Jump to content
Dogomania

WĄTEK ZAMKNIĘTY. "Przytulisko" w Glinnie pod Nowym Tomyślem - wątek wolontariatu


Akrum

Recommended Posts

Przynoszę kolejne wieści z domku Łatka :)

[QUOTE]U Łatka wszystko w porządku ;) Urósł trochę. Umie już ładnie siadać na komendę, dawać obie łapki i piątkę ;)
Tak jak Pani radziła kupiłam tą rękawicę do czesania ale Łatek jej również nie polubił. Natomiast daje się ostatnio uczesać o ile ma pod ręką smakołyki, jeśli ich zabraknie to odrazu gryzie ;p
Przekonał się do spacerków i teraz już grzecznie wychodzi ;) Jedynie ostatnio się ze mną przekomarza i nie daje sobie założyć obroży, więc trwa to jakieś 15 minut ale wkońcu daje radę ;p
Trochę broi ale poza powiększonym rozcięciem w spódnicy mamy nie zrobił żadnych szkód ;) Trochę bałagani ale wiadomo jak to szczeniak- bawi się i roznosi wszędzie swoje zabawki ;)
Jest strasznie pocieszny i daje nam dużo radości ;)
A co tam u mamy Łatka? ;)
Pozdrawiam, Marika
[/QUOTE]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/1222/1d12c9c45ab900admed.jpg[/IMG] [IMG]http://images8.fotosik.pl/1222/18177d932e83ed61.jpg[/IMG]

i sesja łóżkowa :)
[IMG]http://images8.fotosik.pl/1222/13f761b629545ademed.jpg[/IMG] [IMG]http://images8.fotosik.pl/1222/d3c014ddd943d431med.jpg[/IMG]

i to jest najlepsze i najsłodsze :)
[IMG]http://images8.fotosik.pl/1222/d331e544410b641dmed.jpg[/IMG]

jestem szczęśliwa, że Łatek ma tak super domek :) Lepiej trafić nie mógł :multi::multi::multi:

Takiego domku poszukuję dla Kropki :) zna ktoś taki?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mala_czarna']Nie wiem czy o tym Glinnie jest mowa, ale jeśli tak to uprzedzam Was dziewczyny, że bardzo niefajne zdjęcia krążą po całym FB :([/QUOTE]
niestety tak, to o naszym przytulisku.
i wiem, że teraz zostanę pewnie skrytykowana przez niektórych za to co napiszę, ale czym są takie zdjęcia w porównaniu z Kielcami, Korabiewicami i innymi schorniskami, w których psy są głodzone, bite, zabijane w bardzo okrutne sposoby, zagryzane przez inne psy... gdzie nie wolno działać wolontariatowi, gdzie kierownicy nie pozwalają wydawać psów do adopcji (Wojtyszki, Radlin) gdzie psy siedziały w malutkich klateczkach (np. dawna afera ze schroniskiem w Krzyczkach)...
A to że teren jest podmokły, przecież cały Nowy Tomyśl i okolice, czyli Glinno, Stary Tomyśl położone są na dawnych terenach bagiennych.
Nawet ja mieszkając w centrum miasta miałam całe podwórko podtopione i gdyby sąsiad zrobił zdjęcie moich psów, które musiały wychodzić na podwórko załatwić swoje potrzeby, gdzie dookoła było pełno wody, to co też bym była oskarżona o znęcanie?

każdy, kto śledzi nasz wątek wie, że od momentu gdy zaczęłyśmy działać w tym przytulisku, to wspólnymi siłami wraz z opiekunem i pracownikiem zmieniamy to miejsce. Każdy wie, że małymi krokami można dojść do na prawdę fajnych zmian.
Ale nie na wszystko są pieniądze i nie da się też wszystkiego zrobić na "już".

Każdy kto ze mną miał styczność, komu wydaje psa do adopcji czy to do DT wie, że nie ma z tym problemów, nie musimy wyadoptowywać psów na siebie żeby ulokować go w DT.

Owszem, też mi żal było psiaków, gdy puściły mrozy, gdy woda była dosłownie wszędzie... że psy na budach musiały siedzieć... ale nikt nie może za pogodę, a po drugie psy na bieżąco były przenoszone w bezpieczne miejsca.

Też bym chciała, by na pstryknięcie palcami powstały nowe kojce, żeby psiaki poszły do adopcji, żeby nie chorowały, by były szczęśliwe... ale jesteśmy osobami, które potrafią racjonalnie myśleć, prawda? Więc każdy chyba potrafi sobie wymyśleć, że każde zmiany nie zajdą od tak, wszystko na raz.

Chyba najważniejsze, że psy mają co jeść, nie są maltretowane, dobierane są tak, by się nie zażerały... mają nowe budy, w miarę możliwości są wyciągane do DT i leczone jeśli zachodzi taka potrzeba...

I zamiast osoby, które te zdjęcia na FB umieściły, spróbowały by coś pomóc, nie wiem coś doradzić, zorganizować jakąś zbiórkę, to nie... najlepiej było zgłosić to do gminy, inspekcji wet. A co, najlepiej by doszło do tego co w Celestynowie, czy Swarzędzu, że zamknięte schronisko a co z psami, to już nikogo nie obchodzi. Ważne, że się zrobiło aferę medialną...

Zawsze tak jest, że najwięcej gdaka ten, co najmniej pomaga. Tak było, jest i będzie zawsze. Najlepiej krytykować czyjeś działania.

Przecież wiecie jak się angażuje w adopcje psiaków, w pomoc tym zwierzakom. Każdy kto mnie zna osobiście, czy tylko z dogo chyba wyrobił sobie już o mnie jakieś zdanie.
I myślicie, że pozwoliłabym, żeby psy np. cierpiały?

Jeśli widziałabym, że psiakom na prawdę dzieje się krzywda, to przecież sama bym zaalarmowała rózne instytucje, media itp...

Link to comment
Share on other sites

mała_czarna, Ty możesz coś na ten temat powiedzieć, prawda? pamiętasz, jak głośno było o schronisku w Klembowie... też wtedy stawałyście w obronie schroniska.

osoby, które brały od nas psy na DT czy do DS... czy możecie powiedzieć, że psy były wychudzone? zaniedbane? jakoś mocno chore? mocno pogryzione?

osoba, która wysłała te zdjęcia chyba nie zdawała sobie sprawy z tego, że są miejsca, w których na prawdę powinno się zadziałać, w których psy na prawdę cierpią...

I owszem przyznam, że są rzeczy, które trzeba by zmienić w naszym przytulisku, ale tak jak pisałam - małymi krokami do wszystkiego się dojdzie, tylko każda zmiana wymaga czasu - wszystkiego na już nie da się zrobić!!!

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod każdym słowem Akrum. To są wybiórcze zdjęcia, które nie dają całościowego obrazu przytuliska. Niestety tak teraz wygląją dokładnie 4 niezadaszone kojce. Wszystkie inne są pod dachem. Nikt nie może za pogodę. Psom nie dzieje sie w przytulisku żadna krzywda. Gdyby było inaczej, to nas wolontariuszy nie wpuszczono by do niego. Nie jest napewno idealnie, ale wspólnie dążymy do tego aby warunki były coraz lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']mała_czarna, Ty możesz coś na ten temat powiedzieć, prawda? pamiętasz, jak głośno było o schronisku w Klembowie... też wtedy stawałyście w obronie schroniska.

osoby, które brały od nas psy na DT czy do DS... czy możecie powiedzieć, że psy były wychudzone? zaniedbane? jakoś mocno chore? mocno pogryzione?

osoba, która wysłała te zdjęcia chyba nie zdawała sobie sprawy z tego, że są miejsca, w których na prawdę powinno się zadziałać, w których psy na prawdę cierpią...

I owszem przyznam, że są rzeczy, które trzeba by zmienić w naszym przytulisku, ale tak jak pisałam - małymi krokami do wszystkiego się dojdzie, tylko każda zmiana wymaga czasu - wszystkiego na już nie da się zrobić!!![/QUOTE]

Akrum, ale proszę Cię, ja nie chciałam Cię atakować. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że te zdjęcia są na FB. Mało tego, udziela się tam pewna pani ze znanej organizacji, która na dzień dzisiejszy broni Korabiewic i p. MS.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Akrum zdanie , ja sama mieszkałam na Przyłęku a co za tym idzie mam kawałek do przytuliska i sama miałam zalane podwórko co się zostało kopać małe rowki aby woda gdzieś uciekała i czekać na to aż ziemia wchłonie wodę.
Zwierzęta w Przytulisku na Glinnie mają naprawdę dobrze i to widać , wiadomo że na cud trzeba poczekać kilka dni ale bez przesady a osoby które zamieszczają takiego typu zdjecia po prstu albo mieszkają bardzo blisko przytuliska i chca sie pozbyć psiaków bo Ot im jakos przeszkadzają albo sami nie wiedza co robia i jaka krzywde mogą wyrządzić psiakom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Akrum, ale proszę Cię, ja nie chciałam Cię atakować. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że te zdjęcia są na FB. Mało tego, udziela się tam pewna pani ze znanej organizacji, która na dzień dzisiejszy broni Korabiewic i p. MS.[/QUOTE]
wiem wiem, ja nie odebrałam tego jak atak :)
tylko chodziło mi o to, że wiesz w jakiej jesteśmy teraz sytuacji, że bronimy tego miejsca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']mała_czarna, Ty możesz coś na ten temat powiedzieć, prawda? pamiętasz, jak głośno było o schronisku w Klembowie... też wtedy stawałyście w obronie schroniska.

osoby, które brały od nas psy na DT czy do DS... czy możecie powiedzieć, że psy były wychudzone? zaniedbane? jakoś mocno chore? mocno pogryzione?

osoba, która wysłała te zdjęcia chyba nie zdawała sobie sprawy z tego, że są miejsca, w których na prawdę powinno się zadziałać, w których psy na prawdę cierpią...

I owszem przyznam, że są rzeczy, które trzeba by zmienić w naszym przytulisku, ale tak jak pisałam - małymi krokami do wszystkiego się dojdzie, tylko każda zmiana wymaga czasu - wszystkiego na już nie da się zrobić!!![/QUOTE]

Akrum, ale proszę Cię, ja nie chciałam Cię atakować. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że te zdjęcia są na FB. Mało tego, udziela się tam pewna pani ze znanej organizacji, która na dzień dzisiejszy broni Korabiewic i p. MS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Akrum, ale proszę Cię, ja nie chciałam Cię atakować. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że te zdjęcia są na FB. Mało tego, udziela się tam pewna pani ze znanej organizacji, która na dzień dzisiejszy broni Korabiewic i p. MS.[/QUOTE]
nie, nie odebrałam Cię jako osobę atakującą :)
ja dlatego to napisałam, bo wiem, że Ty i Obraczus87 wiecie co znaczy być atakowanym przez ludzi, którzy robią takie afery...

i dziękuję, że jesteście z nami :)
Wasza obecność i dobre słowa na prawdę dla nas dużo znaczą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']nie, nie odebrałam Cię jako osobę atakującą :)
ja dlatego to napisałam, bo wiem, że Ty i Obraczus87 wiecie co znaczy być atakowanym przez ludzi, którzy robią takie afery...

i dziękuję, że jesteście z nami :)

Wasza obecność i dobre słowa na prawdę dla nas dużo znaczą :)[/QUOTE]

A szkoda, że takie osoby robia mega afery zamiast... po prostu pojechac i pomóc albo zająć się innymi schroniskami/przytuliskami gdzie jest naprawde tragicznie.....

Dlatego bardzo mocno trzymam za Was kciuki, aby wszystko sie wyjaśniło!

Link to comment
Share on other sites

Też popieram Akrum w 100% !!!!

Odkąd zaczęła się współpraca z Przytuliskiem, i jest o tym informacja na dgm, patrzę z wielką przyjemnością i satysfakcją, jak wiele można zrobić w tak krótkim czasie, jak się naprawdę tego chce ........ ale to prawda, do celu dochodzi się małymi krokami !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PatrycjaPluskota']Ogólnie to ktoś chyba usunął zdjecia i profil na FB .
Co do Przytuliska jestem z Wami , i jestem pewna że psiaki mają naprawdę dobrze ![/QUOTE]
ja cały czas widzę profil i zdjęcia.


Dzięki dziewczyny, że jesteście :)
Na prawdę, to dla nas dużo znaczy :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałam dzisiaj była kontrola która zobaczyła jak wygląda sprawa w schronisku i wszystko zostało wyjaśnione ,
sprawy maja sie dobrze a co do psiaka przy budzie zdjęcie nr:4 na FB
Psiak został przywieziony wieczorem wobec takiej sytuacji pies ktory chodź by trochę okazuje agresje powinien byc odosobniony od innych psów więc psiak dostał budę a te które były w około miały możliwość poznania sie z nowym psiakiem , co do bałaganu to pracownik zaczyna prace zapewne od 9 lub 10 i czyści w koło budy jak i kojce psiak który jest na zdjeciu został umieszczony w kojcu ,prawdziwą nierozwagą było by przyjecie psa do przytuliska i umieszczenie go od razu w obojętnie jakim kojcu ale ludzie którzy tam pracują znają się na rzeczy i wiedzą co robią , a pani która zrobiła te zdjęcia dosłownie wtargnęła na teren prywatny i z tego co mi wiadomo nie ma ona juz wstępu do przytuliska , mam na to swoje zdanie dotyczące takie "pomocy"
Ta Pani najwidoczniej chciała zaszkodzić , innej opcji nie widze , po drugie gdyby miała więcej odwagi poszła by do opiekuna i powiedziała co myśli a nie robiła bajzel .
Przecież wolontariuszki nie muszą tego robic tak samo ja i opiekun i pracownik ale oni maja wszyscy serce i pomagają wiele oni czasu poświęcają na przytulisko , spędzanie czasu z psami , wyprowadzanie ich .
Moim zdaniem powinno się ostrożniej dobierać wolontariat.
Ciekawa jestem w jakim celu zostały zrobione te zdjęcia.?
Ja tam bede stała murem za tym schroniskiem chodź bym miała do płotu się przywiązać !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...