Jump to content
Dogomania

Typy Goldenów


penelopa

Recommended Posts

[quote name='Florka_xyz']No, co do psów, to się z Magdą jak najbardziej zgadzam - wolę już nasze komplikacje z wystawami, nasze szamotaniny w ZK, złą ogranizację - ale nasze psy :lol: :cool3:
Tak w ogóle, Penelopa, to ten temat chyba bardziej do wystaw pasuje, co? :cool3:

Gazuś - sorki, że nie ze swojego konta[/quote]

Już dałam na wystawy ogólne - ciekawe co ludzie powiedzą.
A mi o typ (3 raz powtórzę - niech tam) chodziło również, bo gdzie w ruchu zobaczysz amerykana? ten niby dłuuuuuugi wykrok... temn włos, ten kolor... jeszcze sobie raz zobaczę pod kątem kątowania, hehe
Ja się uczę, muszę pytać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:evil_lol:
heheheee...
musze sie nauczyc pisac konkretnie o co mi chodzi...zapomnialam, ze nie dyskutuje z ludzmi, ktorzy mnie znaja...jak nie przymierzajac Fiszowa (Dorota i fiszer chyba takie jest to "pseudo"?)
Ja bardzo przepraszam, jesli pisze czasem rzeczy oczywiste. Nie znam ludzi, nie wiem co wiedza...probowalam sie zorientowac po tym co piszecie, ale nie zawsze jest to trafne. Podoba mi sie, ze chcecie wiedziec, ze szukacie...hehehe jakbym ja juz wszystko wiedziala!:evil_lol: ...im dalej tym mniej wiem...
Rozpoznalam Anie od Carmen, niestety Fiszowa:diabloti:...ale reszta jest dla mnie zagadka.
Rozpoznalam jeszcze sile napedowa Gangu Goldena - i szkoda, ze urazilismy ja. :-( Lubie te obrazki!:eviltong:
Fajna byla dyskusja...

No i chodzilo mi o psy na westminster! Organizacja wystawy jest perfekcyjna, oprawa powalajaca...ale nie macie czasem wrazenia, ze to juz nie jest zabawa dla AMATOROW? I cytujac a wlasciwie parafrazujac dialog z filmu: "'amator' pochodzi od 'amo' - kocham...a zawodowiec biorac za to pieniadze nie zostawia sobie miejsca na milosc..." Dla mnie wystawianie psa to ZABAWA! kocham to porozumienie, zainteresowanie psa, kocham gdy czlowiek i pies tworza rozesmiana pare na ringu, ktora chce! zal mi patrzec na zestresowanych ludzi i szrpane psy, zal patrzec na zaciente, skupione twarze i twarde jak glaz spojrzenia zawodowcow...Popatrzcie na ludzi wystawiajacych tam psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adsum']moze aby ozywic dyskusje, dalabym tu takie cos co popelnilam kiedys na jakiejs liscie - taki maly opis anatomiczny ze zdjeciami...ale tam jest ponad 40 zdjec i nie wiem czy da to rade zamiescic...[/quote]

Koniecznie dawaj ten opis i zdjęcia! jak się nie zmieści w jednym to w kilku odcinkach...
Plisss...
Tak ciężko znaleźć konkrety nt. goldenów, bo wszycy operują ogólnikami i opierają się na tych samych źródłach (patrz penelopa na stronie, dwie wcześniej:razz: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adsum']:evil_lol:
No i chodzilo mi o psy na westminster! Organizacja wystawy jest perfekcyjna, oprawa powalajaca...ale nie macie czasem wrazenia, ze to juz nie jest zabawa dla AMATOROW? I cytujac a wlasciwie parafrazujac dialog z filmu: "'amator' pochodzi od 'amo' - kocham...a zawodowiec biorac za to pieniadze nie zostawia sobie miejsca na milosc..." Dla mnie wystawianie psa to ZABAWA! kocham to porozumienie, zainteresowanie psa, kocham gdy czlowiek i pies tworza rozesmiana pare na ringu, ktora chce! zal mi patrzec na zestresowanych ludzi i szrpane psy, zal patrzec na zaciente, skupione twarze i twarde jak glaz spojrzenia zawodowcow...Popatrzcie na ludzi wystawiajacych tam psy...[/quote]

Od roku mam goldena, od niedawna wystawiam i to właśnie dla zabawy, ale to o czym piszesz, te zacięte twarze, zazdrość, przerost ambicji, u hodowców i niehodowcówsą przerażajace... czasem ręce opadają.... dopiero tu spotkałam życzliwych ludzi, którzy nieco rozjaśniają mi temat (no i moi kochani stworzyciele Bazyliszka - całusy dla nich).
Jest jeden problem - nie wszyscy bawią się wystawami - niektórzy uważają je za niepotrzebne męczenie psa i porównują to do wyborów miss (obiegowa opinia znana):razz:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie wystawianie psa to ZABAWA! kocham to porozumienie, zainteresowanie psa, kocham gdy czlowiek i pies tworza rozesmiana pare na ringu, ktora chce! zal mi patrzec na zestresowanych ludzi i szrpane psy, zal patrzec na zaciente, skupione twarze i twarde jak glaz spojrzenia zawodowcow...Popatrzcie na ludzi wystawiajacych tam psy...[/quote]

Magda, u Boga Ojca - o czym Ty piszesz!!!! Czy Ty widzialas kiedys sama siebie na wystawie??? Przeciez to czysta hipokryzja. Zaciete, twarde twarze, jad na ustach, nienawisc w oczach to wlasnie TY - piszesz o sobie, zatrzymaj sie na chwile i spojrz na swoje reakcje, wystawianie psow nigdy nie bylo dla Ciebie zabawa. To zawsze zacieta walka, kazda porazka, to porcja jadu pod adresem sedziego, ktory sie nie zna i konkurecji, ktora jest do odstrzalu.... myle sie? Chyba nie odwazysz mi sie zaprzeczyc.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Magda, u Boga Ojca - o czym Ty piszesz!!!! Czy Ty widzialas kiedys sama siebie na wystawie??? Przeciez to czysta hipokryzja. Zaciete, twarde twarze, jad na ustach, nienawisc w oczach to wlasnie TY - piszesz o sobie, zatrzymaj sie na chwile i spojrz na swoje reakcje, wystawianie psow nigdy nie bylo dla Ciebie zabawa. To zawsze zacieta walka, kazda porazka, to porcja jadu pod adresem sedziego, ktory sie nie zna i konkurecji, ktora jest do odstrzalu.... myle sie? Chyba nie odwazysz mi sie zaprzeczyc.[/QUOTE]

Ja sie tak wtrace troszke i powiem ze widziałam Magde tylko raz na wystawie w Opolu, podczas okropnej ulewy - pogoda no fatalna a ona biegała roześmiana z psem po ringu i romawiała z wieloma osobami, ogólnie sprawiła jak dla mnie na pierwszy rzut oka osoby bardzo optymistycznej i pozytywnie nastawionej do calego przedsiewziecia jakim sa ów wystawy :cool3:
Dwa ze wiadomo jak sie czlowiek naczymś skupi to robi rozne miny niekoniecznie to kontrolujac. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Ja sie tak wtrace troszke i powiem ze widziałam Magde tylko raz na wystawie w Opolu, podczas okropnej ulewy - pogoda no fatalna a ona biegała roześmiana z psem po ringu i romawiała z wieloma osobami, ogólnie sprawiła jak dla mnie na pierwszy rzut oka osoby bardzo optymistycznej i pozytywnie nastawionej do calego przedsiewziecia jakim sa ów wystawy :cool3:
Dwa ze wiadomo jak sie czlowiek naczymś skupi to robi rozne miny niekoniecznie to kontrolujac. ;)[/quote]

Delta - dobrze że napisałaś "sprawiła jak dla mnie na pierwszy rzut oka" ;)
TO SĄ POZORY!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']
Magda, u Boga Ojca - o czym Ty piszesz!!!! Czy Ty widzialas kiedys sama siebie na wystawie??? Przeciez to czysta hipokryzja. Zaciete, twarde twarze, jad na ustach, nienawisc w oczach to wlasnie TY - piszesz o sobie, zatrzymaj sie na chwile i spojrz na swoje reakcje, wystawianie psow nigdy nie bylo dla Ciebie zabawa. To zawsze zacieta walka, kazda porazka, to porcja jadu pod adresem sedziego, ktory sie nie zna i konkurecji, ktora jest do odstrzalu.... myle sie? Chyba nie odwazysz mi sie zaprzeczyc.[/quote]

BRAWO!!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!:multi: :multi: :multi:

Nareszcie ktoś odważny się znalazł na tej liście!!!!!!
Aszita - zgadzam się z Tobą w 100%!!!

Całe szczęscie że jednak nie zdecydowałem się na goldena (mam ślicznego labka). Środowisko goldenie jest zakłamane!

Dla Pani Magdy, zaden sędzia nie jest dobry - no chyba, ze pewna Pani z zagranicy, zaprzyjaźniona z pewnym hodowcą z Francji ;)

Pani Magda znana jest w środowisku retrieverów z siania plotek i "robienia koło pióra" każdemu. No ale nie jest w tym osamotniona - prawda Pani Doroto ;)

Link to comment
Share on other sites

A Pani Dorota (Dorota_Fiszer)to odrębna historia - znawca rasy he he :evil_lol:

Żaden pies nie jest tak dobry jak jej własne.
Dla niej wystawy to dopiero zabawa :cool3: Przyjżyjcie sie tej personie kiedyś jak schodzi z ringu nie z pierwszą lokatą :mad: Biada temu kto wejdzie jej w drogę :pissed: :snipersm:

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam takie posty jak anioła_prawdy to cieszę się, że nie wystawiam psa.
BTW - koniec off topica, róbcie sobie koło pióra na wstawach czy gdzie indziej, bo to za fajny topic na takie gadki.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Anioł_prawdy i Aszita - a może wy zastanówcie się, co mówicie dobrze? Znacie Magdę i Dorotę? Macie im za złe to, że troche się na rasie znają?

Anioł_prawdy - a co zarzucisz Dorocie, że nie zna się na rasie? W takim, razie, "gratulacje", bo zna się moim zdaniem bardzo dobrze. I uwierz, że nie uważa swoich psów za najlepsze i potrafi spojżeć krytycznym okiem na każdego - również swojego - psa.

[quote name='anioł_prawdy']Pani Magda znana jest w środowisku retrieverów z siania plotek i "robienia koło pióra" każdemu. No ale nie jest w tym osamotniona - prawda Pani Doroto ;-)[/quote]

No od dzisiaj jesteście z tego znane WY...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Anioł_prawdy i Aszita - a może wy zastanówcie się, co mówicie dobrze? Znacie Magdę i Dorotę? Macie im za złe to, że troche się na rasie znają?

Anioł_prawdy - a co zarzucisz Dorocie, że nie zna się na rasie? W takim, razie, "gratulacje", bo zna się moim zdaniem bardzo dobrze. I uwierz, że nie uważa swoich psów za najlepsze i potrafi spojżeć krytycznym okiem na każdego - również swojego - psa.



No od dzisiaj jesteście z tego znane WY...[/quote]


Tak to prawda, znają się TROCHĘ... tzn. Pani Magda bardziej a Pani Dorota mniej jak trochę...
"potrafi spojżeć krytycznym okiem na każdego - również swojego - psa"
taaa ciekawe którego:roll: chyba na Twojego ;)

Jesteś jeszcze młoda Gazuś i się dopiero uczysz. Może za jakiś czas, jak posiedzisz trochę w tym środowisku zrozumiesz o czym tu napisałem

Link to comment
Share on other sites

Anioł_prawdy, mój drogi - ja mam swoje zdanie na ten temat, tak się składa, że znam Dorotę osobiście i my nie jestesmy na tym forum anonimowe - skotro składasz pod jej osobą takie zarzuty, to może powiesz chociaż kim jesteś, co?
Widzisz, ja Dorotę akurat za jej wiedze cenię, wcale nie uważam, że zna się "mniej niż troche" i tylko żałuje, że nie ma uprawnien sędziowskich.

Myślisz, że wiek ma tutaj wiele do rzeczy? Wiesz, ja wilę być w moim wieku, a wiedziec tyle ile wiem, niż być 20 lat starsza i wiedziec o wieeeele za mało. Siedzę w wystawach krótko - z rok, byłam zaledwie na 13 wystawach, ale siebie znam - nie jestem przynajmniej soobą która anonimowo, obrabia komyś tyłek, za przeproszeniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Magda, u Boga Ojca - o czym Ty piszesz!!!! Czy Ty widzialas kiedys sama siebie na wystawie??? Przeciez to czysta hipokryzja. Zaciete, twarde twarze, jad na ustach, nienawisc w oczach to wlasnie TY - piszesz o sobie, zatrzymaj sie na chwile i spojrz na swoje reakcje, wystawianie psow nigdy nie bylo dla Ciebie zabawa. To zawsze zacieta walka, kazda porazka, to porcja jadu pod adresem sedziego, ktory sie nie zna i konkurecji, ktora jest do odstrzalu.... myle sie? Chyba nie odwazysz mi sie zaprzeczyc.[/quote]
:roflt: :roflt: :roflt:
Nie no dobre, dobre :mdrmed: ten jad na ustach i nienawiść w oczach :diabloti: no wiesz Magda...:cool3:
ale się uśmiałam :lol:

Aszita, tylko uważaj, bo jeszcze ktoś uwierzy...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Chce bardzo, ale to bardzo przeprosic za to co kilka listow wyzej.
Po przeczytaniu tego zrobilo mi sie niedobrze. To tak jakby ktos wlazl brudnymi butami do.... Gdybym wiedziala, ze moje odezwanie sie tutaj da takie rezultaty ...uff... Taka cudowna dyskusja... szkoda, bardzo zaluje.
I chcialabym mimo wszystko zapewnic, ze wystawy moga byc fajna przygoda! Dzisiaj w Bedzinie bylo bardzo przyjemnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dawno mnie niebylo na forum i widze ze jakies nowe osoby sie wdarły i odrazu robia burdy.Lubilam bardzo czytac ten watek a tu prosze niezle rozczarowanie z tak milych konwersacji o goldenach zrobila sie jadka;/Niesiedze w goldenach aczkolwiek lubie o nich czytac.Mysalam ze forum jest do rozmow i wymiany informacji a nie do klotni;/Zawiodlam sie dziewczyny

Link to comment
Share on other sites

Witam,

na stronie tworzącego się Klubu golden retrievera, w stopce możemy przeczytać "[B]Wszystkie materialy w tej witrynie stanowia wlasnosc Klubu Golden Retrievera, lub tez ich wlasciciele wyrazili zgode na zamieszczenie ich w niniejszym serwisie. Kopiowanie oraz publikowanie tych materialów bez zgody autorów lub wlascicieli jest zabronione."[/B]

W związku z tym mam pytanie - dlaczego w tym topiku wykorzystywano zdjęcia (post 35 i 36) oraz rysunek (post 81) z tej właśnie witryny nie pytając się wcześniej o zgodę?
Uprzędzę od razu pytania "skąd wiesz że tak nie było?" - wiem ponieważ w obu przypadkach jestem ich autorem.
Co więcej - ze zdjęć usunięto logo klubu chcąc pewnie utrudnić rozpoznanie skąd owe zdjęcia pochodzą.

Czekam na wyjaśnienia.

Jola L.

Link to comment
Share on other sites

Moon'a oczywiście masz rację, faktycznie nie zapytałam o zgodę wstawiając rysunek glowy z waszej stronki tu na forum. Podałam źródło z którego ono pochodzi i w żaden sposób nie przywłaszczam sobie autorstwa. Zamieszczenie owego rysunku miało tylko i wyłącznie cele edukacyjne - pogłębienia wiedzy na temat prawidłowej budowy goldenów - nic ponad to. Przepraszam - mysłałam, że podanie źródła wraz z linkiem do waszej strony jest wystarczające. Jeśli nie wyrażasz zgody, żeby rysunek nadal tam był - usunę go oczywiście.
Myslę, że podobnie sprawa ma się z postami penelopy, w których są wasze zdjęcia - nie wiem czemu logo zostało wycięte. Na pewno odpowie - kiedy będzie na forum.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinkaAndRoni']Jejku znow jakies waty.Ludzie czy niemozna normalnie rozmawiac???stalo sie cos ze te zdjecia tutaj trafily?Ubylo cie przez to?[/quote]

Ponieważ najwyraźniej rozmawiam z dzieckiem, pozwól że ci wyjaśnię.

Zamieszczanie jakichkolwiek prac bez zgody autorów jest naruszeniem prawa. To po pierwsze.

Drugą sprawą jest to, że mam pretensję do osób, które pozwoliły sobie na to naruszenie, gdyż nie zapytały się o zgodę. Popieram pomysł aby osoby doświadczone dzieliły się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi. Wiem że na przykładach o wiele łatwiej jest coś wyjaśnić niż tylko pisząc. Ale samo podanie linku nie wystarczy (to odpowiedź do następnego postu). Nikt nie wyraził zgody aby te konkretne zdjęcia zostały w ten sposb wykorzystane. Istnieje wiele powodów dlaczego autor może nie chcieć wyrazić zgody aby zamieszczać jego prace i jednym z takich powodów jest cel dla którego ktoś chce taką pracę wykorzystać. W tym przypadku celem była nauka ale ... i tu dochodzimy do 3 punktu:
czy pomyślałaś że ja jako autor mogłam nie chcieć aby konkretne zdjęcia znalazły się jako przykład do dyskusji gdyż przedstawiają psy, których właściciele uczestniczą na tym forum i zwyczajnie nie życzą sobie aby ich psy służyły jako przykład do nauki? Ja przed tym wolałabym się upewnić że publicznie ocenianie psa osoby uczestniczącej na tym forum, przez osoby nie mające do tego uprawnień i kwalifikacji oraz ich uwagi nie przeszkadzają właścicielowi - ale nie dano mi tej szansy.

Myślę, że wtłumaczyłam to dosyć jasno?

Pozdrawiam

Jola L.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=Moon'a]Ale samo podanie linku nie wystarczy (to odpowiedź do następnego postu). Nikt nie wyraził zgody aby te konkretne zdjęcia zostały w ten sposb wykorzystane. Istnieje wiele powodów dlaczego autor może nie chcieć wyrazić zgody aby zamieszczać jego prace i jednym z takich powodów jest cel dla którego ktoś chce taką pracę wykorzystać. W tym przypadku celem była nauka ale ... i tu dochodzimy do 3 punktu:
czy pomyślałaś że ja jako autor mogłam nie chcieć aby konkretne zdjęcia znalazły się jako przykład do dyskusji gdyż przedstawiają psy, których właściciele uczestniczą na tym forum i zwyczajnie nie życzą sobie aby ich psy służyły jako przykład do nauki? Ja przed tym wolałabym się upewnić że publicznie ocenianie psa osoby uczestniczącej na tym forum, przez osoby nie mające do tego uprawnień i kwalifikacji oraz ich uwagi nie przeszkadzają właścicielowi - ale nie dano mi tej szansy.

Myślę, że wtłumaczyłam to dosyć jasno?

Pozdrawiam

Jola L.[/QUOTE]

Tak oczywiście rozumiem - dlatego też nie wstawiałam zdjęc tylko rysunek. Nadal czekam na odpowiedź co z nim zrobic? Wyrażasz zgodę aby został?

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Tak oczywiście rozumiem - dlatego też nie wstawiałam zdjęc tylko rysunek. Nadal czekam na odpowiedź co z nim zrobic? Wyrażasz zgodę aby został?

Pozdrawiam serdecznie.[/quote]

Przykro mi ale w zaistniałej sytuacji muszę cię prosić o usunięcie tego rysunku z tego forum. Myślę że odwołanie się bezpośrednim linkiem do strony gdzie omawiany rysunek się znajduje będzie najlepszym rozwiązaniem.

Proszę też drugą osobę, która zamieściła przedmiotowe zdjecia, aby również usuneła je z tego forum.

Pozdrawiam mając nadzieję, że więcej do takich nieporozumień nie dojdzie.

Jola L.

Link to comment
Share on other sites

Jolu rysunek został usunięty zgodnie z Twoim życzeniem został tylko link do strony.

Tak jeszcze chciałam nawiązać do tego co napisałaś wcześniej - oczywiście co do zdjęć masz absolutną rację i nie zamierzam tu dyskutowac na ten temat - ale jeśli chodzi o same psy to myslę trochę inaczej. Tzn. jesli ktoś napisałby, że moja suka ma za mała głowę, kiepskie futro, jest przekatowana czy cokolwiek innego - to co najwyżej może mi sie zrobic przykro, że ktoś nie docenia piękna mojego psa, czy tez nie życzyc sobie, żeby był omawiany jako przykład do nauki - ale ma sie to nijak chyba do faktu, że każdy z nas ma prawo do swojej opinii...Jednym podobają sie psy takie innym takie. Jak zauwazyłaś - nikt tu nie ma uprawnień sędziowskich - toteż zamieszczone opinie nie są wiążące. Są poprostu prywatnymi opiniami ludzi, którzy się znają mniej lub bardziej, albo wcale (patrz ja). Myślę, że potrzeba trochę dystansu do tego wszystkiego i tyle. Bo o ile wzorzec jest sprawą wiążącą u psów wystawowych o tyle trzeba miec w pamięci tez fakt, że nie to ładna co ładne - tylko co się komu podoba a gro opnii tutaj zamieszczonych zaczyna się od - "mi się ten pies podoba/niepodoba, bo..."

Ale oczywiście rozumiem, że ktoś się może czuć rozgoryczny faktem, że foto jego psa znalazło się w poscie p.t. "słabe kątowanie" czy "za duża głowa".

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...