojoj :(

Link to comment
Share on other sites

Ja wierzę w to, że nie ma tu złych intencji Małgosi i że ten bałagan powstał bo ma zbyt wiele na głowie, ja to rozumiem i proszę innych o cierpliwość i życzliwość, myślę, że się wszystko naprostuje już niedługo. Przysłam mnóstwo pozytywnych myśli ze słonecznej Łodzi. I głasko-buziaki dla Misia i jego towarzyszy :)

Link to comment
Share on other sites

Czytam ten wątek od blisko roku i znowu niewiele rozumiem z tej nieprzyjemnej dyskusji.

W pierwszym poście widzę rozliczenia z których nic nie rozumiem, zapewne nie tylko ja.

Pomijając jednak fakt, że rozliczenia są niejasne, mam pytanie: Czy Atak dostała pieniądze na te badania krwi i szczepienia?
A jeżeli dostała to kiedy?

I najważniejsze pytanie: kto formalnie odpowiada za Misia? Bo widzę dużo osób krytykujących, ale nie widzę osoby która powinna odpowiadać za prowadzenie wątku i opiekę nad psem.

Do dziś pamiętam krytykę Atak za adopcję Misia, choć osoby zaangażowane na wątku nigdy nie zakwestionowały jego wydania.
Mam wrażenie, że historia się powtarza i DT jest odpowiedzialne za wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat']Czytam ten wątek od blisko roku i znowu niewiele rozumiem z tej nieprzyjemnej dyskusji.

W pierwszym poście widzę rozliczenia z których nic nie rozumiem, zapewne nie tylko ja.

Pomijając jednak fakt, że rozliczenia są niejasne, mam pytanie: Czy Atak dostała pieniądze na te badania krwi i szczepienia?
A jeżeli dostała to kiedy? [/QUOTE]


26/01/2012
Uznanie rach.-przelew/wpłata E
/ MARIA MAGDALENA
Misio - wet


[RIGHT] 40,00 PLN [/RIGHT]
[quote name='Mariat']
I najważniejsze pytanie: kto formalnie odpowiada za Misia? Bo widzę dużo osób krytykujących, ale nie widzę osoby która powinna odpowiadać za prowadzenie wątku i opiekę nad psem. [/QUOTE]

W spadku po Borówce chyba Marycha...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ataK']26/01/2012
Uznanie rach.-przelew/wpłata E
/ MARIA MAGDALENA
Misio - wet


[RIGHT] 40,00 PLN [/RIGHT]
W spadku po Borówce chyba Marycha...[/QUOTE]
Skad wiec te pretensje do atak ?
Uczciwie byloby powiadomic moderatorke Pianke, ze to nie atak odpowiada za nieprawidlowosci w rozliczeniach na tym watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat']Czytam ten wątek od blisko roku i znowu niewiele rozumiem z tej nieprzyjemnej dyskusji.

W pierwszym poście widzę rozliczenia z których nic nie rozumiem, zapewne nie tylko ja.

Pomijając jednak fakt, że rozliczenia są niejasne, mam pytanie: Czy Atak dostała pieniądze na te badania krwi i szczepienia?
A jeżeli dostała to kiedy?

I najważniejsze pytanie: kto formalnie odpowiada za Misia? Bo widzę dużo osób krytykujących, ale nie widzę osoby która powinna odpowiadać za prowadzenie wątku i opiekę nad psem.

Do dziś pamiętam krytykę Atak za adopcję Misia, choć osoby zaangażowane na wątku nigdy nie zakwestionowały jego wydania.
Mam wrażenie, że historia się powtarza i DT jest odpowiedzialne za wszystko.[/QUOTE]
Mariat, wyraźnie czytasz wybiórczo względnie niewiele pamiętasz, a twierdzisz, że czytasz (w domyśle - uważnie).

Kiedy, co zostało AcieK przekazane, jako osoba występująca w roli Jej obrońcy, winnaś mieć nie tyle w małym palcu (aż tyle nie oczekuję), co powinnaś wiedzieć, że wystarczy wrócić się parę stron wstecz i to sprawdzić.

Również życzyłabym sobie, by rozliczenia na 1 stronie były jasne dla wszystkich.

Z pieniędzmi sprawa wygląda tak.

Zbierane są zarówno na konto ataK - wpłaty deklaracji stałych, jak i wszelkie inne wpłaty np. jednorazowe, wpłaty z bazarków nie robionych przez ataK na konto Marycha35. Na okoliczność ewentualnych wpłat, a i wydatków ataK była pytana, czy potrzebuje pieniążki, czy jej przelać, ile jej przelać.

Osobno, co jest tu najważniejsze:
AtaK robi bazarki na wiele psów i ich nie rozlicza, nie wiem, niech temu się przyjrzy moderator, jak to wygląda na wątkach innych psów, którymi się opiekuje. Uważam, że warto.

Tu, na wątku Misia ataK nie wykazała żadnych (a jeśli to proszę o sprostowanie mnie, wtedy przeproszę za tę uwagę) wpływów na Misia z tychże bazarków.
Pies ma i miał pieniądze, nie miał prawa więc ciągnąć się za nim dług, który szło uregulować paroma kliknięciami (przelew).

Za Misia nie ma formalnie odpowiadającej jednej osoby, wszyscy tu obecni, na ile potrafimy, staramy się pilnować zdobywania pieniędzy, ogłaszania, pilnowania i dopytywania o potrzeby psa, dopytywania o wydatki, regulowanie ich.

Po zawalonej przez atęK adopcji, której bez porozumienia na wątku, dokonała samowolną decyzją (a jak wyglądało jej zainteresowanie wyadoptowanym psem warto przeczytać, to uwaga do nowych osób na wątku lub odświeżyć sobie pamięć to uwaga dla bywalców wątku), po dograniu jego odbioru, co też szło jak krew z nosa pod górkę, pies wrócił do atyK.
Na nią podpisana była adopcja. Ona zgodziła się przyjąć Misia i za to, o czym już pisałam, jestem Jej bardzo wdzięczna.

Z kolei z racji kompletnego braku zainteresowania psem (którego sprawę rozkręciła) pierwotnej założycielki, wątku Borówki16, Marycha35 zgodziła się przejąć wątek i porządkować 1 stronę.

Tylko... po cóż ja to piszę. By pomnożyć posty? Przecież to wiesz, czytasz wątek, prawda? [I]Czytasz[/I] jest dla mnie jednoznaczne z tym, że znasz.

[quote name='Mariat']Skad wiec te pretensje do atak ?
Uczciwie byloby powiadomic moderatorke Pianke, ze to nie atak odpowiada za nieprawidlowosci w rozliczeniach na tym watku.[/QUOTE]
Zacytowałaś wpis ataK i zapytałaś, skąd ten...
Otóż... Jeśli dokona się płatność, która wisi od października i uregulowanie długu potwierdzi Szami, uznam że przynajmniej ta sprawa jest załatwiona.
Pretensje, jak to nazwałaś, dotyczą nie tylko długu ale i tego, co opisałam powyżej (rozliczenia bazarków).

Uczciwie by było.... Otóż... moje PW do moderatora było uczciwe, nakreślające problem, opatrzone prośbą o sprawdzenie sprawy. Nie prosiłam, by wydała wyrok/ ustosunkowała się do sprawy ot tak, z rozbiegu.
Prosiłam o przyjrzenie się wątkom bazarków, o przyjrzenie się niepełnym (pomniejszonym o zarobek z bazarków) rozliczeniom stanu posiadania Misia.

Link to comment
Share on other sites

hehe, zlych intencji nikt nie musi miec, ale psu intencjami nawet dobrymi nie sposób pomóc bez rzetelnego prowadzenia sprawy od poczátku do konca. to samo tyczy sié rozliczania z bazarków - oprócz obowiázku regulaminowego, to jest uczciwe i absolutnie konieczne.

to teraz czekamy na rozliczenia bazarków które byly po czesci na Misia. wtedy bédzie wiadomo czym pies dysponuje a nie ze "cos ma ale nie wiemy ile".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']hehe, zlych intencji nikt nie musi miec, ale psu intencjami nawet dobrymi nie sposób pomóc bez rzetelnego prowadzenia sprawy od poczátku do konca. to samo tyczy sié rozliczania z bazarków - oprócz obowiázku regulaminowego, to jest uczciwe i absolutnie konieczne.

to teraz czekamy na rozliczenia bazarków które byly po czesci na Misia. wtedy bédzie wiadomo czym pies dysponuje a nie ze "cos ma ale nie wiemy ile".[/QUOTE]

Zgadzam sie z Toba. Atak powinna jak najszybciej rozliczyc bazarki.
Dalej nie rozumiem jak mozna dopuscic do stanu, ze kazdy troszke jest odpowiedzialny za watek i za psa.
Wszyscy , czyli nikt osobiscie.
Zadajac od innych porzadnego prowadzenia spraw nalezy samemu robic wszystko dobrze.
A tu jest kompletny balagan i ....jasnosc pomroczna.
Przeciez osoby z tego watku sa starymi dogomaniakami, znaja zasady lepiej ode mnie, a watek wyglada tak jak wyglada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat'](...) Dalej nie rozumiem jak mozna dopuscic do stanu, ze kazdy troszke jest odpowiedzialny za watek i za psa.
Wszyscy , czyli nikt osobiscie.
Zadajac od innych porzadnego prowadzenia spraw nalezy samemu robic wszystko dobrze.
A tu jest kompletny balagan i ....jasnosc pomroczna.
Przeciez osoby z tego watku sa starymi dogomaniakami, znaja zasady lepiej ode mnie, a watek wyglada tak jak wyglada.[/QUOTE]
[I]"Jak można dopuścić...[/I] "Poproszę, rozwiń tę myśl... Co winno było się zdarzyć? Kto miał stanąć w pojedynkę wziąć na swoje barki sprawę pilotowania tego psa?
Sądzę, że ktoś, kto dobrowolnie czułby się na siłach. Czy tu widać taką osobę? Oddelegowanie z przymusu nie wchodzi raczej w grę.

Ze swojej strony, na ile mogę, na tyle staram się to wszystko prostować, porządkować i pilnować. Nie wydaje mi się, by szło mi to źle... ale fakt, tu już wkrada się subiektywizm tejże oceny.

[I]"Zadajac od innych porzadnego prowadzenia spraw nalezy samemu robic wszystko dobrze."[/I] - a to w szczególności rozwiń, proszę. Któż z nas, wypowiadających się tu krytycznie, robi coś źle, nie dość dobrze, nie wszystko dobrze?

Bałagan jest tu coraz mniejszy, nie bałagan a istny bardak byłby, gdyby właśnie nie wspólne nasze siły ogarniania/ porządkowania wątku.

Link to comment
Share on other sites

Majqa, niestety Twoja pozytywna i subiektywna ocena, że wszystko na wątku prowadzone jest porządnie jest sprzeczne z moją oceną i nie tylko moją, skoro Pianka napisała wyraźnie:
"atak prosze zrobic rozliczenie (wpłaty, wydatki z podziałem na miesiace + saldo końcowe) rozliczenie ma sie znaleźć w 1 lub 2 poście"

Żadna z Was nie odniosła się do tego zalecenia i nadal nie zwracacie uwagi, że dotyczy to Marychy 35 jako skarbnika i prowadzącej wątek, nie Atak.

Oczywiście nie neguję tego, że Atak musi rozliczyć bazarki, ale finanse Misia na wątku prowadzi Marycha i sposób ich prowadzenia został zakwestionowany przez moderatora.

Sprawa rozliczenia badań i szczepień. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Szami nie wystawiła rachunku w momencie wizyty w październiku a teraz oczekuje najpierw zapłaty a później wystawi rachunek.
Prościej i zgodnie z prawem jest wystawić rachunek przelewowy na Marychę i przesłać go pocztą w momencie wykonania usługi.

To Marycha powinna regulować te opłaty, zwłaszcza że Atak pieniędzy na założenie w lecznicy nie ma.

Następna sprawa: jeżeli deklaracje stałe są przelewane na konto Atak, dlaczego nie są ujęte w rozliczeniu Marychy w pierwszym poście?
To że, są dwa konta nie wyklucza, że zgodnie z regulaminem powinny być one ujęte jako wpłaty na jednym rozliczeniu.

I również ważne : dokument rozliczeniowy. Nie wiem dlaczego Majqo w przypadku rozliczeń Atak dopuszczasz w pierwszej wersji tylko rachunek jako podstawę rozliczenia, po wypowiedzi Szami łagodzisz swoje stanowisko .
Znam Twoje rozliczenia z wątków łowickich, gdzie dopuszczasz do rozliczenia nawet świstek papieru z podpisem weterynarza lub rozliczenie benzyny bez żadnej podkładki.

Niestety, całą tą dyskusję oceniam jako bardzo stronniczą i mało obiektywną.
Uważam za wielki błąd zgodę na zabranie Misia przez Atak po nieudanej adopcji, ponieważ atmosfera na wątku była bardzo nieprzyjazna i współpraca w tej sytuacji niemożliwa.

Edited by Mariat
Link to comment
Share on other sites

Tu wyjątkowo odniosę się do Twojej wypowiedzi wewnątrz postu. Będzie łatwiej. Moje wpisy wstawiam pogrubione, na niebiesko i czerwono.

[quote name='Mariat']Majqa, niestety Twoja pozytywna i subiektywna ocena, że wszystko na wątku prowadzone jest porządnie jest sprzeczne z moją oceną i nie tylko moją, skoro Pianka napisała wyraźnie:
"atak prosze zrobic rozliczenie (wpłaty, wydatki z podziałem na miesiace + saldo końcowe) rozliczenie ma sie znaleźć w 1 lub 2 poście" - [COLOR=blue][B]dla mnie z wpisu Pianki wynika, że kiedy ataK się ogarnie z tym, co Pianka wyszczególniła, zapanuje oczekiwany porządek, bo wtedy nie pozostanie już nic prostszego niż to, że Marycha35 przeklepie rozliczenie ataK na 1 stronę. A co do Twojej oceny prowadzenia wątku, która również jest subiektywna i stronnicza... cóż... jakoś się z nią pogodzę. [/B][/COLOR]

Żadna z Was nie odniosła się do tego zalecenia i nadal nie zwracacie uwagi, że dotyczy to Marychy 35 jako skarbnika i prowadzącej wątek, nie Atak. [COLOR=blue][B]- jak wyżej... do momentu, gdy konkretnie Pianka zwróci się i upomni Marychę35, co ona ma poprawić w swoim podejściu do sprawy, a co mam nadzieję uczyni po zapoznaniu się z całością wątku, w tym wpisami wywołanej tu do odpowiedzi Marycha35. [/B][/COLOR]

Oczywiście nie neguję tego, że Atak musi rozliczyć bazarki, ale finanse Misia na wątku prowadzi Marycha i sposób ich prowadzenia został zakwestionowany przez moderatora. [COLOR=blue][B]- jeśli nawet tak to widzisz to u podstaw chaotycznego prowadzenia finansów leży niemoc porozumienia się z ataK.[/B][/COLOR]

Sprawa rozliczenia badań i szczepień. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Szami nie wystawiła rachunku w momencie wizyty w październiku a teraz oczekuje najpierw zapłaty a później wystawi rachunek. [COLOR=blue][B]- nie odpowiem Ci na to pytanie. Pytaj więc u źródła, czyli u Szami i ataK, a i zechciej wrócić się na wątku do wpisów, gdzie prosiliśmy o wyprostowanie sprawy pomiędzy Szami i ataK i jakie wyjaśnienia z przeciąganiem struny przez ataK czytaliśmy. [/B][/COLOR]

Prościej i zgodnie z prawem jest wystawić rachunek przelewowy na Marychę i przesłać go pocztą w momencie wykonania usługi.

To Marycha powinna regulować te opłaty, zwłaszcza że Atak pieniędzy na założenie w lecznicy nie ma. - [COLOR=blue][B][COLOR=red]ataK ma pieniądze, w tym całkiem pokaźne z nierozliczonych bazarków[/COLOR], co więcej na okoliczność zapowiadanych wizyt u weta Marycha35 z uporem maniaka dopytywała atęK, czy i ile jej przelać, by nie wystąpiła żadna golizna w jej portfelu.[/B][/COLOR]

Następna sprawa: jeżeli deklaracje stałe są przelewane na konto Atak, dlaczego nie są ujęte w rozliczeniu Marychy w pierwszym poście? [COLOR=blue][B]- czy my obie aby na pewno czytamy ten sam wątek? Ja te deklaracje widzę od dawna ujęte w rozliczeniu Marychy35. Wrócę jak bumerang. Czy jesteś przekonana, że czytasz ten wątek, a co za tym idzie, że orientujesz się w nim? [/B][/COLOR]

To że, są dwa konta nie wyklucza, że zgodnie z regulaminem powinny być one ujęte jako wpłaty na jednym rozliczeniu. -[COLOR=blue][B] jak wyżej. To jest jedno rozliczenie, z jasnym przedstawieniem, u kogo, ile kasy jest na stanie.[/B][/COLOR]

I również ważne : dokument rozliczeniowy. Nie wiem dlaczego Majqo w przypadku rozliczeń Atak dopuszczasz w pierwszej wersji tylko rachunek jako podstawę rozliczenia, po wypowiedzi Szami łagodzisz swoje stanowisko .
Znam Twoje rozliczenia z wątków łowickich, gdzie dopuszczasz do rozliczenia nawet świstek papieru z podpisem weterynarza lub rozliczenie benzyny bez żadnej podkładki. - [B][COLOR=blue]i znów zonk... wątki łowickie? Hę? :evil_lol: Ja znam jeden, u Bingo, gdzie dla mnie dokumentem jest, bo jest, kartka papieru, na której są dane lecznicy, kwota, za co, stempel i podpis lekarza. To też jest dokument. Paliwo, o ile pamiętam, było rozliczane tylko raz (chyba, że coś mi umknęło) na okoliczność wyjazdu Sylwii z psem spod Łowicza do Łodzi na konsultację i gdzie nikt z darczyńców nie wniósł sprzeciwu przeciwko przelicznikowi km na paliwo i rozliczenia go z obcym kierowcą, przy czym co jest równie ważne sama zainteresowana osoba, zainteresowana z pozoru tylko zarobkiem, czyli prowadząca hotelik Sylwia, do tych wydatków (paliwo, leki itp.) dokłada się z własnej kieszeni, krótko mówiąc bierze to na siebie. Ja z kolei, poza zasilaniem psa kasą, sprzedażą fantów, sprężam się i doliczam na poczet psa koszty wysyłek, tym samym pies zyskuje jeszcze więcej. Skoro więc koszt wysyłki biorę na siebie to nie mam nic przeciwko, by awaryjnie posłużył na przejazd. Wszelkie inne przejazdy Sylwia pokrywa z własnej kieszeni. [/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Teraz uwaga... zastanów się głęboko, czy aby na pewno chcesz iść tropem omawiania wątku Bingo na wątku Misia, bo jeśli... z mety, a mam już ku temu podstawy, z wątkami się zapoznałam, zgłaszam moderatom wątki wszystkich psów u ataK, na których pieniądze z bazarków nie zostały rozliczone, na których nie ma rozliczeń w kwestii wydatkowania zbieranych na dogo, na te psy pieniążków. Zero dat, zero wydatków, zero faktów dotyczących tego, co się z zasobami pieniężnymi dzieje. Chcesz tego? Mówisz i masz. Czy ataK na tym skorzysta? Mocno wątpię.[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]To nazywasz rozliczeniem? [/B][/COLOR]

[quote name='ataK']Z aktualności - zmieniłam tytuł, bo i tak mowa na tym wątku o moich wszystkich psiakach, a i przejrzyściej będzie ;) Z opisu poniżej został mi tylko Ramzes - Łatek nie przeżył, Negra ma DS w Krakowie. Tak więc w tej chwili wczasują się u mnie
Misiek
[URL="http://tinypic.pl/2j7emmkxlp7p"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/2j7emmkxlp7p_t.jpg[/IMG][/URL]
Norka
[URL="http://tinypic.pl/6h1isb7eysii"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/6h1isb7eysii_t.jpg[/IMG][/URL]
Ramzes
[URL="http://tinypic.pl/536tm467dvoe"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/536tm467dvoe_t.jpg[/IMG][/URL]
Trampek
[URL="http://tinypic.pl/ceohfsups5rf"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/ceohfsups5rf_t.jpg[/IMG][/URL]

(...)

Misiek:
7.XI - Ewatonieja - 30zł
9.XI - Holly - 20zł
5.XII - Ewatonieja - 30zł

(...)
Ramzes:
Zbiegły mi się tutaj Cioteczki i pod wodzą Alli Chrzanowskiej zaczęły radzić, jak pomóc maluszkom :)
Oto efekty:
Alla Chrzanowska - 30,00
Magolek - 15,00
Javena - 20,00
Masza44 - 25,00
Stufinska - 100,00
Mmd - 201,30 (z bazarku)
Mmd - 6,00 (z bazarku)
Alla Chrzanowska - 70,00[/QUOTE]


[quote name='ataK'](...)
Kopiuję tu również dane dotyczące pomocy Norce z wątku ogólnego
od [U]Ellig [/U] - dla szczeniakow BENTO KRONEN HAPPY LIFE JUNIOR 10 kg
od [U]Anna O. z FB [/U] - pudełko z witaminami dla juniorów
od [U]Ellig[/U] -karma Eukanuba Puppy Small Breed (7,5kg) i gryzak Trixie
od [U]Szami[/U] - odrobaczenie Norki
Na koncie Norki znajduje się 150zł, przekazane przez Ajlii z wpłat na szczenięta[/QUOTE]


[COLOR=blue][B]Co do Szami... Jestem po rozmowie z Szami i wiem, że zrobi wszystko, by był to rachunek z pełnym wyszczególnieniem. Jeśli udaremni jej to odległość czasowa, będzie to inna forma poświadczenia usługi i wpłaty. [/B][/COLOR]

Niestety, całą tą dyskusję oceniam jako bardzo stronniczą i mało obiektywną.(...)
- [B][COLOR=blue]a to Ci jak najbardziej wolno, zmartwiona się nie czuję. [/COLOR][/B]:lol:[/QUOTE]

I jeszcze jedno.
Jako osoba ze wszech miar rzutka, obeznana, uczestnicząca w wielu wątkach, czytająca drugie ich tyle albo i nawet więcej stanowisz niebywała wprost gratkę merytoryczną...
Poczuj się zatem zaproszona i gorąco o to proszę, rozważ, po prostu rozważ... przejęcie wątku Misia, a osobno przejęcie wątku Bingo, a co za tym przejęcie prowadzenia i porządkowania finansów obu (w kwestii finansów Misia tylko ich porządkowanie, niech idą w całości na konto ataK, w kwestii finansów Bingo podobnie, niech idą nadal na konto Sylwii).
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli się zgodzisz. Czemu? Mam nieodparte wrażenie, że wtedy wszystko będzie grało na 102! I rzetelności w tej materii będziemy miały szansę uczyć się od jednej z najlepszych. :-)
Mam nadzieję, że moja propozycja nie spotka się z niechęcią innych, a wręcz przeciwnie, odetchną oni z ulgą. :-) Ja... na pewno. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=majqa;[B] [/B][INDENT] Tu wyjątkowo odniosę się do Twojej wypowiedzi wewnątrz postu. Będzie łatwiej. Moje wpisy wstawiam pogrubione, na niebiesko i czerwono.

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Mariat[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18624411#post18624411"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Majqa, niestety Twoja pozytywna i subiektywna ocena, że wszystko na wątku prowadzone jest porządnie jest sprzeczne z moją oceną i nie tylko moją, skoro Pianka napisała wyraźnie:
"atak prosze zrobic rozliczenie (wpłaty, wydatki z podziałem na miesiace + saldo końcowe) rozliczenie ma sie znaleźć w 1 lub 2 poście" - [COLOR=blue][B]dla mnie z wpisu Pianki wynika, że kiedy ataK się ogarnie z tym, co Pianka wyszczególniła, zapanuje oczekiwany porządek, bo wtedy nie pozostanie już nic prostszego niż to, że Marycha35 przeklepie rozliczenie ataK na 1 stronę. A co do Twojej oceny prowadzenia wątku, która również jest subiektywna i stronnicza... cóż... jakoś się z nią pogodzę. [/B][/COLOR]

Żadna z Was nie odniosła się do tego zalecenia i nadal nie zwracacie uwagi, że dotyczy to Marychy 35 jako skarbnika i prowadzącej wątek, nie Atak. [COLOR=blue][B]- jak wyżej... do momentu, gdy konkretnie Pianka zwróci się i upomni Marychę35, co ona ma poprawić w swoim podejściu do sprawy, a co mam nadzieję uczyni po zapoznaniu się z całością wątku, w tym wpisami wywołanej tu do odpowiedzi Marycha35. [/B][/COLOR]

Oczywiście nie neguję tego, że Atak musi rozliczyć bazarki, ale finanse Misia na wątku prowadzi Marycha i sposób ich prowadzenia został zakwestionowany przez moderatora. [COLOR=blue][B]- jeśli nawet tak to widzisz to u podstaw chaotycznego prowadzenia finansów leży niemoc porozumienia się z ataK.[/B][/COLOR]

Sprawa rozliczenia badań i szczepień. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Szami nie wystawiła rachunku w momencie wizyty w październiku a teraz oczekuje najpierw zapłaty a później wystawi rachunek. [COLOR=blue][B]- nie odpowiem Ci na to pytanie. Pytaj więc u źródła, czyli u Szami i ataK, a i zechciej wrócić się na wątku do wpisów, gdzie prosiliśmy o wyprostowanie sprawy pomiędzy Szami i ataK i jakie wyjaśnienia z przeciąganiem struny przez ataK czytaliśmy. [/B][/COLOR]

Prościej i zgodnie z prawem jest wystawić rachunek przelewowy na Marychę i przesłać go pocztą w momencie wykonania usługi.

To Marycha powinna regulować te opłaty, zwłaszcza że Atak pieniędzy na założenie w lecznicy nie ma. - [COLOR=blue][B][COLOR=red]ataK ma pieniądze, w tym całkiem pokaźne z nierozliczonych bazarków[/COLOR], co więcej na okoliczność zapowiadanych wizyt u weta Marycha35 z uporem maniaka dopytywała atęK, czy i ile jej przelać, by nie wystąpiła żadna golizna w jej portfelu.[/B][/COLOR]

Następna sprawa: jeżeli deklaracje stałe są przelewane na konto Atak, dlaczego nie są ujęte w rozliczeniu Marychy w pierwszym poście? [COLOR=blue][B]- czy my obie aby na pewno czytamy ten sam wątek? Ja te deklaracje widzę od dawna ujęte w rozliczeniu Marychy35. Wrócę jak bumerang. Czy jesteś przekonana, że czytasz ten wątek, a co za tym idzie, że orientujesz się w nim? [/B][/COLOR]

To że, są dwa konta nie wyklucza, że zgodnie z regulaminem powinny być one ujęte jako wpłaty na jednym rozliczeniu. -[COLOR=blue][B] jak wyżej. To jest jedno rozliczenie, z jasnym przedstawieniem, u kogo, ile kasy jest na stanie.[/B][/COLOR]

I również ważne : dokument rozliczeniowy. Nie wiem dlaczego Majqo w przypadku rozliczeń Atak dopuszczasz w pierwszej wersji tylko rachunek jako podstawę rozliczenia, po wypowiedzi Szami łagodzisz swoje stanowisko .
Znam Twoje rozliczenia z wątków łowickich, gdzie dopuszczasz do rozliczenia nawet świstek papieru z podpisem weterynarza lub rozliczenie benzyny bez żadnej podkładki. - [B][COLOR=blue]i znów zonk... wątki łowickie? Hę? :evil_lol: Ja znam jeden, u Bingo, gdzie dla mnie dokumentem jest, bo jest, kartka papieru, na której są dane lecznicy, kwota, za co, stempel i podpis lekarza. To też jest dokument. Paliwo, o ile pamiętam, było rozliczane tylko raz (chyba, że coś mi umknęło) na okoliczność wyjazdu Sylwii z psem spod Łowicza do Łodzi na konsultację i gdzie nikt z darczyńców nie wniósł sprzeciwu przeciwko przelicznikowi km na paliwo i rozliczenia go z obcym kierowcą, przy czym co jest równie ważne sama zainteresowana osoba, zainteresowana z pozoru tylko zarobkiem, czyli prowadząca hotelik Sylwia, do tych wydatków (paliwo, leki itp.) dokłada się z własnej kieszeni, krótko mówiąc bierze to na siebie. Ja z kolei, poza zasilaniem psa kasą, sprzedażą fantów, sprężam się i doliczam na poczet psa koszty wysyłek, tym samym pies zyskuje jeszcze więcej. Skoro więc koszt wysyłki biorę na siebie to nie mam nic przeciwko, by awaryjnie posłużył na przejazd. Wszelkie inne przejazdy Sylwia pokrywa z własnej kieszeni. [/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Teraz uwaga... zastanów się głęboko, czy aby na pewno chcesz iść tropem omawiania wątku Bingo na wątku Misia, bo jeśli... z mety, a mam już ku temu podstawy, z wątkami się zapoznałam, zgłaszam moderatom wątki wszystkich psów u ataK, na których pieniądze z bazarków nie zostały rozliczone, na których nie ma rozliczeń w kwestii wydatkowania zbieranych na dogo, na te psy pieniążków. Zero dat, zero wydatków, zero faktów dotyczących tego, co się z zasobami pieniężnymi dzieje. Chcesz tego? Mówisz i masz. Czy ataK na tym skorzysta? Mocno wątpię.[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]To nazywasz rozliczeniem? [/B][/COLOR]

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]ataK[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17445339#post17445339"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Z aktualności - zmieniłam tytuł, bo i tak mowa na tym wątku o moich wszystkich psiakach, a i przejrzyściej będzie ;-) Z opisu poniżej został mi tylko Ramzes - Łatek nie przeżył, Negra ma DS w Krakowie. Tak więc w tej chwili wczasują się u mnie
Misiek
[URL="http://tinypic.pl/2j7emmkxlp7p"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/2j7emmkxlp7p_t.jpg[/IMG][/URL]
Norka
[URL="http://tinypic.pl/6h1isb7eysii"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/6h1isb7eysii_t.jpg[/IMG][/URL]
Ramzes
[URL="http://tinypic.pl/536tm467dvoe"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/536tm467dvoe_t.jpg[/IMG][/URL]
Trampek
[URL="http://tinypic.pl/ceohfsups5rf"][IMG]http://tinypic.pl/i/00160/ceohfsups5rf_t.jpg[/IMG][/URL]

(...)

Misiek:
7.XI - Ewatonieja - 30zł
9.XI - Holly - 20zł
5.XII - Ewatonieja - 30zł

(...)
Ramzes:
Zbiegły mi się tutaj Cioteczki i pod wodzą Alli Chrzanowskiej zaczęły radzić, jak pomóc maluszkom :smile:
Oto efekty:
Alla Chrzanowska - 30,00
Magolek - 15,00
Javena - 20,00
Masza44 - 25,00
Stufinska - 100,00
Mmd - 201,30 (z bazarku)
Mmd - 6,00 (z bazarku)
Alla Chrzanowska - 70,00




[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]ataK[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17396276#post17396276"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
(...)
Kopiuję tu również dane dotyczące pomocy Norce z wątku ogólnego
od [U]Ellig [/U] - dla szczeniakow BENTO KRONEN HAPPY LIFE JUNIOR 10 kg
od [U]Anna O. z FB [/U] - pudełko z witaminami dla juniorów
od [U]Ellig[/U] -karma Eukanuba Puppy Small Breed (7,5kg) i gryzak Trixie
od [U]Szami[/U] - odrobaczenie Norki
Na koncie Norki znajduje się 150zł, przekazane przez Ajlii z wpłat na szczenięta




[COLOR=blue][B]Co do Szami... Jestem po rozmowie z Szami i wiem, że zrobi wszystko, by był to rachunek z pełnym wyszczególnieniem. Jeśli udaremni jej to odległość czasowa, będzie to inna forma poświadczenia usługi i wpłaty. [/B][/COLOR]

Niestety, całą tą dyskusję oceniam jako bardzo stronniczą i mało obiektywną.(...)
- [B][COLOR=blue]a to Ci jak najbardziej wolno, zmartwiona się nie czuję. [/COLOR][/B]:lol:



I jeszcze jedno.
Jako osoba ze wszech miar rzutka, obeznana, uczestnicząca w wielu wątkach, czytająca drugie ich tyle albo i nawet więcej stanowisz niebywała wprost gratkę merytoryczną...
Poczuj się zatem zaproszona i gorąco o to proszę, rozważ, po prostu rozważ... przejęcie wątku Misia, a osobno przejęcie wątku Bingo, a co za tym przejęcie prowadzenia i porządkowania finansów obu (w kwestii finansów Misia tylko ich porządkowanie, niech idą w całości na konto ataK, w kwestii finansów Bingo podobnie, niech idą nadal na konto Sylwii).
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli się zgodzisz. Czemu? Mam nieodparte wrażenie, że wtedy wszystko będzie grało na 102! I rzetelności w tej materii będziemy miały szansę uczyć się od jednej z najlepszych. :smile:
Mam nadzieję, że moja propozycja nie spotka się z niechęcią innych, a wręcz przeciwnie, odetchną oni z ulgą. :smile: Ja... na pewno. :lol: [/INDENT]

Hmm, pozwol majgo, ze pozostawie Twoja odpowiedz bez komentarza.
Dodam tylko, ze potwierdzilas moja opinie na temat tego watku.

Edited by Mariat
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat'] (...) Hmm, pozwol majgo, ze pozostawie Twoja odpowiedz bez komentarza.
Dodam tylko, ze potwierdzilas moja opinie na temat tego watku.[/QUOTE]
Jasna sprawa, że pozwalam. ;-)
A tak już na poważnie. Podtrzymuję zaproszenie Cię do jego poprowadzenia.
Pozwól mnie i innym uczyć się od kogoś, od kogo warto naukę pobierać. Słowem, od Ciebie. :-)
Szczerze będę zaszczycona Twoją zgodą i wreszcie o całokształt spraw Misia spokojna, a że nie umyję rąk i będę się starała nadal pomagać, to oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...