Jump to content
Dogomania

Piknik Agility-24-25 czerwiec 2006/B-stok


Chevers

Recommended Posts

  • Replies 845
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najprawdopodobniej, odwołując wyjazd na Bornholm, się pojawie. Najpierw oczywiście musze spytać Szanowną Panią Trener, czy z moim poczatkującym psem, to w ogóle warto jechać, ale penie pojadę.
Czy w zerówkach może być koło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'](chociaz szczerze mowiac nie rozumiem, dlaczego nie ma kola, bo nie uwazam tej przeszkody za trudno, ale to tylko taka moja mala dygresja wieczorowa pora)[/quote]
Koło to naprawdę trudna przeszkoda.

Link to comment
Share on other sites

problem nie polega na trudności tej przeszkody, tylko w tym, ze Negra w życiu nie widziała tego na oczy. A do zawodów zostały nam dwa treningi, a to trochę mało czasu, żeby powtórzyć wszystko, nauxczyć pańcię regulaminu i nauczyć się nowej przeszkody. :evil_lol:

[B]Pati[/B], zgadzam się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A moja obserwacja jet taka, ze [B]wszystkie przeszkody sa banalnie proste![/B]
Trudne jest jedynie polaczenie ich w jeden parkur!!!:evil_lol:[/QUOTE]

I wszytsko jasne :D
Natomiast co do trudnosci przeszkod: uwazam, ze wlasciwie tylko hustawka i slalom sa trudniejszymi przeszkodami, gdyz pies musi sie nauczyc dobrze techniki pokonywania tych przeszkod. Ale to taka moja druga dygresja dzisiejszego wieczoru :D

Link to comment
Share on other sites

Bo Saba jest z tych psow, ktore za wszelka cene ida na latwizne :evil_lol: Poza tym, mi nie chodzi o pilnowanie, a o sama trudnosc nauczenia tej przeszkody. Ja np musze pilnowac Bugi, zeby robila slalom do konca, co nie znaczy ze nie potrafi pokonac tej przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']O ile wiem, to Cavano ma kolo od samego poczatku, wiec w czym problem? :niewiem:[/quote] To może ja chodze do jakiegoś innego Cavano :???:
My, w każdym bądź razie, koła nie robiłyśmy. (wiesz, grupa specjalna ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']psom dość czesto długo zajmuje załapanie że zewsze trzeba skakać przez środek.[/QUOTE]

Hmmmm, nie zauwazylam. Moze to kwestia tez sposobu nauki. Ja nie pozwalam psu popelnic bledu. Czyli dopoki nie jestem pewna, ze pies wie, ze skacze sie przez koleczko, a nie bokiem, zawsze jest osoba, ktora "asekuruje" i nie pozwala psu skoczyc nie tam gdzie trzeba. W ten sposob pies nie nauczy sie, ze mozna pokonac przeszkode bokiem. Oczywiscie wpadki sie zdazaja mimo tego, ale raczej sa podyktowane zlym wycelowaniem w opone, niz nie rozumieniem sposobu pokonywania przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

Nie mowie, ze zle, tylko inaczej (chociaz nie wiem, jak u was uczycie) Niektorzy szkolac psa pozwalaja mu popelniac blad, ktory nie jest nagradzany i pies sam dochodzi do tego, jakie zachowanie skutkuje nagroda. Inni nie pozwalaja psu popelniac bledu, aby nie uczyl sie, ze sa jakies inne sposoby wykonania danego polecenia. Co kto lubi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stereo']To może ja chodze do jakiegoś innego Cavano :???:
My, w każdym bądź razie, koła nie robiłyśmy. (wiesz, grupa specjalna ;))[/quote]

chodzisz do wlasciwego Cavano! ;) kolo faktycznie w garazu stoi ale Ela ustalila ze grupa poczatkujaca go nie cwiczy. macie i tak wiele innych przeszkod do opanowania i uczycie sie pokonywania ich po kolei. w zerowkach kola nie ma wiec nic nie szkodzi jak zaczniecie sie go uczyc bedac w grupie sredniakow! :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba'][quote name='saJo'](chociaz szczerze mowiac nie rozumiem, dlaczego nie ma kola, bo nie uwazam tej przeszkody za trudno, ale to tylko taka moja mala dygresja wieczorowa pora)[/quote]Koło to naprawdę trudna przeszkoda.[/quote] Mnie też zdziwiło, że w zerówce nie ma koła, a za to jest miękki tunel, który dla moich PSów jest jedną z trudniejszych przeszkód.
Osobiście uważam, że koło jest łatwiejsze (i to mimo, że mojej Sabie też zdarza się pokonywać je byle jak, obok lub nad oponą)
[COLOR=LightBlue].[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='campanulla']chodzisz do wlasciwego Cavano! ;) kolo faktycznie w garazu stoi ale Ela ustalila ze grupa poczatkujaca go nie cwiczy. macie i tak wiele innych przeszkod do opanowania i uczycie sie pokonywania ich po kolei. w zerowkach kola nie ma wiec nic nie szkodzi jak zaczniecie sie go uczyc bedac w grupie sredniakow! :p[/quote]
Mi tak strasznie się do tego nie spieszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...