Jump to content
Dogomania

Wątroba. Doradzicie coś innego?


Shel

Recommended Posts

Bo dla mnie w ogóle stosowanie jakiejś dziwacznej karmy przy chorobach serca zalatuje paranoją. No ok, mało sodu przy podwyższonym ciśnieniu, słabym krążeniu - no ale co poza tym?
Schorzenia przewodu pokarmowego, metaboliczne, alergie pokarmowe - ok, dieta jest tam bardzo ważna, ale choroby serca? No ale jaka kasa dla koncernu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

zapisuję sobie, żeby nie zgubic wątku :-) i lece przeczytać jeszcze raz, mój portfel odetchnął z ulgą, że nie jestem skazana tylko na RC. Tak jak piszesz Martens, w RC Hepatic i białka i tłuszczu jest po 16%. To dla watrobowców, z tego wynika, dobra będzie karma z takimi poziomami b/t.

Link to comment
Share on other sites

a jaką konkretnie karmę? a czym one się różnią? bo się na tym nieznam, i sądziłam, że jeżeli jest porównywalny poziom białka/tłuszczu w różnych karmach, to są one (karmy) porównywalne, ale widać myliłam się. Na opakowaniu RC doczytałam tylko, że jest to białko "wysoko przyswajalne" cokolwiek to znaczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moim zdaniem najlepiej jak weterynarz dobierze pieskowi karmę. Wtedy ma się pewność, że będzie ona pozytywnie wpływała na stan zdrowia psiaka. Moim zdaniem nie ma co eksperymentować z karami i po prostu lepiej udać się do kogoś kto się na tym naprawdę zna.

Link to comment
Share on other sites

No to zależy, bo weci dietetykami niestety nie są i zwykle polecają, to co mają na półce w gabinecie... W przypadku Royala to Hepatic praktycznie z samych roślin, a w cenie najdroższej cielęciny :razz:

Kajusza, w kwietniu musiałam przeoczyć wątek; moja sunia w tej chwili je bezzbożowego Wolfsbluta Dark Forest z dziczyzną (20% białka, 10% tłuszczu) i bardzo jej służy; to najlepsza karma jaką mieliśmy od czasu choroby ;) A moi weci nawet o niej nie słyszeli :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja od ok. 1,5mesiąca daje Wedze Trovet Hepatic, i bardzo jej służy - chętniej go je, przytyła (a je mniej niż norma przewiduje) i wg mnie teraz ma dobrą kondycje. Leków już też nie musi brać :-) We wrzesniu ide na kolejną kontrolę i mam nadzieje, że będę mogła odstawić karmę wet. Chciałabym przejśc z nią na barfa, ale mam różne obawy. Jak nie wypali to chyba próbuję tą którą polecasz :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...