Jump to content
Dogomania

BERNARDYN_pół metra łańcucha_niebo_SZKIELET błaga spojrzeniem o POMOC!!! KIELCE!


zuzlikowa

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sankja']proponuję różaniec odmówić! umówmy się jutro na 15! :D[/QUOTE]

A niech Cię...umówmy się już,że Ty różaniec,a ja poprzestanę na dotychczasowej modlitwie skoro ona choć trochę skuteczna!!!
Może być????

Erka, zlituj się, bo się rzeczywiście zamodlę!!!...hahaha...a Sankja zaróżańcuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'] .......
[SIZE=4]Czy odejdzie nim pozna miłość i uczucie człowieka?[/SIZE]
[SIZE=4]Czy odejdzie nim pozna kogoś kto mógłby płakać po nim i modlić się tymi słowami:[/SIZE]
[B]"Panie Boże, nie jestem aniołem, [/B]
[B]dziś niewielu jest takich na świecie, [/B]
[B]może ci, co na ziemskim padole [/B]
[B]pokochali zwierzęta i dzieci. [/B]

[B]Panie Boże, powiedziałeś „Proście”, [/B]
[B]rzekłeś „Proście, a będzie wam dane”… [/B]
[B]Wiesz, że wczoraj po Tęczowym Moście [/B]
[B]szedł do Ciebie mój pies ukochany? [/B]

[B]Panie Boże, poznasz go z łatwością, [/B]
[B]miał sierść jedwabistą, cztery łapki, ogon, [/B]
[B]proszę, o Panie, zawołaj go głośno, [/B]
[B]bo miał w zwyczaju nie słuchać nikogo. [/B]

[B]Panie Boże, nie proszę dla siebie, [/B]
[B]znajdź mu jakąś osobę przyjazną, [/B]
[B]by głodny i smutny nie był i żeby [/B]
[B]przy kimś bezpiecznie mógł zasnąć. [/B]

[B]Panie Boże, a gdy tak się stanie, [/B]
[B]że i mnie zabrać stąd będzie trzeba, [/B]
[B]pozwól, by wyszedł mi na spotkanie, [/B]
[B]kiedy będę wędrować do nieba... "[/B]
...................
[/QUOTE]


Zuzliku, rozwaliłaś mnie tym wierszem, jest piękny,
kto jest autorem ? Pani Borzymowska ?

To przerażające, jak wiele psiaków nie pozna nigdy, co to znaczy
opieka i miłość, jak wiele odejdzie przeświadczonych,
że wszyscy ludzie są podli. Dlaczego ludzie stwarzają psom takie piekło ?
Jak straszne musiało być życie tego benka...
Tak długo, jak długo ludzie będą myśleli, że zwierzęta nie czują,
tak długo zwierzęta będą czuły, że ludzie nie myślą....
Czekam na wiadomości, mając nadzieję, że nie jest jednak tak tragicznie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Zuzliku, rozwaliłaś mnie tym wierszem, jest piękny,
kto jest autorem ? Pani Borzymowska ?

To przerażające, jak wiele psiaków nie pozna nigdy, co to znaczy
opieka i miłość, jak wiele odejdzie przeświadczonych,
że wszyscy ludzie są podli. Dlaczego ludzie stwarzają psom takie piekło ?
Jak straszne musiało być życie tego benka...
Tak długo, jak długo ludzie będą myśleli, że zwierzęta nie czują,
tak długo zwierzęta będą czuły, że ludzie nie myślą....
Czekam na wiadomości, mając nadzieję, że nie jest jednak tak tragicznie....[/QUOTE]

Nie wiem kto jest autorem! Bico znalazła na dogo i przysłała mi na wątek Berciczka...czytałam i wyłam, a potem dostałam info o tym beniu ...

[B]Dlaczego ludzie stwarzają psom takie piekło ?[/B]
Nie wiem...czasami myślę,że jedynie to nas odróżnia od zwierząt- umiejętność stwarzania piekła... i nie jest to optymistyczna myśl...
Bardzo jednak pragnę, by były nawet pojedyncze sytuacje zaprzeczające temu...i bywają...na szczęście bywają!!!

[B]Czekam na wiadomości, mając nadzieję, że nie jest jednak tak tragicznie.... [/B]
Ja także...ja także...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam wątek tego bidulki bernardyna przywiązanego, chętnie pomogę deklaracją miesięczną 10 zł, skromnie bo mam wspieram jeszcze inne bidulki, ale postaram się wpłacić jednorazowo ze 20, 25 zł. tylko, żeby można go było zabrać i nie było za późno.

Link to comment
Share on other sites

Witam, byłam na miejscu.

Pies na pewno nie wygląda na najszczęśliwszego na świecie. Faktycznie jest chudy, nie ma budy, jest przywiązany do ok. 1,5 metrowego łańcucha.

Ludzie twierdzą, że dostaję dwa razy dziennie jeść, są to resztki z obiadu, kości, gotowana kasza, albo ryż. Pies miał dużą michę z wodą.

Sprawdziłam książeczkę, pies ma ok. 2 lat, ma wszystkie regularnie robione szczepienia.

Ludzie sami zaczęli mówić, że jeszcze muszą mu kupić tabletkę na odrobaczenie, bo tylko kiedyś raz dostał, a teraz coś schudł i to może od tego.

Właściciele psa twierdzą, że pies jest na łańcuchu, ponieważ się teraz budują i nie mają ogrodzenia i pies wyleciałby na ulicę. Kojec i budę mają zrobić w przyszłości.

Pies radośnie podchodził do właściciele, cieszył się, skakał na nich, podawał łapę, na pewno nie jest bity, dzieci [od 12 do 18 lat] twierdziły, że regularnie chodzą z psem na spacery do lasu.

Moim zdaniem to nie jest pies do odbierania, owszem samo trzymanie psa na łańcuchu jest dla mnie nienormalne, ale dojeżdżając do te tego miejsca widziałam wiele burków w gorszym stanie, czy biegające suczki z cieczką a za nimi wataha psów - to jest dla mnie bardziej przerażający widok.

Wczoraj byłam w oczyszczalni pod Kielcami u malutkiej suni, niewiele większej od kota, która rodzi co cieczkę, dodatkowo ostatnio potrącił ją samochód.
Sunia jest nieśmiała, ale po chwili przekonywania wpychała pyszczek pod rękę na głaski. U weta okazało się, że znowu jest w ciąży.
Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jej dt chociaż na 10 dni posterylkowy.....

Wracając do bernardynka Ferdka, jego właściciele to typowa rodzinka wiejska, która nie ma na celu katowania psa, jak np było u Mozarta.
Myślę, że trzeba tam od czasu do czasu pojechać i podpowiedzieć ludziom, np żeby więcej karmili tak dużego psa, czy dopilnować, żeby postawili psiakowi budę z kojcem.

Co do zdjęć ma je w moim szwankującym telefonie i jest problem z ich zgraniem, ale ewab Twój TŻ robił aparatem, może uda Ci się je wstawić??
Zmykam do pracy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']po pierwsze to żaden łańcuch tylko jakaś lekka ale mocna linka....[/QUOTE]

Z dwojga złego to już lepsze rozwiązanie niż łańcuch.
A buda powinna być na cito !!! a nie wtedy kiedy pobudują dom i nie będzie już na co pieniędzy wydawać, to może pomyślą o kojcu.

Link to comment
Share on other sites

Ewab...bardzo proszę o fotki benka!

A tak szczerze mówiąc, nie tak wielki jest koszt zrobienia nawet prowizorycznego mocnego kojca jak się ma do tego i ludzi(przecież tam jest 18latek), a brak budy przy tak paskudnych pogodach też swoje mówi...choć to,że psię ma szczepienia jest dobre,bo sugeruje,że ludzie bedą choć na budę i kojec reformowalni...ale chciałabym też fotki benka zobaczyć...WYBACZCIE,ALE JEŚLI PO BENKU[B] WIDAĆ,ŻE JEST CHUDY,[/B] TO NIE MOGĘ SIĘ PRZESTAĆ NIEPOKOIĆ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']eeech...nie wiem co mam myśleć o tych ludziach...naiwność przemawia, żeby dać im szansę, ale rozsądek pamięta wiele takich historii z dogo...:([/QUOTE]


Ewab...plisssssssssss, wklej proszę fotki...
Wybacz,ale ja ostatnio działam jak...niewierny Tomasz...wklej fotki psiaka...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że musiałyście tak długo czekać. Ja już nie wyrabiam:(

[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/9661/imgp0167.jpg[/IMG]

[IMG]http://img34.imageshack.us/img34/5610/imgp0168if.jpg[/IMG]

[IMG]http://img203.imageshack.us/img203/50/imgp0169z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img818.imageshack.us/img818/6815/imgp0170.jpg[/IMG]

[IMG]http://img18.imageshack.us/img18/1382/imgp0171f.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

on jest "chudy" ... matko .. chciałabym zeby wszystki benki które się znajdują były takie "chude" .... z tego co zrozumiałam państwo dopiero co się tam wprowadzili tak ? dajmy im trochę czasu , widać ze opiekują się psem,wiedzą że trzeba go szczepić, odrobaczać , środki na odpchlenie też dostał ... buda i łańcuch - to jest tragedia , ale dajmy im trochę czasu, naprawdę , nie popadajmy w paranoję , pies jest zadbany - wygląda normalnie ... dałabym państwu 3 tygodnie na zbudowanie kojca z budą porządną ... i za 3 tygodnie jeśli nic się nie zmieni a pies będzie chudł wtedy można coś dalej działać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...