Jump to content
Dogomania

Uporczywe drapanie


xxxx52

Recommended Posts

Moja mama zabrala rok temu pieska w typie hawanczyk , ze schroniska .Suczka ma roczek jest koloru bialego i sie ciagle drapie.Weterynarz dokladnie ja przebadal ,ale dokladnej diagnozy nie postawil.Poza tym ma koncoowki lapek zolte i tez sa to miejsca do gryzienia.
czy to moga byc:alergia,czy swiezb,grzyb jest wykluczony

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Napisz coś więcej. Czy drapała się od początku? Czy drapie się wszędzie? Czy ma jakieś zmiany na skórze np. łupież, strupy(fajnie by było ze zdjęciem)? Kiedy było ostatnie odpchlanie? Co dostaje do jedzenia? Czy ma kontakt z innymi zwierzętami?
Przy świerzbie będą strupy na nieowłosionej skórze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Od jakiś 2-3 tygodni też mamy ten problem. Sucz drapie się jak szalona, poza tym gryzie się (łapy, zadek - najczęściej). Pcheł niestety nie ma, została dokładnie sprawdzona, zakropiona i zaopatrzona w obrożę dodatkowo. Nie ma łupieżu, ba sierść jest w stanie idealnym. Na skórze żadnych zmian typu zaczerwienienie, grudki etc. Sucz jest karmiona od 2 miesięcy Nutrą Nuggets dla aktywnych.
Wet uznał że nic sie nie dzieje, a ja widzę różnicę. Jakieś pomysły??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Od jakiś 2-3 tygodni też mamy ten problem. Sucz drapie się jak szalona, poza tym gryzie się (łapy, zadek - najczęściej). Pcheł niestety nie ma, została dokładnie sprawdzona, zakropiona i zaopatrzona w obrożę dodatkowo. Nie ma łupieżu, ba sierść jest w stanie idealnym. Na skórze żadnych zmian typu zaczerwienienie, grudki etc. Sucz jest karmiona od 2 miesięcy Nutrą Nuggets dla aktywnych.
Wet uznał że nic sie nie dzieje, a ja widzę różnicę. Jakieś pomysły??[/QUOTE]
może byc wiele czynników a może od Karmy sie drapie ?????
zmienic veta isc do innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Weta zmienimy.
Co do karmy to jest problem, bo wszelkie karmy wysokoenergetyczne są na drobiu. Tymczasowo zamówiłam już Pro Plana na łososiu,w zimie jakoś da radę na tym.
Zastanawia mnie totalny brak zmian skórnych.. Może faktycznie sobie coś uroiłam :/[/QUOTE]
nie koniecznie musza byc zmiany skórne mój Fafik nie ma żadnych zmian skórnych jedynie uporczliwe drapani i lizanie łap....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój goldenkowy kundelek, drapie się od ponad tygodnia, i zrobiły musię w jednym uchu krostki, które go swędzą. Myślę , że to uczulenie na nową karmę ( bosh) odstawiliśmy ją w piątek, podobnie jak jogurt naturalny i tran oraz wszelkie przysmaki ( ale na to raczej nie jest uczulony bo zjadał już wcześniej i nigdy się nie drapał), teraz je tylko gotowane mięsko z ryżem ale ucho nadal paskudne i dalej się drapie. Ile dni od odstawienia alergenu powinno mu się poprawić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='xxxx52']Moja mama zabrala rok temu pieska w typie hawanczyk , ze schroniska .Suczka ma roczek jest koloru bialego i sie ciagle drapie.Weterynarz dokladnie ja przebadal ,ale dokladnej diagnozy nie postawil.Poza tym ma koncoowki lapek zolte i tez sa to miejsca do gryzienia.
czy to moga byc:alergia,czy swiezb,grzyb jest wykluczony[/QUOTE]

Mój psiak leczony jest na alergię pokarmową od ponad miesiąca azaczęło się podobnie. Też jest biały, ale to chiński grzywacz pp. Ma również obecnie już roczek :) I też mimo ponad miesięcznego leczenia dalej nie mam diagnozy. Mimo leczenia na alergię "podejrzewamy" z weterynarzem że to jednak będzie prawdopodobnie nie świerzb tylko Chejletieloza bo alergią nie zaraziła by się prawie cała rodzina. Pierw myślałam że drapie się bo pies się drapie...ale obecnie wyglądam gorzej od niego(łatwiej mi jest psiaka upilnować przed drapaniem niż siebie:evil_lol:)Tylko mój psiak ma mnóstwo łupieżu i nim sypie wszędzie naokoło. Jedynym felerem tej diagnozy jest zeskrobina która była dwukrotnie pobierana i wynik był ujemny...więc na razie jest to kolejna z opcji...Czy ktoś wie coś na temat tej choroby a może ktoś miał z nią doczynienia bo to dość rzadka chyba choroba bo ciężko znaleźć jakieś informacje . Wiem tylko że ponoć jest bardziej zaraźliwa od psiego świerzbu dla ludzi(bo na ten temat co informacja to inna) i przede wszystkim jeśli to będzie to to jak to się leczy u ludzi?? Nie znalazłam żadnej wzmianki o leczeniu tego u ludzi więc będę musiała chyba też się leczyć u weterynarza:diabloti:?? Proszę o jakieś informacje i pomoc w tej sprawie bo jak zwykle to bywa dziś jest sobota i do poniedziałku muszę poczekać...a poza tym słyszałam że u dermatologów jest niezła kolejka więc niewiem kiedy się dostanę:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iva76']Mój psiak leczony jest na alergię pokarmową od ponad miesiąca azaczęło się podobnie. Też jest biały, ale to chiński grzywacz pp. Ma również obecnie już roczek :) I też mimo ponad miesięcznego leczenia dalej nie mam diagnozy. Mimo leczenia na alergię "podejrzewamy" z weterynarzem że to jednak będzie prawdopodobnie nie świerzb tylko Chejletieloza bo alergią nie zaraziła by się prawie cała rodzina.[/QUOTE]

Alergia mogła być pierwotną przyczyną problemów na skórze, która przez podrażnienie, uszkodzenia drapaniem otworzyła wrota zakażeniu.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście bierzemy to właśnie z weterynarzem pod uwagę bo ponoć ta choroba psy w tym wieku atakuje zazwyczaj podczas jakiegoś osłabienia czy choroby dlatego dalej ma dietę leki itd...ale niestety póki nie pozbędziemy się tego przykrego skutku który przechodzi na wszystkich domowników to leczenie alergii jeśli takową wogóle ma może być jeszcze trudniejsze. I właśnie tu jest główny problem:( A ostatnia zeskrobina była brana pod koniec tamtego tygodnia jak już wszyscy byliśmy wydrapani więc właściwie powinno wyjść w badaniu...a najgorsze jest to że sam weterynarz twierdzi że już mu się pomysły kończą co do leczenia(miał tez robione badania krwi które wyszły w miarę jak twierdzi) Pierw musimy uporać się z tą "zarazą" a jeśli dalej będzie coś nie tak oczywiście będą testy na alergię.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Martens']Alergia mogła być pierwotną przyczyną problemów na skórze, która przez podrażnienie, uszkodzenia drapaniem otworzyła wrota zakażeniu.[/QUOTE]

... zaczyna się od lizania łap a potem wychodzi cała plaga. Ważne żeby reagować szybko

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam

Mam problem , mój Onek strasznie sie wydrapuje i ma ogromne ilości łupieżu , a włosy z niego lecą masakrycznie , już nie wiem co robic , próbowałam już zastrzyków witaminowych pomogły na chwile , jakies preparaty do psikania na siersc i wcierania w ogóle nie pomagaly , karme zmieniłam na sensitiv dla psów z alergia pokarmowa dostaje ją już jakies 4 miesiące i nadal zero poprawy :/ Neron wydrapuje sie jak opetany i wygryza połyka wypadającą tonami sierśc a pozniej wymiotuje :/ planuje teraz przejsc na barfa ale nie wiem czy mi to wyjdzie wiec może moglibyscie mi cos doradzic ?? nie chce isc kolejny już enty raz do weterynarza i usłyszec że to od tego ze pies jest trzymany w bloku bo milion psów jest trzymanych w bloku i nie linieja tak obficie i nie maja łupieżu <załamka>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']Witam

Mam problem , mój Onek strasznie sie wydrapuje i ma ogromne ilości łupieżu , a włosy z niego lecą masakrycznie , już nie wiem co robic , próbowałam już zastrzyków witaminowych pomogły na chwile , jakies preparaty do psikania na siersc i wcierania w ogóle nie pomagaly , karme zmieniłam na sensitiv dla psów z alergia pokarmowa dostaje ją już jakies 4 miesiące i nadal zero poprawy :/ Neron wydrapuje sie jak opetany i wygryza połyka wypadającą tonami sierśc a pozniej wymiotuje :/ planuje teraz przejsc na barfa ale nie wiem czy mi to wyjdzie wiec może moglibyscie mi cos doradzic ?? nie chce isc kolejny już enty raz do weterynarza i usłyszec że to od tego ze pies jest trzymany w bloku bo milion psów jest trzymanych w bloku i nie linieja tak obficie i nie maja łupieżu <załamka>[/QUOTE]
Mam dokładnie ten sam problem...Pies był już kilkakrotnie odczulany(u różnych weterynarzy),jest na karmie dla alergików,skóa czyściutka,bez żadnych zmian,zaczerwienień,chrostek itp.Już sama nie wiem co mam robić :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Mam dokładnie ten sam problem...Pies był już kilkakrotnie odczulany(u różnych weterynarzy),jest na karmie dla alergików,skóa czyściutka,bez żadnych zmian,zaczerwienień,chrostek itp.Już sama nie wiem co mam robić :/[/QUOTE]

Ja znowu co drugi dzień chodze z nim do weta , musiałam mu zrobić kąpiel w jakimś szamponie na alergie , dostał tabletki i zastrzyki , dzisiaj dostał kolejny zastrzyk i został spryskany jakimś preparetem , nastepna wizyta w srode :/
co prawda nie drapie się juz tak nachalnie i siersci moze troche mniej wypada ale wydaje mi sie ze zastrzyki przestanie dostawac i bedzie od nowa polska ludowa :/

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ja chce umówić się na konsultację dermatologiczną bo dalsze łażenie do weta i faszerowanie psa na zmianę antybiotykiem i sterydem jest bez sensu,skoro u mnie jest identycznie jak u Ciebie-podczas kuracji lekka poprawa,a potem znowu to samo...
U Nerona jest łupież czy mocno przesuszona skóra?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Dlatego ja chce umówić się na konsultację dermatologiczną bo dalsze łażenie do weta i faszerowanie psa na zmianę antybiotykiem i sterydem jest bez sensu,skoro u mnie jest identycznie jak u Ciebie-podczas kuracji lekka poprawa,a potem znowu to samo...
U Nerona jest łupież czy mocno przesuszona skóra?[/QUOTE]

Mi zaproponowano badanie krwi zeby zlokalizowac skladnik uczulajacy ale badanie kosztuje 250 zł , to badanie obejmuje 8 skladnikow jezeli wyjdzie ze nie jest na nie uczulony robi sie kolejne badanie za kolejne 250 zł itd :/
Neron skóre ma w porządku ale ma paskudny łupiez i strasznie wypada mu sierść:/
Jak rano nie odkurze to wieczorem mam dziki zachód w domu , pełno kłebów siersci a w domu jest małe 7 miesieczne dziecko wiec te wlosy sa strasznie uporczywe nie mowiac już o tym ze jak ktos niespodziewanie przyjdzie to pomysli sobie ze jakies brudasy tu mieszkaja :/ i co najwazniejsze Neron tez sie meczy ciągłym drapaniem , czasami jak idziemy na spacer to co chwile siada i sie drapie :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...