Jump to content
Dogomania

Pamiętasz była jesień


Oscar Patric

Recommended Posts

[quote name='Chiquita&DeeDee']Skądś to znam... moja nowa domowniczka cedzi wszystko przez zęby;) masakra... naprawdę można szału dostać.[/QUOTE]


a najgorsze jest to że jak zrobię mu jedzenie(sama Oscarkowi gotuję)a Książę nawet dupska nie ruszy do miski,tylko albo leży i udaje że śpi albo udaje obrażonego

Link to comment
Share on other sites

W końcu dotarłam do Oskarka, trochę mi to zajęło ale jak ten koń z klapkami uparcie klikałam w sygnaturkę, a jakoś link mi umknął hi hi :evil_lol:;)

A tym jego nie jedzeniem bym się nie martwila o ile psisko normalnie się zachowuje ;)

Ares był typowym niejadkiem, potrafił nie jeść kilka dni, a śmigał z psimi kumplami jak torpeda :cool1:

A jeśli bardzo Cię to męczy to weź porcje karmy rozbaw psiaka i w zabawie skarm - może akurat się uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Dziewczyny za rady:)

Barf też odpada,Oscar nawet nie spojrzy

więc tak:)

Księciuniu to tak 2/3 dni nic nie je,potem zjada kubek suchej karmy,następnego dnia tylko pół, potem zaś z 3 dni głódówki
a następnie cały tydzień zjada wszystko(nieraz 2 tygodnie),no i potem na nowo zaczyna swoje kapryszenie

i na pewno Księciuniu jest zdrowy,raz w roku robię mu EKG,Morfologię i wet go bada(osłuchuje płuca i łapki "maca"itd)
robaki to też nie są,bo raz że co 4 miechy go odrobaczam,to dwa co jakiś czas zaglądam na kolcek czy wszystko jest ok
no i zakochany nie jest,bo jemu nigdy amory nie były w głowie,on się poprostu suczkami wogóle nie interesuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='unikatowydiament']Dzięki Dziewczyny za rady:)

Barf też odpada,Oscar nawet nie spojrzy

więc tak:)

Księciuniu to tak 2/3 dni nic nie je,potem zjada kubek suchej karmy,następnego dnia tylko pół, potem zaś z 3 dni głódówki
a następnie cały tydzień zjada wszystko(nieraz 2 tygodnie),no i potem na nowo zaczyna swoje kapryszenie

i na pewno Księciuniu jest zdrowy,raz w roku robię mu EKG,Morfologię i wet go bada(osłuchuje płuca i łapki "maca"itd)
robaki to też nie są,bo raz że co 4 miechy go odrobaczam,to dwa co jakiś czas zaglądam na kolcek czy wszystko jest ok
no i zakochany nie jest,bo jemu nigdy amory nie były w głowie,on się poprostu suczkami wogóle nie interesuje[/QUOTE]

Przywieź go do mnie na tydzien a oddam Ci psa co bedzie jadl barf jak trzeba :) Mam juz kilku tzw niejadkow na sumieniu - teraz są wzorowymi barfiarzami.
Jak chcesz aby twoj przestal byc niejadkiem i wybrzydzaczem - konieczne jest "zbiorowe żywienie" jak dla dzieci w stołówkach - czyli im wiecej psów je razem tym lepiej, bo nie wybrzydzają. ja mam 3 psy, zjedza wszystko (oprocz kaczki), nawet surową cukinię czy buraczek czerwony - surowy oczywiście), w dodoatu jedza obok siebie, tak w odleglości ok 80 cm miedzy nimi, nie ma żadnych problemów, a - i jedza dopiero jak je zaproszę, wcześniej moga tylko patzreć na miski i czekać. bez zaproszenia nie moga nic ruszyć. tak też nauczylam psy co byly u mnie na "hotelu", włascicicele sie bardzo dziwili jak je odbierali :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Przywieź go do mnie na tydzien a oddam Ci psa co bedzie jadl barf jak trzeba :) Mam juz kilku tzw niejadkow na sumieniu - teraz są wzorowymi barfiarzami.
Jak chcesz aby twoj przestal byc niejadkiem i wybrzydzaczem - konieczne jest "zbiorowe żywienie" jak dla dzieci w stołówkach - czyli im wiecej psów je razem tym lepiej, bo nie wybrzydzają. ja mam 3 psy, zjedza wszystko (oprocz kaczki), nawet surową cukinię czy buraczek czerwony - surowy oczywiście), w dodoatu jedza obok siebie, tak w odleglości ok 80 cm miedzy nimi, nie ma żadnych problemów, a - i jedza dopiero jak je zaproszę, wcześniej moga tylko patzreć na miski i czekać. bez zaproszenia nie moga nic ruszyć. tak też nauczylam psy co byly u mnie na "hotelu", włascicicele sie bardzo dziwili jak je odbierali :)[/QUOTE]
to zdradź nam ten sekret plissss:) Mój Neruś je bardzo łapczywie i w 3 sekundy! Myśłam, że mu to przejdzie jak nauczy się że zawsze dostaje michę reguralnie ale niestety nie.
A jak tam Oscarek? Głaski dla niego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia&nero']to zdradź nam ten sekret plissss:) Mój Neruś je bardzo łapczywie i w 3 sekundy! Myśłam, że mu to przejdzie jak nauczy się że zawsze dostaje michę reguralnie ale niestety nie.
A jak tam Oscarek? Głaski dla niego[/QUOTE]
nie wiem czy forma pisana bedzie dobra, najlepiej to na zywo zobaczyć.
Musisz dać psu do zrozumienia, ze jedzenie jest Twoje a nie jego.....
Ja jak daję swoim to psy nie mają prawa podejśc do misek z jedzeniem które to sobie czekaja przed psami. Jestem miedzy psami a miskami. psy muszą czekać, nie moga rzucac sie na miski w locie. czekaja i ja tez czekam az sie poloża na przyklad. Trwa to czasem dlużej, czasem krócej, ale trwa, a nie tak od razu i dalej do swoich spraw. Jak uznam, ze psy sa spokojne, nie podniecone jedzeniem to na komende (u nas jest to "proszę", ale moze byc cokolwiek innego) pozwalam im podejść do misek. Kiedyś za cicho powiedzialam "proszę" i sobie poszlam z kuchni a jak wrócilam po kilkunastu minutach to one nadal czekały przed pelnymi miskami.... zrobilo mi sie ich szkoda
sama nauka tego jedzenia zajela mi moze ze 2- 3 dni, u psa znajomych ciut dłużej, ale z pozytywnym rezultatem. Trzeba tylko konsekwencji - i to wymaganej od wszystkich domowników ( moje 3 i 6 letnie dzieci też potrafią tak podac psom jedzenie).
To tak samo ja i u ludzi - wszyscy zasiadaja do stolu (np na święta) i czekaja aż ktos powie sakramentalne "smacznego".

Link to comment
Share on other sites

[B]witam[/B]

głaski przekazane dla Księciunia:)


też już gdzieś słyszałam że aby zachęćić tadka niejadka do jedzenia,to sprawić drugiego psa
to ma wyzwolić w psach konkurencję,ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa
a u Nas drugi pies odpada jak już pisałam,Oscar jest za bardzo agresywny i zazdrosny
z ledwością suczki toleruje:(

i Oscar też jest nauczony że do miski dopiero idzie na komendę Oscar masz,oraz tak mniej wiecej w połowie posiłku jest do mnie wołany,chwilę posiedzi i znowu go posyłam go na tę samą komendę do miski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...