Jump to content
Dogomania

Malutka , starsza Otka odeszła za TM


borysus

Recommended Posts

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ofka juz sypia na sofie :) , prawie juz nie boi się wychodzenia z domu, jak widzi smycz to merda ogonkiem. Podchodzi do mnie, skacze , jak wystawiam palec to się nie kładzie tylko cieszy(całej ręki nadal sie boi).
Z sikaniem nadal to samo

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam wyniki badania moczu

Mocz:

Krew nieobecna, białko nieobecne, pH 6 , leukocyty nieobecne , brak osadu, barwa żółta


Kreatynina 0,6 norma 1,0-1,7
Mocznik 17,3 norma 20-45
AST 84 norma 1-37
ALAT 101 norma 3-50
GGTP 17 norma 5-25
FA 263 norma 0-155
Glukoza 112


Wie ktoś może jak to zinterpretować

Kreatynina 0,6 norma 1,0-1,7 = poniżej normy
AST 84 norma 1-37 - przekroczone i to dwukrotnie
ALAT 101 norma 3-50 - też przekroczone dwukrotnie


coś vet o tym mówił? To są parametry związane z jej chorą wątrobą?
Nie śmiać sie ze mnie - nie mam pojęcia czy w moczu można jakieś wątrobowe parametry uzyskać
Jak złapię w pracy oddech to postaram sie po sieci poszperać - żeby zobaczyć co to takiego

Link to comment
Share on other sites

Angel napisała na wątku Laluni, że posłała 140zł
Z tym co jeszcze jest w skarpecie Otki wystarczy na zakup wora karmy i jeszcze zostanie na najbliższe badania krwi
Borys - zamów wór RC - jak największy - jak by co przekażemy Otkę z karmą
wydaje mi się też, że już można ją drugi raz odrobaczyć
na tabletki na pewno też starczy
i zapytaj proszę veta czy po tym drugim odrobaczaniu będzie można ją zaszczepić
minimum na wściekliznę - ale co jeszcze to niech on zdecyduje
mojej staruszeńki Dusi - szczepionką przeciwko 10 chorobom nie zalecał w jej wieku już szczepić
a tak swoją drogą miała mała jakieś życie wewnętrzne widoczne po pierwszym odrobaczaniu?

Link to comment
Share on other sites

borysus - napisz proszę jak ona reaguje na Twoje psy i na inne psy
czy ona szczeka
jak z jedzeniem - wybredna jest, chętnie je?
widziała może jakiegoś kota? małe dzieci?

i właśnie co ze szczepieniami i drugim odrobaczaniem?
właśnie się próbuję do ogłoszeń zabrać

Link to comment
Share on other sites

Niektórych obcych psów się boi, z moimi żyje dobrze. Ona nie szczeka, nie warczy, nie piszczy itd.
Z jedzeniem bywa różnie, ogólnie cały czas by jadła, ale głównie mięsko i suche. Przetwory mleczne, warzywa itd. odpadają.
Przyszła karma na watróbkę ;) i od rana walczę, żeby ją zjadła, ale myślę, że się przyzwyczai.

Z kotami kontaktów nie miała, pewnie będzie się bać jak wszystkiego innego, ale to pewnie do wypracowania. Na dzieci reaguje tak jak na dorosłych ludzi.
Nie ma w niej cienia agresji.
Taki starszy, spokojny piesek. Jak sie do kogos przekona to jest wyjątkowo milutka. Jedyną jej wadą jest to częste sikanie

Co do szczepien jeszcze nie wiem, dowiem się jak będę jechał po natępne tabletki dla niej. Odrobaczenia nie trzeba powtarzac

Link to comment
Share on other sites

Co najważniejsze ;) każdy kto ją pozna stwierdza, że to cudowny psiak. Jak sie bardzo cieszy nie merda tylko ogonkiem, ale całym tyłkiem :evil_lol:, jest mądra i kiedy przełamie lęk również posłuszna
Za jedzeniem skacze nawet na łóżko :cool3: i kładzie się , żeby głaskać ja po brzuszku, po czym zasypia :p
I muszę ją pochwalić, bo dzisiaj ją ważyłem i nie jest już 5 kg, a 6,2 kg :)

Link to comment
Share on other sites

NIE przekarmiaj jej!
Nie będzie się mieściła wagowo w kategorii mikropiesków.

Kiedy skończą się jej tabletki?
Szczepienia są ważne - wścieklizna jest obowiązkowa - nie chcę, żeby Ciebie kiedyś straż miejska złapała i żebyś miał kłopoty
A pozostałe jak tylko będzie mogła mieć.

Link to comment
Share on other sites

Ale ona jadła 4 małe posiłki dziennie, nie mogę jej głodzić ;) , teraz będzie jadła tylko tą hepatic wg. wagi, więc więcej juz chyba nie przytyje

Ja jutro zadzwonię i zapytam co ze szczepieniem, jak cos to zabiorę ją jak będę jechał po tabletki w przyszłym tygodniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_bubu_']Czy jest może jakiś tekścik do ogłoszeń malutkiej? I na kogo podawać kontakt?[/QUOTE]

Witaj

tekst jedyny jaki mamy to ten na pierwszej stronie. Ja się zbieram i zbieram i nic nie mogę stworzyć.
I usprawiedliwiam się że ona nawet jeszcze nie jest zaszczepiona i to dlatego.

Ale Borys pewnie już się dowiedział kiedy można ją zaszczepić i już nie będę miała wymówki :-)
Borys... kiedy szczepienia?
I jak z lekami? Dostaje dalej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...