Jump to content
Dogomania

Dłuuuuga cieczka


BORA

Recommended Posts

Cieczka Tory zaczęła się 6 maja i trwa do dziś. To znaczy teraz już nie krwawi, tylko wydzielina jest bardzo jasna, ale nadal jest...

Cały czas myślałam, że to już koniec, bo czytałam, że jasna wydzielina oznacza koniec, a ona już jest chyba z 2 tygodnie. Dzisiaj wybrałam się z tym do weta, ale wczoraj było święto i dziś krócej było otwarte, wybieram się w następnym tygodniu. Przez cały ten czas psy się nią nie interesowały tak jakby w ogóle cieczki nie było...do dzić :angryy: Dziś się zaczęło...na porannym spacerze łaził za nami pies, Oskar w domu też się zaintersował, siedział pod drzwiami od pokoju, w którym byłam z Torą i piszczał, później poszedł i gwałcił jej kocyk :shake:

Czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest normalne? Czym może być spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza cieczka czasami bywa dosc dziwna. Albo przesadnie dluga albo tez za krotka. Moja sucz miala pierwsza cieczke niedawno(w poznym wieku po 14 miesiecy) :roll: i trawala prawie 5 tygodni. Tez sie martwilam. Najlepiej przejsc sie do weta i zrobic badanie krwi, ale nie ma tez co sie martwic na zapas. Ja sprawdzilam poziom hormonow i wszystko bylo oki :lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja ma dwie suczki. U pierwszej pierwsza cieczka trwała ponad 4 tygodnie. Natomiast druga suczka pierwszą cieczkę miała zaledwie przez dwa tygodnie bez wyraźnych oznak rui. Dodam, że obie są tej samej rasy.
Jak widać, nie ma reguły. Jeżeli krwawienie się skończyło. to nadal pilnuj suki, bo być może dopiero teraz zaczęła się ruja. Moje suki np. krwawią cały czas do końca rui.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie...u nas przy suczce bylo tak samo...miala cieczki zwykle regularne i nagle wyszla jedna taka co byla byla i byla....nic z tym nie zrobilismy i nastepna wyskoczyla jakies 2 miesiace po tej dlugiej i trwala i trwala...wszystkie psy na osiedlu wiedzialy ktora to i gdzie mieszka...bylo strasznie uciazliwie i w koncu poszlismy do weterynarza i okazalo sie ze to ropomacicze...

Link to comment
Share on other sites

Ale mnie wystraszyłyście tym ropomaciczem...:roll: Słyszałam, że przy pierwszej cieczce też może być...sama nie wiem jaki kolor ma ta wydzielina, teraz już jest jasny, prawie przezroczysty. Dopiero od dwóch dni psy się nią zaczęły interesować...

Link to comment
Share on other sites

[B][I]No tutaj chyba tylko dobry wet pomoże. Zrób badania. Naprawdę nie ma co czekać i zwlekać. Ropomacicze to bardzo paskudna sprawa. Badania przynajmniej wyeliminują Twoje obawy. Dobrze by było, aby owe badania były przeprowadzone w jednej lecznicy weterynaryjnej, a nie w kilku bądź w ludzkim laboratorium - często wyniki różnią się od siebie. No i mniejsze koszty oraz mniej biegania.[/I][/B]
[B][I]I pisz szybciutko o wynikach ;) . Zobaczysz - będzie dobrze ;) !!![/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

witaj
wyyydaje mi sie ze mozesz sie uspokoic, moja duza sunia pierwsza cieczke miala az 6 tygodni!!!!:shake: Nastepne trwaja juz zawsze 3 tygodnie, w pierwszym tygodniu juz mocno krwawi, az do konca tak ,ze musze prawie 3 razy dziennie zmieniac podpaski:crazyeye: , najgorszy jest drugi tydzien okolo 10tego dnia, wtedy jak ona tez 'chce',ale stwierdzialm, ze jak ja w tym okresie trzymam z daleka od psow :mad: to jest o wiele spokojniejsza,a w poczatkach pozwlalam jej sie zawsze troche pobawic z psami, mimo ze miala juz ta faze, ale potem zmadrzalam i stwierdzilam, ze to jest znecanie sie nad zwierzetami i juz wiecej tego nie robie.Czasami widzialam u niej inna wydzieline ,taka mleczna jak byla jeszcze mlodziutaka ( ma 4 lat teraz)ale to bylo wlasnie dawno temu, i wszystko jest z nia OK:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ta wydzielina jest brązowa, bardzo jasna.
To jest jej pierwsza i ostatnia cieczka, wiedziałam, że będziemy źle to znosiły i miała byc sterylka przed pierwszą cieczką, ale cieczka się pospieszyła :roll:
Tak sobie myślę, że ropomacicze po pierwsze cieczce nie zdarza się często, więc to raczej nie to. Mam przeczucie, że w tym tygodniu się skończy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]zgadzam sie...u nas przy suczce bylo tak samo...miala cieczki zwykle regularne i nagle wyszla jedna taka co byla byla i byla....nic z tym nie zrobilismy i nastepna wyskoczyla jakies 2 miesiace po tej dlugiej i trwala i trwala...wszystkie psy na osiedlu wiedzialy ktora to i gdzie mieszka...bylo strasznie uciazliwie i w koncu poszlismy do weterynarza i okazalo sie ze to ropomacicze...
[/QUOTE]

u mojej suki było tak samo, ze cieczka trwała 6 tygodni, trzy miesiące przerwy i znów 6 tygodniowa. W końcu w wieku 3,5 roku sukę poddaliśmy sterylizacji i wet powiedizał że wszsytko było z nią OK taka miała naturę.
Więc nie straszcie tak strasznie ropomaciczem od razu, ale oczywiśccie do weta trzeba iść zaraz!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Brązowa?! Czyli ropa?! Nie myśl i leć to weta!!![/quote]
:roll: A jak ma wyglądać ta ropa? Bo mi ta wydzielina nie wygląda na ropę...Konsystencja jest taka sama jak na początku, tylko kolor zmienia. Najpierw była czerwona, później różowa, a teraz taka jasna - brązowa.

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy u weta. Tora została zbadana w środku :razz: Pani wet powiedziała, że pierwsza cieczka może być taka dziwna i że może to być związane z dojrzewaniem jajników, to znaczy, że dojrzewa najpierw jeden później drugi, albo jeden kilka razy, to znaczy te pęcherzyki graffa :razz: Przepisała nam zastrzyki, jakieś homeopatyczne na wyregulowanie cyklu
Zrobiłam przed chwilą pierwszy zastrzyk ;-) Jeszcze 3 i zobaczymy, powinna cieczka się skończyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Jak widzisz, warto było przejść się do weta. Super, że wszystko w najlepszym porządeczku.[/I][/B]
[B][I]Zdradź, jeśli możesz, co za homeopatyki przepisała pani doktor. Będę bardzo wdzięczny ![/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][B][I]Jak widzisz, warto było przejść się do weta. Super, że wszystko w najlepszym porządeczku.[/I][/B]
[B][I]Zdradź, jeśli możesz, co za homeopatyki przepisała pani doktor. Będę bardzo wdzięczny ![/I][/B][/quote]
Już zdradzam: Hormeel SN i Ovarium ;)
Tutaj znalazłam coś o tych lekach, właśnie w tej aptece kupowane [URL="http://www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=53_60&products_id=996&osCsid=30ece8ee1fa2a940cd62c2214e8054f6"]http://www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=53_60&products_id=996&osCsid=30ece8ee1fa2a940cd62c2214e8054f6[/URL]

[URL="http://www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=961"]http://www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=961[/URL]
[quote name='rekus']przy ropomaciczu wydzielina jest metna, jak zupa pomidorowa.[/quote]
Wydzielina Torci nie była tak jak opisujesz, więc to dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][I]No te homeopatyki akurat bardzo dobrze znam - są bardzo dobre i niezwykle skuteczne. Także u ludzi. Myślałem sobie, że coś nowego dała, ale widzę, że stare są najlepsze.[/I][/B]
[B][I]Dzięki wielkie za info ;) !!![/I][/B]
[B][I]Ovarium Compositum w zastrzyku, a Hormeel w kropelkach ?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][B][I]No te homeopatyki akurat bardzo dobrze znam - są bardzo dobre i niezwykle skuteczne. Także u ludzi. Myślałem sobie, że coś nowego dała, ale widzę, że stare są najlepsze.[/I][/B]
[B][I]Dzięki wielkie za info ;) !!![/I][/B]
[B][I]Ovarium Compositum w zastrzyku, a Hormeel w kropelkach ?[/I][/B][/quote]
Właśnie czytałam na różnych forach, że kobiety też się tym kurują ;) Podobno skuteczne jest. Oba w zastrzykach, robię mieszankę, pół na pól ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Czytam wasze posty i aż mnie krew zalewa. Suczka ma normalny przebieg cieczki a wy panikujecie jakby ją samochód przejechał. Ciągle tylko IDŹ JAK NAJSZYBCIEJ DO WETA! O BOSZE CZEMU JESZCZE NIE POSZŁAŚ. Jak wy skaleczycie paluszka to pewnie też od razu lecicie do chirurga. OPANUJCIE SIĘ! To że się na czymś nie znacie nie oznacza że musicie od razu komuś pisać, że ma iść natychmiast do weterynarza. Wrrrrr.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...