Jump to content
Dogomania

Sterylka Za Kase Unii


Gaga

Recommended Posts

Dowiedzialam sie od znajomej, ze sa calkiem spore fundussze unijne na sterylizacje zwierzat. Kasa naprawde duza i pojecia nie mam dlaczego to nie jest naglosnione (a moze jest tylko ja nie slyszlam? :roll: ).
Dotyczy psow i kotow przygarnietych, znajd. Pisze sie podanie do urzedu gminy, do wydzialu ochrony srodowiska. Potem z odpowiedzia od owego wydzialu wedruje sie do gabinetu weterynaryjnego: na drodze przetargu wylonione sa gabinety, lecznice.
I oddaje sie zwierzatko na operacje.
Podobno ma byc tez kasa na odrobaczanie.
W Warszawie, gmina Bialoleka takie akcje juz sa wdrozone w zycie. Moze warto sie zorientowac w jaki sposob ruszyc to w gminach. Skoro pieniadze sa...?

Link to comment
Share on other sites

Gaga moglabys zasiegnac wiecej informacji???? czy to tylko w Warszawie na Bialolece czy wogole w warszawie czy wogole w Polsce?

Z kim sie kontaktowac??

Czy psy i koty czy tylko psy?
sadze ze dogomania chyba by z ogromna checia skorzystala- sterylizujac wszystkie psy i koty bedace na tymczasach...i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

Katcherine - rozmawialam wczoraj z osoba, ktora wlasnie w Warszawie skorzystala z tego. Wiecej nic nie wiem, poza tym, ze fundusze sa ogolnokrajowe ( unia nie dzieli na miasta ani gminy :) ) tylko nikt o tym nie informuje. Cala procedura uzyskania dotacji jest poteznie sformalizowana wiec i trudna, ale do zrobienia. Mysle ze najpierw trzeba sie udac do jakiegos punktu informacji o funduszach unijnych. Znam jedna dziennikarke, ktora byc moze by ruszyla temat w prasie ale aktualnie jest na miesiecznym urlopie :(
Mysle, ze urzad gminy, wydzial ochrony srodowiska to jest tez dobry adres do zadawana pytan:)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam taką informację na stronie warszawskiego UM na temat sterylizacji i dokarmiania bezdomnych kotów. UM współpracuje w tym zakresie z konkretnymi gabinetami weterynaryjnymi. Zresztą sami poczytajcie:

[URL="http://warszawa.um.gov.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=3809&kat=3"]http://warszawa.um.gov.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=3809&kat=3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Gaga']Dowiedzialam sie od znajomej, ze sa calkiem spore fundussze unijne na sterylizacje zwierzat. Kasa naprawde duza i pojecia nie mam dlaczego to nie jest naglosnione (a moze jest tylko ja nie slyszlam? :roll: ).
Dotyczy psow i kotow przygarnietych, znajd. Pisze sie podanie do urzedu gminy, do wydzialu ochrony srodowiska. Potem z odpowiedzia od owego wydzialu wedruje sie do gabinetu weterynaryjnego: na drodze przetargu wylonione sa gabinety, lecznice.
I oddaje sie zwierzatko na operacje.
Podobno ma byc tez kasa na odrobaczanie.
W Warszawie, gmina Bialoleka takie akcje juz sa wdrozone w zycie. Moze warto sie zorientowac w jaki sposob ruszyc to w gminach. Skoro pieniadze sa...?[/QUOTE]
zorientuję się co do tego. Jak tylko wydobrzeję, bo na razie złapała mnie grypa i przynajmniej dwa dni mam zamiar się pooszczędzać (czyli wychodzenie na dwór ograniczyć do minimum - co i tak oznacza kilka godzin). Warte zainteresowania

Link to comment
Share on other sites

Witam, tu Fundacja Sfora czy mogę się włączyć do dyskusji?
Pieniądze o których mowa nie pochodzą z funduszy unijnych (tym się zajmuję zawodowo), tylko z urzędu miasta. Dotyczy tylko bezpańskich zwierząt (głównie kotów) polega to na tym, że tak zwana karmicielka udaje się do urzędu dzielnicy, po odpowiednich wyjaśnieniach, dostaje papierek czyli skierowanie do weterynarza z którym dzielnica ma podpisaną umowę. I tyle. Działa na terenie wszystkich dzielnic w Warszawie. Zwierzę musi być bezdomne, a koty najłatwiej udowodnić.

Link to comment
Share on other sites

Chyba niedokładnie czytacie:
[quote]Zabiegom takim jak: szczepienia, sterylizacja/kastracja, odrobaczanie, odpchlenie, znakowanie - będą poddawane [U]tylko koty wolno żyjące.[/U][/quote]
[SIZE=1](podkreślenie moje)[/SIZE]

Wynika z tego, że [U]psów to nie dotyczy. :-( [/U]

Link to comment
Share on other sites

Witam tu Fundacja Sfora czy mogę włączyć się do dyskusji?
Pieniądze o których mowa nie pochodzą z funduszy unijnych (tym się zajmuję zawodowo), tylko z Urzędu Miasta. Polega to na tym, że tak zwana karmicielka idzie do urzędu dzielnicy, tam po odpowiednich wyjaśnieniach dostaje papierek czyli skierowanie do weterynarza (lub weterynarzy) z którym dzielnica ma podpisną umowę i tyle. Dotyczy tylko zwierząt bezdomnych, głównie kotów, bo ich bezdomność najłatwiej udowodnić. Akcja jest prowadzona na terenie wyszystkich dzielnic Warszawy. Ani schroniska ani fundacje (np. taka jak nasza z własnym przytuliskiem) [U]z tego[/U] korzystać nie mogą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...