Jump to content
Dogomania

Filip odebrany z meliny, co teraz??? DT!


kaja555

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Klaudus__'][I]Bardzo się cieszę,że Filipek jest już bezpieczny - niestety kolejny przykład na to,że wizytaprzedadopcyjna jest niezbędna i należy tego przestrzegać jak przykazań...
Ten psiak nie prosił się ani na świat,ani do tego domu...
Nie należało Go wydać w pierwsze lepsze ręce.

Poza tym - podziękowania (poza policją) należą się Przystani Ocalenie,że nie zlekceważyli błagania kobiety przerażonej kolejnym psiakiem...
Bez Ich ingerencji nawet nie byłoby wiadomo,że kolejny psiak może wylecieć oknem...

Oby teraz Mu się szczęściło...
I łapka żeby wyleczona została.Bo nie ma tego na własne zawołanie...
Tylko przez czyjąś bezmyślność :roll:
[/I][/QUOTE]

Podziękuj Przystani w naszym imeniu. My robimy wizyty przedadopcyjne, a na akcji w ciągu dnia nie da się jednocześnie iść z psem do nowego domu, dlatego wszystkie są póżniej sprawdzane. Dom Filipka był jedynym, który nie odbierał telefonów i było to bardzo niepokojące. Z samego zachowania czy mieszkania, nie dało się wyczytać, że mają "taką historię."
Szkoda że ta rodzina nie była bardziej "znana" w Tychach, od razu wiedzielibyśmy, że nie mogą dostać ZADNEGO zwierzaka. Cały blok ludzi wiedział o nich, a tylko jedna osoba odważyła się na anonim.

Niedawno w telewizji pokazywali program o kilkuletnim dziecku pobitym na śmierć, całe osedle wiedziało, że chłopczyk był bity i przez długie miesiące nie reagowali, ani pomoc społeczna ani policja nie wiedziała, że coś się dzieje. Dziecka nie uratowano :(

Link to comment
Share on other sites

[I]Dobrze,że ta kobieta miała na tyle serca i odwagi - bo jak wiemy - Ci ludzie zaszczuli cały blok...
Wiadomo,że każdy ma inne podejście do "akcji adopcyjnych"
Ja też w kilku uczestniczyłam.
Jedne mi się podobały - inne nie.
Ja osobiście nie wydawałabym psów na akcji.
Jeżeli ktoś się w jakimś psiaku zakochał - nie będzie miał nic przeciwko wizycie przedadopcyjnej, np. następnego dnia.
W obecności całej rodziny - a jak zrezygnuje zaraz,albo w trakcie - odpadnie kolejna osoba u której pies byłby tylkio impulsem... Chwilką słabości "Oooo będziemy mieli pieska!"
I jestem przekonana,że o wiele mniej psów wracałoby z takich akcji, bo taka decyzja byłaby przemyślana.
A pies przecież ten jeden dzień poczeka jak czekał już tyle lat...
Bo nie chodzi o wydanie jak najwięcej psów dla statystyk, tylko wyszukanie Im najlepszej rodziny jaką mogą dostać...

Mniejsza o to.
Trzymam kciuki za Filipka.
Bo piękny Murzynek z Niego ;)[/I]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Toba absolutnie Kaludus. Wydawanie psów na akcji jest bezsensowne tym bardziej że zabierając psa czy kota od ręki, potencjalny własciciel nie ma ani smyczy ani obroży ani legowiska ani czasami nawet psiego czy kociego jedzenia.Te rzeczy też kosztuja i zaczynają się schody, szczeniak zaczyna popiskiwać w nocy, dorosły pies ze schroniska sika a kot zaczyna czepiać się firanek, więc jakie wyjście ? wywalić a co ! Nie wiem czy to tutaj wypowiadałam się jak to ludzie są nie doinformowani, umowa adopcyjna ich przeraża a wizyta przedadopcyjna odstrasza, to tak w skrócie.
Filipek trzymaj się !

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, wszystko co piszecie to prawda i zwierzaki nie są wydawane bez umów, były zawożone na drugi dzień, ale nie wiem czy akurat na tej akcji, bo w niej nie uczestniczyłam

wierzcie mi, że osoba zajmująca się tymi adopcjami robi to od co najmniej 5 lat i nie łatwo ją przekonać, że jest się odpowiednią osobą do adopcji

nic się nie robi dla statystyk a ta kobieta z córką jeszcze nie jednego nabierze tylko może w innym mieście

Link to comment
Share on other sites

Kochani jak możecie to podnieście od czasu do czasu bazarek na trzy psiaki ze schroniska w Tychach, które są w hoteliku u ZuziM. Brak kasy na utrzymanie psiaków bo deklaracje niestety trochę się wykruszyły, a nowych brak :-(
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/190315-Ciuszkowy-bazarek-na-quot-tyszaki-quot-brakuje-im-na-hotelik-do-15.08.2010-godz.-24.00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mada napisała:

[INDENT]Tekst o Filipku:

[B]Człowiek ma władzę nad wszelkimi zwierzętami. Może zamknąć w klatce, może wyrzucić, zabić, okaleczyć, kontrolować ich rozród, głodzić. Człowiek może też przygarnąć, dbać, opiekować się, karmić, głaskać i udostępnić kawałek swojego tapczanu. Człowiek może nienawidzić, bądź kochać...
Nie kochać Filipka się nie da! To uroczy piesek, pełen wdzięczności za okazane serce, bardzo kontaktowy, dojrzały, przesympatyczny przyjaciel na czterech łapkach!
Schronisko jest dramatem dla psa pełnego wrażliwości! Filipek spędził w nim ok. 4 lata. Pośród ponad setki psów, nasz Filip nie miał szans na dom... Nie miał, do czasu, kiedy doczekał się spacerków.
Znalazł dom i wydawało się, że już wszystko będzie dobrze, pięknie, że Filipek będzie szczęśliwy przez drugą połówkę swojego życia.
Niestety pozory mylą. Właściciele Filipka nie chcieli odebrać od nas telefonu, nie odpisywali na sms-y. Dostaliśmy sygnał, że to zły dom... Okazało się, że nasz kochany trafił do domu, gdzie panuje potworna atmosfera, gdzie zwierzęta traciły już życie. W mig pojechaliśmy po psa. Filip na nasz widok ogromnie się ucieszył! W tym domu nie miał nawet swojego posłanka, tylko kawałek szmaty... Piesek kuleje na łapkę, nie wiadomo co jest tego przyczyną... Czeka go rentgen i odpowiednie leczenie.
Szukamy dla cudownego Filipka domu, nowego, prawdziwego, spokojnego domu, który szuka psa 'przytulanki', łagodnego i bardzo oddanego człowiekowi przyjaciela! Psa średniej wielkości, bez problemów behawioralnych, oraz pielęgnacyjnych.
Na obecną chwilę sytuacja jest tragiczna, ponieważ nie mamy gdzie umieścić biednego Filipka! Poszukujemy chociażby domu tymczasowego!
Filip jest jednym z tych psów, które prezentują psi, smutny los, jako przekochane czworonogi, które za okazaną miłość są w stanie skoczyć za Tobą w ogień! Pomóż uwierzyć temu psu, że cuda się zdarzają również w jego przypadku...
Filipek jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Łapka będzie leczona. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kochany Filip trafił w Twoje ręce. Pomóż!
Kontakt w sprawie adopcji: 601-294-064.[/B] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polubek']no nie ciotki i wujkowie czy ja mam się na was obrazić?

prawie cała ekipa tutaj tylko mnie nie było no chyba że już wykluczyliście mnie ze swojego grona to co innego:obrazic::evil_lol:[/QUOTE]
Cioteczko[B] polubek[/B] wykluczyć Ciebie????????? Nigdy w życiu!!!!!!!!! Ot, skleroza zwykła - błagamy o wybaczenie :modla::modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polubek']no doboobla dooobla ale żeby mi to było ostatni raz :zly7: :diabloti:
a to dlatego że nie miałam czasu od tej nieszczęsnej sesji przesiadywać na dogo[/QUOTE]
I my nie chcieliśmy zawracać Ci głowy :lol:. A jak tam sesja? Ale ponieważ krzyczysz głośmo to obiecujemy - masz nieustający abonament na wszystkie nowe wątki tyszaków:lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']I my nie chcieliśmy zawracać Ci głowy :lol:. A jak tam sesja? Ale ponieważ krzyczysz głośmo to obiecujemy - masz nieustający abonament na wszystkie nowe wątki tyszaków:lol:.[/QUOTE]


a niestety zostało co nieco na wrzesień, potem mama była w szpitalu, system mi nawalił w kompie same przeciwności losu, ale wszystko wraca do normalności powoli bo powoli ale wraca

a abonament swoją drogą ja nie ustępuję łatwo ja chcę mieć wyłączność :diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polubek']a niestety zostało co nieco na wrzesień, potem mama była w szpitalu, system mi nawalił w kompie same przeciwności losu, ale wszystko wraca do normalności powoli bo powoli ale wraca

a abonament swoją drogą ja nie ustępuję łatwo ja chcę mieć wyłączność :diabloti: :diabloti: :diabloti:[/QUOTE]
To we wrześniu będziemy trzymać kciuki - bardzo mocno!!! Wyłączność to możesz mieć ale taką troszkę ograniczoną - wraz z innymi miłośnikami tyszaków bo na szczęście nazbierało się ich już troszkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...