Jump to content
Dogomania

Firmy "produkujące" barf


sachma

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja sunia wcina kostki Primexu - mix dla dorosłych psów, okazyjnie jagnięcinę (granulat), a ostatnio wypróbowałyśmy nawet śledzia. Niestety ceny są u nas wyższe niż podajecie, bo za mix płacimy 11 zł/kg.

Dodam jeszcze tylko że ten sposób karmienia bardzo nam służy, praktycznie skończyły się jakiekolwiek problemy zdrowotne, psiak jest w super kondycji, no i doczekać się nie może aż michę dostanie;):)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.members/74768-Tora-amp-Faro"][B]Tora&Faro[/B][/URL] cena wyjściowa to 8,5zł/kg - i to w paczkach 4kg ;) ceny są różne - za strusia płaciłam 16?zł/kg a baranina chyba była za 17, konina za 18zł/kg.. więc.. cena którą podałam to ta minimalna za jaką można coś u nich kupić.

Link to comment
Share on other sites

Strusia i koniny jeszcze nie miałam odwagi wypróbować...wszystko przed nami;) generalnie jestem ostrożna z wszelkimi nowościami bo moja sunia strasznie wrażliwa.

Powiem szczerze że zastanawiam się czy drugiego psiaka też nie przestawić na BARFa...

A jeszcze podpytam przy okazji, podajecie swoim psiakom dodatkowo jakieś witaminy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tora&Faro']Strusia i koniny jeszcze nie miałam odwagi wypróbować...wszystko przed nami;) generalnie jestem ostrożna z wszelkimi nowościami bo moja sunia strasznie wrażliwa.

Powiem szczerze że zastanawiam się czy drugiego psiaka też nie przestawić na BARFa...

A jeszcze podpytam przy okazji, podajecie swoim psiakom dodatkowo jakieś witaminy?[/QUOTE]

Ja od czasu do czasu coś tam dam, ale nie żeby na stałe.

Igor koninkę chętnie, ale strusia nie tknie, musiałam wyrzucić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Złośnica']Na południu Polski a dokładniej w Bielsku-Białej ma siedzibę inna firma z tej branży- Ecokarma. Ceny w miarę okej, jakość dobra. Kupuję okazjonalnie.[/QUOTE]

Czy orientujesz się może, czy to jest normalnie dostępne w sklepach czy tylko na zamówienie?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w trakcie załatwiania formalnosci jako dystrybutor Primexu, więc zapraszam wkrótce w Warszawie, ceny na pewno nie beda tak kosmiczne, bo nie traktuje tego jako biznes :)
Karmię barfem, ale przy dużej ilosci duzych psów, nie nadążam sama z produkcją, więc opłaca mi się sprowadzać.
Primex wybrałam z tego względu, że większosć produkcji idzie do Danii (certyfikat jakosci) i mają prywatne kontrakty z rolnikami na ekologiczny chów zwierząt, a nie kupują na giełdzie towarowej. To oznacza tyle, że mięso nie jest na antybiotykach czy hormonach. Dla mnie to najważniejsze, bo po kurczakch sklepowych psy mi się bardzo drapią.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie wszędzie :) Mieszkam pod Warszawą, ale od połowy listopada będę prowadzić zajęcia szkoły dla psów Wesoła Łapka w różnych dzielnicach, więc nie ma problemu żeby odebrać tam gdzie będzie Ci bliżej. Ja zresztą ciągle jeżdżę po miescie, więc "elastyczna" jestem :)

Link to comment
Share on other sites

a Lenny ucieka od wołowiny Primexowej... nie wiem o co chodzi.. jak mu ją przemiele to zje.. ale nie mielonej nie chce :/ w sobotę cały dzień nic nie jadł, a jak dawałam miskę to uciekał :/ po zmieleniu zjadł połowę porcji.. ale jestem uparta, może się do tego przekona - bo muszę przyznać że to bardzo wygodne, choć kości są jednocześnie za duże i za małe dla niego - za małe żeby pomyślał że trzeba dobrze gryźć i za duże żeby spokojnie mógł je połykać..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']a Lenny ucieka od wołowiny Primexowej... nie wiem o co chodzi.. jak mu ją przemiele to zje.. ale nie mielonej nie chce :/ w sobotę cały dzień nic nie jadł, a jak dawałam miskę to uciekał :/ po zmieleniu zjadł połowę porcji.. ale jestem uparta, może się do tego przekona - bo muszę przyznać że to bardzo wygodne, choć kości są jednocześnie za duże i za małe dla niego - za małe żeby pomyślał że trzeba dobrze gryźć i za duże żeby spokojnie mógł je połykać..[/QUOTE]
Dzięki za taką informację. Myslę, że tu chodzi właśnie o kości. Na prośbę naszych odbiorców zaczęliśmy mielić kości znacznie grubiej, niż wcześniej. Ja sama byłam temu przeciwna - uważałam, że albo podawać kości w dużych kawałkach (tak, żeby pies mógł je gryźć) albo zmielić tak drobno, żeby pies mógl je spokojnie połykać. Od następnej produkcji powrócimy do drobnego mielenia kości. Dodam tylko, że takie uwagi są dla nas bardzo cenne, bo zależy nam na tym, żeby nasza karma była nie tylko chętnie jedzona przez nasze psiaki, ale także była dla nich zdrowa i bezpieczna.
Pozdrawiam
Marzena
Primex

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia po wołowinie ma rewolucje więc unikamy. Ostatnio udało nam się dostać indyka w postaci granulatu, właśnie z takimi trochę większymi kawałeczkami kości - smakuje nie powiem, tylko że ta cholera przyzwyczajona jest do mixu w kostkach i nie gryzie tego jak należy;) natomiast struś to hit:)

Link to comment
Share on other sites

mój wołowinę zawsze lubił i kłopotów z brzuszkiem po niej nie było - teraz przez te kości zdarza mu się zwrócić.. ale już dzielnie mielimy, co jest dość kłopotliwe, ale za bardzo nie mam co z tym zrobić.. psu rodzicom nie oddam, bo tam nie mam kontroli co się dzieje z nim po posiłkach - bałabym się że zje tak jak Lenny i będzie miał kłopoty z brzuchem..
na razie nadal czekamy na strusia rybę i baraninę - chyba muszę zadzwonić do dystrybutora, bo 2 tyg mijają a ona się nie odzywa - może ja powinnam do niej wydzwaniać czy już moje zamówienie jest - sama nie wiem.. ogólnie odstrasza mnie trochę ta kobieta.. cóż..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla'][B]Jeana[/B] powtórzę pytanie czy jesteście w Kielcach za tydzień?[/QUOTE]
Przepraszam, nie widziałam wcześniejszego pytania. Niestety, nie będziemy w Kielcach. Ale bardzo zależy nam na kontakcie z kimś, kto będzie chciał zostać naszym dystrybutorem w Kielcach, bo w dużej części Polski można już kupić naszego Barfa bez większych problemów. Ponownie szukamy też dystrybutorów w Krakowie, Bielsku-Białej (lub okolicach), Rzeszowie (okolicach) i Białymstoku. Od połowy listopada mamy nowych partnerów w Lublinie i Koszalinie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...