Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='murakami']Nie niestety nie poszli na to. Dzwoniłyśmy dziś, pani powiedziała, że nie zamawiają w ten sposób. Po prostu co jakiś czas jest dostawa i można sobie przyjechać i dobrać. No ale tak już robiłyśmy, zamawiają kagańce, które im schodzą, na nasze psy one nie pasują. Ewentualnie przy ich następnej dostawie można zamówić, ale jakiś jeden wybrany, a nie 3-4 jak chciałam.

Mam pytanie, jak byście zamawiali w internecie, to wg rzeczywistych wymiarów psa, czy po dodaniu 1 czy 1,5 cm w długości i wysokości?
Może ktoś, kto ma taki kaganiec mógłby pomierzyć i psa i swój kaganiec i mi powiedzieć, jakie są różnice? Ważna jest szerokość, długość i wysokość. To by bardzo pomogło...[/QUOTE]
jak pies ma np dlugosc pyska 7cm to trzeba wziac conajmiej 7,5-8cm dlugosc kaganca
szerokosc lepiej brac odpowiednia lub minimalnie wieksza, my mamy luz po bokach (czyli szerokosc kaganca przy kufie) bo nie moglam inaczej dobrac kaganca (kaganiec nie jest wypelniony calkiem po bokach ) i to w niczym nie przeszkadza jedynie gorzej wyglada
na wysokosc czyli glebokosc to juz kwestia kaganca a raczej rasy na jaka jest , ja mam sznaucer sredni rozmiar i jest bardzo gleboki pewnie miejsce na brode :)
na pudla/jamnika napewno nie bd tak gleboki .
TY masz posokowca? po avku patrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jak podasz nam wymiary pyska to pomozemy dobrac :)[/QUOTE]


Długość pyska od czubka nosa do nasady: 8,5 cm
Szerokość pyska jak się patrzy na psa z góry: 9,5-10 cm
Wysokość pyska: 10 cm

Tak patrzę, że: doberman/beauceron suka ma odpowiednio dł11,5/ szer9,5/ wys12,5
erdelterier suka dł10,5/ szer10,5
dalmatyńczyk pies dł10,5/ szer10/ wys12,5

spośród tych trzech chyba trzeba wybierać?

Link to comment
Share on other sites

My mamy bullteriera sukę [SIZE=1](Wymiary: długość ok. 10cm; szerokość ok. 9,5cm)[/SIZE], Shina ma ok. 9 cm długości paszczy i ok 8-9 cm szerokości i jest dobry. Hexa ma pysk ok 10 - 10,5 cm długości, szerokość podobna jak młodej i na upartego też daje radę chodzić w tym kagańcu tylko ma luźniej zapięty ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']My mamy bullteriera sukę [SIZE=1](Wymiary: długość ok. 10cm; szerokość ok. 9,5cm)[/SIZE], Shina ma ok. 9 cm długości paszczy i ok 8-9 cm szerokości i jest dobry. Hexa ma pysk ok 10 - 10,5 cm długości, szerokość podobna jak młodej i na upartego też daje radę chodzić w tym kagańcu tylko ma luźniej zapięty ;).[/QUOTE]

też mi ten bulterier suka chodził po głowie, albo dla mojego Bono, albo dla beagla koleżanki, bo ona też szuka czegoś idealnego. Chociaż tak jak gops pisała, dla mojego to może dalmatyńczyk pies, bo na logikę to podobna wielkość i psa, i samej głowy. W każdym razie dzięki Wam wiem już więcej niż dziś rano! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Dalmatyńczyka mierzyłam Shinie i chyba był za niski.. Ale nie wiem czy pies czy suka :roll:.[/QUOTE]

jeszcze jedna możliwość: odezwał się facet z allegro, który maszery sprzedaje, napisał, że na posokowca dobierał, na beagla ciężko podobno. Podam mu wymiary, ciekawe, co zaproponuje.

Link to comment
Share on other sites

A ja muszę kupić kaganiec i mam pytania ;)
dł. pyska- 7cm, szerokość czaszki ok. 10cm. Widziałam te kagańce, wyginają się trochę, więc chyba ten będzie dobry?
[URL]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=4036[/URL]
nie chcę z kolei kupić zbyt dużego molocha, bo pies jest mały ;)

no i czy jest gdzieś taniej niż na PM? w ipo-sklepie cena ta sama, a doliczyć koszt przesyłki i wychodzi niezła sumka...

i jeszcze jedna sprawa- wiem, że są fizjologi z dingo, ale nie mogę znaleźć, wiecie może w którym sklepie je sprzedają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Trzeba było pójść pomierzyć jak w Wawie byłaś :eviltong:. Jakiś szeroki pysk Szczur ma, szerszy niż moje kundlice :evil_lol:. Nie widziałam Szczurzego ale moim zdaniem ten cockerowy może być za obszerny dla niego.[/QUOTE]
ale ja jeszcze wtedy nie wiedziałam że zgubiłam :evil_lol:
to wymiar nie pyska, a czaszki- znaczy policzków, tak, żeby go nie cisnęło. On nie jest takim kurdupelkiem jak na zdjęciach wygląda ;) no i mniejszy chyba byłby za mały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']te kagance fizjologiczne, zawsze można rozgiąć i dopasować.


nie wiem czy widziałaś na zlocie Aresowego fizjologa, on miał cocer spaniela psa[/QUOTE]
Aresowy fizjolog był z tego co pamiętam za duży na Grama.... czemu mój pies jest taki niewymiarowy, szelek też mu dopasować nie mogę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...