Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

moj pies ma rok, w wieku 4mies zdiagnozowana PNN. Jesli masz problem z umowieniem sie na wizyte do dr Neski, to sprobuj we Wroclawiu do dr Jonkisza - rowniez jest swietnym nefrologiem, uwazam ze sa porownywalni z dr Neska :) warto tez wczesniej udac sie na usg nerek do dr Atamaniuka.
Ja plucze mojego psa (podskornie-szkoda zyl) co drugi dzien po pol litra roztworem 1:1 NaCl z 5% glukoza. oprocz tego ipakitine 2x dziennie,famogast, alusal, falvit, tran 2x dziennie, dostaje tez enarenal, ale teraz bedzie zamieniony na inny lek ze wzgledu na zaczynajace sie problemy z przerostem miesnia sercowego (zwykle przy PNN jest tez problem z serduchem wiec warto do kardiologa sie wybrac).
Jakies 2mies temu otworzyli we Wroclawiu stacje dializ i bede szla z moim psiurem w piatek na konsultacje-mam nadzieje ze zakwalifikuja go jako pacjeta nadajacego sie na chemodializy, bo to juz ostatnia chyba nadzieja...
Tak jak juz pisalam, od jakis 10mies walczymy z choroba, jesli macie jakies pytania- piszcie - chetnie pomoge ...w miare mozliwosci :)

Link to comment
Share on other sites

U Ciebie jest troche inna sytuacja niz u mnie, bo moj pies ma PNN wrodzona, a z tego co piszesz, to twoj ma po babeszjozie, czyli pewnie najpierw mial ostra, ktora nast przerodzila sie w przewlekla, ale mysle ze spokojnie mozesz dodatkowo dac mu falvit i tran (dawka jak dla doroslego czlowieka). Ja oprocz renalu daje (na srodkowy posilek) marchewke got z selerem.
...co do wynikow, to musisz wiedziec ze one beda skakac, ale przy tej chorobie juz sie nie poprawi-mozesz ja TYLKO spowolnic, wiem ze nie brzmi to dobrze, ale wierz mi, tez wylalam niesamowita ilosc lez! Dr Neska powiedziala ze przychodzily do niej psy z gorszymi wynikami niz moj i dozyly nawet 8 lat,ale byly tez z lepszymi, ktore zmarly bardzo szybko!
Dlatego ja staram sie aby moj psiak przezyl to swoje krotkie zycie jak najlepiej.
p.s. na spacerach tez szaleje a w domu duzo spi.
acha, zwierzakom z niewyd nerek jest czesto zimno, dlatego warto mu ulozyc legowisko przy kaloryferze czy w sloneczku :)

...wierz mi, warto udac sie do dobrego nefrologa-czesto wychodzi to lepiej i taniej!
...z tego co mi sie wydaje to rubenal mozna stosowac wymiennie z ipakitine ...a ipakitine chyba wychodzi taniej...


pytalam tez wet czy ja psa przypadkiem nie mecze, powiedzial mi ze nie- ta choroba psa nie boli (jest ciagle na takim delikatnym 'chaju') i wraz z jej postepem, pies bedzie coraz wiecej spal az w koncu zasnie i trzeba bedzie go uspic. ALE trzeba kontroliwac tez hematokryt (w bad krwi), jest odpowiedzial y za anemie - jesli spadnie ponizej 0,210 to pies moze sie udusic

Edited by Bitorex
Link to comment
Share on other sites

z tym tranem i falvitem to bym postępowała bardzo ostroznie-zarówno w jednym jak i drugim znajdua się duże dawki witamin rozpuszczalnych w tłuszczach(czyli nie da się nadmiaru wysikac).kumulowanie tych witamin jest bardzo szkodliwe dla organizmu
przy czestomoczu co najwyżej potas mozna uzupełniac w tabletkach ale to tez w porozumieniu z lekarzem

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem lekarzem i nie twierdze ze jest to dobre lub nie. Mi to zalecila dr Neska jako uzupelnienie wyjalowionej diety nerkowej i wierze jej, ze jes to wskazane :)
Robie tez co miesiac badania krwi i moczu aby kontroliwac wszystkie parametry nerkowe

Link to comment
Share on other sites

A jak z apetytem u Waszych psiakow??? Ja musze sie nachodzic naprosic straszyc ze inne psy mu zjedza dopiero przelknie co nie co najgorszy jest pierwszy kes potem jakos leci ale i tak nie je takich ilosci jakie powinien!!! Jutro bede caly dzien w pracy to pewnie nic sam nie ruszy:(Boze jeszcze tydzien temu byl radosnym wesolym psiakiem dlaczego nic wczesniej nie zauwazylam:(

Link to comment
Share on other sites

Znacznie lepsze dla psów chorych na nerki jest jedzenie gotowane, niż sucha karma, czy puszki. Ja podaję ugotowany ryż, ziemniaki (dobrze ugotowane i koniecznie rozdrobnione), biały chleb, marchewkę, trochę kurczaka lub mielonego indyka (jednak w zaawansowanym PNN uwaga z mięsem - nie jestem pewna czy można podawać, mój pies jest we wczesnym stadium choroby). Ogólnie należy dobierać składniki z jak najmniejszą zawartością fosforu. Na PW mogę podać linki do stron, gdzie fachowo opisane są zasady żywienia psów z PNN (jeśli ktoś byłby zainteresowany).

Link to comment
Share on other sites

Inne mokre karmy to Trovet Renal, Hilss K/d, Purina Renal, Animonda Nieren.
Ja mieszam puszkę z suchym lub chałką (pieczywo maślane), można też z ziemniakami (oczywiście muszą być ugotowane, niesolone) i marchewką. Do kupienia jest również makaron i ryż nisobiałkowy, ale nie są to produkty tanie. Spróbuj psu urozmaicać, czyli jednego dnia taka puszka, a drugiego inna, może to coś pomoże. Ostatnio najtaniej mokre znalazłam w zooart, co ciekawe Krakvet, który zawsze reklamuje się jako najtańszy sklep, tym razem okazał się znacznie droższy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maghda']Znacznie lepsze dla psów chorych na nerki jest jedzenie gotowane, niż sucha karma, czy puszki. Ja podaję ugotowany ryż, ziemniaki (dobrze ugotowane i koniecznie rozdrobnione), biały chleb, marchewkę, trochę kurczaka lub mielonego indyka (jednak w zaawansowanym PNN uwaga z mięsem - nie jestem pewna czy można podawać, mój pies jest we wczesnym stadium choroby). Ogólnie należy dobierać składniki z jak najmniejszą zawartością fosforu. [B]Na PW mogę podać linki do stron, gdzie fachowo opisane są zasady żywienia psów z PNN (jeśli ktoś byłby zainteresowany)[/B].[/QUOTE]

ja poproszę o te linki, na razie leczymy wątrobę ale kilka dni wcześniej posypały się nerki ( 7 dni płukania, teraz mocznik i krea są w normie ale boję się, że to chwilowe)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bahlsa']ja poproszę o te linki, na razie leczymy wątrobę ale kilka dni wcześniej posypały się nerki ( 7 dni płukania, teraz mocznik i krea są w normie ale boję się, że to chwilowe)[/QUOTE]

Wysłałam wiadomość. U mojego psa wątroba też jest obciążona. Na szczęście zasady żywienia dla psów chorych na nerki są podobne jak przy chorej wątrobie. W linkach, które podałam, znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]saraj[/B] jeszcze firmy Specyfic
albo pogadaj z wetem odnośnie zwykłych puszek np chappi-tam jest tyle białka zwierzecego co wcale.może dodajac leki,pies twój mógłby je jeść.[/QUOTE]

Chappi nie podałabym zdrowemu psu, choremu tym bardziej. Jeśli pies nie chce jeść gotowanego ani nic z karm renal, to proponuję poszukać puszek karm wyższej jakości dla seniorów - w nich także często jest obniżona zawartość białka, ale trzeba pamiętać również o fosforze! Duża zawartość tego pierwiastka przyspiesza rozwój choroby!

Pamiętajmy, że przetworzona karma znacznie bardziej obciąża organizm niż gotowane jedzenie, dlatego ja całkowicie zrezygnowałam z gotowych karm.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie moge poradzic sobie z targajacymi mna emocjami:( odkad dowiedzialam sie ze moj niuniek jest chory rycze prawie bez przerwy nie moge jesc zawalilam duzo b waznych spraw....dzis w pracy jestem nieobecna gula w gardle mokre oczy obraz nedzy tak dzis wygladam zapominam o swoich lekach...w glowie tylko ON! Jak zaczac normalnie zyc :( :( :( Boze tak bardzo prosze Cie o ten jeden cud!

Link to comment
Share on other sites

Co do jedzenia piesior narazie toleruje renala z puszki choc je tylko z reki ale je....wiecie moze gdzie moge kupic go taniej niz za 13 zl?? I gdzie dostane tanszy rubenal bo u mojego weta za 120 tabletek place 300zl. Bardzo dziekuje za cenne informacje. Trzymam kciuki za Wasze psiaki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']
maghda masz racje-to nie sa karmy wysokich lotów,saraj pisała że ma problem z kasą,a diety w puszkach sa mega drogie,może faktycznie warto samemu cos zrobić w domu żeby taniej wyszło.[/QUOTE]

Oczywiście, nie tylko będzie taniej, ale też zdrowiej, niż w przypadku podawania wątpliwej jakości puszki karm typu chappi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saraj84']Co do jedzenia piesior narazie toleruje renala z puszki choc je tylko z reki ale je....wiecie moze gdzie moge kupic go taniej niz za 13 zl?? I gdzie dostane tanszy rubenal bo u mojego weta za 120 tabletek place 300zl. Bardzo dziekuje za cenne informacje. Trzymam kciuki za Wasze psiaki![/QUOTE]
[URL]http://allegro.pl/rubenal-300-60-tab-chore-nerki-super-cena-i4079591098.html[/URL]
Tu masz troszkę tańszy rubenal,można się pewnie dogadać ze sprzedawcą i przy większej ilości wyjdzie jeszcze taniej.
Rubenal stosowałam przez 10 miesięcy,wydałam na niego krocie,efektu raczej nie widziałam żadnego.No ,ale wiadomo,że mając psy z pnn chwytałam się każdej nadziei.
Teraz gdybym miała tą wiedzę,to rok temu odstawiłabym wszystkie suplementy diety i zainwestowałabym kasę w leczenie u dr Neski.
Niestety jest już za późno :-(
[U][B]Saraj 84[/B][/U] - a skąd jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam pod lodzia jesli chodzi o doktor Neske nie mam jak za bardzo zawiezc do niej psa jest bardzo zestresowany podczas jazdy caly sie trzesie! Dzieki za rady teraz po tygodniu kroplowek dozylnych wet zlecil podskorne mam je sama podawac az mi slabo jak pomysle ile taka kroplowka schodzi?? Jestem taka skolowana po podliczeniu kosztow: kroplowek lekow renala miesieczny koszt leczenia wynosi ok 2tys. i to nie jednorazowo!ja zarabiam 1800szok!Co robic....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']z rzewieiem lekarskim znalazłam to: [URL]http://www.doz.pl/apteka/p2108-Radirex_tabletki__z_rzewienia_10_szt[/URL]
wg tego co pisze w rubenalu jest 300mg rzewienia lekarskiego + dodatki, a w/w preparacie jest 500mg czystego.co o tym myślicie?[/QUOTE]
Tylko ze ten rzewień jet przeczyszczający,a to chyba nie jest wskazane w pnn
też na początku chciałam stosować tabletki z rzewienia ,ale raz ,ze psy dostały biegunki,a co usłyszałam od wetów ,to już nie wspomnę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...