Jump to content
Dogomania

Jaka karma..?


misiaczq

Recommended Posts

[CENTER]Witam wszystkich.

Mam do was pytanie. Mam 16 miesięcznego DONka który właśnie wymienia sierść na zimową. i tu właśnie pytanie czy znacie może jakąś dobra karmę dla niego. Do tej pory karmie go RC German Shepherd. Znacie może jakąś lepszą na rynku.?


;)
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Ta...ŁukaszPoznan, niezła reklama :P
Jeżeli Twojemu psu podawana obecnie karma dobrze służy, to po co ją zmieniać? Chyba, że oczekujesz od karmy czegoś więcej...wtedy musisz po prostu eksperymentować z innymi karmami. Jeżeli chcesz zostać na tej półce cenowej (choć nie jest powiedziane, że jakaś karma z niższej kategorii nie będzie lepiej podchodzić Twojemu psu), to jest sporo podobnych cenowo i pewnie jakościowo karm. Tych, które są podobne, albo nawet lepsze jakościowo od RC, możesz poszukać na tym forum i w internecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczq'][CENTER]Witam wszystkich.

Mam do was pytanie. Mam 16 miesięcznego DONka który właśnie wymienia sierść na zimową. i tu właśnie pytanie czy znacie może jakąś dobra karmę dla niego. Do tej pory karmie go RC German Shepherd. Znacie może jakąś lepszą na rynku.?




;)
[/CENTER]
[/QUOTE]
arden Grange ---> [URL]http://www.ardengrange.pl/adult-rich-in-lamb-a-rice-[/URL] sa tez inne wersje...:)

Link to comment
Share on other sites

kbk a ja równiez polecę husse bo jest naprawdę dobre, sam karmię ON'kowatą moja i widzę pozytywne efekty. Ale wybór karm jest tak szeroki że na pewno cos znajdziesz odpowiedniego. Co do Arden Grange to cenowo wychodzi ona tak samo jak RC, a ma mączkę mięsną a nie suszone mięso, to bym juz na RC pozostał.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o to, że post ŁukaszaPoznan wygląda jak typowa reklama, nie mająca nic wspólnego z uczciwą dogoradą. Widzisz, a Ty szczerze polecasz husse. I OK. Ja mam teraz acanę. W ogóle, chyba im bardziej "naturalna" jest karma, tym lepsza. Tzn. im więcej prawdziwego mięsa, a nie jak piszesz, mączki czy jakieś odpadki, im mniej albo w ogóle zbóż, tym lepiej. Dla psa, oczywiście. Nie dla naszych portfeli. :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kbk']Chodziło mi o to, że post ŁukaszaPoznan wygląda jak typowa reklama, nie mająca nic wspólnego z uczciwą dogoradą.[/QUOTE]

Rozejrzyjcie się i po innych działach, pełno jest takich użytkowników widmo, którzy wszędzie polecają karmy i akcesoria z konkretnego sklepu internetowego czy jedną karmę, z której dystrybucją są pewnie związani. I nie ma to nic wspólnego z obiektywną radą, to po prostu dobrze zakamuflowana reklama i szkoda, że modzi/administracja nic z tym nie robią, mimo że wiele razy zgłaszałam takie posty - zwykle użytkowników, którzy nigdzie nie piszą o niczym innym, tylko we wszystkich swoich postach polecają produkty i karmy ze sklepu xy :roll:

Link to comment
Share on other sites

W sumie nawet jeśli to reklama to i tak nienajgorsza bo przynajmniej skłąd podał i jakoś porównał bez bezsensownych tekstów, że jedna karma to syf, kup naszą. Najbardziej mnie wkurzają tacy, którzy uważają swoje produkty za magiczne środki którym nikt nie może dorównać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Rozejrzyjcie się i po innych działach, pełno jest takich użytkowników widmo, którzy wszędzie polecają karmy i akcesoria z konkretnego sklepu internetowego czy jedną karmę, z której dystrybucją są pewnie związani. I nie ma to nic wspólnego z obiektywną radą, to po prostu dobrze zakamuflowana reklama i szkoda, że modzi/administracja nic z tym nie robią, mimo że wiele razy zgłaszałam takie posty - zwykle użytkowników, którzy nigdzie nie piszą o niczym innym, tylko we wszystkich swoich postach polecają produkty i karmy ze sklepu xy :roll:[/QUOTE]

ostatnio czytałam artykuł o takim zjawisku. Rejestrowanie się na portalach i wyrażanie pozytywnych opinii to sposób na zarabianie pieniędzy i firmy za to płacą. Ma to już swoja nazwę (z angielska), ale zapomniałam. Poszukam. Może ktoś podpowie? Nie jest to intratne zajęcie, ale jakieś grosze można dorobić. Ale zmierzam właściwie do tego, że brakuje temu profesjonalizmu i wszystko jest tak grubymi nićmi szyte, że aż wstyd. Chociaż niektórzy się bardzo starają i tylko uważny obserwator konkretnie ich postów może to wychwycić. W założeniu na tym to powinno polegać, ale różnie bywa. W każdym razie to chyba znak naszych czasów, a dogomania jest łakomym kąskiem...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego chcesz zmieniać karmę? Pies ma problemy? Sierść wychodzi? Kupy są brzydkie? Jak wygląda ładnie na obecnej, to zostaw.

Ja mojej ON-ce dawałam na początku karmę[B] Happy dog[/B], taką mi polecił hodowca, kupy były śmierdzące 4-5 X dziennie, pies liniał. przeszłyśmy na [B]barf[/B]: kupy super, sierść nie wychodziła, ale pojawiły się łysienia na brodzie - u moich dwóch suczek. Zmieniłam na [B]Belcando[/B], dziewczyny zjadły 4-ry worki: sierść piękna, kupki super - tak to jeszcze nigdy się nie świeciły :) Niestety po czwartym worku moja ON-ka zastrajkowała. Teraz jest na gotowanym, minęły dopiero dwa tygodnie, jest o.k. (kupy super) ale myślę, że trzeba dłuższego czasu, żeby coś o sierści powiedzieć.
Może ktoś tu doradzi i porówna skład mojej karmy [B]Belcando [/B]i Twojej[B] RC German Shepherd. [/B]Dla mnie[B] RC [/B]była za droga i szukałam czegoś dobrego, a tańszego:)[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']ostatnio czytałam artykuł o takim zjawisku. [...] dogomania jest łakomym kąskiem...[/QUOTE] Też o tym czytałem, ale cholera, google mnie tym razem zawodzi...różne kombinacje słów kluczowych próbowałe, żeby to znaleźć, ale nic...prosimy o pomoc w znalezieniu terminu określającego to haniebne, wypaczające ideę forum, działanie! ;-) Dogomania to bardzo łakomy kąsek, przecież właśnie tutaj piszą zupełnie niedoświadczeni ludzie z pytaniami o podstawowe sprawy, w tym te dotyczące karmienia. Każdy chce dla swojego pupila jak najlepiej i, jeśli nie ma doświadczenia, wiedzy czy też daru rozpoznawania podstępów, jak ktoś mu napisze, że ta albo tamta karma jest właśnie dla niego (na miarę szyta, normalnie) [I]the best[/I] - to oczywiście kupi. Kupi to, co mu się podstawi pod nos, bez wgłębiania się w forum i ew. wyszukania opinii wskazujących na jakąś dobrą karmę, którą warto wypróbować. Dużo przecież takich. Dlatego trzeba takich tępić, wskazywać i ostrzegać przed nimi, a może nawet kasować te posty?

Boogie, a właściwie to ile royal ma mięcha? Nie mogę tego znaleźć... Na pewno nie tyle, co np. orijen :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Założyłam na temat tego zjawiska wątek na administracji - jak mod zaakceptuje, to zapraszam ;)[/QUOTE]

znalazłam nazwę! Buzz marketing, ci, którzy to uprawiają to buzzerzy. Artykuł pt. [I]Pszczoły atakują w sieci[/I] w ostatnim miesięczniku ``Sukces``, polecam.

Link to comment
Share on other sites

kbk własnie też nie mogę nigdzie znaleźć ile RC ma mięsą, cos mi się czuje że nie podają. Jak będę gdzies w sklepie to zerkne na opakowanie czy jest tam dokładny skład podany.

Co do Buzz marketing to aż takiego szumu bym nie robił szczególnie jak ktoś jak ŁukaszPoznan podaje jakieś konkretne, logiczne porównanie karmy, które można sobie sprawdzić, a nie tylko karma cud, reszta to syf. Odfiltrowanie przedstawicieli firm jest niemożliwe, ja bym raczej próbował wykorzystać już kontakt, bo pewnie przez takie osoby łatwiej otrzymać np. próbki danej karmy i samemu przetestować + popytac jeszcze innych osób stosujących daną karmę i samemu wyciągnąć wnioski.

Link to comment
Share on other sites

No ja mam przed sobą próbkę royala i szukam i szukam i niestety, nie ma procentowo podanej ilości mięsa i skł. poch. zwierzęcego, jak mączka. Uważa,że powinna ta informacja być powszechnie dostępna. Chyba, że Royal nie ma się czym chwalić w tym względzie...
Na drugą cz. Twojej odp., udzielam swojej, w odpowiednim poście. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...