Jump to content
Dogomania

Haszczakowo-staffikowa galeria, czyli Dora i gościnnie Lara


Aleksa.

Recommended Posts

13 minut temu, Aleksa. napisał:

Te już tutaj  o sztucznych szczekach ahahaha

 

Swoją drogą..moje tak są uparte w tym aparacie, że może wszystkie wybije i wstawie ładne, proste ząbki ?! :D

Witaj w klubie :p moje tak z rok to ciężko szły nie chciały się prostować (a raczej wejść w puste miejsce po czworkach) :p teraz już idziemy powoli ku końcowi i jest lepiej xd

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Ania :) napisał:

Witaj w klubie :p moje tak z rok to ciężko szły nie chciały się prostować (a raczej wejść w puste miejsce po czworkach) :p teraz już idziemy powoli ku końcowi i jest lepiej xd

U mnie inna sytuacja. Ja nie miałam wyrywanych żadnych zdrowych zębów, miałam założony ekspander na podniebienie, a potem już aparat. Zęby szybko się naprostowały- w nieco ponad rok były prościutkie. Po niecałych 6 miesiącach góra zaczęła się krzywić iiii jeszcze raz założyłam. Ciągle mi wpychali, bo ja nalegałam jedynkę, która i nachodziła na drugą, ale jak zmienili za miesiąc drucik i inne wygięcie, to ona znowu wracała.. Okazało się, że wszystkie 4 ósemki na raz zaczęły się pchać..nie było totalnie miejsca, bo mam małą buzię. W tym momencie jestem po wyrwaniu dwóch ósemek-górnych..czekam aż się zagoi i idę do orto..na dole będą do wycięcia, bo leżą..a już ząb mi się przekrzywił..i tyle tyś poszło..

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aleksa. napisał:

U mnie inna sytuacja. Ja nie miałam wyrywanych żadnych zdrowych zębów, miałam założony ekspander na podniebienie, a potem już aparat. Zęby szybko się naprostowały- w nieco ponad rok były prościutkie. Po niecałych 6 miesiącach góra zaczęła się krzywić iiii jeszcze raz założyłam. Ciągle mi wpychali, bo ja nalegałam jedynkę, która i nachodziła na drugą, ale jak zmienili za miesiąc drucik i inne wygięcie, to ona znowu wracała.. Okazało się, że wszystkie 4 ósemki na raz zaczęły się pchać..nie było totalnie miejsca, bo mam małą buzię. W tym momencie jestem po wyrwaniu dwóch ósemek-górnych..czekam aż się zagoi i idę do orto..na dole będą do wycięcia, bo leżą..a już ząb mi się przekrzywił..i tyle tyś poszło..

No to faktycznie nie fajnie. Mi ósemki powoli wychodza ale ponoc miejsce mają i nie powinny zębów przesuwać ... a jak będzie to zobaczymy.   Przekichane z tymi zębami :p

Link to comment
Share on other sites

Moje tematy <3

Nie miałaś robionego RTG przed założeniem aparatu? I po ściągnięciu? 
Ortodonta powinien sprawdzić co się dzieje z ósemkami i wcześniej zadziałać. 
Po leczeniu ortodontycznym trzeba zadbać o utrzymanie efektu, najczęściej stosuje się retainery tzw. szyny. No i trzeba je dość długo nosić, nawet kilka lat. Te szyny się przydają, gdy ma się problemy z bruksizmem ;)

Implanty to cholernie droga sprawa :P tyle krwi, wiercenie kości, fuuj :P 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Naklejka napisał:

Moje tematy <3

Nie miałaś robionego RTG przed założeniem aparatu? I po ściągnięciu? 
Ortodonta powinien sprawdzić co się dzieje z ósemkami i wcześniej zadziałać. 
Po leczeniu ortodontycznym trzeba zadbać o utrzymanie efektu, najczęściej stosuje się retainery tzw. szyny. No i trzeba je dość długo nosić, nawet kilka lat. Te szyny się przydają, gdy ma się problemy z bruksizmem ;)

Implanty to cholernie droga sprawa :P tyle krwi, wiercenie kości, fuuj :P 

Oczywiście, że miałam robiony pantomogram-przed założeniem aparatu. Wtedy ósemki były tak ułożone, że było małe prawdopodobieństwo, że wyjdą..ale jednak wyszły. 

 

Miałam założony retainer :)

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Naklejka napisał:

Łeee, to ortodonta zepsuł sprawę.
U mnie szyny się dobrze sprawdzają, chociaż właśnie 8 się pchają i boję się, że trochę zepsują efekt leczenia, ale na razie nie ma tak źle. 

Ja mam bardzo małą buzię..co strasznię komplikuje..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...