Jump to content
Dogomania

Żwirek w małym ciele wielki duch- już w domu stałym


ciapuś

Recommended Posts

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam dowiedzieć się jak sprawuje się nasz urwis.
Jak na razie jest sytuacja opanowana chociaż nie obyło się bez kłapania na domowników.Na szczęście nikogo to nie zraziło.Żwirek powoli się zadamawia a jego nowi Państwo są z niego zadowoleni

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ciapuś']Nie wytrzymałam i zadzwoniłam dowiedzieć się jak sprawuje się nasz urwis.
Jak na razie jest sytuacja opanowana chociaż nie obyło się bez kłapania na domowników.Na szczęście nikogo to nie zraziło.Żwirek powoli się zadamawia a jego nowi Państwo są z niego zadowoleni[/QUOTE]

Oj tan mały kłapacz .:angryy:
Tyle mu nagadałam do uszka a on i tak po swojemu zrobil .:mad:
No ale Żwirciu zachował się tak jak przewidywałam .:razz:
Dobrze że nowa rodzinka kłapacza byla na to przygotowana i nie zraziła się .:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzka']UWAGA UWAGA WAŻNE WIADOMOŚCI

[COLOR=Red][SIZE=5]Żwiruś pojechał do swojego wymarzonego domku [/SIZE][/COLOR]

Wiadomości z nowego Zwirkowego domku będą niebawem .[/QUOTE]
Strasznie się cieszę :loveu :loveu: :loveu:
Żwirek , bądź grzeczny i już żadnego więcej kłapania ząbkami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciapuś'][B]Tytuł już zmieniony
z wpłat zostało 188zł czy nie będziecie mieć nic przeciwko temu aby te pieniądze przekazać na pokrycie długu Groszka ,który też przebywa u Zuzki ???[/B][/QUOTE]

Jako darczyńca nie mam absolutnie nic przeciwko temu. A poka link do Groszka wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciapuś'][B]Tytuł już zmieniony
z wpłat zostało 188zł czy nie będziecie mieć nic przeciwko temu aby te pieniądze przekazać na pokrycie długu Groszka ,który też przebywa u Zuzki ???[/B][/QUOTE]
Ja mam coś przeciwko. Bardzo mi przykro, Żwirka pokochałam i chciałam żeby za wszelką cenę zabrano go ze schronu. Uważam jednak że 10zł za dobę za DT to stanowczo wygórowana cena, dlatego nie zgadzam się aby fundusze zebrane dla Żwirka z mojego bazarku poszły na psa z tego samego DT. 300zł miesięcznie to nawet moje 2 psy nie kosztują miesięcznie. Przepraszam z góry, jeżeli komuś moja wypowiedź się nie podoba. Chcę aby pieniążki przeze mnie wpłacone został przekazane na ratowanie innego potrzebującego psa - jeszcze nie zdecydowałam którego - wybiorę go i zapytam o zgodę uczestników bazarku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Ja mam coś przeciwko. Bardzo mi przykro, Żwirka pokochałam i chciałam żeby za wszelką cenę zabrano go ze schronu. Uważam jednak że 10zł za dobę za DT to stanowczo wygórowana cena, dlatego nie zgadzam się aby fundusze zebrane dla Żwirka z mojego bazarku poszły na psa z tego samego DT. 300zł miesięcznie to nawet moje 2 psy nie kosztują miesięcznie. Przepraszam z góry, jeżeli komuś moja wypowiedź się nie podoba. Chcę aby pieniążki przeze mnie wpłacone został przekazane na ratowanie innego potrzebującego psa - jeszcze nie zdecydowałam którego - wybiorę go i zapytam o zgodę uczestników bazarku.[/QUOTE]

Jako BDT mogę tylko poprzeć, właśnie zauwazyłam jakie koszty generuje akurat ten domowy hotel, bo nazwa "dom tymczasowy" za 300 mies. + zwrot kosztów leczenia itp. - to nadużycie.
Cóż, dług za Groszka jest, ja się zgodziłam na przekazanie tego, co z mojej darowizny zostało na Groszka - ale nie finansuję takiego sposobu zarobkowania na psiej krzywdzie i naiwności dogomaniaków. Przegapiłam te koszty, bo mojej darowizny też by nie było. Mogę tylko poprzeć Wisełkę. Zuzka ma łeb do interesów jak widać. Ale akurat w tej dziedzinie - potępiam stanowczo takie bezwzględne, biznesowe podejście do potrzebujących ratunku psów. To prawie hyclowanie - wyszukiwanie bid na dogomanii i przyjmowanie do mieszkania z opłatami wyższymi niż hotel. Lepiej go było do Jamora oddać, kasa ta sama by wyszła za takiego małego psa.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście to 68zł przekazane będzie na konto które podacie.
Co do hotelików i dt to ja zdecydowanie wolę dać psa do domu niż do hoteliku.Znam już sporo hoteli i wiem że praktycznie w większości kontakt z człowiekiem psy mają jedynie przez chwile kiedy są wyprowadzane na spacer a są i takie hotele gdzie psów się nie wyprowadza.W dt u Zuzki psy mieszkają z nią w mieszkaniu ,sypiają w łóżku i są praktycznie przez 24godz z człowiekiem .Można sprawdzić ich reakcję na różne domowe sytuacje czego się nie da sprawdzić w hotelu.Myślę że gdyby Żwirek trafił do hotelu cały czas myślałybyśmy że jest biednym łagodnym barankiem i mógłby trafić np do domu gdzie są dzieci i tragedia gotowa.
Jasne że moim marzeniem są bezpłatne domy tymczasowe ,ale jeśli miałabym wybierać pomiędzy domowym tymczasem a hotelem zawsze dam psa do domu.

Link to comment
Share on other sites

Ciapuś, doskonale Cię rozumiem, ale nie za takie pieniądze na miły Bóg.
Są tańsze DT, są takie, które biorą miesięczny ryczałt na zabezpieczenie kosztów leczenia/odpchlania/odkleszczania/odrobaczenia np. 100 zł mies.
Są dobre hotele - np u Jamora, dobrym hotelem jest hotel u Funi, tam psy są z ludźmi i dziećmi cały dzień bo ona je puszcza i one sobie z ludźmi chodzą i w domu też siedzą. A ceny - sory, ale mniejsze niż u zuzki. U mnie czarna lista. Za co płacisz ? za miejsce w mieszkaniu, którego nie kupiła po to, aby z niego zrobić hotel przecież. Za okazywanie czułości ? za spanie w łóżku ? no sory. Ile Żwirek z Groszkiem mogli zjeść miesięcznie ? bo nie za 300 zł ! Tyle bernardyn nie przejada nawet. O właśnie, płatne DT czy hotel dla bernardyna kosztuje od 300 do 400 zł mies, porównaj sobie potrzeby i gabaryty Żwirka czy Groszka z 80 kg psem !
Jest to obrzydliwa chciwość moim zdaniem i żerowanie na psiej krzywdzie. Tyle ode mnie.
I w życiu już, żeby nie wiem jak było mi szkoda psa - nie pomogę niczym w takich przypadkach. Bo mało, że mam bezpłatny DT bez zwrotu kosztów leczenia, bazarkami zarabiamy na zwrot kosztów sterylek czy kastracji - to jeszcze jak idiotka napchałam kabzę chciwemu, bezwzględnemu chytrusowi !

Nie chcę słyszeć o miłości płatnej do psów za 300 zł miesięcznie bo zwymiotuję zaraz po prostu.
Zuzka ma działalność gospodarczą zarejestrowaną i odprowadziła przynajmniej podatek od okazywania "serca" biednym pieskom ? Wystawiła fakturę lub rachunek ?
Niech to szybko zrobi, dobrze radzę. Bo krew mnie zalała.

Link to comment
Share on other sites

Wiele bym dała aby było więcej bezpłatnych miejsc gdzie można oddać psa ,no ale niestety w Łodzi nie ma ich za wiele,a właściwie w całej Polsce nie ma ich za wiele.Jeśli są to kolejki do nich są takie że nawet nie ma sensu się zapisywać.Ja kiedyś zapisałam się do jednego takiego domu i już dawno wydałam psa a moja kolej nie nadeszła.
Co do cen nie dyskutuję ,zawsze podaje jaki jest koszt utrzymania psa zanim go wyciągnę ze schroniska i jeśli są chętni do pomocy w opłatach to wiedzą co i za ile.Często jest też tak że ludzie się wycofują i zostaję sama z opłatami ,ale to moja decyzja jeśli zdecydowałam się ratować jakiegoś psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciapuś'][CENTER][SIZE=2][COLOR=Red][SIZE=3][B]Żwirek już bezpieczny w dt ,niestety nie mamy zebranych pełnych deklaracji na opłaty[/B]
numer: 82
numer chip: 985121017330668
imię: Żwirek
płeć: pies
wiek: ok. 1 roku
wielkość: [B]mala [/B]
rasa: mix szorstkowłosy
data przyjęcia: 2010-07-03
przebywa w boksie: hotel (schronisko)


[COLOR=Red][B]Jest nadzieja na zabranie psiaka do płatnego dt
potrzebne ok 250-300zł stałych deklaracji [/B][/COLOR]

[COLOR=Blue][B]deklaracje stałe [/B][/COLOR]
[B][URL="http://www.dogomania.members/71713-agata51"][B]agata51[/B][/URL] - 20zł [/B]
Szarotkt -20 zł[COLOR=Lime][B](X)[/B][/COLOR]
Paulinken -10 zł [B][COLOR=Lime](X)[/COLOR][/B]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/112261-haccord"][B]haccord[/B][/URL] - 30zł[/B]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/87163-pawel1w25"][B]pawel1w25[/B][/URL] - 50zł[COLOR=Lime](X)[/COLOR][/B]
[SIZE=3][B]
Wpłaty [/B][/SIZE][B]

[URL="http://www.dogomania.pl/members/97306-Ingrid44"][B]Ingrid44[/B][/URL] [B]-250zł[/B]
[/B]pawel1w25 - 50 zł X
E-S 100 zł wpłata jednorazowa
Szarotka 20 zł X
PAULINKEN - 10 zł X

------------------------------------
[COLOR=Lime][B]wydatki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=Lime]DT 26 .09 - 30.09 - 50zł
430zł - 50zł = 380zł[/COLOR][/B]

WISEŁKA - 68 zł z bazarku

[B][COLOR=Lime]wydatki
DT 01.10 - 26.10 - 260ZŁ
448 - 260ZŁ = 188zł[/COLOR][/B]
[/QUOTE]

A ja jeszcze dla pamięci zacytuję ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rytka']jesli ten dt nie wypali to ja o[SIZE=3][B]d poniedziałku moge przyjać Zwirka na dt z tym,ze mieszkam ok.Gniezna.Nie mam innych zwierząt w domu,w domu stale ktos jest.miewałam juz psy na dt.Dt byłby bezplatny za karme i weta[/B][/SIZE];)[/QUOTE]

[U]Był DT oferowany za karmę i ewentualne leczeni[/U]e :razz: Jednak od razu Żwirka zabrano do drogiego DT.

Ja rozumiem że się za wszelką cenę ratuje zwierzaki. Ja tu deklaracji nie składałam, była tylko wpłata z bazarku. W połowie dla Żwirka był przekazany dochód z bazarku, skoro kaski już on nie potrzebuje przekażemy na innego. Do domku tymczasowego za 10zł dziennie ręki więcej nie przyłożę.


[quote name='Poker']rytka jest wspaniałym DT[/QUOTE]

Chyba ktoś zna Rytkę skoro było zapewnienie że DT byłby OK - więcej do dodania nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie, tez mi sie tłukło, że ktoś oferował BDT.
Koszty transportu byłyby niewspółmiernie niższe niż koszt spania w łózku zuzki - a łóżko Rytki zapewne wcale nie byłoby gorsze i na pewno nie tak drogie.

Znam Rytkę, to rewelacyjna kobieta i sporo psiaków z problemami wyprowadziła na prostą i znalazła im dom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...