Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

Moi znajoni maja do oddania rodowodowego rocznego DOGA NIEMIECKIEGO.
Hodowla to Platinum [url]http://www.platinum.gd/[/url] a Nero to Catanzaro

Nero chodził na szkolenie. Jesienią PP1 - był super, bardzo szybko się uczył, sprawiało mu to radość, po zajęciach szalał z innymi psami (choć zabawy już były czasami niefajne - np. uwielbiał łapać za kark i przygniatać do ziemi - typowe zachowanie dominanta). W styczniu zaczęły się problemy, najpierw pogryzł Samsona (goldena wlascicieli) potem na spacerach zaczął szaleć. Pies został wykastrowany, co trochę pomogło w relacjach z Samsonem. W marcu bylo szkolenie PP2 i tu już była porażka, bo Nero nie potrafił się skupić na zajęciach, nic go nie motywowało, rzucał się na pozostałe psy.
Od mniej więcej marca, może kwietnia jest mailowy kontakt z behawiorystką. Prócz tego dziewczyna która prowadziła szkolenie też kilka razy pracowała z nim indywidualnie.

Pies szuka doswiadczonego domu, ktory bedzie mial stalowa wole i żelazna konsekwencje i ułozy Nera.

na zdjeciu jeszcze mlodziutki Nero:
[url]http://www.platinum.gd/mioty/miot_c/catanzaro/IMG_0189.jpg[/url]

Ktokolwiek słyszal o kims kto chcialby doga, najchetniej ze ślaska proszony jest o kontakt ze mna.

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Psa trzeba ułożyc, niestety wlascicielka jest zaciążona i nie daje fizycznie rady (ma tez juz 2 maluchów w domu), dlatego choc z ciezkim sercem - zdecydowala sie oddac psa poki jest młody i jest szansa na jego wyszkolenie.

Hodowca został powiadomiony, ale psa nie chce, bo pies został wykastrowany w celu ograniczenia jego zapedów do dominowania i agresji.


[URL=http://www.imagebanana.com/][IMG]http://www.imagebanana.com/img/r51vumq5/201001_nero01b_rs.jpg[/IMG][/URL]

Posted

młody ma już założony wątek na molosach.. ale może mogłabyś przesłać o nim pełną informację do [URL="http://dogi-adopcje.pl/index.php?option=com_contact&Itemid=3"]Adopcji[/URL] dogów i fudacji [URL="http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/ratujemy-dogi,304.html"]SOS[/URL]

Posted

O ile wiem i dobrze kojarze osoby, rozmawialam juz z nimi telefonicznie.

A tu drugie zdjecie zwierza:
[URL=http://www.imagebanana.com/][IMG]http://www.imagebanana.com/img/y4h6tu9h/201002_nero01a_rs.jpg[/IMG][/URL]

Posted

Qrcze roczny wykastrowany... nie wiem czy jak na doga to nie za szybko decyzja podjeta. No ale juz ze tak powiem po ptakach (po ptaku? ;-) )
Cieżko bedzie z domkiem, niestety wakacyjny natłok psich bid sie zaczyna, a chłopak jeszcze problemowy

Posted

może się okazać,że te jego problemy nie są aż tak duże kiedy trafi do odpowiedniego domu..a chłopak ładny i "papierowy", więc i tak ma większe szanse niż niektórzy podopieczni Adopcji :)

łapanie za gardło i przygniatanie do ziemi wcale nie musi oznaczać dominacji..mnóstwo dogów się tak bawi (moja suka również a jest totalną pacyfistką) ..mam wrażenie,że dzieciaka po prostu trzeba wychować i powinien trafić do kogoś kto ma pojęcie o dogach.. bo być może jego dotychczasowe zachowania nie odbiegają wcale od normy a zwyczajnie przeraziły właścicieli..

również uważam, że kastracja w jego przypadku była przedwczesna ale skoro już tak wyszło to równie dobrze można to traktować jako jego atut :)

Posted

Czy on wykazuje agresję tylko do tego goldena, czy do innych psów też? A golden odjajczony? Może to on powoduje konflikty?
Czy do ludzi były jakieś oznaki agresji?

Posted

Podnoszę. Wspaniały jest. Z chęcią bym go adoptował, ale obawiam się, że nie dał bym rady go wykarmić. Tym niemniej powodzenia w szukaniu. Kochana morda.

Posted

[quote name='joanna83']Czy on wykazuje agresję tylko do tego goldena, czy do innych psów też? A golden odjajczony? Może to on powoduje konflikty?
Czy do ludzi były jakieś oznaki agresji?[/QUOTE]

Golden to 100% pacyfista, unika doga, chowa sie przed nim po katach.
Do ludzi zadnej agresji :-)

Posted

Fascynują mnie dożki, a co dopiero z taką maścią! :crazyeye: On jest piękny! Gdybym zajrzała tutaj za cztery lata, pewnie zaczęłabym się zastanawiać.

Posted

nowa fotka :
[URL=http://www.imagebanana.com/view/uxrx8zv7/nerosaw03_rs.jpg][IMG]http://img3.imagebanana.com/img/uxrx8zv7/thumb/nerosaw03_rs.jpg[/IMG][/URL]

Posted

[quote name='Caachou_']Już mnie to coś zauroczyło! :loveu:[/QUOTE]


Neruś dalej szuka domku, wakacje sa, urlopy, wiemy o tym i wciaz czekamy na chetny, odpowiedzialny domek

Posted

do kiedy może zostać w obecnym domu?? niedobrze byłoby gdyby się okazało,że któregoś dnia trzeba go zabierać "natychmiast"..
tak mi przyszło do głowy: zapytaj właścicielkę czy byłaby skłonna ponieść koszty utrzymania go w hoteliku..w razie gdyby u niej nie mógł już zostać a DS jeszcze by nie było?

Posted

NIe ma mowy o oddaniu psa do hotelu, DT, czy schroniska. Pies czeka u obecnych wlascicieli na ostateczny dom. Krzywda mu sie zadna nie dzieje, a "naglosc" szukania domu wynika z tego, ze z psem obecnie sie nie pracuje, a to niestety ugruntowywuje jego zachowanie. Liczymy ze im szybciej znajdzie dom - tym łatwiej bedzie go ułożyc - bo z każdym miesiącem dojrzewa i im będzie starszy tym będzie trzeba więcej zaangażowania włożyć w jego szkolenie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...