Jump to content
Dogomania

CACIB Kielce 13-14.11.2010


Bura

Recommended Posts

Ja jadę z Warszawy grand voyagerem w 3 ludzi i 2 psy więc jeszcze jedną personę z nieagresywnym zwierzem mogę swobodnie zgarnąć, tyle że jeszcze nie jestem pewna czy będziemy jechać sobie rekreacyjnie w piątek popołudniu czy tylko na wystawę w sobotę rano. Tak czy siak wracamy w sobotę .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuza i Noddy']Dołączam się do pytania ;)[/QUOTE]

Mnie też to ciekawi. Chociaż co do tych badań... już po dowiedziałam się, że sporo psów mających choroby oczu zdiagnozowane nie przez byle kogo, po badaniach na wystawie miało nagłe ozdrowienie. Więc nie wiem na ile toto ważne było.

Link to comment
Share on other sites

Kochani właśnie otrzymałam informację, że w Polsce częściowo uregulowano sprawę certyfikatów wydawanych przy badaniu oczu i tak:

[B]Komisji Weryfikacyjna Polskiego Związku Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
ustaliła kryteria , jakie ma spełniać lekarz weterynarii , aby rzetelnie
przeprowadzić badanie. Weryfikację komisji przeszło pozytywnie sześciu
lekarzy weterynarii na całą Polskę i ci lekarze mają prawo do
wystawiania certyfikatów przeprowadzonych badań.

- w Warszawie dr Bryła i dr Garncarz
- w Lublinie doc. Madany i doc. Balicki,
- w Olsztynie dr Lew
- i we Wrocławiu doc. Kiełbowicz.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Kochani właśnie otrzymałam informację, że w Polsce częściowo uregulowano sprawę certyfikatów wydawanych przy badaniu oczu i tak:

[B]Komisji Weryfikacyjna Polskiego Związku Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
ustaliła kryteria , jakie ma spełniać lekarz weterynarii , aby rzetelnie
przeprowadzić badanie. Weryfikację komisji przeszło pozytywnie sześciu
lekarzy weterynarii na całą Polskę i ci lekarze mają prawo do
wystawiania certyfikatów przeprowadzonych badań.

- w Warszawie dr Bryła i dr Garncarz
- w Lublinie doc. Madany i doc. Balicki,
- w Olsztynie dr Lew
- i we Wrocławiu doc. Kiełbowicz.[/B][/QUOTE]

czyli badań w Kielcach nie będzie, szkoda.
Szkoda, że żadnego weterynarza z Krakowa nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Kochani właśnie otrzymałam informację, że w Polsce częściowo uregulowano sprawę certyfikatów wydawanych przy badaniu oczu i tak:

[B]Komisji Weryfikacyjna Polskiego Związku Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt [/B]
[B]ustaliła kryteria , jakie ma spełniać lekarz weterynarii , aby rzetelnie [/B]
[B]przeprowadzić badanie. Weryfikację komisji przeszło pozytywnie sześciu [/B]
[B]lekarzy weterynarii na całą Polskę i ci lekarze mają prawo do [/B]
[B]wystawiania certyfikatów przeprowadzonych badań. [/B]
[/QUOTE]


No to już można zacząc zgadywać o ile podskoczą ceny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

U dr Bryły koszt to 120 zł . Dr Garncarz w zeszłym roku brał 150 zł, ale są różne akcje, badania grupowe i zawsze można negocjować.
Ja osobiście cieszę się, że uregulowano ta kwestię ponieważ jest kilku weterynarzy, którzy podają się za okulistów wykonując badania certyfikatowe a w rzeczywistości nie mają oni ani szkoleń, ani specjalizacji a tym bardziej praktyki. Jak mam problem z oczami to idę do okulisty a nie do internisty i tak sama postępuję w przypadku swoich psów. Owszem ceny zapewne skoczą, ale i wśród tej 6 są zapaleńcy, którzy kochają okulistykę , mówią o niej z zapałem i chętnie dzielą się wiedzą a kasę stawiają na 2 miejscu. Takim lekarzem jest np dr Bryła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']U dr Bryły koszt to 120 zł . Dr Garncarz w zeszłym roku brał 150 zł, ale są różne akcje, badania grupowe i zawsze można negocjować.
Ja osobiście cieszę się, że uregulowano ta kwestię ponieważ jest kilku weterynarzy, którzy podają się za okulistów wykonując badania certyfikatowe a w rzeczywistości nie mają oni ani szkoleń, ani specjalizacji a tym bardziej praktyki. Jak mam problem z oczami to idę do okulisty a nie do internisty i tak sama postępuję w przypadku swoich psów. Owszem ceny zapewne skoczą, ale i wśród tej 6 są zapaleńcy, którzy kochają okulistykę , mówią o niej z zapałem i chętnie dzielą się wiedzą a kasę stawiają na 2 miejscu. Takim lekarzem jest np dr Bryła.[/QUOTE]

A ja się coieszę, bo po tym, jak się dowiedziałam, że na zeszłorocznej kieleckeij wystawie kilka psów z chorobą oczu nagle ozdrowiało, zastanawiałam się nad sensem wykonywania tych badań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Kochani właśnie otrzymałam informację, że w Polsce częściowo uregulowano sprawę certyfikatów wydawanych przy badaniu oczu i tak:




Od wielu lat tak było, tzn było uregulowane że do niedawna było 4 lekarzy: Garncarz Kiełbowicz Madany i Balicki I tylko oni byli uprawnieni do wydawania certyfikatów, ceny mieli ujednolicone ze soba nawzajem , a dlaczego inni lekarze też dawali certyfikaty? nie umiem odpowiedzieć

widze ze doszło 2 dodatkowo. Obo wiecej ich było

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']U dr Bryły koszt to 120 zł . Dr Garncarz w zeszłym roku brał 150 zł, ale są różne akcje, badania grupowe i zawsze można negocjować.
Ja osobiście cieszę się, że uregulowano ta kwestię ponieważ jest kilku weterynarzy, którzy podają się za okulistów wykonując badania certyfikatowe a w rzeczywistości nie mają oni ani szkoleń, ani specjalizacji a tym bardziej praktyki. Jak mam problem z oczami to idę do okulisty a nie do internisty i tak sama postępuję w przypadku swoich psów. Owszem ceny zapewne skoczą, ale i wśród tej 6 są zapaleńcy, którzy kochają okulistykę , mówią o niej z zapałem i chętnie dzielą się wiedzą a kasę stawiają na 2 miejscu. Takim lekarzem jest np dr Bryła.[/QUOTE]
A możesz napisac, gdzie konkretnie przyjmuje dr Bryła?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwax']Od wielu lat tak było. Do niedawna było 4 lekarzy: Garncarz Kiełbowicz Madany i Balicki I tylko oni byli uprawnieni do wydawania certyfikatów, ceny mieli ujednolicone ze soba nawzajem , a dlaczego inni lekarze też dawali certyfikaty? nie umiem odpowiedzieć

widze ze doszło 2 dodatkowo. Obo wiecej ich było[/QUOTE]


Ale co było : że nagle chore psy zdrowiały?? Czy że lekarze byli wyznaczeni??? Bo nie rozumiem cytowania mojego posta... Mam nadzieję, że to drugie, bo jesli zależy kto bada taki wynik, to już by była jazda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']Może jedzie ktoś z okolic Sosnowca/Katowic? Szukamy transportu - 1 osoba + duży pies na sobotę, dokładamy się do kosztów.[/QUOTE]

Marchewkowy, z uporem maniaka czekam na odpowiedź w sprawie zdjęć. Doczekam się?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwax']Od wielu lat tak było. Do niedawna było 4 lekarzy: Garncarz Kiełbowicz Madany i Balicki I tylko oni byli uprawnieni do wydawania certyfikatów, ceny mieli ujednolicone ze soba nawzajem , a dlaczego inni lekarze też dawali certyfikaty? nie umiem odpowiedzieć

widze ze doszło 2 dodatkowo. Obo wiecej ich było[/QUOTE]

Dr Bryła był mniej więcej od tego samego czasu co Garncarz- bo z tego co mi wiadomo zaczynali wszystkie kursy razem plus jeszcze parę osób z tej 6- stki. I miał takie same uprawnienia. Od dawna zajmuje się okulistyką, ale nie organizował wcześniej badań grupowych i przyznaje bez bicia, że to moja wina, że zrobiło się o nim głośniej.

To fantastyczny człowiek i doskonały lekarz, prostolinijny, nie zadzierający nosa. Okulistyka jest jego pasją, rysuje mi na serwetkach, pokazuje w książkach, tłumaczy. Na początku roku robiłam CERF u niego i powiedziałam że nie wiele wiem o ciele szklistym i gdyby pan dr mógł dowiedzieć się od strony hodowlanej o parę aspektów, to byłabym wdzięczna.
Dr Bryła nie zapomniał, mimo że się nie przypominałam i niedługo na stronie kliniki pojawi się artykuł o ciele szklistym i jego schorzeniach. Degeneracje ciała szklistego są bardzo powszechne u psów i w większości przypadków ( w mojej rasie) nie ma przeciwwskazań do rozmnażania, ale w Polsce bardzo trudno znaleźć publikacje na ten temat.

[quote name='Asiaczek']A możesz napisac, gdzie konkretnie przyjmuje dr Bryła?

pzdr.[/QUOTE]

Asiaczku klinika znajduje się przy ulicy Hawajskiej na Ursynowie. Więcej informacji na stronie kliniki:

[URL="http://www.dogomania.pl/www.okulistykazwierzat.pl."]www.okulistykazwierzat.pl.[/URL]

Z dr Oliwią ja osobiście mam problem taki, że nikt w środowisku okulistów jej nie zna... Dlatego nie wiem gdzie robiła specjalizacje, czy posiada dyplom CPD, czy należy do BrAVO ect.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ale co było : że nagle chore psy zdrowiały?? Czy że lekarze byli wyznaczeni??? Bo nie rozumiem cytowania mojego posta... Mam nadzieję, że to drugie, bo jesli zależy kto bada taki wynik, to już by była jazda.[/QUOTE]

Nio tak to jest dużo zależy od tego kto bada, bo jeśli idziemy do zwykłego weta ( oczywiście nie świadomi że nie ma on uprawnień) i on nam wystawia certyfikat, to wiadomo, że wiele chorób może on przeoczyć, źle zdiagnozować itd. Nie mówiąc już że miałby on operować oczy mojego psa... Niestety niektórzy weterynarze zauważyli że certyfikaty to niezły biznes i mimo braku zagranicznej praktyki i kursów ( potwierdzonych odpowiednim dyplomem) zaczeli przeprowadzać takie badania. A my nieświadomi niczego łapaliśmy się na to najczęściej z powodu niskiej ceny, dlatego zachęcam by przed zrobieniem jakiegokolwiek badania- czy to okulistycznego, kardiologicznego ect sprawdzić z kim mamy do czynienia.

W przypadku chorób oczu mamy jeszcze problem taki, że początkowe zmiany dwóch lekarz może zinterpretować inaczej i nie ma tu błędu w sztuce, ale każda zmiana powinna być odnotowana w certyfikacie. I tak moja Jagódka na tegorocznym CERFie przy ciele szklistym ma wpisane niezidentyfikowane, oko zdrowe.
Zmiana jest mała, nietypowa dla żadnej choroby, więc została prawidłowo oznakowana w dokumentach, inny lekarz mógłby to zaliczyć ogólnie jako początek degeneracji ciała szklistego - bez podawania rodzaju degeneracji , ale wpisując związana z wiekiem.
Spotkałam się również z przypadkiem,że u jednego psa jeden okulista stwierdził dwurzedowość rzęs a drugi nie. Miałam okazję porozmawiać o tym przypadku i okazało się że pies ten miał jedną pojedyńczą rzęsę i dla jednego lekarza była to już dwurzędwość a drugi stwierdził żeby to trochę za mało by kategorycznie tak to zdiagnozować.
Natomiast o zeszłorocznym badaniu w Kielcach słyszałam, że psy, którym znikły choroby miały je zdiagnozowane rok wcześniej i więcej. Zaćma nie znika, więc albo lekarz jest niekompetentny, albo co jest bardzo prawdopodobne badanie na wystawie nie odbywa się według pełnej procedury, lekarz nie wozi z sobą pełnego sprzętu ect.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ale co było : że nagle chore psy zdrowiały?? Czy że lekarze byli wyznaczeni??? Bo nie rozumiem cytowania mojego posta... Mam nadzieję, że to drugie, bo jesli zależy kto bada taki wynik, to już by była jazda.[/QUOTE]

BURA oczywiście, że nie było to do Ciebie SORKI za moje gapiostwo. Już poprawiłam post

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Dr Bryła był mniej więcej od tego samego czasu co Garncarz- bo z tego co mi wiadomo zaczynali wszystkie kursy razem plus jeszcze parę osób z tej 6- stki. I miał takie same uprawnienia. Od dawna zajmuje się okulistyką, ale nie organizował wcześniej badań grupowych i przyznaje bez bicia, że to moja wina, że zrobiło się o nim głośniej.
To fantastyczny człowiek i doskonały lekarz, prostolinijny, nie zadzierający nosa. Okulistyka jest jego pasją, rysuje mi na serwetkach, pokazuje w książkach, tłumaczy. Na początku roku robiłam CERF u niego i powiedziałam że nie wiele wiem o ciele szklistym i gdyby pan dr mógł dowiedzieć się od strony hodowlanej o parę aspektów, to byłabym wdzięczna.
Dr Bryła nie zapomniał, mimo że się nie przypominałam i niedługo na stronie kliniki pojawi się artykuł o ciele szklistym i jego schorzeniach. Degeneracje ciała szklistego są bardzo powszechne u psów i w większości przypadków ( w mojej rasie) nie ma przeciwwskazań do rozmnażania, ale w Polsce bardzo trudno znaleźć publikacje na ten temat.
Asiaczku klinika znajduje się przy ulicy Hawajskiej na Ursynowie. Więcej informacji na stronie kliniki:
[URL="http://www.dogomania.pl/www.okulistykazwierzat.pl."]www.okulistykazwierzat.pl.[/URL]
Z dr Oliwią ja osobiście mam problem taki, że nikt w środowisku okulistów jej nie zna... Dlatego nie wiem gdzie robiła specjalizacje, czy posiada dyplom CPD, czy należy do BrAVO ect.[/QUOTE]
Bardzo dziękuję za info.
Nie znałam dr Bryły, ale po Twoim poscie wierzę, że to dobry specjalista.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...