Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Agathee']Dobrze ja to mierzę??

[IMG]http://i923.photobucket.com/albums/ad71/agathee_15/DSC_0049_zpsd299c747.jpg[/IMG]



[/QUOTE]

Cudowne zdjęcie! Podziwiam psa za opanowanie :D

Zamów sobie ten kaganiec, który jest najbliższy wymiarom pyska, przede wszystkim szerokość. Ja mam taki sam jaki ma [B]gops[/B] dla swojej suki, ale na moim psie wygląda na obszerniejszy.


[quote name='kashia16'][URL]http://fotozrzut.pl/zdjecia/e4fba76cd8.jpg[/URL]

Przepraszam za jakość zdjęcia.

Kupiłam fizjologa od Maszera. Dobry?[/QUOTE]

Czy mogę wiedzieć kiedy go kupiłaś? Bo ja już trzeci miesiąc czekam na zwrot pieniędzy... :/

Link to comment
Share on other sites

Izmado, ten kaganiec kupiłam pół roku temu, może nawet dłużej. Używałam go, ale ostatnio moja siostra stwierdziła, że według niej jest dla Ciapka za duży, ta przednia kratka mogłaby być bliżej nosa. Sama teraz mam przez nią wątpliwości, czy nie jest dla Ciapa zbyt długi :)

A czy coś się stało z Maszerem? Ja kupowałam przez allegro i szybko dostawałam odpowiedzi na pytania. Nie było żadnych kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Cudowne zdjęcie! Podziwiam psa za opanowanie :D[/QUOTE]
Sucz ma minę męczennika, ale przyzwyczajona jest już do wszelkiego mierzenia, więc nie marudzi, tylko przybiera właśnie te minę "god why..." :P

Teraz sie zmartwiłam, bo właśnie zamówiłam u maszera, jako że nigdzie nie mogłam znaleźć chopo samca spaniela, ale nie w wersji pro. Odpisują na maile bardzo szybko, ale paczka w sumie miała być wczoraj, mam nadzieję, że dojdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kashia16']
A czy coś się stało z Maszerem? Ja kupowałam przez allegro i szybko dostawałam odpowiedzi na pytania. Nie było żadnych kłopotów.[/QUOTE]

Ja kupowałam kaganiec przez gratkę, ze 3 miesiące temu. Rozmiar był niedopasowany, więc odesłałam z zastrzeżeniem, że mają mi dać znać jak paczka przyjdzie, a ja wtedy podejmę decyzję czy przysyłają nowy, czy jest zwrot kasy.
Już nie mówię o tym, że pierwszy kaganiec szedł z kilka tygodni bo "zasypało wieś i kurier nie może dojechać".
Oczywiście drugi kaganiec przysłali, mimo że mieli dać znać. A przysłali tak mały rozmiar, że nawet na pysk psu nie wcisnęłam.
Umówiłam się, że kaganiec odsyłam, a oni zwracają mi kasę za kaganiec i za paczkę, bo to było "wymuszone". No ale przyznali "nie zrozumieliśmy się". Czyli nie umieją czytać ze zrozumieniem. No okej. Paczka z drugim zwrotem do nich doszła, chyba ze 3 miesiące temu, a ja do tej pory nie mam pieniędzy. Na maile nie odpowiadali ("bo prądu wieś nie miała, taka straszna zima! wy miastowi tego nie zrozumiecie!") więc zaczęłam dzwonić. Jeszcze w marcu dałam im znać, że nadal nie mam pieniędzy. Pan powiedział, że pójdzie do księgowej. Tydzień później (znowu ja dzwoniłam) powiedział, że księgowa nic nie wie, więc on pójdzie do banku. Po świętach w końcu udało mi się znowu dodzwonić. W banku nic nie wiadomo, została złożona reklamacja. No i nadal cisza. Ja pieniędzy nie mam (i pewnie nigdy nie dostanę zwrotu za wymuszoną przesyłkę) a i kontaktu nie mam. Moje bankowe reklamacje nie trwały nawet tygodnia. To naprawdę kpina.


[quote name='Agathee']Sucz ma minę męczennika, ale przyzwyczajona jest już do wszelkiego mierzenia, więc nie marudzi, tylko przybiera właśnie te minę "god why..." :P

Teraz sie zmartwiłam, bo właśnie zamówiłam u maszera, jako że nigdzie nie mogłam znaleźć chopo samca spaniela, ale nie w wersji pro. Odpisują na maile bardzo szybko, ale paczka w sumie miała być wczoraj, mam nadzieję, że dojdzie.[/QUOTE]

O łał, odpisują na maile? Wieś ma prąd, należy się cieszyć ;) A tak serio - mam nadzieję, że dobiorą Ci rozmiar (mi powiedzieli, że "widocznie mój pies ma niewymiarowy pysk i nie ma na niego kagańca - czasem tak się zdarza") i nie będziesz musiała bawić się w odsyłanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Patrzę, czytam, mierzę i jakieś niewymiarowe to moje psisko... Chciałabym mu kupić fizjologiczny kaganiec ale naprawde nie mam pojęcia jak go zmierzyć :) Fafle ma takie wiszące i skóry sporo. Dog niemiecki suka wydaje się być za długi, nowofunland za krótki i za szeroki...może ja go źle mierzę???

Długość pyska to ok 10,5 - 11cm cm
szerokość od policzka do policzka w tym najszerszym miejscu to ok 13cm
Wysokość od nasady razem z faflami i żeby było trochę luzu to 15cm


Co proponujecie???



Hallo ??? Czy ja jestem niewidzialna?? Myślałam,że ktoś mi pomoże, doradzi, a tymczasem mój post został zignorowany....

Edited by futrzata
Link to comment
Share on other sites

czym się różni kaganiec pro od mini pro? [URL]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/CHOPo-Cocker-Spaniel-Fox-Terrier-pies-kaganiec-Mini-PRO/4035[/URL] - tu wydaje sie że nie ma tej białej "poduszeczki" ale czy wtedy nie obciera psa? ma ktoś może chopo MINI pro?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupiliśmy dziś kaganiec [COLOR=#000000]Baskerville :) Mierzony na miejscu, trochę w pośpiechu. Dopiero zaczynamy przyzwyczajanie, więc pies wkłada tylko pychol do niezapiętego, ale robi dobre pierwsze wrażenie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Kupiliśmy dziś kaganiec [COLOR=#000000]Baskerville :) Mierzony na miejscu, trochę w pośpiechu. Dopiero zaczynamy przyzwyczajanie, więc pies wkłada tylko pychol do niezapiętego, ale robi dobre pierwsze wrażenie.[/COLOR][/QUOTE]

ja właśnie rozmyślam nad kupnem owego. Mój kundel ma 10 długość i 36 szerokość czyli że rozmiar 4 mimo iż dogi podczepione są pod 6..
Nie mam pojęcia co kupić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YxNinaxY']ja właśnie rozmyślam nad kupnem owego. Mój kundel ma 10 długość i 36 szerokość czyli że rozmiar 4 mimo iż dogi podczepione są pod 6..
Nie mam pojęcia co kupić[/QUOTE]
Lepiej kup fizjologa niż baskerville :) Ten kaganiec na pewno przez canario zostanie zniszczony, kup coś takiego [url]http://img193.imageshack.us/img193/8751/dsc0124kqd.jpg[/url] jest na prawdę wytrzymały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YxNinaxY']ja właśnie rozmyślam nad kupnem owego. Mój kundel ma 10 długość i 36 szerokość czyli że rozmiar 4 mimo iż dogi podczepione są pod 6..
Nie mam pojęcia co kupić[/QUOTE]

Niestety nie umiem Ci pomóc, bo ja też wahałam się z rozmiarem (2 czy 3). Dlatego też pojechaliśmy zmierzyć go na miejscu. Może rzeczywiście, tak jak mówi Vege*, lepszy będzie fizjolog - wydaje mi się, że łatwiej dobrać rozmiar.

Co do wytrzymałości - Vege*, dlaczego uważasz, że Baskerville nie dałby sobie w tym przypadku rady? Guma jest mocna, elastyczna. (Chociaż i ja uważam, że takie jak pokazałaś są bardziej solidne, jednak nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji innej niż taka, że pies gryzie kaganiec nie mając go na głowie, w której mógłby go zniszczyć). Pytam z ciekawości, bo mój pies raczej nie ma szans go zniszczyć - już go prawie zaakceptował, no i nie będzie go nosił zbyt często ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Niestety nie umiem Ci pomóc, bo ja też wahałam się z rozmiarem (2 czy 3). Dlatego też pojechaliśmy zmierzyć go na miejscu. Może rzeczywiście, tak jak mówi Vege*, lepszy będzie fizjolog - wydaje mi się, że łatwiej dobrać rozmiar.

Co do wytrzymałości - Vege*, dlaczego uważasz, że Baskerville nie dałby sobie w tym przypadku rady? Guma jest mocna, elastyczna. (Chociaż i ja uważam, że takie jak pokazałaś są bardziej solidne, jednak nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji innej niż taka, że pies gryzie kaganiec nie mając go na głowie, w której mógłby go zniszczyć). Pytam z ciekawości, bo mój pies raczej nie ma szans go zniszczyć - już go prawie zaakceptował, no i nie będzie go nosił zbyt często ;)[/QUOTE]
Pies kaganiec może zniszczyć ryjąc w ziemi, trzeć o beton próbując go zdjąć, niektóre psy nawet patyki aportują w chopo haha ;) I wszystkie były w fajnym stanie, taki basker mi się wydaje, że jest za delikatny dla canario. Ja mam chopo, chwalę sobie bardzo, Nuka ryła nim po betonie czasami, w ziemi, śniegu i nie jest zdarty, a mam go ponad 3 lata już :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Pies kaganiec może zniszczyć ryjąc w ziemi, trzeć o beton próbując go zdjąć, niektóre psy nawet patyki aportują w chopo haha ;) I wszystkie były w fajnym stanie, taki basker mi się wydaje, że jest za delikatny dla canario. Ja mam chopo, chwalę sobie bardzo, Nuka ryła nim po betonie czasami, w ziemi, śniegu i nie jest zdarty, a mam go ponad 3 lata już :)[/QUOTE]

Biorąc pod uwagę takie sytuacje to rzeczywiście guma może nie wytrzymać, zwłaszcza przy potężnym psie :lol:. Na razie jesteśmy nowicjuszami w temacie kagańców. Mam nadzieję, że Howard przyzwyczai się do niego na tyle, że nie będzie próbował go ściągać.

Link to comment
Share on other sites

wszyscy doradzają fizjologa więc pewnie wybór padnie na niego. idę szukać rozmiaru na gamonia :)

swoją drogą vege* piękne to psisko ze zdjęcia ;)

edit. znalazłam takiego na rottka [URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p252,kaganiec-rottweiler-fila-brasilero-mastif-napolitano-skora-pies-kod-ch-41[/URL]
szerokość i wysokość by pasowała ale czy na długości może być 3 cm luzu? Młody ma kufę długą na 10 cm a kaganiec na 13.

edit2.

to chyba lepsze
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1253,kaganiec-rottwailer-fila-brasileiro-mastiff-skora-pies-kod-ch-566[/URL]

Edited by YxNinaxY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...