Jump to content
Dogomania

Proszę o zamknięcie tematu


Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Energy']A ja mam pytanie o karmę, co je psinka, czy to nie jest na tle alergicznym? Albo czy nie jest to ze stresu?
[B]No a chęci oddania do schronu bądź eutanazji nie będę komentować, bo jest to po prostu nieludzkie...[/B][/QUOTE] wiem:angryy:, żadna z nas nawet by o tym nie pomyślała :shake:, ale odnoszę wrażenie, że to młoda osoba i problemy ja przerosły co oczywiście nie tłumaczy w żaden sposób wypowiadania takich myśli nawet jeśli nachodzą w największym stresie.
Może jednak ktoś miała bezpośredni kontakt z tą chorobą i może coś konkretnego doradzić. Im więcej głów tym więcej informacji i doświadczenia w temacie.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim to wcale nie wiemy jaka jest własciwa diagnoza - łojotok, łupież, wygryzanie - to mogą być objawy różnych schorzeń - włącznie ze wspomnianym już Zespołem Cushinga - na jakiej podstawie weterynarz myślał o tej chorobie? czy pies ma ogromny apetyt, pije bardzo dużo wody, dużo sika? jaki jest jego brzuch - podkasany czy luźny i wiszący?

takie skórne problemy to może być też alergia pokarmowa - czym piesek jest karmiony?

Link to comment
Share on other sites

witajcie wszystko zapisałam w pierwszym poscie pies mial robione zeskrobiny ktore wykluczyły nużeńca i swierzba każdy (oprócz jednego)wet u którego byłam powiedział że to łojotokoe zapalenie skóry pies je ariona dla malych psow lub ryż z marchewką i kurczakiem raczej to nie będzie alergia na kurczaka bo probowałam już jagnięciny i też sie drapał brzuch ma chyba normalny nie pije dużo sika też raczej nie mial robione badania narzadow wyszly ok

Link to comment
Share on other sites

to już nie wiem pytałam wczoraj jak bylam u wet o te testy na tarczyce ale powiedzieli ze 100zl kosztują niezle nawet testy ludzkie są tańsze :(( na razie mu zarasta ta rana ciekawe kiedy znów sie wygryzie :(( dziś dostał na obiad makaron z mięsem mielonym zjadł powiem że pamietam jak golili mu łapę na pobranie krwi to aż mu się krwe ze skóry puściła a przecież nie naciskali mocno maszynki :((

Link to comment
Share on other sites

A podawali psu sterydy w zastrzykach? Często one pomagają. A co do Ariona, to zważ, że pies może mieć alergię na skłądnki karmy niezależnie jakiej - może trzeba by spróbować na przykłąd barfu lub żywienia tylko gotowanym bez wypełniacza? Albo podania olejów - z ogórecznika czy wiesiołka, czegoś typu gammolen. Jeżeli nie stać cie na nie - napisz na pw może coś wymyślimy.

Jak dla mnie Arion to nie powiem co. Sama chemia, niejeden wet Ci to powie. Nie żebym radziła RC, każda karma to chemia.

Link to comment
Share on other sites

zresztą pewnie że jak bym miała kase to co myślicie że nie pojechałabym z psem do kliniki do krakowa czy katowic? przecież wiadomo że zrobiłabym mu te różniste testy na alergie i badanie hormonów tarczycy ale to ogromne koszty nie stać mnie na to to nie jest mój jedyny zwierzak co ja zrobie że nie mogę patrzeć jak sie nad psem znęcali? pies przez poprzednich właścicieli był przywiązywany na cały dzień do klamki byłtak spaczony że nawet normalnie poglaskać sie go nie dało o obcięciu i kąpieli nie wspomnę dopiero po kastracji trochę się uspokoił bo jak kiedyś o mały włos by moją sąsiadkę dziabnął jak wlazła na posesje to nieżle już miała mnie o odszkodowanie podać i powiedziała że to agresywne bydle trzeba uśpić masakra

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiście bydle z niego straszliwe ;)

spokojnie - nie karzemy Ci jechać do kliniki choć wiadomo , że dla psa byłoby to najlepsze bo może wreszcie byłby leczony właściwie, a nie po omacku

na początek ja bym odstawiła tego ariona, a karmiła psiaka ryżem z mięsem - obserwuj czy coś się zmienia - mięso jednego rodzaju - lepiej indyk niż kurczak - bez urozmaiceń - takie jałowe żarcie, wtedy da się ocenić czy psu się poprawia; to małe psiątko więc nie zje dużo tego mięsa

Link to comment
Share on other sites

jeżeli masz możliwość karmić psa wołowiną to tak - jak najbardziej, jak już mówimy co najlepsze to w karmach dla alergików jest jagnięcina przeważnie, albo ryby

ja moją sukę alergiczkę karmię karmą josera optiness - i jest OK - to karma z ziemniakami i jagnięciną, ma dodatki poprawiające jakość sierści - kwasy omega, biotynę; zresztą wszystkie moje psy to jedzą bo jest dobra i dla starych i dla młodych- lata całe szukałam takiej karmy

Link to comment
Share on other sites

Tak podchodząc nic nie osiągniesz, skoro próbowałas i nie wyszło, próbuj dalej - zmień na domowe i np. wołowinę i ryż, może pomoże. Jednak bez dobrej diagnostyki niestety może niewiele zdziałamy tak po omacku. Może pies ma niedobór cynku, może ma niedobór omega cośtam, może, może może.... tak mozemy tylko gdybać... Jak dla mnie karma po pierwsze do zmiany na normalne prawdziwe żarcie, a potem można kombinować i może coś to da. A może po prostu pies ma SA??Tylko z leczeniem tego to ja się już nie wypowiadam, bo nie znam się zupełnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']to prawda co pisze Bura - pies nie musi być uczulony na mięso - to moze być alergia na coś co jest w karmie - zboża na przykład

jacyś dziwni ci weci u Ciebie - drogo i bardzo słabo z diagnozowaniem :shake:[/QUOTE]

Powinien widziec go psi dermatolog..podstawa dobra diagnoza...oczywiscie testy na tarczyce T3, T4 (badanie krwi) bo czesto to przyczyna tzw. hot spots, tez stosowac masc na te hot spots..pomaga....weci drodzy...gdzie ci weci sa? Czyli pies sam sie okalecza? Czy potrzebna pomoc finansowa???

Link to comment
Share on other sites

pies sam sie wygryza a ja już nie mam kasy na nic myślałam o diecie barf ona jest dobra na alergie i problemy ze skórą ale boję sie że nie zbilansuje dobrze na pełną diagnostyke (testy , badania tarczycy)nie mam kasy wiec myślałam że możektoś miał podobny przypadek i dał by mi wzorzec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']bura -A może po prostu pies ma SA??Tylko z leczeniem tego to ja się już nie wypowiadam, bo nie znam się zupełnie... co to jest to SA?[/QUOTE]

Dobry dziadek google pomoże..... [URL="http://www.google.com/search?hl=pl&q=sa+pudel&rlz=1I7SKPB_pl#sclient=psy&hl=pl&rlz=1I7SKPB_pl&q=sebaceous+adentitis&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=9977ade13f15af65"]TU[/URL]

SA czyli sebaceous adentitis, jedna z chorób pudli i nie tylko.
O i jeszcze [URL="http://www.awp.site11.com/index.php?topic=83.0"]tu po polsku z forum akit - u nich też występuje[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...