Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='zenobiusz flores']No i gdzie jest tu o zakazie s t r z e l a n i a do b e z d o m n y c h ?

Nie widze .[/QUOTE]
Zacznij widzieć, nie tylko patrzec albo.... zacznij śpiewac :evil_lol:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=FcUZq52igPo&feature=player_embedded#at=149[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']

[B]Do Ady-jeje[/B]

Jedyna organizacja która oficjalnie sie nie dołączyła to KTOZ, choć jego przedstawicielki uczestniczą w temacie.
[/QUOTE]
A może dołączyli się potajemnie, nieoficjalnie? ;)

[quote name='Karmi']W starym żydowskim dowcipie Icek modli się: „Panie Boże, daj mi wygrać na loterii”.
Pan Bóg odpowiada: „Icek, ty daj mi szansę, ty kup los.” :razz:

W nowszym żydowskim dowcipie Icek modli się:
" Panie Boze daj mi wygrac 100 tysiecy w totolotka, daj mi wygrac 100 tys w totolotka..." i tak powtarza bez końca.
W tej samej synagodze była spora grupa jego ziomków. Icek swoją modlitwą najwyraźniej im przeszkadzał, zwrócili mu uwage raz, drugi, w końcu jeden z nich podszedł i mowi:" Icek Ty masz tutaj te swoje 100 tysiecy i daj nam spokoj, Ty juz sobie idź, bo my tu o większe pieniądze się modlimy"[/QUOTE]
Jeżeli tymi szmoncesami dajesz do zrozumienia, że miłego Autora powinniśmy szukać w synagodze i tam może nas przyjąć w sprawie nowelizacji ustawy i praw zwierząt, to ja nie mam nic naprzeciwko. Przyznaję, ta opcja kompletnie mi umknęła, bo wyznaję zasadę że łączenie prywatnych spraw wiary ze sprawami zawodowymi jest niestosowne. Z tego co piszesz może wynikać, że ja się mylę.
Podpowiedz jeszcze jeżeli wiesz, w której synagodze ewentualnie nasz deputowany oddaje się codziennym modlitwom, czy przy Twardej u Małżonków Nożyków, czy u Chasydów na Słomińskiego, i kiedy można zapisać się na widzenie. Jest duża szansa, że teraz sprawa dziarsko ruszy do przodu.
Karmi, dzięki za podpórkę.:lol:

[quote name='Pies Wolny']Taaak, .... a czym jest pisanie na tym wątku ? możesz mi to wyjaśnić :razz:[/QUOTE]
Zapewne dla każdego jest czymś innym. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']A może dołączyli się potajemnie, nieoficjalnie? ;)


Jeżeli tymi szmoncesami dajesz do zrozumienia, że miłego Autora powinniśmy szukać w synagodze i tam może nas przyjąć w sprawie nowelizacji ustawy i praw zwierząt, to ja nie mam nic naprzeciwko. Przyznaję, ta opcja kompletnie mi umknęła, bo wyznaję zasadę że łączenie prywatnych spraw wiary ze sprawami zawodowymi jest niestosowne. Z tego co piszesz może wynikać, że ja się mylę.
Podpowiedz jeszcze jeżeli wiesz, w której synagodze ewentualnie nasz deputowany oddaje się codziennym modlitwom, czy przy Twardej u Małżonków Nożyków, czy u Chasydów na Słomińskiego, i kiedy można zapisać się na widzenie. Jest duża szansa, że teraz sprawa dziarsko ruszy do przodu.
Karmi, dzięki za podpórkę.:lol:


Zapewne dla każdego jest czymś innym. ;)[/QUOTE]
Przepraszam, a co mają znaczyć te teksty? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][B]Projekt ustawy Koalicji dla Zwierzat.
[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][B]Uzasadnienia zmian zaproponowanych w projekcie ustawy[/B][/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]Uznanie hodowli zwierząt domowych za działalność gospodarczą.[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]


[COLOR=#339966][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]Art. 17.[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#339966][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]1. Chów, rozmnażanie i oferowanie zwierząt domowych, w tym także rasowych, na sprzedaż jest działalnością gospodarczą podlegająca rejestracji w ogólnokrajowym rejestrze psów oraz innych zwierząt domowych, zwanego dalej „rejestrem hodowli zwierząt domowych”.[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]


[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Proponujemy, aby hodowle zwierząt domowych traktowane były jako normalna działalność gospodarcza i jako taka zgłaszana do Urzędu Skarbowego. Wg ustawy obowiązującej obecnie hodowle zwierząt domowych są traktowane jako "dział specjalny produkcji rolnej" (co dodatkowo sugeruje, że koty i psy przeznaczone są do spożycia albo na ubrania). Hodowcy nie płacą praktycznie żadnych podatków a zamiast ZUSu płacą KRUS. Oznacza to, że państwo dofinansowuje masowe produkowanie szczeniąt i wspiera bezdomność zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Dzięki temu hodowanie zwierząt domowych, głównie psów, jest bardzo opłacalne. Szacujemy, że w Polsce istnieje przynajmniej 6 tys. hodowli psów - poza Związkiem Kynologicznym. Są to często fabryki szczeniąt, nad którymi nikt nie sprawuje kontroli (stąd też dodatkowa propozycja w ustawie, żeby hodowle były rejestrowane u Wojewódzkich Inspektorów ds. Zwierząt i przez nich kontrolowane). Na ogół te „pseudohodowle” to miejsca, w których hodowcy trzymają po kilkanaście albo kilkadziesiąt suk zapładnianych co najmniej 2 razy w roku. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Przyjmując, że średnio jest to tylko 10 suk i każda rodzi tylko dwa razy do roku 5 szczeniąt, otrzymujemy rocznie ok. 600 tysięcy szczeniąt, pochodzących z pseudohodowli - czyli nieopodatkowane dochody pseudohodowców wynoszą rocznie ponad 200 milionów złotych. Z hodowli prowadzonych przez Związek Kynologiczny pochodzi rocznie 30 tysięcy szczeniąt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Dla ograniczenia ilości szczeniąt z pseudohodowli można przyjąć dwa rozwiązania. Jedno, to proponowany przez Europejską Konwencję Zwierząt Domowych obowiązek rejestrowania hodowli po spełnieniu przez nie wyraźnie określonych warunków. Drugie to ich opodatkowanie. Nasza ustawa proponuje stosować oba rozwiązania, co powinno nie tylko ograniczyć ilość szczeniąt (a także kociąt, królików, chomików itd.) trafiających do sprzedaży, ale również poprawić sytuację zwierząt w hodowlach, a także uzyskać pieniądze na inne proponowane przez nową ustawę działania, takie jak Krajowy Inspektor ds. Zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Przy aktualnej liczbie szczeniąt z pseudohodowli, przyjmując 100 zł podatek od psa, dochody budżetu wyniosłyby ok. 60 mln złotych. Nawet przyjmując, że wprowadzenie opodatkowania i ZUS spowoduje czterokrotny spadek liczby szczeniąt do 150 tys. rocznie uzyskujemy sumę ok. 15 mln złotych rocznie, wielokrotnie więcej, niż potrzeba na utrzymanie Krajowego Inspektora ds. Zwierząt. Dodatkowo Skarb Państwa zaoszczędziłby 40 milionów złotych rocznie, jakie w tej chwili płaci za pseudohodowców do KRUS.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Jednocześnie uważamy, że hodowcy zrzeszeni w Związku Kynologicznym i analogicznych związkach hodowców innych zwierząt domowych powinni być opodatkowani stawkami preferencyjnymi.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']

Jeżeli tymi szmoncesami dajesz do zrozumienia, że miłego Autora powinniśmy szukać w synagodze i tam może nas przyjąć w sprawie nowelizacji ustawy i praw zwierząt, to ja nie mam nic naprzeciwko. Przyznaję, ta opcja kompletnie mi umknęła, bo wyznaję zasadę że łączenie prywatnych spraw wiary ze sprawami zawodowymi jest niestosowne. Z tego co piszesz może wynikać, że ja się mylę.
Podpowiedz jeszcze jeżeli wiesz, w której synagodze ewentualnie nasz deputowany oddaje się codziennym modlitwom, czy przy Twardej u Małżonków Nożyków, czy u Chasydów na Słomińskiego, i kiedy można zapisać się na widzenie. Jest duża szansa, że teraz sprawa dziarsko ruszy do przodu.
Karmi, dzięki za podpórkę.:lol:
[/QUOTE]


Dlaczego nie Wiertnicza 103? :lol:
Służę podpórką:

[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Mężczyzna spaceruje po Central Parku w NY. Nagle widzi jak mała dziewczyna zostaje zaatakowana przez pitbulla. Podbiega więc szybko do niej, zaczyna walczyć z psem, zabija go i tym samym ratuje dziewczynce życie. Chwilę później pojawia się policjant i mówi: - Jesteś bohaterem, jutro przeczytasz w gazetach: "Bohaterski Nowojorczyk uratował życie małej dziewczynki!". [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]- Ale ja nie jestem Nowojorczykiem! - odpowiada mężczyzna[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE].
[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]- Och, w takim razie jutrzejsze gazety napiszą: "Odważny Amerykanin uratował życie małej dziewczynki!"[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]- Ale ja nie jestem Amerykaninem! - odpowiada mężczyzna.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]- Kim więc jesteś?[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]- Jestem Saudyjczykiem.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]

[SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Następnego dnia gazety donoszą: "Islamski ekstremista zabił niewinnego amerykańskiego psa".[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]

Morał:
Nie są istotne fakty.
Istotne jest tłumaczenie.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=KbIohLTzuvU[/URL]


Pozostając w amerykańskich klimatach:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=pB9qv4ce8Dk[/URL]
[quote name='zenobiusz flores']Glupio by wyszlo... .....psa nie wolno trzymac na lancuchu , ale strzelac do niego wolno.........dlugo trzeba bylo myslec zeby na to wpasc .[/QUOTE]
Zenobiusz flores poddaje się. ;)
Do tekstu nowelizacji wraz z uzasadnieniem dokładam prasówkę -opisówkę:
[URL]http://wyborcza.pl/1,76842,9588366,Bez_strzelania_do_psow_i_kotow.html[/URL]

[quote name='Zofia.Sasza']Przepraszam, a co mają znaczyć te teksty? :crazyeye:[/QUOTE]
Syndrom kota pana B...? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Czy mogłabym prosić o zaprzestanie tych antysemickich wypowiedzi? To obrzydliwe.[/QUOTE]
zgadzam sie ,bo jak zaczniemy wymieniac wszystkie laty ,ktore dapasowuje sie do Polakow to nam miejsca na tym watku nie starczy.
To co mnie brzydzi to antysemityzm ,rasizm ,nietolerancja.
Nie sadzilam ,ze i na tym watku te okropne uczucia zagoszcza!
Zajmijmy sie ratowaniem zwierzat ,a nie sie patologicznie podniecac,bo z tego nic nie maja te biedaki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']nie no ludzie, o czym tu w ogóle jest rozmowa?[/QUOTE]
Mnie się wydawało, że o projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ale od jakiegoś czasu mam wątpliwości...

Czy wie ktoś dlaczego projektu, który wg. PAP i informacji podanej przez posła Suskiego, został złożony do marszałka w czwartek, nie ma w wykazie projektów złożonych do tzw. laski marszałkowskiej, chociaż inne projekty złożone tego dnia już tam są?

Projekt-widmo.
Tam, gdzie powinien dla ludu być, wygląda nie tak, jak podobno wygląda naprawdę.
[URL]http://zespoldlazwierzat.pl/?p=468[/URL]
Tam, gdzie wcale być nie musi, to jest, chociaż wcale tam nie jest potrzebny i nikt by go tam nie szukał (oprócz wyrafinowanych, dobrze poinformowanych znajomych króliczka)
[URL]http://www.pawelsuski.pl/content.php?sid=0c38a5d47d8939c7cab2c068465b513c&tr=cl&cms_id=918&m_id=&m=&kat=&dzial=[/URL]
A tam, gdzie być musi, to go nie ma wcale.
[URL]http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm[/URL]
Ot, egzemplifikacja ochrony zwierząt w naszym pięknym kraju!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...