Jump to content
Dogomania

Potrzebne DT, DS albo opieka wirtualna dla Aszy i Rudego!!!


Recommended Posts

Wandzia juz napisała wcześniej, że obawia się o siebie i rodzinę. Ja się wybroniłam bo mieszkam na uboczu, jestem obca z daleka i mam tych degeneratów gdzieś, a normalni ludzie we wsi mówią mi każdego dnia dzień dobry.
Może ktoś zorganizuje transport palet z Warszawy. Mój samochód się rozpadl i nie dam rady nawet gdybym bardzo chciała. Siedlce nie sa na końcu świata, to rzut beretem gdyby ktoś z Warszawy się znalazl - najlepiej jakiś dostawczy samochód by się przydał.

Link to comment
Share on other sites

Czy jeśli dostarczymy te palety to ktoś będzie w stanie to sklecić tak aby powstała buda?
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał delegację i przejeżdzając przez Łosice mógłbym podrzucić.

Mógłbym również inne rzeczy, ale pod warunkiem że trafiły by do mnie w poniedziałek do 22:00.

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KropeczkaJ']No to co zrobić?
Pani Wanda pisała, że psy trzeba podkarmić dobrze przed zimą.[/QUOTE]
ale kto będzie dawał karmę tej mini suni?
kto zrobi jej budę?
bo my tu sobie gdybamy a konkretów brak....
tak sie nie robi.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Wandzia juz napisała wcześniej, że obawia się o siebie i rodzinę. Ja się wybroniłam bo mieszkam na uboczu, jestem obca z daleka i mam tych degeneratów gdzieś, a normalni ludzie we wsi mówią mi każdego dnia dzień dobry.
Może ktoś zorganizuje transport palet z Warszawy. Mój samochód się rozpadl i nie dam rady nawet gdybym bardzo chciała. Siedlce nie sa na końcu świata, to rzut beretem gdyby ktoś z Warszawy się znalazl - najlepiej jakiś dostawczy samochód by się przydał.[/QUOTE]

U mnie jak pisałam to nie jest wieś a kilka chałup. Ja jestem obca a oni rodzina. Walką z nimi nic nie zdziałam, bo staną murem. Raz już zagroziłam to nie miałam wstępu na siedlisko i psom pomóc nie mogłam. Poza tym obawiam się o swoje psy, aby nie zostały otrute. Ostatnio córce spłonęła stodoła na zupełnym odludziu. Walka tam to nie tędy droga. Można jedynie psom po cichu pomagać. Na to to zgoda będzie bo czemu nie jak dają to brać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']ale kto będzie dawał karmę tej mini suni?
kto zrobi jej budę?
bo my tu sobie gdybamy a konkretów brak....
tak sie nie robi.....[/QUOTE]

Eniu pojadę na kilka dni i zmuszę sąsiada do zrobienia jej no i dobrze gdyby temu spod tych płytek budy. Tylko czym ocieplić ja. Małą prosiłam męża żeby dokarmiał. Tego na siedlisku nie dam rady dokarmiać, chyba żeby wydzielać karmę sąsiadowi, bo cały worek to jeszcze przehandluje.

Link to comment
Share on other sites

Może zrobić jakąś zbiórkę na styropian, jakiś bazarek na ten cel. Ile tych bud potrzeba bo trudno mi policzyć. Styropian nie jest drogi i może coś gdzieś ogłosić w dziale transport, że potrzebny dowóz palet na trasie Wa-wa Siedlce. Nie możemy tak pisać w jednym miejscu i tylko pisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Może zrobić jakąś zbiórkę na styropian, jakiś bazarek na ten cel. Ile tych bud potrzeba bo trudno mi policzyć. Styropian nie jest drogi i może coś gdzieś ogłosić w dziale transport, że potrzebny dowóz palet na trasie Wa-wa Siedlce. Nie możemy tak pisać w jednym miejscu i tylko pisać.[/QUOTE]

Zaoferowałam swoją pomoc w sfinansowaniu wysyłki palet i zakupie karmy. Kurierem w 1 dzień byłoby to na miejscu. A resztę rzeczy do ocieplenia szybciutko też załatwiłoby się jakoś. A do dziś czekam :( . Osoba, która te budy robiła wie ile materiału potrzeba na 1 budę, Pani Wanda wie ile bud potrzeba. NA CO CZEKAMY???

Link to comment
Share on other sites

Budy robi mój TZ czasami i zapewniam, że wysyłka kurierem się nie opłaca. Buda zrobiona z tych palet to waga ogromna, pewnie 60-70 kg. Bok palety to minimum 80 cm x 60. To nie są sklejki tylko ciężkie drewno. Za przesyłkę materiału na 1 budę można by kupić gotową budę, sprawdziłam to. Czy naprawdę nie ma nikogo kto by poszperał na dogo i popytał o samochód dostawczy - nieduży do przewiezienia tych palet w zamian za zwrot za paliwo. Tak będzie najprościej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KropeczkaJ']witajcie,
weszłam na ten wątek z wątku....boooosze już nie pamiętam z jakiego tyle tej psiej tragedii jest dzięki "ludziom"
ale mam pytanie - czy udało się wysłać palety o których pisałyście? jesli nie to w ramach pomocy mogę to sfinansować.
chciałabym tez pomóc w zakupie karmy dla piesków - tylko jak? wysłac już zakupioną (jaką konkretnie?) czy przesłać pieniążki na konto czyje?[/QUOTE]

Kropeczko dzięki za chęć pomocy. Jeżeli chodzi o karmę to jaką zakupisz to będzie dobrze. W miarę swoich możliwości. Od jakiegoś czasu zamawiałam [B][SIZE=3]ROYAL CANIN CLUB CC-18kg / DOSTAWA GRATIS
[/SIZE][/B]chyba jednak jak pamiętam CLUB HP jest odpowiedniejsza. A teraz udało mi się wylicytować [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1311283694"][FONT=arial, helvetica, sans-serif][SIZE=2]KARMA DLA PSA K-9 MAINTENANCE 20 KG + WYPRZEDAŻ[/SIZE][/FONT][/URL]

[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1311283694"][FONT=arial, helvetica, sans-serif][SIZE=2]Patrzę zawsze, żeby karma była składowo dość dobra , niedroga i dużo
[/SIZE][/FONT][/URL]
Każdą nową karmę wprowadzam stopniowo. Jak mam karmę słabszą to mieszam z lepszą.
A więc jaką kupisz to będziemy ja i psy bardzo wdzięczni

Link to comment
Share on other sites

Tak Wandziu, zauważyłam, że na dogo jest dużo towarzystw wzajemnej adoracji, a jak ktoś działa sam tak jak Ty i jeszcze parę osób to doopa. Właśnie najgorzej mają te osoby samotne bez układów w stowarzyszeniach, fundacjach itp.
Co będzie potrzebne na już dla małej, pewnie odrobaczenie i zaszczepienie no i szukanie domu.
Mogę zrobić allegro jeśli pozwolisz tylko napisz mi czy będzie duża itp. Nawet dziś zrobię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio'][B]Tak Wandziu, zauważyłam, że na dogo jest dużo towarzystw wzajemnej adoracji, a jak ktoś działa sam tak jak Ty i jeszcze parę osób to doopa. Właśnie najgorzej mają te osoby samotne bez układów w stowarzyszeniach, fundacjach itp. [/B]
Co będzie potrzebne na już dla małej, pewnie odrobaczenie i zaszczepienie no i szukanie domu.
Mogę zrobić allegro jeśli pozwolisz tylko napisz mi czy będzie duża itp. Nawet dziś zrobię.[/QUOTE]
nie mogę się z Tobą zgodzic,
np. u Pipi na wątku nie ma wsparcia i zaplecza fundacji, jest kilka osób prywatnych,
ale wieści o psach i każde info mamy na bieżąco, psy mają swoje wątki, są zebrane " do kupy", opisane od A do Z
tu coś działą nie tak,
moim skromnym zdaniem karma Royal dla psa z budy??? który nigdy takiej nie jadl?
lepiej kupic tańsza i leki p/robalom...
no chyba że ta karma ma byc nie dla wiejskich piesków...
a co potem w środku zimy jak karma się skończy? czy on/ona będzie chciał jeśc chleb lub jakies resztki?

Link to comment
Share on other sites

Ok, tylko ja nie chcę w tym wątku dyskutować na tematy poboczne enia, ale uwierz mi, że jest mnóstwo samotników na dogo, którzy mają prawie zero wsparcia. Fajnie jednak, że próbują działać, ja też tak robię - próbuję istnieć ze swoim stadem i pomagać jeszcze innym.

Wanda, daj mi namiary na siebie do allegro i napisz więcej o suczce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']nie mogę się z Tobą zgodzic,
np. u Pipi na wątku nie ma wsparcia i zaplecza fundacji, jest kilka osób prywatnych,
ale wieści o psach i każde info mamy na bieżąco, psy mają swoje wątki, są zebrane " do kupy", opisane od A do Z
tu coś działą nie tak,
moim skromnym zdaniem karma Royal dla psa z budy??? który nigdy takiej nie jadl?
lepiej kupic tańsza i leki p/robalom...
no chyba że ta karma ma byc nie dla wiejskich piesków...
a co potem w środku zimy jak karma się skończy? czy on/ona będzie chciał jeśc chleb lub jakies resztki?[/QUOTE]

Eniu Ty chyba dokładnie nie przeczytałaś co ja napisałam. Ja napisałam po pierwsze, że z każdej będę zadowolona. Po drugie na Borysa są deklaracje 120 zł. Z ich realizacją jest różnie, ale nie najgorzej. Uważam więc, że powinnam mu kupić karmę w ramach tych pieniędzy. Nie chowam nic do kieszeni i nie naciągam na karmę drogą. Szukam po internecie, żeby była dobra, dużo i tanio w przeliczeniu na 1 kg.
Jak się trafi kupuję z wyprzedaży i najczęściej worki po 20 kg.
Ponieważ nie mam czasu na wydzielanie karma Borysa, moich psów więc kupuję trochę lepszej, w granicach 6-7 za kg nie wyżej i trochę tej tańszej i daję wszystkim psom jednakowo (mieszam te karmy), tym moim, Borysowi, Aszce (bez wsparcia) i pozostałym biedom.
Leki przeciw robakom też kupuję. Dobrze, że dzięki miłej dogomaniaczce płacę za nie taniej. Szurka jak była u mnie też jadła dobrą karmę. Kupowałam wtedy Purinę, Bocha, i już nie pamiętam ( musiałabym sprawdzić w notatkach) Jak miałam okazję to kupowałam też z końcówką terminu lub lekko przeterminowaną, ale składnikowo dobrą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Czy jeśli dostarczymy te palety to ktoś będzie w stanie to sklecić tak aby powstała buda?
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał delegację i przejeżdzając przez Łosice mógłbym podrzucić.

Mógłbym również inne rzeczy, ale pod warunkiem że trafiły by do mnie w poniedziałek do 22:00.

TZmestudio[/QUOTE]

Czy ktoś widział ten wpis????
Wanda, czy możesz odpowiedzieć mojemu TZ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Ok, tylko ja nie chcę w tym wątku dyskutować na tematy poboczne enia, ale uwierz mi, że jest mnóstwo samotników na dogo, którzy mają prawie zero wsparcia. Fajnie jednak, że próbują działać, ja też tak robię - próbuję istnieć ze swoim stadem i pomagać jeszcze innym.

Wanda, daj mi namiary na siebie do allegro i napisz więcej o suczce.[/QUOTE]

Nie wiem co o tej małej powiedzieć. Jest strasznie żywa, mały gryzoń (zdążyła już Mimi posłanie pogryźć, buty pochowałam.) Nie mogę ją zmierzyć. Ząbki jak szpileczki. Pewnie około 3 miesięcy. Na dworze się załatwia , ale również w domu zrobiła jedno i drugie. Na spacerze odbiega, ale wraca i drogę już do mieszkania zna. Chyba trzeba poczekać do poniedziałku. Może uda mi się załatwić jakiś transport do weta to zobaczymy co powie. Trzeba ją będzie zważyć, odrobaczyć i zakroplić od pchełek bo się drapie. Zrobiłam jeszcze kilka zdjęć to spróbuję pomniejszyć i wkleić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Czy jeśli dostarczymy te palety to ktoś będzie w stanie to sklecić tak aby powstała buda?
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał delegację i przejeżdzając przez Łosice mógłbym podrzucić.

Mógłbym również inne rzeczy, ale pod warunkiem że trafiły by do mnie w poniedziałek do 22:00.

TZmestudio[/QUOTE]


[quote name='mestudio']Czy ktoś widział ten wpis????
Wanda, czy możesz odpowiedzieć mojemu TZ[/QUOTE]

Zwróćcie uwagę na to i niech ktoś odpowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...