Jump to content
Dogomania

Sunia w typie rodezjana - odeszła za TM :( Będziemy Cię zawsze pamiętać!


Monday

Recommended Posts

a co za nickiem himba kryje się mężczyzna?

najpierw się zastanów, kto o co prosił....o jaki rodzaj pomocy.....i ile razy
za sprawą zmowy milczenia ludzie nie znali sprawy i rzeczywistego problemu
i zastanów się szczerze sama dlaczego tak się stało, że nikt nic nie wiedział
ja jeszcze w tamtym miesiącu zrobiłam dla blanki cegiełkę, dowiedziałam się jednak, że blania wyjeżdża do Niemiec i nie ma co kasy zbierać
i tak miało być jeszcze piątego lipca
co mam sobie zarzucić? że złego behawiorystę znalazłam?
dlaczego jej nie wzięłam? z tych samych przyczyn co wszyscy czytający wątek.......
bo nikt nie wiedział jakiej skali może być problem i że AnnaA sobie nie radzi......

a pomyj nie wylewam.....tylko stwierdzam prawdę.....
problemem był brak informacji i nie dziw się że ludzie komentują

a jak przeczytasz uważnie to spostrzeżesz, że nie deprecjonuję decyzji o eutanazji

jak chcesz za to zrobić dobry uczynek....i poprawić sobie humor możesz zgłosić się do akcji łapania psa na chrobrego
to przecież w Twojej okolicy
tymczasem wiking z drugiego końca miasta bezskutecznie poszukuje pomocnych rąk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przykre, bo żaden pies nie jest winien temu, że jest taki jaki jest. Po apelu Monday w lutym, Blanca nie powinna wracać do Anny. Ona nie nadaje się do stada. Nigdy jej nie ufałam, nawet kiedy ją głaskałam. Była w niej jakaś bomba, która wcześniej czy później mogła wybuchnąć. Dom, w którym by była jedynym psem- ok, boks - ok (bo nie może zostawać w domu sama) Ale...........jeśli bez powodu rzuca się na człowieka......to nie widzę możliwości resocjalizacji, nawet przez behawiorystę. W progr. Animal Planet widzimy z jakich powodów psy uznaje się za nieadopcyjne i nie ma sentymentów. My kochamy wszystkie, nawet te z problemami....o wszystkie walczymy, ale pomyślcie....gdyby Blanca trafiła do adopcji i wydarzyło się coś gorszego...? A gdyby trafiła do hotelu? Byłaby tam dożywotnio, bo nie można ukrywać przed ludźmi pewnych zachowań. A dogomanicy płacą za hotel do czasu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Przykre, bo żaden pies nie jest winien temu, że jest taki jaki jest. Po apelu Monday w lutym, Blanca nie powinna wracać do Anny. Ona nie nadaje się do stada. Nigdy jej nie ufałam, nawet kiedy ją głaskałam. Była w niej jakaś bomba, która wcześniej czy później mogła wybuchnąć. Dom, w którym by była jedynym psem- ok, boks - ok (bo nie może zostawać w domu sama) Ale...........[B]jeśli bez powodu rzuca się na człowieka[/B]......to nie widzę możliwości resocjalizacji, nawet przez behawiorystę. W progr. Animal Planet widzimy z jakich powodów psy uznaje się za nieadopcyjne i nie ma sentymentów. My kochamy wszystkie, nawet te z problemami....o wszystkie walczymy, ale pomyślcie....gdyby Blanca trafiła do adopcji i wydarzyło się coś gorszego...? A gdyby trafiła do hotelu? Byłaby tam dożywotnio, bo nie można ukrywać przed ludźmi pewnych zachowań. A dogomanicy płacą za hotel do czasu....[/QUOTE]

żaden pies nie rzuca się bez powodu
zawsze jest powód, ale niekoniecznie jest on rozumiany lub dostrzegany przez nas
po prostu jesteśmy ignorantami
i jako jedyny gatunek na ziemi skupiamy się na słowach- języku, a nie na mowie ciała
dlatego musimy wszyscy uczyć się pozawerbalnej mowy psa
czytajmy ksiązki, oglądajmy programy edukacyjne, chodźmy do sensownych szkoleniowców

a blani zapalmy świeczuszkę

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkie psy są aż tak problemowe jak Blanca, np z Torpedy, jak wiesz, w schronisku zrobili agresora a okazała się wspaniałym psem, przytulakiem. Torpeda nie zaatakowała człowieka. Nie chcę się już wypowiadać w kwestii Blanki, wiem jedno, że bywałam u Anny i Blance nie ufałam.

Link to comment
Share on other sites

Pozostałe pieniądze Blanki zostaną przekazane dla Lady
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/144235-Lady-totalny-brak-kasy-suczka-wróci-do-schronu[/URL]
Jest ona w ogromnej potrzebie finansowej. Siedzi u jamora, nie ma deklaracji...nikt jej nie chce.

Jeżeli ktoś ma jakiś sprzeciw, chce odebrać swoją wpłatę, to oddamy.
Pieniądze głównie pochodzą z bazarków organizowanych przeze mnie, ale jeżeli ktoś wpłacił, a chce odebrać, to oddamy.
Czekam na ewentualne sprzeciwy do poniedziałku.

Nie chcę sie wypowiadać na temat Blanki. Jest mi okropnie smutno, nie udało się jej pomóc.
Napiszę tylko jedno - w schronie (choćby przez miesięczny pobyt) Blanka by umarła lub stała sie wrakiem psa. Ja ją widziałam tam, jeździłam do niej, wyprowadzałam na spacer. Miała też zapowiedziane, że jeden jej wyskok i idzie do uśpienia - bez ceregieli.

Tutaj Blanka czuła się kochana, nie możecie powiedzieć, że nie.
Nie musiała osiągnąć "dna", aby skończyło się to wszystko jak się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

nie jestem w stanie pojąć tego co tu czytam...mam u siebie "pokrzywione" psychicznie i zdrowotnie psy...czy miałabym teraz pójść i je uśpić? Nic tu nie rozumiem, powiedzcie, że to nie jest prawdą, ze nie zabrano tego pięknego psa i celowo uśpiono. Ja chyba coś źle czytam...nie wierzę w to....

Link to comment
Share on other sites

ja tez nie wierze ze uspano takiego pieknego rodezjana- piekna rasa:([quote name='marusia 8']nie jestem w stanie pojąć tego co tu czytam...mam u siebie "pokrzywione" psychicznie i zdrowotnie psy...czy miałabym teraz pójść i je uśpić? Nic tu nie rozumiem, powiedzcie, że to nie jest prawdą, ze nie zabrano tego pięknego psa i celowo uśpiono. Ja chyba coś źle czytam...nie wierzę w to....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

pies przebywal 10 miesiecy u AnnaA z watku - to ona podjela decyzje o uspieniu Blanki.Tylko po co w takim razie byly zbiorki bazarki i to cale szukanie behawiorysty? zeby uspac??????? trzeba bylo napisac ze sobie nie radzi z Blanka bysmy jej zalatwili wyjazd do Psiak Gabi ale po co....................[quote name='bela51']Sprawca tego przeniesienia jak widac woli zostac anonimowy. Aby uspic jakos nie zabraklo odwagi ? Co, teraz odpwiedzialnosc zbiorowa wrócila do mody ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Na wątku panuje zmowa milczenia. Gratuluje dogomaniaczkom spokojnego snu.
Na pierwszej stronie ktos napisal w ogloszniu dla Blanki
[SIZE=3][COLOR=#000000][I][B]Szukamy nowego domu dla Blanki. Domu, który już nigdy jej nie zawiedzie, nie oszuka i nie porzuci. [/B][/I][/COLOR][/SIZE]
Nie zawiedliscie jej, prawda ???

Link to comment
Share on other sites

długo mnie tu nie było, ale tytuł wątku mnie tu przyciągnął...
mi się wydaje, że AnnaA sama siebie chciała przekonać, że radzi sobie z Blanką, że nad nią panuje, ale czemu? Przecież była zbierana kasa na behawioryste, by pomóc Blance, żeby chodź po części była mniej problemowym pieskiem... wystarczyło napisać, że sobie nie radzi z Blanką i innego hoteliku czy DT (doświadczonego) by się szukało... tylko po co zatajać niektóre info przed dogomaniakami? Nie od dziś wiadomo, że zawsze wszystko wychodzi w praniu... po drugie nie wiem jaki wet uśpił Blankę, na jakiej podstawie, przecież z takim psem się pracuje, a nie usypia! Powiem jedno: nie wiem jak można mieć czyste sumienie po czymś takim... brak słów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']tym bardziej ze AnnaA mowila ze Blanka robi duze postepy i pani behawiorystka jest bardzo zadowolona i ze u Blanki da sie zauwazyc poprawe zachowania.............................[/QUOTE]
to ja nie rozumiem, eh... pisać takie rzeczy, wzbudzać w ludziach nadzieję, że może jednak... a potem wiadomość, że pies został uspany. Kosz k***a mać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ciekawi mnie jeszcze aspekt prawny tej sprawy. Czy Anna[B] miala prawo[/B] uspic Blanke? To nie byl jej pies. Bardzo ciekawa jestem jaki weterynarz dokonal eutanazji.
Czy dla takich ludzi na pewno jest miejsce na dogomanii ???[/QUOTE]
właśnie...strona prawna...ciekawe, moim zdaniem ona nie miała najmniejszego prawa decydować o uśpieniu psa...

Link to comment
Share on other sites

kopiuję ze strony goldenline :
"Nie może tego zaproponować. Art 33 ust 1 ustawy o
ochronie zwierząt wskazuje jednoznacznie, że uśmiercenie zwierzęcia
domowego, a więc psa może być uzasadnione jedynie w przypadku:
1. względów humanitarnych - nieuleczalna choroba zwierzęcia, znamionująca
jego dużym cierpieniem
2. konieczności sanitarnej - np. pies chory na wścieliznę
3. nadmiernej agresywności, która stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia
ludzkiego- w takim przypadku powołana komisja ocenia charakteropoatię u
zwierzęcia
Może być też uśpiony ślepy miot psów lub kotów - art 11a ust 1 ustawy
Gdyby lekarz weterynarii uśpił na życzenie jednak zwierzę, złamał by przepis
ustawy o ochronie zwierzat - art 6 ust 1, w zakresie nieuzasadnionego
uśmiercenia zwierzęcia - konsekwencja karna do 2 lat pozbawienia wolności
oraz ponióslby konsekwencje wynikajace z naruszenia czynności lekarsko -
weterynaryjnych i etyki lek- wet."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...