Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

A Oni myślą, kombinują, marszczą brwi, a wszystko po to żeby kadłubkowa głowa mniej bolała, mikrocefalia, minimalizm to ich herb. A jak się okaże, że pisiory maja rację ? kneblowanie na śniadanie ?

[quote]
[B]PRZEGLĄD PRASY. Organizacje pozarządowe są zbulwersowane planami rządu dotyczącymi wprowadzenia nowych ograniczeń w ustawie o dostępie do informacji publicznej[/B] - pisze "Rzeczpospolita". [URL="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/55,80273,9070157,,,,9906314.html"][IMG]http://bi.gazeta.pl/im/7/9070/z9070157N,Ministerstwo-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/55,80273,9070157,,,,9906314.html"][IMG]http://wiadomosci.gazeta.pl/i/37/lup2.gif[/IMG][/URL]
Fot. S?awomir Kami?ski / Agencja Gazeta Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zdaniem organizacji zapisy proponowane przez rząd są niezgodne z konstytucją. Również eksperci uważają, że jest to krok za daleko.

Gazeta wyjaśnia, że rząd niespodziewanie wprowadził dodatkowe kontrowersyjne zapisy do nowelizacji ustawy. W projekcie [URL="http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/Ministerstwo+Spraw+Wewn%C4%99trznych+i+Administracji"]MSWiA[/URL] pojawiły się nowe ograniczenia informacji, które obejmą między innymi stanowiska, opinie, instrukcje lub analizy w procesie komercjalizacji czy prywatyzacji mienia Skarbu Państwa lub gmin, a także postępowań przed sądami, trybunałami i innymi organami orzekającymi.
Ograniczeniom będą podlegać także instrukcje negocjacyjne na arenie międzynarodowej. Utajnienie będzie trwało do czasu dokonania ostatecznego rozstrzygnięcia na przykład prawomocnego wyroku sądu czy zawarcia umowy międzynarodowej - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Tymczasem tymi zapisami są zaskoczone organizacje pozarządowe. Ich przedstawiciele alarmują, że ograniczenia do projektu wprowadzono w ostatniej chwili, bez konsultacji z nimi. Gazeta dodaje, że nowelizacja ma zostać uchwalona jeszcze przed wakacjami, w trybie pilnym. A to oznacza, że projekt w Sejmie będzie głosowany, a nie konsultowany.

ZOBACZ TAKŻE

[LIST]
[*] [URL="http://wyborcza.pl/1,75478,9770237,Podsluchy_pod_kontrola.html"]Podsłuchy pod kontrolą[/URL]
[*] [URL="http://wyborcza.pl/1,75515,8191800,Podsluchy_tajne_calkiem_jawne.html"]Podsłuchy tajne całkiem jawne[/URL]
[/LIST]


[/quote]Źródło : [URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9906314,Rzad_chce_wiekszej_tajnosci__Organizacje_pozarzadowe.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Podpisane.

Zespól wprowadza MAŁĄ NOWELIZACJĘ.
Wszystkiego od razu nie da rady się wprowadzić, nie w naszym sejmie i z naszymi posłami.

Małymi krokami do przodu ....[/QUOTE]
mala nowelizacja ,co da ona bezposrednio lub posrednio zwierzetom?
,

Link to comment
Share on other sites

czytalam ,ale poczekam na praktyke.
bo jak na razie przepisy sa zarzadzenia sa ,a nie ma nikogo co by ustawy przestrzegal nikt nie jest odpowiednio karany za przestepstwa na zwierzetach ,oprocz babci na rynku sprzedajacej pietruszke.
zakazy sa np.obcinania ogonow i uszow i co obcinaja itd

jakie cudowne sa przepisy dot.schronisk i co horor ,to obozy koncentacyjne z malymi wyjatkami jak na 36 mil.Polske.Anarchia kompletna ,albo ekstremalny komunizm.W tym balaganie gdzie jest miejsce dla zwierzat i ich dobro?

Link to comment
Share on other sites

Tak całkiem szczerze, to nie wierzę ani w uchwalenie małej nowelizacji a tym bardziej uchwalenie nowej ustawy.

Nowa ustawa ( z całym szacunkiem) jest zbiorem pobożnych życzeń wielu org.

Mała nowelizacja nie przejdzie , bo za dużo kosztowałoby gmniny coroczne uchwalanie programy zapobieganie bezdomności zwierząt , takie wymysły jak sterylizacja , kastracja....
Przecież łatwiej i taniej sprzedać psy do Białogardu czy Wojtyszek, niech się zagryzają w pseudo- hodowlach, psedo- hotelach czy w klatowiskach.

Przecież to tylko psy , nie będą na nich głosować więc nie są potrzebne . Żaden z nich elektorat!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Tak całkiem szczerze, to nie wierzę ani w uchwalenie małej nowelizacji a tym bardziej uchwalenie nowej ustawy.

Nowa ustawa ( z całym szacunkiem) jest zbiorem pobożnych życzeń wielu org.

Mała nowelizacja nie przejdzie , bo za dużo kosztowałoby gmniny coroczne uchwalanie programy zapobieganie bezdomności zwierząt , takie wymysły jak sterylizacja , kastracja....
Przecież łatwiej i taniej sprzedać psy do Białogardu czy Wojtyszek, niech się zagryzają w pseudo- hodowlach, psedo- hotelach czy w klatowiskach.

Przecież to tylko psy , nie będą na nich głosować więc nie są potrzebne . Żaden z nich elektorat![/QUOTE]
Nie musi kosztowac wiecej, :shake: wystarczy troche dobrej woli ze strony wlodarzy.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Saeta,
fajnie jest siedzieć przed monitorem i klepać w klawiaturę plując jadem na wszystkich.
Anonimową krytyką łamiesz regulamin tego forum.
Podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro tak lekko przychodzi Ci szarganie czyjejś opinii.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ada,
do wczoraj, do kontroli w Białogardzie , wierzyłam naiwnie ,że żyjemy w państwie prawa.
Stara, głupia i naiwna!!!
Nawet , jeśli uchwalona zostanie mała nowelizacja , nic to nie zmieni.
Tak, jak nic nie zmieni nowa instrukcja GIW-u dotycząca kontroli schronisk.
Jest nie spójna , podane są wartości dla zwierzą laboratoryjnych czyli nigdy nie będzie nadmiernego zagęszczenia w schronach itd.
Dokładnie wczoraj mi to wyjaśniono i wiele innych rzeczy.
Jak mi przejdzie, to opiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Ada,
do wczoraj, do kontroli w Białogardzie , wierzyłam naiwnie ,że żyjemy w państwie prawa.
Stara, głupia i naiwna!!!
Nawet , jeśli uchwalona zostanie mała nowelizacja , nic to nie zmieni.
Tak, jak nic nie zmieni nowa instrukcja GIW-u dotycząca kontroli schronisk.
Jest nie spójna , podane są wartości dla zwierzą laboratoryjnych czyli nigdy nie będzie nadmiernego zagęszczenia w schronach itd.
Dokładnie wczoraj mi to wyjaśniono i wiele innych rzeczy.
Jak mi przejdzie, to opiszę.[/QUOTE]
A ja taka glupia mialam nadzieje:placz:

Link to comment
Share on other sites

Cały czas trzeszczę, że nie wierzę w uchwalenie zmian, ani nowej ustawy o ochronie zwierząt przed upływem tej kadencji sejmu. Marzeniem moim jest poprawienie propozycji koalicji i wdrożenie jej w życie i obieg prawny w Polsce. Jeżeli tylko uchwalą obecnie proponowaną nowelizację, choć ona jest niewystarczająca - będę także się cieszył. Zawsze doda parę kolejnych podpórek nawiedzonym, czyli nam do walki z biurwami i chwastami. Natomiast żadne prawo, dobre czy złe, samo z siebie nie działa. Dlatego tłuczemy się jak goooowno w betoniarce częściej z ludźmi, policjantami, prokuratorami, urzędnikami, często posłami i chwastami, niż z przepisami. Ten kto to robi - wie, ten kto tylko kłapie - nic nie wie i wiedział nie będzie. Uchwalenie nowego, lepszego prawa nie zmieni ludzi. Polska to przedmurze Azji - dziki kraj biednych ludzi ....... a dalej to już polityka i nie miejsce tu na to. Czekamy na cud - bo cudem będzie zmiana prawa (zwierzęcego), choćby w najmniejszym zakresie. Dla wyjaśnienia dodam - wcale nie mam dziś doła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Ada,
do wczoraj, do kontroli w Białogardzie , wierzyłam naiwnie ,że żyjemy w państwie prawa.
Stara, głupia i naiwna!!!
Nawet , jeśli uchwalona zostanie mała nowelizacja , nic to nie zmieni.
Tak, jak nic nie zmieni nowa instrukcja GIW-u dotycząca kontroli schronisk.
Jest nie spójna , podane są wartości dla zwierzą laboratoryjnych czyli nigdy nie będzie nadmiernego zagęszczenia w schronach itd.
Dokładnie wczoraj mi to wyjaśniono i wiele innych rzeczy.
Jak mi przejdzie, to opiszę.[/QUOTE]

Istotnie nowa instrukcja - poza tym, że nowa - też do doooopy. Miało być doprecyzowanie przegęszczenia - nie ma. Tabelki do ...... kosza - zero poprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Cały czas trzeszczę, że nie wierzę w uchwalenie zmian, ani nowej ustawy o ochronie zwierząt przed upływem tej kadencji sejmu. Marzeniem moim jest poprawienie propozycji koalicji i wdrożenie jej w życie i obieg prawny w Polsce. Jeżeli tylko uchwalą obecnie proponowaną nowelizację, choć ona jest niewystarczająca - będę także się cieszył. Zawsze doda parę kolejnych podpórek nawiedzonym, czyli nam do walki z biurwami i chwastami. Natomiast żadne prawo, dobre czy złe, samo z siebie nie działa. Dlatego tłuczemy się jak goooowno w betoniarce częściej z ludźmi, policjantami, prokuratorami, urzędnikami, często posłami i chwastami, niż z przepisami. Ten kto to robi - wie, ten kto tylko kłapie - nic nie wie i wiedział nie będzie. Uchwalenie nowego, lepszego prawa nie zmieni ludzi. Polska to przedmurze Azji - dziki kraj biednych ludzi ....... a dalej to już polityka i nie miejsce tu na to. Czekamy na cud - bo cudem będzie zmiana prawa (zwierzęcego), choćby w najmniejszym zakresie. Dla wyjaśnienia dodam - wcale nie mam dziś doła.[/QUOTE]
Nie mow ,ze biedni ludzie,takich domow takiego bogactwa jakie sa w Polsce ,to u nas nie ma.Tego czego w Ojczyznie to nie ma to grupy sredniej i dobrej swiadomosci co oznacza zywa istota i slowo haryzm.W Polsce pokotuje nie wiem jak nazwac -mikstura komunizmu po -leninowskiego z dzikim kapitalizmem.Starzy ludzie,chorzy ludzie i zwierzeta do tej mieszanki nie pasuja ,sa zapomnieni i" kopani"

Link to comment
Share on other sites

Prawda. Nie jest ważne zrzędzenie.
Ważne jest szukanie rozwiązań. Rozwiązań szukają wszyscy i to od dawna.
Dlaczego zatem jest CORAZ GORZEJ?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta.
Ponieważ szukamy rozwiązań tam gdzie ich nie ma.
Ale o tym już było, jakieś 20 stron do tyłu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Na watku o psach schroniska wrzesinskiego dogomaniak kosmos napisal ,ze cyt"raz do roku w Technikum Wet usypiaja psy i wykonuja na nich doswiadczenia
Czy oni biora psy ze schroniska?
Czy im wolno?[/QUOTE]
Jeżeli zrobią odpowiednią dokumentację, konspekty, program, cel będzie zgodny z programem tej szkoły - dostaną zgodę i od razu mówię - tak się dzieje w całym świecie. Dodaj wszystkie szkoły wyższe, nie tylko o charakterze zwierzęcym, także akademie medyczne itp. itd. Gorzej jest natomiast, gdy się to dzieje prawem kaduka. Na czas wejścia do schronu 'ekipy' z nauczycielami prowadzącymi schron jest zamykany na głucho, obecni pracownicy morda w kubeł i jazda. Tak się także to odbywa.

PS. Mam brzydkie pytanie : a jak myślisz skąd biorą ? a pieniądze leżą na ulicy czy w banku ? mam i drugie pytanie : gdzie jest Twoim zdaniem więcej bogatych ludzi w Polsce czy w Niemczech ?

Link to comment
Share on other sites

W psudoshronisku u p.harlacza przebywa 9 psow w celi smierci.ktore po kwarantannie zostana uspione.:placz:
Poczytajcie prosze sprawozdanie z kontroli w tym schronisku ,ktore jest na watku zat."Pomoc dla schroniska we Wrzesni"
To skandal w jasny dzien ,anarchia w pelnym rozkwicie,lamanie praw zwierzat
To pseudo -powinno byc na "wczoraj 2zamkniete.
Kto kryje ten kwitnacy psi ineres?:crazyeye:
Czemu nie ma nikogo co powiedzialby STOP, STOP STOP!!!!!!!!!!!
Biedne psy jadace do obozu smierci nawet po 600km.jada zeby zginac z chorob,zagryzien ,albo beda uznane za niebezpieczne,to zostana usmiercone.:-(
Najwazniejsze ,ze kasa przeszla na konto!:angryy::angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka'][url]http://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=16&act=showtopic&topic=54751&strona=last[/url].
z mojego miasta , niestety .....:shake::angryy:[/QUOTE]
dodalam moje zdanie
mam nadzieje ,ze piesek znajdzie swoich opiekunow,prosze przekaz o dalszych losach tego biedaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...