Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

Stworek poz.8035 to mały, młody piesek, który do naszego schroniska trafił 13 lipca 2012 roku wraz innymi pieskami odebranymi ich właścicielce. Stworek jest bardzo miłym i wesołymi psiakiem psiakiem, chyba najbardziej oswojonym z całej piątki.
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-urR-nqetuHs/UA1BPRFPVQI/AAAAAAAAzeY/XYmHsBkpG3g/s512/8035%253BStworek%252Cjpg.jpg[/img]

Bujdka poz.8036 to nieduża, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z ul. Władysława wraz z innymi pieskami odebranymi właścicielce :-( Bujdka jest trochę nieufna w stosunku do ludzi, dlatego potrzebny jej własciciel z dużym sercem, który poradzi sobie z taką psinką :)
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-zf5QQcgVxa4/UA1BqCPKJ4I/AAAAAAAAzeo/LtMUSNoJHXo/s640/8036%253B%2520Bujdka.jpg.jpg[/img]

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-C___uIa2Fh4/UA1BrYkmIpI/AAAAAAAAzew/WM_Z130V8VE/s512/8036%253BBujdka.jpg.jpg[/img]

Mrużka poz.8037 to mała, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z ul Władysława wraz z innymi psiakami odebranymi ich właścicielce. Mrużka była w najgorszym stanie z tych psiaków, ale teraz już powoli dochodzi do siebie, chociaż jak widać na zdjęciu jeszcze trochę potrwa zanim zacznie dobrze wyglądać. Mrużka to kochana, spokojna i grzeczna sunia, chociaż widać, że do nowo poznanych osób podchodzi z dystansem.
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-O3P-rGKNIDQ/UA1B6SdHtaI/AAAAAAAAzfg/QlcR3QYd60U/s640/8037%253B%2520Mru%25C5%25BCka.jpg.jpg[/img]

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-Yo7cBwel5f0/UA1B7khM4kI/AAAAAAAAzfo/AsCSIm5cp3g/s512/8037%253BMru%25C5%25BCka.jpg.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema poz.8038 to mała, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z Pętli Tramwajowej w Zabrzu - Zaborzu gdzie biegała wystraszona między tramwajami. Nema to jest spokojna, ułożona i bardzo lubi przytulać się :)
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-9qh9VJ-Y76g/UA1COrizgZI/AAAAAAAAzgc/ULEXwcj4yTE/s512/8038%253BNema.jpg.jpg[/img]

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-3lAuEQXsgC0/UA1CMiEfv5I/AAAAAAAAzgQ/W7RkB9EYyYA/s512/DSC_0161.jpg[/img]

Niuniek poz.8049 to mały, młody psiak, który do naszego schroniska trafił 19 lipca 2012 roku z ul. Kossaka. Niuniek to bardzo wesoły i energiczny psiak, który uwielbia chodzić na spacery i kocha towarzystwo ludzi, ale też innych piesków ;)
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-lZ1HSoQqbU0/UA1CckzoHhI/AAAAAAAAzgw/9dCxE6SPxpc/s512/8049%253B%2520Niuniek.jpg.jpg[/img]

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-MEhSGzrzjNE/UA1CdnP3X_I/AAAAAAAAzg4/URxhCYiblbg/s512/8049%253BNiuniek.jpg.jpg[/img]

Eliza poz.k-1947 to kotka, która trafiła do nas 17 lipca 2012 roku z ul. Kossaka (na rogu z ul. Mrozka) po tym jak anonimowa osoba zgłosiła, że dzieci bawią się przerażoną kotką i noszą ja tam i z powrotem. Póki co Eliza jest u nas króciutko, ale wygląda na bardzo łagodną i miłą kicię :)
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-78vjlAA_3J0/UA1EYUVC2VI/AAAAAAAAzio/XWL-m1A-_Bs/s512/k-1947%253B%2520Eliza.jpg.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']Zrobię 2 psom tablicę, potem napisze które w ogóle na tablicy ode mnie są.

[B]Mysiu[/B], a powiedz mi, które psiaki w psitulu potrzebują najpilniej do [B]DT [/B]?[/QUOTE]

A jakie to miało by być DT? Takie bardziej nastawione na pracę z psiakiem? Czy raczej dla jakiegoś dziadziusia? W jakie warunki? Inne zwierzaki? Dzieci?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']A jakie to miało by być DT? Takie bardziej nastawione na pracę z psiakiem? Czy raczej dla jakiegoś dziadziusia? W jakie warunki? Inne zwierzaki? Dzieci?[/QUOTE]

Najlepiej żeby to był nieduży pies (do kolana) bo w domu są już dwie suki.
Dzieci brak, najmłodsza ma 18 lat, druga córka już się wyprowadziła.
Mieszkanie z przydomowym ogródkiem w którym cały dzień buszują suki poza tym długie kilku godzinne spacery. W domu byłby sam z sukami ok 2h dziennie, rano.
Pies dorosły, ale nie dziadek ze względu na aktywny tryb życia właścicieli. Zależy jakie są do pracy bo jeśli takie które nie tolerują innych zwierząt no to odpada...

[B]psy na tablicy:
[/B]Hagrid, Dorkins, Malwinka, Akiro, Alpina, Mudik, Kato, Obsesja, Laos, Riszo, Pikselek, Ibis, Kames, Keni, Impo, Segros, Hato, Kaprio, Jager, Leon, Kropek, Żelek, Max, Fistaszek, Filipinka, Mates, Josza, Dżoplin, Sarabi, Kulek, Odin, Haret, Wimbo, Majk, Dżuno, Szenzi, Derta, Berno, Faraon, Four, Czaruś, Florek, Obsesja, Duduś, Estera.

Edited by agumka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Eeee tam, to szczegół. :diabloti: Ja mam 3 sunie i wszystko gra! Dwie sie razem wychowaly od malego, ale moja ostania sunia dolaczyla do nich jak tamte mialy po 3 lata, a ta nowa juz ok. 8 lat. :)[/QUOTE]

wiesz, jak chcą psa, to trzeba znaleźć psa, może jak Mysia żadnych nie poda to spróbujemy przekonać do Paury:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Ale Paurę zawsze można zaproponować, przedstawić jej historię, może ujmie za serce, tym, że siedzi w schronie już 6 lat....[/QUOTE]

Dobrze, napisałam, że jak nie wyjdzie żaden pies, to zaproponuję Paurę, ale nie będę na siłę proponować suki skoro chcą psa :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']gudzik, a jak tam Horacy się sprawuje? :)

[/QUOTE]
Czesiek to cień moich rodziców, chodzi za nimi krok w krok. JEst bardzo grzeczny, nie brudzi, ładnie chodzi na smyczy i po kapieli i wyczesaniu robi furrorę swoimi uszami briarda ;) Udało mu już też wygrysć klamkę w drzwiach, ale poprostu tęskni za rodzicami gdy wychodzą do pracy. Ogólnie - cud pies :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']Dobrze, napisałam, że jak nie wyjdzie żaden pies, to zaproponuję Paurę, ale nie będę na siłę proponować suki skoro chcą psa :p[/QUOTE]

A jak Paura nie moze byc, to moze Liderek? On tez juz dlugo tkwi w schronisku. :-( Oczywiscie ja tu nie decyduje, tylko sobie tak glosno marze. :)

Link to comment
Share on other sites

Poczekajmy na razie na głosy Mysi, ona zadecyduje ;-)

Lider : "[COLOR=#333333][FONT=Verdana][U]Nie toleruje wszystkich psów, dlatego wolałby mieć swojego właściciela na własność.[/U]"
no właśnie...

[/FONT][/COLOR]

Edited by agumka
Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=comic sans ms][SIZE=2]Dziś za TM odszedł Frędzel z domu tymczasowego we Wrocławiu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=comic sans ms][SIZE=2]Okazało sie ze Frędzel miał zaawansowaną cukrzyce. A sterydy i cukrzyca się wykluczaja... 8 letni Frędzluś po 7 latach w schronisku przez pół roku mógł poczuć co znaczy mieć prawdziwy dom ![/SIZE][/FONT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][FONT=comic sans ms]
[/FONT]
[/FONT][/COLOR]
[IMG]http://przeklej.net/uploads/image/13432217251633343611592072841211396210735n.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[B]Mysiu [/B]co znaczy, że Odin "[COLOR=#333333][FONT=Verdana]z ludźmi też nie miewa żadnych sprzeczek - chociaż raczej nie pozwoli sobie na wszystko." i czy wiesz może jaki stosunek do kotów ma Odin?
I w ogóle jaki on jest...?[/FONT][/COLOR]

Edited by agumka
Link to comment
Share on other sites

AKTUALNOŚCI 20-26.07.2012

Do schroniska przyjęliśmy 13 piesków - 9 z interwencji, 3 przyprowadzone przez osoby prywatne i jeden zwrócony z nieudanej adopcji.
Z interwencji przyjechały do nas: piesek staruszek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami z dzikich ogródków działkowych za ul. Lelewela, suczka szczenię brązowe z ciemnym nalotem z ul. Szczęść Boże, piesek mały czarny lekko podpalany trochę jamnikowaty z ul. Krasińskiego, suczka średnia czarna-podpalana z ul. Szybowej, pies owczarek niemiecki czarny podpalany z ul. Krawczyka, pies dość duży czarny z białymi dodatkami szorstkowłosy z ul. Słowackiego, psiak mały czarny szorstkowłosy z ul. Stalmacha, piesek mało-średni czarny podpalany z średnim włosem z ul. Wojciecha, młodziutki piesek mały czarny-podpalany krótkowłosy, którego ktoś pozbył się przywiązując go do drzewa w lasku przy ul. Hagera.
Do schroniska zostały przyprowadzone: suczka mała jasnobrązowa z ciemnym grzbietem długowłosa znaleziona na Placu Teatralnym, piesek szczenię brązowy z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Strażackiej i piesek biały kudłaty z ul. Mrozka.
Niestety z adopcji po tygodniu wróciła sunia szczenię (8031) :-(
Do swoich właścicieli wróciły trzy psiaki :) Roksi (8053), która trafiła do nas z ul. Szybowej, Szarik (8058 ), który trafił do nas z ul. Krawczyka i Nuka (8059), która trafiła z ul. Kossaka.
Do nowych domków trafiło 11 piesków. Sewuś (7761), Romiś (7841), Malinka (8040) i Pomarańczka (8025) trafiły do mieszkań w Zabrzu :) Misiu (7884) i Piorun (7644) do mieszkań w Bytomiu, Oliver (8055) do mieszkania w Gliwicach, a Jagódka (8045) do domku z ogrodem też w Gliwicach. Skorda (7795) zamieszkała w domku z ogrodem w Chełmie Śląskim, Nafta (7988 ) w domku z ogrodem w Lubszy Śląskiej, a suczka szczenię (8051) też w domku z ogrodem, ale aż Krzyżowie.
Do schroniska przyjęliśmy 7 kotków. Pięć czarnych maluszków trafiło do nas z ul. Jordana, kotka biało-czarna z ul. Bytomskiej i kocurek czarno-biały z ul. Leszczynowej.
Tylko jeden kotek został adoptowany: Gadżet (k-1928 ) trafił do mieszkania w Rudzie Śląskiej.
Na szczęście żaden z naszych podopiecznych nie odszedł za Tęczowy Most.
Otrzymaliśmy dary od Pana Alfreda, Pani Lidii, Pana Karola, Pani Kariny i Pani Kasi oraz od Stowarzyszenia Guido :)) Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Bardzo lubiłam Frędzlusia. Przykro mi strasznie :( W sumie śmiesznie, że ta cukrzyca tak późno wyszła, przecież on miał tyle badań robionych. Może objawy miał nietypowe.[/QUOTE]

Mnie też zszokowała wiadomość o Frędzlu. Tak im się dobrze zapowiadało, na "żyli długo i szczęśliwie", szkoda ... :(
Ale Ola już podjęła decyzję, że jak wróci z wakacji 15.08 jedziemy do Psitula i bierze psa ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kochani ja aktualnie jestem na necie tylko z doskoku i tak raczej jeszcze będzie co najmniej do końca przyszłego tygodnia...


[quote name='agumka'][B]Mysiu [/B]co znaczy, że Odin "[COLOR=#333333][FONT=Verdana]z ludźmi też nie miewa żadnych sprzeczek - chociaż raczej nie pozwoli sobie na wszystko." i czy wiesz może jaki stosunek do kotów ma Odin?
I w ogóle jaki on jest...?[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Ta Pani do mnie dzwoniła, na tyle ile się dało odpowiedziałam jej na wszystkie pytania :) stwierdziła, że przemyśli to jeszcze ;)

[quote name='malawaszka']Mysia jest jakieś zainteresowanie Dorkinsem czy ogłaszać?[/QUOTE]

Na Waszej stronce wypatrzyła go bardzo fajna rodzinka, byli już na spacerku z nim i są zdecydowani :) W środę mały ma kastrację, a potem idzie do domku :)

[quote name='agumka']Mnie też zszokowała wiadomość o Frędzlu. Tak im się dobrze zapowiadało, na "żyli długo i szczęśliwie", szkoda ... :(
Ale Ola już podjęła decyzję, że jak wróci z wakacji 15.08 jedziemy do Psitula i bierze psa ;-)[/QUOTE]

To bardzo przykra wiadomość, zaszokowała nas wszystkich :-(

[quote name='Naklejka']Myszko, mam tego psa...
[IMG]http://vpx.pl/i/2012/07/28/GwBfA.jpg[/IMG][/QUOTE]

raczej nie kojarzę :-( ale wygląda na zadbanego psiaka.... Jak Sandra wróci z urlopu to jeszcze jej się zapytam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']
Na Waszej stronce wypatrzyła go bardzo fajna rodzinka, byli już na spacerku z nim i są zdecydowani :) W środę mały ma kastrację, a potem idzie do domku :)
[/QUOTE]

uff to fantastycznie!!! trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze i sru do domku :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...