Jump to content
Dogomania

VIKA znowu WALCZY O ŻYCIE


Helga&Ares

Recommended Posts

[quote name='Helga&Ares']Vikunia dzisiaj się odrobaczyła, dostaje nadal steroid, antybiotyk i jakoś się trzyma. Anemii na razie nie ma, zaburzenia krzepliwość obecne iszybki oddech - dzisiaj była burza, Niuńka tak się bałą, że momentalnie zaczęła szybko oddychać, ale to raczej stres, na co dzień się tak nie stresuje. Nie chce w ogóle przytyć, chociaż nie wiadomo jakbym się starała...
Jutro rano zaniosę kupkę Viki do lecznicy do testu na strawność, dowiemy się wtedy czy nie ma problemów z trzustką.
Poza tym, dzisiaj zjadła kupę na dworze - skarciłam ją za to, a wiecie co ona zrobiła? Zsiusiała się pod siebie i przyległa do ziemi:( Nie podniosłam ręki, tylko krzyknęłam, żeby zostawiła... :(
Ile ta psinka przeszła...
Teraz sobie leży i zjada kostkę. Co mnie jeszcze martwi - Vika zaczęła często "bekać" po jedzeniu, jakby refluks miała...[/QUOTE]
Naprawdę biedna:( Zdrowiej Vikuniu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj "Helga&Ares" - dostałam Twoją wiadomość, jutro wyślę Ci chociaz 50 zł., chociaż tyle na dołożenie do karmy. Mocno trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło. Sunia przepiękna. Jak wyzdrowieje, bo przy tak kochającej osobie nie ma innej opcji, zostawisz ją u siebie czy pójdzie do adopcji?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
Vikunia miała wczoraj robiony test na strawność i okazało się, że trzustka pracuje prawidłowo. W przyszłym tygodniu zrobimy jej test ACTH w kierunku Addiosona, tylko jest ogromny problem z synacthenem, bo wycofali go ze sprzedaży i nigdzie go nie ma. Mają w klinice Białobrzeskiej w Wawie, ale test robią tylko na miejscu, a my chcemy zrobić go tu u nas, żeby nie ciagnąć Viki przez całą Polskę. Popytajcie, może znacie miejsce, gdzie uda się zdobyć synacthen, to bardzo ważne.

Podaję wpłaty, które wpłynęły na konto dla Viki:

[FONT=&quot]25,- ELLIG[/FONT]
[FONT=&quot]10,- - Lu_Gosiak[/FONT]
[FONT=&quot]50,- Gruba Berta[/FONT]
[FONT=&quot]5,- Tora&Faro[/FONT]
[FONT=&quot]5,- Maja G.[/FONT]
[FONT=&quot]30,- Ra_dunia[/FONT]
[FONT=&quot]10,- AKRUM[/FONT]
[FONT=&quot]10,- Maja G.[/FONT]
[FONT=&quot]10,- Agnieszka 103[/FONT]
[FONT=&quot]____________[/FONT]
[B][FONT=&quot]razem 155,-[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

:Rose:[quote name='mala_czarna']Dzięki. Lek będzie dzisiaj, juz rozmawiałam z Dominiką.[/QUOTE]
Serdeczne dzięki Kamilo!

[quote name='Iwona71']Moje 50 juz tez powinno być, bo to ten sam bank. Trzymaj się maleńka!!!![/QUOTE]

Te wpłaty które podałam kilka postów wcześniej wpłynęły do dnia 17 sierpnia, czyli do wczoraj. Jeśli pojawią się jakieś nowe, dam o tym znać na wątku. Dziękuję Iwonko!

Właśnie odebrałam karmę dla Vikuni. W tej chwili zjada ją z apetytem, bardzo jej smakuje, jak żadna wcześniej :) Dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

a co do tego oddechu szybkiego... widziałam filmik. Nie jest jej po prostu za ciepło? Moja też tak czasem podczas spania dycha, jak jest za gorąco...
Ale sunieczka w górę, podnoszę. Powysyłam linka do allegro znajomym, sama finansowo nie bardzo mogę..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']a co do tego oddechu szybkiego... widziałam filmik. Nie jest jej po prostu za ciepło? Moja też tak czasem podczas spania dycha, jak jest za gorąco...
Ale sunieczka w górę, podnoszę. Powysyłam linka do allegro znajomym, sama finansowo nie bardzo mogę..[/QUOTE]
Oddech nie zależy od temperatury. Widzę poprawę po elektrolitach. Przy temp 42,3 myślałam, że się zaraz udusi. Teraz po elektrolitach ma chwilę spokoju, oddech się unormował, wstawię filmik, jak tylko wrócę do domu. Dziękuję za rozesłąnie aukcji, na razie na koncie mamy 155zł, a rachunek opiewa na znacznie wyższe sumy z trzema zerami...

Link to comment
Share on other sites

Jestem już. Kupiłam lek. To jest dawka 0,25 mg, i podaje się ją niezależnie od wagi. Najgorsze, że nie wiem jak to teraz wysłać, bo lek jest w cieniutkiej strzykawce. :( Pokombinuję coś z suchym lodem i pewnie wyślę kurierem, chociaż myślałam też o podaniu tego konduktorowi na Dworcu Centralnym, bo to najszybsza droga. Helga może mogłaby to odebrać w Poznaniu ;)

Co do wyników badań, to jest tak jak mówiłam. Doktor nie podejmie się interpretacji, bo to za duża odpowiedzialność. Ale ma kilka sugestii. Np. ERLICHIOZA. Owszem, mało jest przypadków zachorowania, nawet bardzo mało, ale w opisie choroby sporo objawów na to wskazuje. Szczególnie wybroczyny podskórne, drżenie ciała, biegunka i spadek wagi. Gdyby okazało się, że to jest własnie ta choroba, to wówczas powinno się podawać doksycyklinę. Co do Addisona - wg badań Vikuni potas jest ok, a przy Addisonie najczęściej jest wysoki. Ale zaznaczam raz jeszcze, pan doktor powiedział, że to tylko i wyłącznie domniemania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...