Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

Wyszło by na to, że tak :). Ale faktycznie i mi się wydaje, że z roku na rok w tych domkach jest coraz gorzej, więc albo powinni zmienić cenę ( obniżyć! ) albo powinni wyremontować domki. Bo mi się coś tak wydaje, że za taką kasę jaką oni krąją na naszych rodzicach tam mogło by być naprawdę łanie. :/

Link to comment
Share on other sites

No ta kasa to jest straszna sprawa. Ale ja się umówiłam z mamą, że zarobię i dam jej 600 zł a ona z całości "tylko" tysiąc zapłaci. Ale zobaczymy jak to będzie bo zazwyczaj tak jest z dorywczą pracą, że jest jej najwięcej na wakacje. A na wakacje to ja bym ją już musiała mieć :(. Ale zobaczy się. Już z góry wiem, że na samych ulotkach to nie wyjdzie :/. Dwie posady mam już załatwione na marzec-kwiecień z tego będzie 400 zł a gdzie reszta? Może jak te cztery stówki schowam w ciemne, ciepłe miejsce to się rozmnożą, co? Jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Ahahaha, nie mam pojęcia : P A co to za robote sobie załatwiłaś? Ja aktualnie mam całą kasę na obóz z kumpelami (ok. 1000 zł), zlot (200 zł) i obóz (200 zł), to jest 1400 zł, no max. 1500 zł. Zostaje mi 200 zł no i ew. kasa na wielkanoc... Ale nie sądze, że udałoby mi się....
A co do turnusu to nie mam pojęcia, ale musiałabym pogodzić to z resztą ^^ Chyba, że odpadłby mi obóz klubowy, to już bym miała więcej kaski zaosczędzonej..
Gdyby ten obóz kosztował max 1300 zł, ahh! A nadal jest ta zniżka, że jak się jedzie 2 raz to ma się 100 zł zniżki, jak 3 raz to 200 zł? To ja bym już płaciła 1400, jeszcze gdyby kogoś namówić ....

Link to comment
Share on other sites

Marta: gdyby kogoś namówić, jechać dwa razy i rezerwować w marcu ;). Jedna fucha to pomoc w pewnej stajni ( czyt. przynieś, wynieś, pozamiataj ) a druga to ulotki. Na ulotkach powinnam zarobić 300zł a w stajni około 150 to nawet nie dużo zostaje. W sezonie się jakiegoś psa wyprowadzi, pomoże się mamie przy zwierzakach w hotelu, truskawki się popieli albo skosi trawnik jakiejś babci, króliczków ze dwa mioty sprzedam. Eeeeee widzę, że nie jest tak źle ;). Coś wymyślę. Jak dobrze będzie robota szła to może i na drugiego psa zarobię. Tylko niech się ta zima skończy!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Witam serdecznie. Odnośnie zniżek: nadal w 2011 obowiązują zniżki za wcześniejszy udział w obozach:
- dla osoby która była 1 raz: 100 zł
- dla osoby która była 2 razy: 200 zł
- dla osoby która była 3 razy: 300 zł

Terminy na lato 2011:
1a. 23 czerwca-27 czerwca (dojazd własny)
1. 28 czerwca-09 lipca (z dojazdem)
2. 10 lipca-21 lipca (z dojazdem)
3. 22 lipca-02 sierpnia (z dojazdem)
4. 03 sierpnia-14 sierpnia (z dojazdem)
5. 15 sierpnia-26 sierpnia (z dojazdem)

Pozdrowienia, Piotr[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Odnośnie porównywania cen obozów warto to zrobić bez demagogii. Obozy Canis do 1000 zł jedna uwaga! Obozy te są tańsze bo są krótsze w dodatku bez wyżywienia!!! Canis trwa 8 dni, nasz obóz - 12 dni. Dojazd też jest własny (dodatkowe dużo większe koszty dojazdu własnego, a jeśli Rodzice odwożą - to muszą jechać cztery razy...) Szkoda że udzielając takich informacji o rzekomo "tańszych" obozach zabrakło takiego porównania.
Porównajmy: cena naszego obozu 12 dni (bez wyżywienia) = 1119 zł. Canis za 8 dni (bez wyżywienia) = 900 zł. Czyli nasz obóz za jeden dzień kosztuje uczestnika 93 zł a Canis 112,5 zł. Który jest tańszy?

Wiele firm nie jest biurem podróży i organizując takie obozy formalnie łamie polskie prawo. Organizując wypoczynek - nawet dla dorosłych - trzeba mieć koncesję organizatora turystyki (koszty coroczne przedłużenia koncesji), obowiązkowe ubezpieczenie organizatora turystyki (koszty coroczne około 10 tysięcy złotych). Czy Canis i inne firmy spełniają takie wymagania? Dodatkowo, jeśli są to obozy dla niepełnoletnich trzeba spełniać dodatkowe wymogi (koszty), zatrudniać kadrę mającą specjalne uprawnienia (kierownika kolonii), dlatego Canis robi obozy dla osób pełnoletnich. Żeby to wszystko zorganizować potrzeba sporo pracy i wiele formalności.

Uwaga! W tym roku będziemy organizować dodatkowy obóz w terminie Bożego Ciała - 5 dniowy. Z dojazdem własnym, który będzie na pewno kosztował odpowiednio mniej.

Odnośnie ośrodka: wiele razy tu pisałem na forum: ośrodek nie jest nasz my nie możemy robić tam remontów. W ośrodku nikt się nie przejmie jak przestaniemy tam robić obozy z psem bo z ich punktu widzenia to jest tylko kłopot! Wiele razy rozmawiałem z uczestnikami i rodzicami o tym, że szukam lepszego ośrodka. I co? Nawet jak dostałem kilka adresów to po haśle: "grupa młodzieży z psami" po drugiej stronie była panika i kategoryczna odmowa. Weźcie pod uwagę że w tych domkach w Rynie psy leżą na łóżkach, na pościeli. Gdzie indziej coś takiego skończyłoby się wielkimi awanturami ze strony kierownictwa ośrodka...
Pozdrowienia, Piotr

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Panie Piotrze, a jak to jest, że na stronie nie ma 1a? ; ) No i ceny nic się nie zmieniają (na jedno to i dobrze), a nic taniej? Żadnego ośrodka innego nie ma?
Co do terminów, to nam pasują tak naprawdę dopiero od 3. Bo 1a to dla nas zdecydowanie za wcześnie (1a ma tylko 4 dni !? Ile kosztuje?), 1 chyba też, bo nie wiem którego są u nas zawody agi, na których mamy swój debiut (^^), a 2 nie chce przyjeżdżać w urodzinyy :P

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem Panie Piotrze, że wychodzi jednak OZP tańsze, ale odpowiadając na czyjąś prośbe, o obóz załóżmy do 1000 zł, to się powie np. Canis ^ I pomiędzy tymi obozami jest zasadnicza różnica- OZP to jest jednak taki obóz bardziej na rekreację nastawiony, canis to praca z psem głównie : ))

Nie wiem czy Pan pamięta, w tamtym roku rozmawialiśmy o pewnej sprawie meilowo.. Czy w tym roku coś by się zmieniło? ^

Link to comment
Share on other sites

Witam! 1a ma 5 dni. I właśnie w terminie 23-27 czerwca mamy zamiar zorganizować taki turnus nastawiony głównie na pracę z psem, wyspecjalizowany. Może nawet bez wyżywienia (z wyżywieniem opcjonalnym, do wykupienia na miejscu, np. same obiady). Jak już będzie coś konkretnego wiadomo na temat tego obozu, to to napiszę. Dlatego tego terminu nie ma jeszcze na stronie. Najpierw po ustaleniu programu prześlę go do wszystkich Uczestników.

Co do ośrodka: jeśli ktoś znajdzie fajny ośrodek na Mazurach, który zgodzi się na organizację OZP (ale faktycznie dojdzie do podpisania umowy) to osoba, dzięki której to się uda wyjedzie na obóz za darmo! Ośrodek poza Mazurami to w konsekwencji najprawdopodobniej brak zorganizowanego dojazdu (bo OZP ma dojazd łączony z innymi uczestnikami naszych obozów na Mazurach).

Pzdr, Piotr

Link to comment
Share on other sites

O kurcze, to chyba poswiece dzień na szukanie ośrodka :) A Panie Piotrze, szukać ośrodka, który może zmieścić ile osób?
Kurcze, czemu ten termin z obozem akurat dla nas jest tak wcześniee! : ( Gdybyście go zorganizowali w środku wakacji, na pewno bym była. A wiadomo już coś co do kadry na ten 1a?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie rozmawiam z wyspecjalizowanymi szkoleniowcami. Problemem są kwoty, które takie osoby życzą sobie za udział w obozie. Osoby znane w środowisku polskim i międzynarodowym za taki 5-dniowy obóz chcą wynagrodzenie rzędu 6-10 tysięcy złotych... Zobaczymy jak dalej potoczą się rozmowy... Jeśli chodzi o taki turnus w środku wakacji - to jest jak najbardziej możliwe ale - aby potem uniknąć porównań że jest za drogi - taki wyspecjalizowany obóz powinien trwać 5-8 dni (a więc problem przynajmniej w jedną stronę z dojazdem). Wszystko zależy od tej podstawowej kwestii - tj. wynagrodzenia kadry i podziału tych kwot na uczestników.

Link to comment
Share on other sites

Co do obozu myślę że to kwestia do końca stycznia. Co do poszukiwanego ośrodka - położenie nad jeziorem i dobre warunki zakwaterowania. Miejsce na tor przeszkód. No i pełna świadomość kierownika ośrodka jak wygląda taki obóz. Liczba miejsc potrzebnych pod kątem obozu też jest do ustalenia - bo w Rynie np. w domkach 5-osobowych kwaterujemy po 2 osoby (po 3 wyjątkowo, jeśli pieski się zgadzają). To też ma wpływ na cenę obozu...
Gdzie indziej takie ułożenie może być niemożliwe. Ale myślę że i tak to już będzie plan na 2012 rok, bo teraz jest na to za późno, obozy 2011 będą w Rynie, bo większość ośrodków ma już umowy na wakacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...