Jump to content
Dogomania

alano


benia

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Beniu nie sadze aby jak narazie ktos sie znalazl kto posiada takowego psa.....Jest to rasa malo popularna jeszcze w Polsce sprowadzona bodajze pod koniec lat 90 tych (a przynajmniej wtedy pierwszy raz sie natknelam na jakakolwiek wzmianke o nich) .....To wprawdzie nei przeszkadza aby ukazywaly sie ogloszenia w stylu "Alano,bez rodowodu po rodowodowych rodzicach,championach (?!) "itp itd

Link to comment
Share on other sites

A może ktoś mnie wytłumaczy, czym różni się alano od psa kanaryjskiego?

Bo bardzo mnie to frapuje. :lol:

Gosia

Zastosowanie i pochodzenie podobne, nawet korzenie, ale różnice choćby w budowie spore. Alano powinien być podobnego wzrostu do psa kanaryjskiego, ale znacznie lżejszy (alano pies do ok 40 kg, presa canario, minimum 50, średnio kolo 60+). Niektóre z tych pokazanych w alano.pl egzemplarzy baaardzo przypomina kanarka.

Link to comment
Share on other sites

jak sobie "chodziłam" po różnych stronkach w poszukiwaniu alano to natrafiłam na różne egzemplarze... niektore przypominaja "wyrośnięte" ast... niektóre maja mordki bardziej jak cane corso...

Mam rozwiązanie... sami sobie zrobimy alano... kryjąc Benię Bosstonem :D . A jak ktoś nie będzie chciał Alano to powiemy, że to Bandog :wink:

Link to comment
Share on other sites

a ja czytalam ze do 72 srednio 70 :lol:

To moze zrobimy wlochatego alano i Bossa pokryjemy Cerrym ? :wink:

Zaznaczam Bossa nie Benie :fadein:

:o No wiesz co? Nie wiedziałem, że takie rzeczy Ci chodzą po głowie.

Hehehe... zapytam BT, ale nie wiem czy mu się pomysł spodoba... :D Mam wątpliwości! 8)

Wzorzec Alano hiszpańskiego klubu tej rasy http://www.perroalano.com/standard.htm

Link to comment
Share on other sites

Bleeee... I po co tworzyć kolejne rasy, które są podobne do innych jak dwie krople wody?

Z tego, co pamiętam, to nazwa "alano" była używana do określenia molosowatego psa, od którego pochodzi większość dzisiejszych ras molosów.

Buldogu- :P

Zaglądałam na tę stronę jeszcze kiedyś, kiedyś. I nawet napisałam do nich maila, ale nie raczono mi do dzisiaj odpowiedzieć. :x

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Bleeee... I po co tworzyć kolejne rasy, które są podobne do innych jak dwie krople wody?...

To nie jakaś tam nowa rasa, nikt jej nie stworzył dla własnego widzi mi się. To są starożytne psy, które istnieją jeszcze dzięki pracy grupki fascynatów! Zapytałbym raczej po co tworzy się np. miniaturki yorków??!! Ale po co... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bleeee... I po co tworzyć kolejne rasy, które są podobne do innych jak dwie krople wody?

to zalezy, na jakie patrzysz - do kogo alano jest podobne "jak dwie krople wody"?

ale alano, nie te psy ze stronki Hektora.

Z tego, co pamiętam, to nazwa "alano" była używana do określenia molosowatego psa, od którego pochodzi większość dzisiejszych ras molosów.

byly rozne.

alaunt zdaje sie tez - teraz nie pamietam.

a cala spora grupe psow nazywano "bulldog", inna "mastiff"? no i co z tego? :niewiem:

Buldogu- :P

Zaglądałam na tę stronę jeszcze kiedyś, kiedyś. I nawet napisałam do nich maila, ale nie raczono mi do dzisiaj odpowiedzieć. :x

Gosia

to bardzo niegrzecznie z ich strony.

ale moze nie rozumieli po polsku?

;)

Link to comment
Share on other sites

Wyglądają raczej jak niedobitki tego, czego nie użyto do hodowli kanaryjczyka, a nie jak starożytna rasa.

(sorry Buldog :D ) Gosia, czy np Buldogi wyglądaja wg Ciebie jak niedobitki tego czego nie użyto do stworzenia terrierów typu bull?!

Dogo Canario i Alano to dwie różne rasy. Kanarek ma sporo cech tamtego, ale czy to oznacza, że jedna z nich nie ma prawa istnieć?!

A tak na marginesie, dla mnie one nie są do siebie podobne, jak 2 krople wody! :lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...