Jump to content
Dogomania

Gammolen


Just-tea

Recommended Posts

Ja podaję Kerabol tylko w razie potrzeby - jak np. porastanie psa po całkowitej wylince. Podaję dawkę zmniejszoną o połowę - w naszym przypadku 9 kropli. Do tego daję Gammolen też połowę dawki i cała ta kuracja trwa może miesiąc, góra dwa. Pies wystawowy, zwłaszcza długowłosy powinien generalnie dostawać zwiększone dawki biotyny i cynku - więc w sezonie, jeśli pies już nie linieje, jak ktoś poda 5 kropli co parę dni, to psu nie zaszkodzi. Oczywiście, jeśli pies je przy tym konkretną, dobrą karmę to an zdrowy rozsądek nie ma co przesadzać z dodatkami.
Dobrze pamiętać, że to nie są środki do podawania profilaktycznego, a przy konkretnym problemie - jak silne linienie, problemy skórne czy problemy z wyglądem i zdrowiem sierści.
Podejrzewam, że przeginanie z takim np.Gammolenem może mieć niekorzystny wpływ na psią wątrobę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj kupiłem Gammolen. Na opakowaniu napisane jest, żeby podawać jedną kapsułkę na 5kg masy ciała. Ile wy podajecie swoim psiakom. Moja Aza wazy około 20-25kg, nie wiem czy podawać jej wg wskazań 5 kapsułek czy może wystarczą tylko 3. Wtedy kuracja przedłużyła by się z miesiąca do prawie dwóch.

Link to comment
Share on other sites

lepiej podawac tyle ile jest napisane, ja w kazdym razie daje wg dawek z opakowania a i tak gucio:angryy:no wlasnie i tu pytanie. Gammolen daje juz drugie opakowanie - jedno starcza nam na dokladnie 25 dni. Teraz jestesmy w polowie drugiego. Efektow nie widze...moze cos tam drgnelo, ale nie bardzo:roll:Czy to oznacza, ze ten preparat na nas nie dziala? Czy moze trzeba jeszcze czekac? Zaprzestac na drugim opakowaniu? Nie wiem czy jest sens kupowac kolejne, skoro po tych nic nie widac.

Link to comment
Share on other sites

hm...a mi sie wydawalo, ze wplywa rowniez na obecna siersc. Z tego wynika, ze preparat nie da dobrych efektow jesli pies nie linieje?
Czyli co, narazie nie kupowac wiecej skonczyc ten i czekac? Bo juz sie zastanawialam, czy nie kupic czegos innego, ale wiem ze tego typu preparatow nie wolno dawac zbyt dlugo - i nie chce przesadzic w druga strone

Link to comment
Share on other sites

Kuracja Gammolen wg przepisu na opakowaniu powinna trwać 2 miesiące, także na razie na pewno nie przesadzisz jeśli uzywałaś 25 dni. Środek wzmocni skórę i cebulki włosów. Na pewno poprawi się wygląd. Ze środkami stosowanymi wewnętrznie niestety jest tak, że na efekty trzeba czekać.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie,ja nie podaje tych dwóch preparatów razem - tylko zapytałam;) Kerabolu wcale nie podaje,a nawet jak podawałam,to o połowe zaniżone dawki co kilka dni.Kupiłam Gammolen,ale również podaje co kilka dni bo zazwyczaj pies jest karmiony w porach,kiedy ja jestem w pracy,a rodzice nie podają Gammolenu do jedzenia:oops: W zasadzie to pies mi zaczął pięknie porastać bez podawania tych specyfików.

Link to comment
Share on other sites

W sprawie długości i gęstości włosa to i tak najwięcej do powiedzenia mają geny ;)
Natomiast kurację Kerabolowo - Gammolenową najlepiej stosować, kiedy ma to sens, czyli pies wyliniał i porasta, abo silnie linieje, lub są problemy z włosem.
Jeśli pies je dobrą karmę, lub dobrze zbilansowane jedzenie to różnicy po podawaniu Gammolenu czy Kerabolu jakiejś szczególnej nie będzie, o ile jakaś w ogóle będzie. Jeśli jest super, to bardziej super już nie będzie.
Różnica jest najbardziej zapewne widoczna dopiero jeśli pies miał problemy skórne, lub matową sierść, lub inne problemy dotyczące okrywy włosowej i po takim Gammolenie stan włosa i skóry zaczyna sie poprawiać.
Trzeba też pamiętać o nie stosowaniu tych cudów dłużej niż wynosi okres kuracji podany na opakowaniach - inaczej możemu rozwalić psu wątrobę, a też nadmiar np. cynku (Kerabol) jest szkodliwy.

Zauważyłam że zdarzają się czasem osoby myślące że jak podadzą swojemu psu taki Gammolen to psu urośnie dwa razy tyle włosów a do tego czasem jeszcze dwa razy dłuższe. Nie ma aż tak dobrze:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delay']Zauważyłam że zdarzają się czasem osoby myślące że jak podadzą swojemu psu taki Gammolen to psu urośnie dwa razy tyle włosów a do tego czasem jeszcze dwa razy dłuższe. Nie ma aż tak dobrze:p[/quote]
Jeśli pisząc to miałaś na myśli mnie,to dziękuję za próbę "uświadomienia":diabloti:,ale akurat z tą rasą mam doczynienia o parę latek dłużej niż Ty i być może większe doświadczenie,więc nie musisz mi tego pisać;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia i Dino']Jeśli pisząc to miałaś na myśli mnie,to dziękuję za próbę "uświadomienia":diabloti:,ale akurat z tą rasą mam doczynienia o parę latek dłużej niż Ty i być może większe doświadczenie,więc nie musisz mi tego pisać;)[/quote]
No jasna cholera, a widzisz tam gdzieś cytat jakiś? skąd przepraszam takie podejrzenia. PO co mi tu walisz od razu jakieś teksty w stylu : "akurat z tą rasą mam doczynienia o parę latek dłużej niż Ty i być może większe doświadczenie,więc nie musisz mi tego pisać" - a gdzie przepraszam to było adresowane do ciebie? Co to kurde, jakaś nadinterpretacja? A skąd ty przepraszam wiesz ile ja mam "latek doświadczenia"? Po co ta złośliwość?
Nie wiem ile ty masz latek kochana i ile masz lat doczynienia z collie żeby się ze mną porównywać i nie rozumiem kompeltnie po co wyskakujesz z czymś takim.
Może się najpierw zastanów, zanim walniesz coś takiego, co?
To co napisałam zauważyłam z doświadczenia, że zdarza się cała masa ludzi tak właśnie myślących i to jest fakt. Nie mam pojęcia dlaczego do siebie akurat do odniosłaś i nawet nie wiem po co to komentuję skoro ty jesteś taka "doświadczona" to przecież sama powinnaś to wiedzieć.

Strasznie nie lubię nadinterpretacji, to jest cholernie irytujące :angryy:- może na drugi raz dwa razy się zastanów zanim coś odniesiesz do siebie, skoro nie ma do ciebie żadnego odnośnika :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eduso']A ja daje mojemu juz od ok. 3 tygodni efa-derm (znalazlam go w psiej apteczce) i od 2 tyg. polski Biotidex (baaardzo korzystnie cenowo wychodzi) i widze, ze sa efekty... Wlos ma lepszy, nie wypada tak bardzo, jest ok[/quote]
JA tez dawalam Efa - Derm.

Jest to dokladnie to samo co Gammolen, ale dwakowanie lepsze (tabletka na 20kg.mc, a nie jak w przyypadku Gammolenu tabl./5kg.mc). Ja mojej suczy musialabym dawac 6 tabletek dziennie, a jest to upierdliwe, majac psa idiote, ktory jest w stanie wypluc kazda, nawet najmniejsza tabletke z najglebszego miejsca w gardle....:cool1: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']J

JJa mojej suczy musialabym dawac 6 tabletek dziennie, a jest to upierdliwe, majac psa idiote, ktory jest w stanie wypluc kazda, nawet najmniejsza tabletke z najglebszego miejsca w gardle....:cool1: )[/quote]
:crazyeye: moje uwielbiają Gammolen - to najpyszniejsza rzecz na świecie - wystarczy, że wezmę opakowanie do ręki a całą gromada jest przy mnie i dzioby otwiera

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']:crazyeye: moje uwielbiają Gammolen - to najpyszniejsza rzecz na świecie - wystarczy, że wezmę opakowanie do ręki a całą gromada jest przy mnie i dzioby otwiera[/quote]
Moj nie cierpi. A dziennie dostaje 8 tabletek, przemycanych w surowej wolowinie, bo z serka czy z kabanosa bo rozmemlaniu w paszczy wypluwa.
Nie ma lekko :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Moj nie cierpi. A dziennie dostaje 8 tabletek, przemycanych w surowej wolowinie, bo z serka czy z kabanosa bo rozmemlaniu w paszczy wypluwa.
Nie ma lekko :diabloti:[/quote]
Kenia jest w stanie wyluskac sedalin wcisniety do kawalka kielbasy ..... (dla niewtajemniczonych to taka malenka tabletka o srednicy, ja wiem...moze 2mm)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Kenia jest w stanie wyluskac sedalin wcisniety do kawalka kielbasy ..... (dla niewtajemniczonych to taka malenka tabletka o srednicy, ja wiem...moze 2mm)[/quote]

Hi hi hi to chyba rodzinne :) Mam wrazenie ze Dakar caly czas ma sie na bacznosci czy czasem nie chcemy go otruc :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...