Jump to content
Dogomania

Etyka groomera:)


Lilki16

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE=leepa;
Trzeba być pewnym, że stosuje się dobrą technikę, bo nawet mając już martwy włos możemy psa krzywdzić, łapiąc zbyt duże pęczki, lub ciągnąc za młody włos. [/QUOTE]

To są Twoje słowa i jeżeli ja stosuję odpowiedni sposób trymowania , to nie jestem uparty.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to są moje słowa dotyczące trymowania palcami. Dokładnie te same słowa są prawdziwe jeśli chodzi o trymer. Trymerem też można chwytac za dużo, można wyrwać żywy włos. Trzeba umieć się obsługiwać zarówno jeśli chodzi o palce jak i wszelki sprzęt. Nie potrafisz trymować palcami, dlatego twierdzisz że niemożliwe jest zrobienie tego dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Palce są czasem do trymowania niezastąpione, nie wyobrażam sobie wytrymowania tylko trymerem np teriera irlandzkiego czy parsona, u parsona włos jest zbyt krótki, a juz skubanie uszu u jamnika szorstkowłosego trymerem jest niemożliwe! Grey opanuj się , dobry groomer umie używać i trymera i własnych palców, które to w odróznieniu od trymera sa precyzyjne, trzeba tylko wiedzieć co czym i jak trymować.

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka jak zwykle co usłyszała , to napisała.
Mudik owszem wyrywałem włosy jamnikowi szorstkiemu na uszach, ale to było parę włosów .
A nogi kota , głowę zrobisz palcami ?
Takie treści wypisujecie !
Dla mnie trymowanie palcami to amatorszczyzna.!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermaniaczka jak zwykle co usłyszała , to napisała.
Mudik owszem wyrywałem włosy jamnikowi szorstkiemu na uszach, ale to było parę włosów .
A nogi kota , głowę zrobisz palcami ?
Takie treści wypisujecie !
Dla mnie trymowanie palcami to amatorszczyzna.![/QUOTE]
A robiłeś parsona, teriera irlandzkiego? A główkę kota formuje degażówkami, na nogach u kota nawet dłudowłosego włos jest krótki, wyczesać go można gęstym grzebieniem, bo palcami nbic się nie chwyci , tym bardziej trymerem, nie ośmieszaj się , sorry ale dla mnie Ty jesteś amatorem, a może raczej zatwardziałym praktykiem starych metod pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

Bo nie umiesz :D Naprawdę Grey palcami to dopiero jest prawdziwa zabawa w trymowanie. Owszem są to inne metody, ale palcami można zrobić więcej. No fakt- wyciąganie podszerstka, szukanie go pod okrywówką palcami to marny pomysł, ale do okrywówki palce najlepsze. I nimi można już wyczarować wszystko, jak się umie. Ja w niektórych miejscach swojego psa po włosku skubię, często przykładam rękę żeby było "od linijki", trymerem byłoby to.. hm.. możliwe ale by mi tylko przeszkadzał ;D Bo zazwyczaj jak się trymuje trymerem to po prostu odpowiednio pracować ręką, odpowiednio przykładac palec pociągnąć i wychodzi i cżlowiek nie mysli ile wychodzi, skąd wychodzi, byleby patrzeć mniej więcej żeby nie narobić dziur. Do takiego trymowania trymer jest wygodnym narzędziem, ale to jest tylko takie zwykłe trymowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermaniaczka jak zwykle co usłyszała , to napisała.
Mudik owszem wyrywałem włosy jamnikowi szorstkiemu na uszach, ale to było parę włosów .
A nogi kota , głowę zrobisz palcami ?
Takie treści wypisujecie !
Dla mnie trymowanie palcami to amatorszczyzna.![/QUOTE]




Jestem Amatorem:)

Link to comment
Share on other sites

Trymowanie to sprawa indywidualna....palcami czy trymerami....jak komu wygodnie i zależnie od tego z jakim włosem mamy do czynienia.

Przerobiłam różne metody trymowania i zależnie od tego "co mam na stole" stosuję odpowiednią ;) Temat rzeka.....

A nawiązując do tematyki to nie trymuję na na wyścigi czasowe...nie rwę dużych kęp włosów....szkoda mi po prostu psiaka....
Na trymowanie z linią potrzebuję ok 2 do 3h .

Link to comment
Share on other sites

Gru ogólnie i dobrze napisałaś .
Wieloma narzędziami trzeba umieć się posługiwać , ale z czasem nabiera się wprawy.
Odnośnie metody trymowania palcami , tą metodę już 20 lat temu odrzuciłem i bardzo mnie dziwią wypowiedzi na ten temat.
Teraz kiedy jest dostęp nawet do profesjonalnego różnego sprzętu, można wybrać jak najbardziej uniwersalny i ułatwić sobie pracę .

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem zdania ,że po coś są te wynalazki do trymowania.Wymyślono je żeby ułatwić sobie pracę i odciążyć stawy w palcach ;)
Jako ciekawostkę usłyszaną od właściciela welsha (którego robiłam na wystawy) mogę powiedzieć ,że hodowca tej rasy wymyślił sposób trymowania wiertarką ;)
Niestety nie dane mi było zobaczyć tego urządzenia a ów właściciel welsha nie potrafił dokładnie opisać wyglądu owego urządzenia.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dołączę się do tematu..
Trymowałam niedawno westa - rodowodowy, 3letni, podobno zawsze tylko trymowany.
A sierść miał tak miękką, że przeszło mi przez myśl, żeby zaproponować strzyżenie.
Jednak zdusiłam ją w sobie i wytrymowałam. Nie mam dużego doświadczenia, dlatego pytam.
Czy pies wielokrotnie trymowany, a nadal mający włos cieniutki i delikatny ma jeszcze szansę, by zmienić wygląd?
Wiem, że to wszystko kwestie indywidualne, ale co wynika z Waszego doświadczenia?
Na szczęście pies zniósł zabieg dobrze - a bałam się, że zabieg będzie dla niego bolesny. Włos prawie wcale nie wychodził.
Miałam też inną westkę - ten sam problem, z tym że właściciele przyprowadzają ją na trymowanie tylko 2 razy w roku - Więc poprawa mizerna.
Jest sens trymować takie psy?

Link to comment
Share on other sites

Na ogół się słyszy ,że panie lubią żeby pieski miały miękki włos , no i mają .Tak to jest jak się nie prowadzi hodowli pod względem prawidłowego włosa .
Odpowiadając na pytanie Palatiny , trymować trzeba ,tylko trzeba wiedzieć kiedy i jak .
U westów dobrze pracują trymery grabkowe ale Marsy i czesać regularnie .

Link to comment
Share on other sites

Regularne czesanie to już raczej do właścicielki należy.
Ten pies podobno jest trymowany co 3 miesiące (nie mówię teraz o suczce, która 2 razy w roku odwiedza fryzjera).. a wcale nie to nie wyglądał. Naprawdę wyglądał jak golony.
Ale znam też westa regularnie golonego - przez właściciela - a sierść ma idealną do trymowania nawet po latach! Aż przykro słuchać o tym strzyżeniu maszynką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...