Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Mam bardzo pilna sprawe. Czy wiecie coś na temat tego co powoduje lek DEXAVEN???????????Bo mój Grubas jest przed operacją na dysplazje i dwa dni temu dermatolog podał mu dexaven-powiedziano mi ,że może dużo pić i częściej sikać i to tyle. A on sika w domu,nawet godzine po spacerze robi kałuże.A jak wychodzi na spacer to się blokuje i nie może sięwysikać.Czy ten lek moż epowodować coś takiego???Czy to no rmalne???Myślałam ,że dziś już mu przejdzie ale jest to samo.Ile ten lek działa???Czy powinnam jechać do weta dzis jeszce????????Na dodatek zrobiły mu się jakieś dziwne mięsnie,takie jak by zwiotczałe troche.

Link to comment
Share on other sites

Dexaven to preparat zawierający deksamteazon, czyli steryd. Po sterydzie często psy piją i sikają wiecej, do tego stopnia, że psy mają takie awarie, jak Twój. Co więcej, deksametazon nalezy do sterydów o przedłużonym działaniu, więc takie dziełanie uboczne jak u Twojego psa może trwać nawet 7 dni. Niestety.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co ja tez a tym bardziej ,żeto nie jakiś zaawansowany stan tylko pierwsze objawy. Wet mi powiedział ,że niema innego wyjścia musi doatć to bo nie ma na to innego lekarstwa.Gdybym wiedziała jakie to lekarstwo to bym napewno sięnie zgodziła. A juz tym bardziej przed operacją. A nie wiecie czy mozna to jakoś zbic z organizmu???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziara1983']A nie wiecie czy mozna to jakoś zbic z organizmu???????[/quote]madziara1983 - nie ma co zbijać, podobne substancje organizm sam produkuje.

Natomiast jest bardzo ważne, żeby nie przerywać nagle leczenia takim lekiem - trzeba go odstawiać powoli i stopniowo, żeby dać szanse organizmowi powrócić do normalnej własnej produkcji podobnych substancji.

Ja nie do końca rozumiem, na co ten lek był podany Twoijemu psu - może spytaj o to weta?

Link to comment
Share on other sites

Wet tz pani dermatolog jak byłam wczoraj u niej to unikała rozmowy ze mną.Powiedziała żeto na AZS. I nie przepisanomu dalszej kuracji ,tylko dano mu jedną dawke,nie powiedziała,żebędzie to jeszce dostawał więcej.Ja nie wiem o co chodzi.Byłam u drugiego weta wczoraj bo pani dermatolog powiedziała,że niema czasu. I 2 wet powiedział ,żeniepotzrebnie mu to dali bo wystarczyły łagodniejsze środki bo on nie jest aż tak chory. Mam przemywać jodyną między palcami i smarować LORINDENEM C.

Zaraz jedziemy na operacje,tz zaraz się dowiemy czy operacja bedzie w zwiążku z tym lekiem.

TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam wszytskich. Dziśrano odebrałam Grubaska ze szpitala.Ale szalał..... Jestesmy już w domku ,apetyt jak cholera mocy tez duzo nie idzie go uspokoić ,wariat jeden . W szpitalu dali mu pokoik osobny i napisali na drzwiach nadpobudliwy amstaff:diabloti: taki padalec z niego. Czuje się dobrze .Więc cześć już za nami. Na skóre dostałam od dr. antybiotyk SYNULOX a miedzy palcami mam smarowac LORINDENEM C.

Link to comment
Share on other sites

A tu zdjęcia Grubaska z wczoraj. Kurde ale miałam stracha z tym dexawenem.
W temacie grubego jest wiecej fotek i wszytskiego co się u nas dzieje.Zapraszam serdzecznie. Dziekuje za szybkie odpowiedzi z tym dexawenem,już nigdy nie pozwole mu nic podac zanim sięo tym nie oczytam wcześniej..........

[url]http://img70.imageshack.us/img70/4681/spisofaok0wr.jpg[/url]

[url]http://img137.imageshack.us/img137/1469/okook1pk.jpg[/url]

[url]http://img286.imageshack.us/img286/7229/jajkaok4hq.jpg[/url]

[url]http://img286.imageshack.us/img286/4227/podwozieok9cl.jpg[/url]

na tej focie to rzeczywiście wygląda na bardzo chorego psa,dobe po operacji........:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][I][B]dobrze że on nie czuje się tak chory i nie cierpi :razz:trzymam kciuki żeby mu te wszystkie zabiegi pomogły w 100% i mógł szaleć jak każdy zdrowy psiak:loveu:[/B][/I][/quote]

Właściwie to troche dziwne ,że grubas sięczuje az za dobrze. A najdziwniejsze jest to ,że wybiegł z bloku operacyjnego jak tylko drzwi zobaczył ,gdybym go nie złapała w nich to by Gad poleciał przez cała klinike. Teraz tez nie dostaje przeciw bóli szaleje jak cholera,nie idzie go uspokoić. Niestety co do zdrowia to nigdy nie będzie mógł poszaleć jak zdrowy pies ale przynajmniej ta operacja zlikwiduje ból.Niestety będzie bardzo podatny na urazy stawów przez spionizowanie skoków. Ale on jest twady jak na amstaffa przystało.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszytskich.Mam dobra wiadomośc po tym leku SYNULOX Grubaskowi prawie wszytsko juz zeszło tz to niby AZS. Ładnie jużwygląda ta skórka tz troche jeszce jest czerwona ale nie juz tak jak wczesniej i jest sucha. Rana po operacji równiezładnie sie goij. W poniedziałek idziemy na ściagniecie szwów i kontrole.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...